Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to szczerze mowiac nie wiem nawet o co te wielkie HALO ...

Sony szybko wykastruje to ustrojstwo najnowszym firmwarem i bedzie po krzyku, a jak ktos powie sobie "nie zainstaluje nowego FW" no to wiaze sie to z faktem iz nie pogra na necie oraz tak jak Torba wyzej napisal, najnowsze gry tez raczej odpadaja.

A nawet jesli, FW sprawy nie zalatwi, wystarczy ze Sony zacznie sypac bany jak to robil M$ i JB pojdzie szybko w niepamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się.

Nikt nie był lepszy od Sony, bo zabezpieczenia pozostały nieruszone.

Mod korzysta z patentów Sony - oprogramowanie, które pozwala na wprowadzenie konsoli w tryb debug pochodzi z FW stacji developerskiej Sony, które ktoś umieścił w internecie.

Także "hackerzy" wykorzystali przeciwko Sony ich własne narzędzia, swojego nic nie stworzyli oprócz prostego interfejsu do aplikacji pozwalającej na kopiowanie zawartości płyty bluray na dysk twardy.

Krótko mówiąc wykradli oprogramowanie od Sony i teraz będą je sprzedawać chętnym do darmowej gry.

Krok milowy dla złodziejstwa, nie dla nauki.

Co nie zmienia faktu że udało im sie obejść zabezpieczenia SONY które miało powstrzymac piratów , to było pewne że w końcu padanie żadne zabezpiecznie nie jest idealne i nigdy nie powstrzymają piratów :)

OMG pirat = oszust , nie mam więcej pytań

rembix - nie stać cie na kupno gier oryginalanych to nie wymieniaj sie nimi i nie kupuj konsoli proste tak samo głupi argument jak ten twój sweat.gif

wprwadzenie homebrew daje naprawdę duże możliwości zobaczcie co to daje przy PSP czy iPhonie rolleyes.gif

Dokładnie SONY nie odczuje tego aż tak mocno zresztą przy takiej kasie jaką oni obracają to zrozumcie że to wszystkie gadanie że piractwo wyniszcza rynek to tylko głupie pier***lenie kasa ich kompletnie zmieniła i sa chciwymi kur**awmi i tyle , oczywiście rozumiem ich praca i należy zapłacić ale sorry kur*a płacić 200 zeta za gre na 9-10 godzin z błędami , w dodatku w większośći przypadków nawet nie są w 720P rofl.gif + ewentualnie lipne MP w które mało osób będzie grało , nie no za takie coś to ja dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawajrowa to masz dopiero film

weź zacznij grać w chińczyka, po co Ci konsola jak Cie każdy okrada?

jak coś jest słabe to znaczy, że trzeba ukraść?

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie powiedzialem ale jeśli chcą wyeliminiwoać , wróć zmniejszyć piractwo to zmniejszenie cen gier lub wydawanie długich i zajebistych tytułów to jedyna , najlepsza i najprostsza metoda na to , piractwa nigdy nie wyeliminują no ale pewno oni wolą wydwać po 200k $ na zabezpiecznia albo i więcej które piraci i tak w kilka dni bez problemu rozpracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to szczerze mowiac nie wiem nawet o co te wielkie HALO ...

Sony szybko wykastruje to ustrojstwo najnowszym firmwarem i bedzie po krzyku, a jak ktos powie sobie "nie zainstaluje nowego FW" no to wiaze sie to z faktem iz nie pogra na necie oraz tak jak Torba wyzej napisal, najnowsze gry tez raczej odpadaja.

A nawet jesli, FW sprawy nie zalatwi, wystarczy ze Sony zacznie sypac bany jak to robil M$ i JB pojdzie szybko w niepamiec.

Muszę się z tobą nie zgodzić. Można grać online bez najnowszego firmware, a pewnie i na nowsze gry też znajdą sposób tak jak to ma miejsce z PSP. Poza tym, skoro mowa o homebrew, to pewnie i masa pluginów i programików do omijania zabezpieczeń sony. Muszę jedynie przyznać, że większość heretyków moralizatorów to w ogóle nie ma pojęcia o homebrew. Poza piractwem nic nie widzicie, a ja widzę rozmaite wtyczki typu zgrywanie gameplayów prosto na dysk, czy wyrąbane w kosmos custom XMB (kto ma PSP z CF ten wie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z tobą nie zgodzić. Można grać online bez najnowszego firmware, a pewnie i na nowsze gry też znajdą sposób tak jak to ma miejsce z PSP. Poza tym, skoro mowa o homebrew, to pewnie i masa pluginów i programików do omijania zabezpieczeń sony. Muszę jedynie przyznać, że większość heretyków moralizatorów to w ogóle nie ma pojęcia o homebrew. Poza piractwem nic nie widzicie, a ja widzę rozmaite wtyczki typu zgrywanie gameplayów prosto na dysk, czy wyrąbane w kosmos custom XMB (kto ma PSP z CF ten wie).

Ale nie zapominaj ze zabezpieczenia w PSP byly i sa, smieszne, hakerzy na psp mieli bardzo szerokie pole do dzialania, nawet skype'a sobie mozesz w psp zainstalowac , na PS3 hakerzy maja pole do popisu wielkosci rowka dupy weza, takze nie przesadzaj.

A to ze mozna grac w online bez najnowszego FW, tez moze szybko ulec zmianie :)

Jak mowie, jesli Sony sie za to wezmie, szybko to ukroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG pirat = oszust , nie mam więcej pytań

Tak, kradnie więc pirat = złodziej = oszust i dopisz sobie tam co jeszcze chcesz.

Dokładnie SONY nie odczuje tego aż tak mocno zresztą przy takiej kasie jaką oni obracają to zrozumcie że to wszystkie gadanie że piractwo wyniszcza rynek to tylko głupie pier***lenie kasa ich kompletnie zmieniła i sa chciwymi kur**awmi i tyle , oczywiście rozumiem ich praca i należy zapłacić ale sorry kur*a płacić 200 zeta za gre na 9-10 godzin z błędami , w dodatku w większośći przypadków nawet nie są w 720P rofl.gif + ewentualnie lipne MP w które mało osób będzie grało , nie no za takie coś to ja dziękuje

Jeśli nie chcesz płacić 200 zł za taką grę, to jej nie kupuj -.- Nie podoba się? To poczekaj jak stanieje, albo poczekaj do czasu, aż wydadzą tytuł zadowalający Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by dawali nowy update do gier to przecież można update usunąć tak jak to robiło sie w starych psp :) Pozatym przerobić taki cf to kwestia dnia, nowy update = nowy cf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile piractwo mi nie przeszkadza, bo co mnie to obchodzi kto zapłacił za grę a kto nie, o tyle najbardziej mnie martwi czitowanie online. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, dlatego wolałbym żeby sobie wszyscy mogli zrzucać gry na dysk i grać do woli za darmo niż można by było odpalać programy do czitowania w multiplayerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dawajrowa - lol, myslisz ze to nie jest trafny argument? dla ciebie moze i nie, bo pewnie masz merca CLS 55 AMG z instalacja LPG, bo po co placic za PB98 skoro można jeździć za pol darmo co nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najgorsze w tym wszystkim ? szukacie na siłę problemów rofl.gifrofl.gifrofl.gif O szatanie co was gówno obchodzi czy ktoś inny gra na piracie czy oryginale ? i tak gra taka sama

rembix - ale jeśli nie chcesz narażać SONY na straty to po co kupujesz używane gry ? pinch.gif

Edytowane przez dawajrowa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak gra taka sama

Ale sposób jej zdobycia inny i o czymś świadczący. Dodatkowo darmowe gry przyciągną zupełnie inne społeczeństwo do PS3, a to już na pewno zacznie mnie obchodzić.

Edytowane przez Rater
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to ma kosztować ~170$,czyli w Polsce cena pewnie będzie wynosić ~170€ to chyba lepiej kupić przerobionego x klocka i mieć 2 konsole

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to nie będzie przez żaden sklep sprzedawane więc twoja teoria z ceną nikła w gruzach oczywiście na allegro znajdą sie tacy co będą to sprzedawać po 200$ ale to i tak nie jest zła cena . Poza tym pewnie niedługo będą tutki jak samemu z małym wkładem finansowym zrobić coś takiego

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawajrowa

No oni kompletnie nic nie złamali. Ot sklonowali tylko tego serwisowego USB stick'a i napisali programik na devkicie.

Dosłownie ominęli zabezpieczenia, tak jak napisałeś. Podpatrzyli, jak się wprowadza konsolę w taki tryb i dosłownie sami sobie furtkę otworzyli do piractwa.

Łamanie zabezpieczeń to coś jak na X360, gdzie się scena głowiła, pod jaki pin kabelek podpiąć, żeby oszukać czip.

A tutaj mamy przykład marnego chronienia sekretów. Rozdawali te devkity na lewo i na prawo, a teraz jakiś oszołom wziął i do internetu FW wrzucił. No to sobie napisali kilka ciekawych programików i masz ci los :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że na PS3 kupuje oryginałki (lub się wymieniam) to mnie to tam nie przeszkadza. Ci co chcą grać na piratach niech grają. Ich sprawa. Co mnie to interesuje?

Jednak sam soft bardziej mnie interesuje pod kątem ew. odpalania gier z PS2 na PS3 SLIM. Jak myślicie? Jest jakaś szansa by ten prosty soft osiągnął taki status by pozwalał robić takie cuda jak odpalanie gier z PS2 na PS3 SLIM mimo, że ta nie ma w teorii emulacji? Mam sporą kolekcje, wiec nie pogardzę :)

SONY nie upadnie. Kto kupował oryginały będzie robił to dalej. Mimo piractwa na X360 gry i tak się w większości lepiej sprzedają, więc nie widzę problemu. Paradoksalnie może dojść do sytuacji, że ludziska którzy siedzieli przy X360 tylko dla piratów, teraz przejdą na PS3, a Sony sprzeda więcej konsol. A Oryginały? Dalej będą się sprzedawać w dużej ilości - na pewno nie mniejszej niż teraz.

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ja tu robię muhahaha :D Ok, witam, długo tu nie zabawię, ale dziś w obliczu tej tragedii bądźmy jak wielka rodzina. Czytam Was i nie wiem czy mam się śmiać, a może płakać. Myślałem, że przeciętny posiadacz PS3 ma wysokie IQ, potrafi myśleć, czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim zna języki obce. Srodze się zawiodłem. Poziom merytoryczny tego wątku jest żałosny. Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie pofatygowali się zajrzeć do źródła. Panie i Panowie PS3 zostało złamane i jest to fakt, który przeszedł do historii.

Z przykrością zauważam, że powyższy wątek śledzą sami znawcy tematu z kolegą @andryush na czele. Wiesz co można robić na lewo i prawo? Mam nadzieję, że się domyślasz. Każdy kto wszedł w posiadanie dev musiał podpisać cyrograf z Sony.

Fakt złamanie konsoli jest intrygujący i ciekawy, z pewnością będę obserwował poczynania sceny. Z perspektywy prawnej nie chce mi się dyskutować, ale mam ochotę zacząć temat moralny. Kto z Was szanowni koledzy zaopatruje się w

gry z drugiej ręki, korzysta z wypożyczalni, pożycza od kolegów lub mówiąc krótko czai się na ciekawe używane oferty allegro

i jednocześnie jest przeciwny piractwu

niech wstanie!

Będą jaja muhahaha :D

Edytowane przez D4Ru73K
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie Homebrew daje taką możliwość bo nie problem napisać program który by emulował gry z tym że na to potrzeba czasu i umiejętności żadnego czipa nie potrzeba do tego bo PS3 jest dość mocne sprzętowo i powinno podołać z programową emulcją gry z PS2 .Widzę ze chociaż jeden normalny w tym temacie i widzi też plusy tego

Cyrograf z SONY rofl.gifrofl.gifrofl.gif ebay w pewnym momencie był pełen dev`kitów PS3 i to za małe sumy po 1.5 do 2k $

to był ich błąd bo gdyby nie sprzedawali tak tego do niczego pewnie by nie doszło myśleli że jak dadzą oficjalną cene 20k $ to odrzuci potencjalnych hackerów ok.gif

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ja tu robię muhahaha :D Ok, witam, długo tu nie zabawię, ale dziś w obliczu tej tragedii bądźmy jak wielka rodzina. Czytam Was i nie wiem czy mam się śmiać, a może płakać. Myślałem, że przeciętny posiadacz PS3 ma wysokie IQ, potrafi myśleć, czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim zna języki obce. Srodze się zawiodłem. Poziom merytoryczny tego wątku jest żałosny. Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie pofatygowali się zajrzeć do źródła. Panie i Panowie PS3 zostało złamane i jest to fakt, który przeszedł do historii.

Z przykrością zauważam, że powyższy wątek śledzą sami znawcy tematu z kolegą @andryush na czele. Wiesz co można robić na lewo i prawo? Mam nadzieję, że się domyślasz. Każdy kto wszedł w posiadanie dev musiał podpisać cyrograf z Sony.

Fakt złamanie konsoli jest intrygujący i ciekawy, z pewnością będę obserwował poczynania sceny. Z perspektywy prawnej nie chce mi się dyskutować, ale mam ochotę zacząć temat moralny. Kto z Was szanowni koledzy zaopatruje się w

gry z drugiej ręki, korzysta z wypożyczalni, pożycza od kolegów lub mówiąc krótko czai się na ciekawe używane oferty allegro

i jednocześnie jest przeciwny piractwu

niech wstanie!

Będą jaja muhahaha :D

Zapewne wielu z czołówki osób, które są w TOP rankingu z Trofeami ;d

Swoją drogą - God of War 3 nie działa jeśli chodzi o ten program. Wyczytane z Hiszpańskiej strony, a same gry kopiują się niemiłosiernie długo - GoW3 - 1,5h a RDR ponad 2,5h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te które mają powyżej 4GB nie działają bo całość działa na FAT32 które obsługuje maxymalnie 4GB :P ale i to ominą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ebay w pewnym momencie był pełen dev`kitów PS3 i to za małe sumy po 1.5 do 2k $

Przeczytałem cały wątek i trzymam Twoje zdanie, bo sam osobiście mam jeszcze lepsze, ale w przypadku dev bredzisz. Wyolbrzymiasz pewne słowa. Ebay nigdy nie był pełny dev kitów, kilka sztuk się tam raptem znalazło w całej historii PS3. Każde studio produkujące gry na PS3, które otrzymuje devkita podpisuje umowę z Sony. W momencie kiedy ktoś puścił dev na aukcję z nadzieją szybkich pieniędzy - złamał umowę z Sony. Mówiąc krótko sprzedając osobie trzeciej był świadomy co robi i jaka odpowiedzialność za do na nim spoczywa. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.

Nadal nie widzę osób, które są wiernymi fanami Sony, piratów utopiliby w rzece, ale pożyczają, wypożyczają, kupują używane gry!

Doczekam się czy będziecie dalej tkwić w hipokryzji?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumającym polecam tego posta na PSX-Scene:

http://psx-scene.com/forums/showpost.php?p=494574&postcount=487

W skrócie PS JailBreak to tzn "jig" - serwisowy USB Stick używany najczęściej do ożywiania zbrickowanych konsol.

Na urządzeniu znajduje się oprogramowanie wprowadzające konsolę w tryb debug. Nie da się tego wyeliminować software'owo(!!!!).

Albo był poważny przeciek w Sony, albo Sony samo stoi za tym wszystkim :D

W końcu jeden z marketingowców powiedział niedawno "że było by miło przegonić sprzedaż Xboxa w tym roku".

Może postanowili pomóc sobie w sprzedaży konsoli? Ostry atak na MS?

Pozwalają na spiracenie własnej konsoli i na najbliższe 5 lat królują na rynku... ciekawa teoria...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt z tym pełny to przesadziłem ale kiedyś naraz widziałem 2-3 sztuki i patrząc na to ile w Polsce było devkit`ów X360 nie jestem tak pewien czy to firmy wyprzedawwaly

Wiesz co Andi przeciek kontrolowany ? raczej nie zbyt duża skala i zbyt duże ryzyko starty ogromnych pieniędzy w dodatku przed premierą MOVE , raczej nie , prędzej wyciek tego USBsticka z SONY . Chociaż kto wie może SONY ma coś w zanadrzu a PS3 zostawi tak jak PSP ? kto wie

Jeśli to prawda co piszesz że nie da sie softwerowo usunać no to SONY ma przeje*ane i jedyne co w tej sytuacji mogą zrobić to zablokować na dobre porty USB

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam tylko zależy na powrocie emulacji PS2 i będzie git :) Wtedy będę szczęśliwy. Wątpię by każda gra, która mnie interesuje ukazała się HD Classic, więc jeśli wymyślą coś by ów soft pozwalał na odpalanie skatalogowanych na dysku gier z ps2 to jestem za.

Portów USB nie zablokują :) Niema takiej możliwości. :)

Ale może wprowadzą jakiś system DRM do nowych gier.

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×