Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z czołówki osób, które są w TOP rankingu z Trofeami ;d

Ja mam swoje wszystkie ze sklepów bez wymian i używek a jedną nawet nówkę w Tajwańskim sklepie kupiłem:tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko jedyna opcja jaka zostaje to zablokowanie tych portów USB , SONY zawsze miał dziwną politykę więc taki ruch mnie nie ździwi

No i jeszcze jedno cena już spadła do 129$ :D jeszcze kilka dni i będzie po 50$ turned.gif

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW nic nie da.

Jest to oficjalny klucz serwisowy, który służył do naprawiania konsol. Wyciekł z jakiejś fabryki Playstation.

Po podłączeniu go, konsola przechodzi w tryb serwisowy, dzięki czemu można robić backupy gier.

Oficjalnie działa z ponad 150 tytułami.

Jedyny minus, to fakt, że trzeba mieć oryginalną kopię gry, aby móc ją zrzucić na dysk.

Sony poległo, już nic z tym nie zrobią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomosc. Zwazywszy jakie Sony robi czytniki od dawien dawna od PSXa przez PS2 skonczywszy na PS3 nie wspomne o ich odtwarzaczach dvd oraz blu-ray (swoja droga jak firma ktora razem z philipsem wymyslila plyte CD moze robic taki chlam do tej pory sie dziwie) i jak traktuje klientow w serwisach liczac paskarskie pieniadze za naprawy padnietego lasera w PS3. Teraz bedzie mozna oszczedzic naped w konsoli przynajmniej grajac w gry z dysku. :thumbsup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem te zdjęcie z środka tego USBsticka i próbowałem czytać na tej stronie gdzie je dali i jesli dobrze zrozumiałem to to jest normalny pendrive + coś tam z zegarka i przez spięcie to wprowadza PS3 w menu serwisowe dobrze zrozumiałem czy nie ? shok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt z tym pełny to przesadziłem ale kiedyś naraz widziałem 2-3 sztuki i patrząc na to ile w Polsce było devkit`ów X360 nie jestem tak pewien czy to firmy wyprzedawwaly

Wiesz co Andi przeciek kontrolowany ? raczej nie zbyt duża skala i zbyt duże ryzyko starty ogromnych pieniędzy w dodatku przed premierą MOVE , raczej nie , prędzej wyciek tego USBsticka z SONY . Chociaż kto wie może SONY ma coś w zanadrzu a PS3 zostawi tak jak PSP ? kto wie

Jeśli to prawda co piszesz że nie da sie softwerowo usunać no to SONY ma przeje*ane i jedyne co w tej sytuacji mogą zrobić to zablokować na dobre porty USB

Czy ja wiem czy aż tak dużo stracą?

EXy i tak ludzie kupią, bo jednak mają jakiś tam szacunek do takich gier jak GT czy Uncharted.

Oczywiście część zostanie spiracona.

Jeśli chodzi o studia niezależne, to ponoć Sony zarabia w tym przypadku tylko na licencji na wydanie gry na PS3. Więc straci tylko wydawca.

Cena JB 170$, jeśli to ich sprawka, to na tym też mogą zarobić parę groszy.

Piractwo to w sumie ogromna zachęta do kupna konsoli, więc jeszcze jeden plus.

Im więcej konsol, tym więcej Move się moze sprzedać.

Im więcej piratów, tym mniej osób na serwerach PSN , co przełoży się na niższe koszta utrzymania.

Żyć nie umierać :D na X360 tez jest wysoki poziom piractwa, mimo to gry schodzą jak świeże bułeczki, lepiej niż na niespiraconej PS3.

Może to wcale im nie zaszkodzi...))

===========

Co do tego jig'a:

to finalize the PlayStation 3 JIG (SVC-H3A606SS) process, which must contain a valid e-mail address as they are authenticated with the SCEI server.

Jesli dobrze rozumiem, to aby stworzyć takiego USB Stick'a, trzeba przejść autentykację na serwerach SCE O_O

http://www.ps3news.com/PS3-Hacks/ps3-jig-pictures-surface-playstation-3-service-mode-tests-begin/

http://www.ps3news.com/PS3-Dev/some-playstation-3-service-mode-details-1/

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomosc. Zwazywszy jakie Sony robi czytniki od dawien dawna od PSXa przez PS2 skonczywszy na PS3 nie wspomne o ich odtwarzaczach dvd oraz blu-ray (swoja droga jak firma ktora razem z philipsem wymyslila plyte CD moze robic taki chlam do tej pory sie dziwie) i jak traktuje klientow w serwisach liczac paskarskie pieniadze za naprawy padnietego lasera w PS3. Teraz bedzie mozna oszczedzic naped w konsoli przynajmniej grajac w gry z dysku. :thumbsup:

Pozdrawiam

Zanim ktoś wspomni coś o tym, że dobrze że będzie można piracić, ze względu na ceny gier, zacznijmy od tego, że gry w Europie są tak drogie, przez Unię Europejską, która nakłada kosmiczne cła. Usa i Japonia już od dawna próbują z tym walczyć.

Co do traktowania osób w serwisach - zapewne mówisz o polskim oddziale, w którym faktycznie pracują ludzie niekompetentni, którzy chyba nawet w życiu nie widzieli konsoli na oczy, a posadę mają załatwianą przez rodzinę lub znajomego. Szkoda już nawet wspominać o tym, że aby wymienić laser lub dokręcić dwie śrubki, muszą wysyłać konsolę do Francji, bo oni się tym nie zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie PS JailBreak to tzn "jig" - serwisowy USB Stick używany najczęściej do ożywiania zbrickowanych konsol.

Na urządzeniu znajduje się oprogramowanie wprowadzające konsolę w tryb debug. Nie da się tego wyeliminować software'owo(!!!!).

Wreszcie prawisz do rzeczy. Cenię trzeźwe spojrzenie na sytuację i rozsądek. Nie sądzę, że jest to przeciek kontrolowany Sony, nikt nie podjąłby takiego ryzyka w momencie kiedy PS3 nabiera rozpędu, a X360 schodzi na tor casualowy. To bardzo poważna sprawa, ale stało się już faktem. Co do technicznej specyfikacji tego cuda to nie będę się rozpisywał, odsyłam na forum sceny. Pendrive uruchamia się przed startem systemu, więc softwarowa eliminacja nie wchodzi tutaj w grę. Tak więc żaden update FW tutaj już nie pomoże. Sony może zrobić wyciąć obsługę USB, ale to jest równoznaczne ze śmiercią konsoli.

Sprawa w tym momencie wydaje się prosta i potoczy tak jak w przypadku PSP. Każdy zainteresowany modem konsoli odłączy ją od neta, przez co uniknie update FW. Sony nie może zrobić update bez zgody i wiedzy usera, czytać - user musi być w pełni świadomy i musi zaakceptować licencję. FW które znajduje się na penie podlega modyfikacji i update, więc krótka piłka Sony - nowy up FW, hakerze - nowy up FW. A to dopiero początek góry lodowej, bo peny poleciały w pierwszej kolejności do największych i szanowanych portali modujących elektronikę - nie ma więc mowy o jakimkolwiek FAKE. Po drodze peny wylądują oczywiście u wielu różnych grup crackerskich, którzy mając fundament zajmą się już odpowiednio sprawą, a więc sytuacja PSP i CFW do PS3 to kwestia dni.

Dodatkowo 3 dni temu wypłynęła informacja, że scena PSX i Xbox łączą wspólne siły, a Team Junge i C4E odpowiedzialny za całą scenę xboxową zaczęli intensywne prace nad PS3. Skutek może być tylko jeden, oczywisty.

Kwestia update do gier. PS3 w przeciwieństwie do X360 na każdym kroku dostaje patche do gier, aby móc grać online. Każda gra premierowa na PS3 z miejsca jest ripowana do obrazu ISO. Obrazy te spokojnie sobie leżą na scenowych serwerach. Nikt ich do tej pory nie uploadował, ponieważ nie można było z nich skorzystać. Kwestia update gry na płycie jest bardzo prosta. Nie problem wyciągnąć z ripa sklepowej gry katalog z upade i wrzucić go do ISO. Posiadając CFW konsola sama zaktualizuje grę, bo nie będzie żadnej różnicy pomiędzy aktualizacją gry ze sklepowej płyty, a z wiernej kopii 1:1 - to tylko kwestia czasu.

Druga rzecz to obowiązek zrobienia na chwilę obecną obrazu płyty sklepowej, a następnie odpalenia jej z dysku za pomocą Backup Manager. Szybko ta sprawa zostanie zmieniona i soft nie będzie wymagał robienia ripa na dysk z oryginału. Lekka zmiana oprogramowania i konsola nie rozpozna czy na odpala z ripa z płyty kupionej w sklepie czy z ISO ściągniętego z neta. Obraz i tak jest 1:1. Poza tym SlySoft obeszło po raz kolejny ostatnio zabezpieczenia BD i zrobienie wierny klon płyty będzie jak najbardziej możliwy.

Jedyne co Sony może to tak jak w przypadku X360 czyli banowanie ludzi z PSN, bo na drodze softwarowej są już na przegranej pozycji. Ten kto będzie chciał otwarte drzwi, ten anulują update konsoli i po zawodach. Jest to zatem świetna informacja dla tych których nie kręci multi, a preferują singla.

Na koniec dwie sprawy. Pierwsza: po wyjęciu pena konsola odpalana jest jak zawsze i na chwilę obecną Sony nie potrafi tego odróżnić. Po wpięciu pena, oprogramowania na nim odpala się przed oryginalnym oprogramowaniem i na chwilę obecną online działa. Druga sprawa: Sony oczywiście być może w przyszłości wykryje modyfikacje pamięci NAND, ale sam mod konsoli daje tak ogromne możliwości oraz oszczędność pieniędzy, że wielu pozwoli sobie na modyfikację konsoli oraz kupno byle jakiej używanej PS3 za 300zł aby ot tak od czasu do czasu kupić oryginał i pograć w multi.

Reasumując: mod jest faktem dokonanym i jeśli user nie zdecyduje sie na update FW to ma singla za free. Oszczędza kasę, zlituje się kupi drugą konsolę i od czasu do czau jakiś oryginał. Brak update konsoli w tym momencie zamyka całkowicie drogę Sony do możliwości uśmiercenia tego moda. Zresztą wszystko co mogą to zabezpieczenia softwarowe, a na tym polu rozpoczęła się właśnie wojna Sony - scena.

Na moje to 4 dni temu coś się skończyło (siłą rzeczy musiało) Sony zostało pokonane i teraz zacznie się partyzantka z ich strony i wymiana ciosów. AMEN:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena już spadła do 129$ na niektórych stronach :P

To co piszesz w sumie nawet wydaje sie dobrym planem na wzrost sprzedaży MOVE i obniżenie kosztów PSN`a wtedy zostaliby Ci co płacą za PSN+

No teraz nic innego jak czekać co SONY na to powie ale coś strasznie długo milczą albo spalili buraka i nie wiedzą co powiedzieć , albo szykują coś tylko ciekawe co ? ohmy.gif Może abonament na piraty dla piratów ? rofl.gifrofl.gifrofl.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując po 4 latach PS3 dostało lepsze rozwiązanie od X360. Przynajmniej w teorii.

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czyżby na tym czymś był FW konsoli debug?

Bo w sumie jeśli tak to działa... to pewnie znajdują się na tym USB pliki FW debug , dodatkowe pliki, tak jak my teraz mamy część plików FW na HDD konsoli.

I w momencie startu konsola wczytuje te pliki, a one z kolei pozwalają na odpalenie tego "Beackup Manager'a"

Ale wtopa.. :D

Ciekawe kto puścił plamę, jeśli w ogole kiedykolwiek sie o tym dowiemy... bo w sumie prawdopodobieństwo kontrolowanego przecieku jednak jest...)

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie ujawni kto , to pewnie będzie głośno o tym w internecie bo SONY będzie chciało pokazać jaka kara spotkała tą osobę i znięchecić w przyszłości jego następców :) Ale jedno mnie dziwi czemu Sony tyle czasu milczy ? unsure.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie ujawni kto , to pewnie będzie głośno o tym w internecie bo SONY będzie chciało pokazać jaka kara spotkała tą osobę i znięchecić w przyszłości jego następców :) Ale jedno mnie dziwi czemu Sony tyle czasu milczy ? unsure.gif

Znajdą go z dziurami w brzuchu, a obok lupara ;d Tak kończą zdrajcy :P A Sony milczy, bo myśli co powiedzieć. Pewnie sami nie wiedzą co się dzieje. Analizują prawdziwość informacji.

Tak czy owak. Może dojść do sytuacji, że gdy scena dopracuje cały ten soft to piraci będą mieli - odpalanie gier z przenośnych dysków, szybsze loadingi i jeszcze może bezkarne granie online ? Jeszcze znają jakąś lukę do odpalania zawartości z PSN na każdej konsoli i będzie trzęsienie ziemi.

Jeśli to wszystko pójdzie tak łatwo, to i samo MS ma się czego obawiać ;)

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że jest to przeciek kontrolowany Sony, nikt nie podjąłby takiego ryzyka w momencie kiedy PS3 nabiera rozpędu, a X360 schodzi na tor casualowy.

Tutaj bym sie spieral osobiscie, nie od dzis wiadomo ze piractwo w gamingu jest wszechobecne i wlasnie z tego powodu wszyscy piraci (konsolowi) zawsze kierowali sie w strone Xboxa. Teraz kiedy PS3 zostalo zlamane sporo ludzi moze zwrocic sie ku konsoli Sony bez obaw o to ze bedzie musial bulic gruba kase na gry, tylko wyda te 150+/- dolcow i uda sie do wypozyczalni/znajomych po gry ktore sobie potem zgra na tego jail break'a. I wlasnie teraz jest swietny czas na to (wietrze spisek :D), bo wlasnie jak pisales sony nabiera rozpedu, PS3 sa tansze, dodatkowo lineup gier na 2011 jest przeogromny i zachecajacy wzgledem konkurencji.

Na grach moga stracic ale na sprzedanych ps3jkach bezapelacyjnie zarobia (w koncu niedawno byl news ze wreszcie sony na kazdej ps3 zarabia - zbieg okolicznosci ?).

Oczywiscie nie mowie ze to byl kontrolowany przeciek, sadze tylko ze jest to mozliwa opcja, bo klucze z fabryk ps3 ot tak sobie nie wyciekaja, a juz na pewno nie po tylu latach od premiery konsoli.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan ale nie przed premierą MOVE i Gran Tursimo to jest jeden z najgorszych momentów na taki przeciek kontrolowany . A czego MS ma sie obawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to działać! Jeśli teraz działa to SONY zaraz da aktualizację>wprowadzi tę aktualizację do aktualnych konsol> a każda nowa gra BĘDZIE wymagała aktualizacji do najnowszego firmwaru i PO SPRAWIE, a może jeszcze łatwiej się z tym uporają xD Mam nadzieję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak narazie nie ma konkretów co do zablokowania tego ustrojstwa:

Actually, Sony can simply remove the USB bootloader in a firmware update, causing USB not to be used at bootup; rendering the JIG absolutely useless. PSP and PS3 work differently in terms of security.

The bootloader for USB COMES first before the activity of a JIG dongle. First is bootloader, second is JIG, and third is HV/firmware.

That bootloader is software based, not hardware based. So Sony can make changes to the bootloader via a new firmware update.

User, ktory twierdzil, że nie da się usunąć opcji boot'a przy starcie uzasadnial to tym , ze taki boot może być kontrolowany przez bios systemowy, a nie software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan ale nie przed premierą MOVE i Gran Tursimo to jest jeden z najgorszych momentów na taki przeciek kontrolowany . A czego MS ma sie obawiać ?

Zwaz na to ze na chwile obecna aby spiracic GT bedzie je i tak trzeba kupic.

Jak dla mnie moment jest swietny na takie cos.

A co do M$, uczcijmy ich minuta ciszy i skonczmy ten temat :), bo ich lineup na 2011 kusi mnie aby wystawic x'a na allegro ;P

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to działać! Jeśli teraz działa to SONY zaraz da aktualizację>wprowadzi tę aktualizację do aktualnych konsol> a każda nowa gra BĘDZIE wymagała aktualizacji do najnowszego firmwaru i PO SPRAWIE, a może jeszcze łatwiej się z tym uporają xD Mam nadzieję...

Ja pier***le człowieku przeczytaj co wyżej pisało pare osób nie da sie tego zablokować softwerowo i sony nic nie zrobi żadną aktualizacją

@UP - na ten moment tak , ale poczekaj kilka dni jak sie rozkęci to wszystko to ominą też wymóg zgrywania samemu gry , zresztą już coś tam świrują żeby działało to na NTFS

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kagan ale nie przed premierą MOVE i Gran Tursimo to jest jeden z najgorszych momentów na taki przeciek kontrolowany . A czego MS ma sie obawiać ?

Nie od dziś wiadomo, że Playstation to znacznie bardziej rozpoznawana marka od Xboxa. W naszym kraju Sony i PS jest znacznie bardziej szanowana od MS i ich Xbox'a a wielu graczy do zakupu tej konsoli zachęciła łatwa przeróbka i tanie gry. Zresztą nie tylko w tym kraju tak jest, ale w wielu innych. Założę się, że gdyby X360 i PS3 wystartowały razem i na obie byłby łatwy dostęp do piratów, wtedy Xbox poległ by na starcie. Piraci to wszak może mało uczciwa grupa graczy, ale jednak przynosząca spore dochody w kwestii sprzedaży konsol.

Więc może masz racje - dzisiaj nic to już nie da. Ale myślę, że jeśli ktoś będzie miał 1000zł do wydania i będzie kierował się tylko łatwością w dostępie do gier - wybierze PS3. Z Sentymentu no i samego faktu, że Xbox 360 powoli acz systematycznie umiera.

-------------------------------------------

PS2 królowało w tym kraju dzięki piractwu :)

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czyżby na tym czymś był FW konsoli debug?

Konsola działa w trybie debug i zachowuje się jak normalny dev pozwalając na odtwarzanie niepodpisanych cyfrowo plików. Dodatkowo ten FW posiada wszystkie certyfiakty Sony. Ktoś powie, że wystarczy zmienić certyfikaty - owszem, ale to nie jest zmiana jednego znaczka w haszu. W przypadku PS3 certyfikaty nie tyle są kwestią softwarową co bardziej hardwarową, więc sami pomyślcie...

@dawajrowa - nikogo żadna kara nie spotka. To nie są ludzie, którzy w garażu grzebią. To są zbyt poważne sprawy na granicy prawa, aby to prawo złamać. Prawo amerykańskie jest bardzo przychylne co do tego. Kwestia rozpowszechniania tego online jest jeszcze prostsza. Wystarczy kupić serwer w Panamie i na nim umieścić pliki. W takich chwili Sony może bezradnie rozłożyć ręce i płakać. Cały ciemna strona mocy w internecie to nie dzieci neo, to potężne organizacje, firmy i ludzie, którzy od lat wiedzą co robią. Po prostu za takie rzeczy biorą się odpowiedni ludzi.

Nie będzie to działać! Jeśli teraz działa to SONY zaraz da aktualizację>wprowadzi tę aktualizację do aktualnych konsol> a każda nowa gra BĘDZIE wymagała aktualizacji do najnowszego firmwaru i PO SPRAWIE, a może jeszcze łatwiej się z tym uporają xD Mam nadzieję...

Bredziesz, bo pewnie lubisz. Gdyby to było takie proste to nie pojawiłyby się publicznie dokumentacje techniczne opisujące zasadę działania. Ktoś kto za tym stoi jest pewny swego.

Edytowane przez D4Ru73K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tak jak byście już to mieli w rękach, kolejny news:

Nope — the PS3 still isn’t fully hacked — but it’s getting there… And according to a recent TeamJungle tweet — TeamJungle and C4E, who you may recognize from the Xbox360 scene, are working collab-style with Team/DemonHades — on hacking the PS3′s BD-ROM drive. If you didn’t already know: they have the drive connected to a PC and were able to successfully extract and decrypt the firmware off it. Now they just gotta analyze that, code this, patch and flash it back and we’re all playing BD backups. No I’m kidding; hackin’ ain’t easy. But if we’ve learned anything from hacking the 360, then perhaps it’s a step in the right direction. Good luck and Godspeed.

Dlaczego nie ma newsa o złamaniu ps3? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą marką PlayStation kierować przy zakupie to będą sie tylko starsi gracze , a tacy co jeszcze nie mieli konsol raczej wybiorą Xbox`a oczywiście to tylko moje zdanie , ale w bajki że Xbox umiera nie wierze MS nie popełni drugi raz tego samego błędu co przy X`ie 1

D4Ru73K - no możliwe że SONY weźmie sie za tą osobę tak jak mówisz

A te certyfikaty nie są czasem chronione jakimś tam hasłem jak na Xboxi`e ?

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tak jak byście już to mieli w rękach, kolejny news:

Nope — the PS3 still isn’t fully hacked — but it’s getting there… And according to a recent TeamJungle tweet — TeamJungle and C4E, who you may recognize from the Xbox360 scene, are working collab-style with Team/DemonHades — on hacking the PS3′s BD-ROM drive. If you didn’t already know: they have the drive connected to a PC and were able to successfully extract and decrypt the firmware off it. Now they just gotta analyze that, code this, patch and flash it back and we’re all playing BD backups. No I’m kidding; hackin’ ain’t easy. But if we’ve learned anything from hacking the 360, then perhaps it’s a step in the right direction. Good luck and Godspeed.

Dlaczego nie ma newsa o złamaniu ps3? ;/

Hmmm...jeśli powstanie firmware dla napędu PS3 to może byś jeszcze śmieszniej. Generalnie stawiam, że do końca wakacji będzie już darmowy - domowy sposób na odpalanie gier z dysku, a może i jakieś bety firmware dla napędu.

Tą marką PlayStation kierować przy zakupie to będą sie tylko starsi gracze , a tacy co jeszcze nie mieli konsol raczej wybiorą Xbox`a oczywiście to tylko moje zdanie , ale w bajki że Xbox umiera nie wierze MS nie popełni drugi raz tego samego błędu co przy X`ie 1

A jak wytłumaczysz plan wydawniczy na 2011 rok i porażkę najważniejszych exów tego roku? Może Crackdown 2 nie był jakimś wielkim exem, ale Alan Wake? Jeszcze tylko Fable III. Tutaj akurat się nie martwię.

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW do napędu może i dobre by było ale dla osób co mają nagrywarki BR , a większość ich nie ma i lepszym i tańszym rozwiązaniem jest to które na ten moment jest dostępne :).

No porażka komercyjna AW jest dla mnie zagadką i nadal tego nie rozumiem jak taka świetna gra sie dobrze nie sprzedała :( ? Ale weź pod uwagę ile xbox już jest na rynku no i teraz MS chce wejść na rynek Casuali

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×