Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

@Dawid-2k8- - to jest news, który nic nie ma wspólnego ze złamanie PS3. Oba pojawiły się w sieci praktycznie równolegle. Konsola została złamana i to jest fakt. Natomiast news, który pokazałeś dotyczy tego, że scena X360 z Team Jungle i C4E biorą się za łamanie napędu FW BD i są bliscy sukcesu.

Po tych dwóch news można spodziewać się dwóch różnych modyfikacji PS3. Pierwsza czyli flash BD + nagrywarka + płyta BD i ISO. Druga to myk związany z penem. Co by się nie działo, zmasowany atak na PS3 który rozpoczął się 4 dni zbiera już żniwa w Tokyo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW do napędu może i dobre by było ale dla osób co mają nagrywarki BR , a większość ich nie ma i lepszym i tańszym rozwiązaniem jest to które na ten moment jest dostępne :)

Jeśli będzie napędowa przeróbka PS3 to pewnie wielu się na ów nagrywarkę skusi. Zwłaszcza, że płytki już nie odstraszają ceną. Jak kupiłem nagrywarkę dość tanio.

Swoją drogą już widzę te masowo schodzące dyski przenośne o pojemności 0,5-1TB. Torrenty, Rapidshare i inne cuda zawalone grami po 10-40gb. Dzieci krzyczące - dajcie seeda. Setki pytań jak odpalić, jak nagrać, z jaką szybkością. Jak wgrać CFW. Będzie śmiesznie :)

------------------------------------------------------------------

Ja tylko liczę, że nie skończy się na piraceniu gier. Liczę, że ktoś wykorzysta to do wyższych spraw, jak choćby emulacje PS2.

Zobaczycie jak to będzie wyglądać. Teraz to już pójdzie z górki. Dojdzie do sytuacji, że będzie można wymienić cały system, odpalać dlc i gry z psn. Odpalać skatalogowane gry z dysków. Odpalać gry z płyt, a może i grac Online bez obawy o bana. Mam wrażenie, że Sony było tak pewne siebie, że nie umieściła wszystkich możliwych zabezpieczeń, i teraz - gdy już złamali podstawy, to zrobią z tym cuda.

Jeszcze będziemy odpalać gry z X360 <lol> Nie no to żart ;p

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier***le człowieku przeczytaj co wyżej pisało pare osób nie da sie tego zablokować softwerowo i sony nic nie zrobi żadną aktualizacją

@UP - na ten moment tak , ale poczekaj kilka dni jak sie rozkęci to wszystko to ominą też wymóg zgrywania samemu gry , zresztą już coś tam świrują żeby działało to na NTFS

Dotąd PS3 też było niby nie do złamania no i co? Znajdą sposób, żeby to zablokować, bo pomyśl ile stracą kasy, tu nawet nie chodzi o miliony. Mają... mieli jedyną nie złamaną konsole i tak łatwo jej nie oddadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pendrive uruchamia się przed startem systemu, więc softwarowa eliminacja nie wchodzi tutaj w grę. Tak więc żaden update FW tutaj już nie pomoże. Sony może zrobić wyciąć obsługę USB, ale to jest równoznaczne ze śmiercią konsoli.

a FW, który zablokowałby boot z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Rapidshare by znów odżył :P bo ostatnimi czasy coraz gorzej z tym hostingiem

@up@up - nic już nie zrobią 2 różne metody są jedna gotowa a druga Flash BD sie szykuje , więc jeśli jakimś cudem zablokują ten myk z penem to zostaje Flash BD , poza tym wszystkie zabezpiecznia w końcu padają :)

@up - niby nie da sie wyciąć tego bo nie jest obłsugiwane softowo

Edytowane przez dawajrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a FW, który zablokowałby boot z USB?

To jak wtedy by serwisowali ps3jki :D ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a FW, który zablokowałby boot z USB?

Kolega wyżej już Ci napisał. Po pierwsze owy pendrive jest niezbędny np. w PRAM do bootowania uszkodzonej konsoli. Po drugie oczywiście, że Sony może to zablokować, ale co z tego, gdy informacja wypłynęła, internet aż huczy od tego, więc teraz każdy odepnie konsolę od neta, nie aktualizując przez to FW i poczeka na rozwój sytuacji.

Edytowane przez D4Ru73K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej już Ci napisał. Po pierwsze owy pendrive jest niezbędny np. w PRAM do bootowania uszkodzonej konsoli. Po drugie oczywiście, że Sony może to zablokować, ale co z tego, gdy informacja wypłynęła, internet aż huczy od tego, więc teraz każdy odepnie konsolę od neta, nie aktualizując przez to FW i poczeka na rozwój sytuacji.

Sony możliwości będzie miało wiele, chociażby tak jak mówiłeś iso z custom updatem, jednakże wrzucony przez Sony do sieci z ich updatem...

a co do $ jakie teraz zarobi Sony na konsolach to takie troche patykiem na wodzie pisane.. skoro kupuje konsole do piracenia bo nie stać mnie na gry, biorę tą która jest tańsza - czyli jakby nie patrzeć, to ciągle X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up@up - nic już nie zrobią 2 różne metody są jedna gotowa a druga Flash BD sie szykuje , więc jeśli jakimś cudem zablokują ten myk z penem to zostaje Flash BD , poza tym wszystkie zabezpiecznia w końcu padają :)

Ehh... Szkoda troche. Specjalnie kupiłem sobie PS trójkę ze względu na to, że ma dobre exclusivy i na to, że jeszcze nikt jej nie haknął :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej już Ci napisał. Po pierwsze owy pendrive jest niezbędny np. w PRAM do bootowania uszkodzonej konsoli. Po drugie oczywiście, że Sony może to zablokować, ale co z tego, gdy informacja wypłynęła, internet aż huczy od tego, więc teraz każdy odepnie konsolę od neta, nie aktualizując przez to FW i poczeka na rozwój sytuacji.

Z tym "każdym" to bym nie przesadzał, jeśli Sony jutro by dało nowy fw to większość by potulnie zaktualizowała, niewielki % by się wstrzymał.

Bo "większość" to nei jest nawet zainteresowana takimi słowami jak hackowanie, pirat, modchip tylko tym bo w weekend wybrać się na zakupy kupić grę i pograć. Oczywiście wielu ludzi chce się w to bawić, ale to margines. Jak rozmawiałem z kilkoma ludźmi (z US) z którymi gram, i rozmowa zeszła na przerabianie konsol, to nie mieli najmniejszego pojęcia o czym mowa.

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony możliwości będzie miało wiele, chociażby tak jak mówiłeś iso z custom updatem, jednakże wrzucony przez Sony do sieci z ich updatem...

a co do $ jakie teraz zarobi Sony na konsolach to takie troche patykiem na wodzie pisane.. skoro kupuje konsole do piracenia bo nie stać mnie na gry, biorę tą która jest tańsza - czyli jakby nie patrzeć, to ciągle X

Ale X to nie PS ;) Wielu jednak wolałby piraci PS :) Zwłaszcza, że grami (exami) lepiej stoi. No i ma znacznie większe możliwość multimedialne.

Edytowane przez becik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, informacja o zielonym świetle dla złodziejstwa została przyjęta bardzo pozytywnie. "Tak jest, nasi wygrali. Wiwat złodzieje!! Nie będzie zasrany kapiata;ista nas uciskał, bo go pokonaliśmy. Okradając go, osłabiamy go!!" "Postęp nauki"? Fakt, ewolucja zawsze polegała na tym, ze większy sukinsyn pokonywał słabszego.

Ciekawe czy będziesz się cieszył (dawajrowa przede wszystkim) jak w PS4 za każdy pierd rzeba będzie płacić (z dostępem do PSN na czele), jak będziemy mieli pełną dystrybucję cyfrową, w której ceny będą takie jak za wersje pudełkową, do tego każda gra będzie wymagała rejestracji.

Ceny gier są wysokie, ale takie wyskoki nie sprawią, że stanieją. Mogą ewentualnie podrożeć.

Na PS2 było piractwo, zgoda, ale PS2 nie miało praktycznie konkurencji, więc wydawcy nie mieli wyjścia i i tak musieli wydawać gry na sprzęt SONY.

Skąd to przekonanie, że gry na Klocka sprzedają sie lepiej? Z wyników NPD?

A pierniczenie o czytnikach, to jakiś śmiech na sali. Nigdy nie miałem kłopotu z czytnikiem w PS2, PSP, ani PS3, a każdy z tych sprzętów ostro eksploatuję/eksploatowałem. Ale jesli ktoś odpalał na czarnuli VERBATIMki, albo inne EMTECi, to się nie dziwię, że padały. Podobnie jest zapewne z PS3 i używkami, które są porysowane jak diabli, albo, jeszcze gorzej, pokrywane jakimś syfem w ramach "naprawy". Jak ktoś ładuje niesprawdzony syf do czytnika, niech nie narzeka, że mu konsola pada.

Jeśli tak SONY was oszukuje, okrada i taki syf wam wciska, to zainteresujcie się innym sprzętem. Mnie na przykład mdli na widok gierek z Klocka, samej konsoli, polityki M$ i właściwie wszystkiego co się z tym wiąrze, więc nie wchodzę w ten biznes i nie marudzę, nie piracę tego.

Śmiać mi się chce, jak widzę samych domorosłych informatyków, speców od homebrew. Na PS2 też byli tacy, tylko ciekawe, ze ograniczali się głównie do nagrywaniapbrazów płyt.

Uczciwi gracze na tym i tak stracą, jak nie tak, to inaczej. W sumie już stracili linuxa.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do $ jakie teraz zarobi Sony na konsolach to takie troche patykiem na wodzie pisane.. skoro kupuje konsole do piracenia bo nie stać mnie na gry, biorę tą która jest tańsza - czyli jakby nie patrzeć, to ciągle X

Xbox z dyskiem twardym (ktory musi byc oryginalny od M$) kosztuje juz praktycznie tyle samo co nowa slimka.

Takze nie przesadzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony możliwości będzie miało wiele, chociażby tak jak mówiłeś iso z custom updatem, jednakże wrzucony przez Sony do sieci z ich updatem...

To o czym piszesz jest kompletnie niemożliwe. Nikt nie wrzuca fake iso do sieci, takie przypadki zdarzają się 1 na XXX tysięcy. Ripami zajmuje się scena, która za własne pieniądze kupuje oryginały i puszcza w świat. A scenie można ufać jak własnej matce. Oni tego nie robią dla pieniędzy, tylko dla innych. I przede wszystkim pamiętaj, że każdy kto ma odrobinę rozumu ściąga zawsze grę z wiarygodnego źródła i niemożliwe jest aby Sony nagle zalało internet własnymi obrazami gier. Abstrakcja.

Z tym "każdym" to bym nie przesadzał, jeśli Sony jutro by dało nowy fw to większość by potulnie zaktualizowała, niewielki % by się wstrzymał.

Bo "większość" to nei jest nawet zainteresowana takimi słowami jak hackowanie, pirat, modchip tylko tym bo w weekend wybrać się na zakupy kupić grę i pograć. Oczywiście wielu ludzi chce się w to bawić, ale to margines. Jak rozmawiałem z kilkoma ludźmi (z US) z którymi gram, i rozmowa zeszła na przerabianie konsol, to nie mieli najmniejszego pojęcia o czym mowa.

Nawet jeśli to gra jest wciąż warta świeczki. Konsola z przypadkowym najnowszym update leci na allegro, sprzedajesz, kupujesz inną ze starszym FW. Magazyny są pełne konsol z FW w okolicach 3.0 lub mniejszym. Sony tak po prostu ich nie wycofa z rynku i nie podmieni. Nic tutaj nie zrobią.

Edytowane przez D4Ru73K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd PS3 też było niby nie do złamania no i co? Znajdą sposób, żeby to zablokować, bo pomyśl ile stracą kasy, tu nawet nie chodzi o miliony. Mają... mieli jedyną nie złamaną konsole i tak łatwo jej nie oddadzą.

Same zabezpieczenia konsoli nie zostały złamane, po prostu ktoś znalazł sposób, jak wejść do domu tylną furtką nie budząc przy tym właściciela. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same zabezpieczenia konsoli nie zostały złamane, po prostu ktoś znalazł sposób, jak wejść do domu tylną furtką nie budząc przy tym właściciela. :tongue:

No tak. Ale dzięki temu znajdzie sposób jak zabić właściciela (tzn. resztę zabezpieczeń). Generalnie zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji i co tam Sony nam powie w swoim oświadczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile cokolwiek powiedzą w tej sprawie :P

Na tylko cyfrową dystrybucję to ja bym jeszcze nie liczył za szybko na to i nadal większość woli pudełko z grą niż mieć to na HDD tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox z dyskiem twardym (ktory musi byc oryginalny od M$) 

coś kolega nie w temacie.. a dyski WD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az jak zoTerbaczyłem te wszystkie komenty, że to działa to już myślę nad sprzedażą konsoli i kupna lepszego kompa wyjdzie taniej niż nagrywanie Blu-Ray, przynajmniej na razie, bo to jest kwestią czasu kiedy Blu-Reje zawitają w piecach, ale na konsoli nie będe miał w każdej grze jak na kompie 60FPS'ów w każdej grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będziesz się cieszył (dawajrowa przede wszystkim) jak w PS4 za każdy pierd rzeba będzie płacić (z dostępem do PSN na czele), jak będziemy mieli pełną dystrybucję cyfrową, w której ceny będą takie jak za wersje pudełkową, do tego każda gra będzie wymagała rejestracji.

Spójrz na historię PC, rozwój system operacyjnych, oprogramowania i branże gier. Nikt nigdy nie wygrał z ciemną stroną mocy, prędzej czy później każdy polegnie. Jeśli przyszła generacja gier będzie polegała na kupowaniu pojedynczych chapterów online lub pobierania gier tylko za pośrednictwem drogiej dystrybucji cyfrowej, to producenci sami sobie ukręcą sznur na szyi i będą czekać, aż internet kopnie im stołek. Z piractwem nikt, nigdy nie wygrał. A na scenariusz jaki przedstawiłeś będzie prosta odpowiedź - jeszcze większe piractwo. Musisz zrozumieć, że dla koncernów i firm będzie to zawsze walka w wiatrakami. AMEN.

Ceny gier są wysokie, ale takie wyskoki nie sprawią, że stanieją. Mogą ewentualnie podrożeć.

Jeśli Ci się wydaje, że ceny gier są wysokie, bo jest piractwo to pozostaje mi się tylko zaśmiać, bo bredzisz. Jeszcze o tym nie wiesz, ale bredzisz. Gdyby ceny gier były uwarunkowane piractwem, to gry na PS3 od 4 lat powinny kosztować o połowę mniej! Ceny są takie, a nie inne, bo każdy dollar więcej to dollar w kieszeni bogatych krawatów, a tylko o to chodzi. Producenci mają Cię głęboko w poważaniu i zawsze będzie dla nich marnym pionkiem. Mam znajomego w Szwecji, który pracuje dla jednego większego producenta i troszeczkę wiem jak wygląda jego praca od kuchni. Na pewno nie tak, że z miłością i pasją daje Ci grę, abyś Ty mógł sobie pograć. Te firmy to nie organizacje charytatywne. Ich celem nie jest zadowolenie klienta i wyciąganie maksymalnych zysków. Tak działa kapitalizm bez względu na którą stronę będziemy spoglądać. Koniec. Kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale dzięki temu znajdzie sposób jak zabić właściciela (tzn. resztę zabezpieczeń). Generalnie zobaczymy jaki będzie rozwój sytuacji i co tam Sony nam powie w swoim oświadczeniu.

Jeśli ktoś z otoczenia Sony, potwierdzi iż obejście zabezpieczeń przez PS3JailBreak to fakt dokonany, zapewne wystosują oświadczenie typu: Stosowanie nielegalnego oprogramowania jest niezgodne z prawem, ble ble ble... Wszystkie osoby korzystające z tego urządzenia będą banowane itp, itd.

A gdy w ich ręce wpadnie ten pendrive zapewne będą kombinować co z tym fantem zrobić.

Jednak całkowicie już tego nie ukrócą. Stało się!

Będą rozmyślać nad zabezpieczeniami w PS4 :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty BR grosze już kosztują a nagrywarki są nawet po 250-300 zł więc to jest jedna-2 porządne gry a ile można zaoszczędzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kradnijmy więcej, to się wydawcy i twórcy (np. ND) na bank ucieszą i stwierdzą: "Tak, jest świetnie. Zobaczcie ile tysięcy pobrań na rapidzie już ma nasz UNCHARTED3. WOW, no wypas. Szkoda, że kasy mnie, ale w sumie jak widzę ile mamy pobrań to aż mi się o kasie nie chce myśleć.".

Jak będą mniej zarabiać, to mogą wpaść na pomysł, ze skoro mało na tym zarabiają, to nie będą się pocić zbytnio i zaczną wydawać niedokończone, lub bylejakie gry. Ciekawe kto na tym zyska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×