Skocz do zawartości
pitian

Liga 2

Rekomendowane odpowiedzi

nie ze skromny ale dzieki zamieszaniu na jednym z zakretów lyklem az 3 bolidy fakt ze jechalo mi sie dobrze i w miare szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :D byl by ktos chetny na jakis trening? powiedzcie kiedy wam odpowiada, aby bylo jak najwiecej osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym chetny dzisiaj, jutro juz nie bardzo, wiec nie wiem :P. W kazdym razie jak nie chce byc kolejny raz ostatni to musze jeszcze wiecej pocwiczyc :D. Ten wyscig nie byl dla mnie taki zly, jakby nie kilka bledow to pewnie nie bylbym ostatni, co dla mnie już by pewnie było sukcesem haha

@Arkos

To ja cię tam na początku stuknąłem, sorry, za późno zacząłem hamować, ale na szczęście nic się nie stało, poza tym że straciłeś te pare(naście) sekund, no i ja też.

Edytowane przez chwazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak koło 23 moge być, wcześniej chyba nie dam rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mozna dzisiaj nawet to chwatz dawaj jak bedziesz na psn zrobi sie lobby i troche posmigamy zobacze jak tam u was z czasami bo ja juz zaczalem trenowac narazie mam 1:21:419 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede jutro tez okolo 23 jak cos to powysylam zap.

o to mateo musisz potrenowac bo ja wczoraj tez robilem okolo 1.21 z haczykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym torze trzeba mieć cały czas idealną linię. Jak sie wypadnie z rytmu w drugim sektorze to dupa. Na online jeździliśmy troche wczoraj to tak jak robert mówi 1:21. coś tam. Potem na TT zrobiłem 1;17:141 więc będziemy pewnie schodzić poniżej 1:20. Fajny tor tak w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj dopiero zaczalem jezdzic takze spokojnie jeszcze sie ucze w ktorych momentach hamowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak nie mogłem wejść pojeździć. No i niestety już dzisiaj muszę zgłosić, że mnie nie będzie w niedzielę, bo najprawdopodobniej w sobote wyjeżdżam na ferie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwazt - szkoda że nie pojedziesz ... Z kim ja się będę ścigał :) Reszta to znikające punkty :) Ale co tam - będę walczyć jak lew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie ma tutaj z jakimis nieobecnosciami?? czy potrzebujecie kogos do ligi nowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jedna osobe za andre_maksa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem rezerwa prosze sie zglaszac w celu zajecia miejsca w tej lidze.. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie moge, glupio ze nie dojechalem, ale emocje byly dzisiaj :D W sumie moglem pierwszy raz chociaz ten 1 punkt zdobyc

Początek był niezły, chyba 3 albo 4 jechałem, ale wiadomo, że słabszy jestem od was to powoli traciłem miejsce. Przy pierwszej zmianie bylem 7 (tyle, ze arkos juz byl raz w pitstopie, ale czasy byly wmiare porownywalne). No i oczywiscie w tak prostej czynnosci musialem cos zwalic - przy wjezdzie do pit stopu zawalilem w bande, musialem obrocic bolid i wjechac tam z powrotem - jakies 20 sekund stracone :/. Potem w tym okrazeniu jeszcze raz jakos wylecialem na bande, teraz sam nie wiem jak i znow okolo 20 sekund. Potem jechalem ciagle przedostatni, dosyc slabe okrazenia, ale przynajmniej nie ostatni :D. No i jak zaczął się deszcz, słucham tam waszych rozmów, myślę że też wytrzymam na tych oponach co mam ile się da. I to nie był dobry pomysł, wjeżdżając na swoje ostatnie okrążenie, już płynąłem po torze, opony też już rozwalone były, no i myślałem tylko żeby dojechać do pit stopu na spokojnie. No i znowu przy wjeździe miałem incydent. Chcąc tam skręcić do pit stopu bolid totalnie mi odmówił posłuszeństwa i przejechałem dalej stając w poprzek. Później próbowałem się cofnąć, żeby tam wjechać do pitu, bo dalej nie było co jechać, no i zarzuciło mną, poleciałem na bok, ktoś tam pojechał koło mnie, ja stałem się przeźroczysty i dyskwalifikacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no emocje byly :D i to szczegolnie pod sam koniec jak deszcz zaczal padac :P jechalo sie jak po lodzie niedosc ze nie trafilem na przedostatnim okrazeniu do boksu :D to potem dor z juz wymienionymi oponami mnie wyprzedzil ale cudem dojechalem do mety na drugim miejscu xd jutro jak da rade to wrzuce filmik bo bedzie na co popatrzec wierzcie mi chlopaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qual:

51457842369557548171_thumb.jpg

13068463474628483963_thumb.jpg

Wyscig:

49989299820375228259_thumb.jpg

56473295277715311916_thumb.jpg

Wyscig do dupy, zly setup dobrany liczylem na deszcz wczesniej ale nic z tego nie wyszlo. Poczatek niezwykle udany, rzuszylem z miejsca, patrze robert stoi bo go gra przytrzymala, i oczywiscie przywalilem tylnym kolem w jego przod. Obrot i sciana, ze skrzydla zostala tylko ta dolna czesc, bocznych czesci aerodynamicznych nie bylo i niestety musialem 31 kolek smigac z rozwalonym skrzydlem, start na twardzielach. Jechalem sobie na spokojnie nie liczac na dobry wynik, zaczelo padac na 10 kolek przed koncem, 6 jeszcze przejechanych kolek i zmiana na przejsciowki. Po zmianie mialem juz dosc duza strate, ale kolko pozniej chlopaki przez headsety zaczeli krzyczec ze waha sie im skonczyla, minalem Pitiego, potem roberta ktory zle opony wybral a na koncu juz na samych oparach udalo sie matijada lyknac. Ostra walka na ostatnim kolku przy predkosci 100 km/h z matijadem i zakonczenie wyscigu na 3 miejscu.

Mateo i robert dostajecie po ostrzerzeniu. Na kare sie to nie kwalifikuje, ale ostrzezenie tak. Przy walce, na do hamowaniu ja zaczalem hamowac nieco wczesniej ze wzgledu na ustawienia, nie bylo was w polowie mojego wiec nie bylo opcji zebyscie mnie normalnie wyprzedzili. W wierzcholku zakretu dostalem od was strzala w bok. Trzeba panowac nad swoim wyprzedzaniem, ostrzezenie.

Arkos przepraszam za tego strzala w tyl pod sam koniec, ale myslalem ze mnie widzisz i uciekniesz. Chyba duzo na tym nie stracilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kowal jak masz jakis filmik to pokaz bo w ktorym miejscu to bylo bo ja u siebie nic nie zauwazylem jutro postaram sie filmik wstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos na samym poczatku na do hamowaniu do pierwszego zakretu, drugie lub trzecie kolko. W sumie to samo uderzenie nie ma tu wielkiego znaczenia bo ona z toru jazdy nie wybija na tyle zeby duzo czasu stracic, bardziej o czystosc jazdy. Jak sie jest szybszym, poczekac trzeba na odpowiedni moment i wtedy dojechac do polowy bolidu przeciwnika i hulaj dusza, a tak to sa wlasnie takie sytuacje, jedzie sie na spokojnie swoim torem hamuje sie troche wczesniej, nie ma bolidu z boku strzalka jest ale nie ma opcji tam wyprzedzac wie swoim torem sie cisnie, a tu strzal w bok i nerwica bierze.

Tylko nie traktujcie tego jako, jakies napietnowanie czy cos, bardziej taka rade i dlatego podkesle ze NIE MA MOWY O KARZE w tym przypadku, bo to nic by i tak nie zmienilo. Wczesniej czy pozniej byscie mnie wyprzedzili, chodzi o samego funa z jazdy dla kazdego na torze a jak sie strzala w bok dostanie i jedzie sie chwile bokiem to fajne to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ja tu nie widze abym ciebie strzelil w bok poza 2 okrazeniem na przedostatnim zakrecie sie wcisnolem ale chyba cie nie dotknalem przynajmniej tak widze na swoim filmiku a na pierwszym zakrecie zaraz po starcie (jesli to o ten ci chodzi) to raczej z toba nie mialem zadnego spotkania dlatego nie wiem za bardzo o co kaman, po za tym trzeba takze pilnowac tylu a nie tylko przodu wtedy napewno tez mniej takich sytuacji by bylo, a co do ostrzerzenia, jesli tak to ty tez powinienes dostac ostrzerzenie, sam napisales wczesniej ze strzeliles arkosa w tyl, sory no ale troche nie czaje calej tej sytuacji najlepiej by bylo jakbys pokazal jakis filmik wtedy by bylo wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi ze dotknales i mnie wyrzucilo na zewnetrzna troche przez to :P Tyl kontolowalem, byles na tyle daleko ze na spokojnie moglem obierac kazda linie jaka chcialem nie patrzac na to gdzie ty jestes takie moje prawo. Filmik nie jest mi do niczego potrzebny, taki przywilej zarzadcy :P Poprostu nie wpychaj sie na pale i bedzie git. Widac ze jestes szybszy to wiadomo ze wyprzedzisz predzej czy pozniej, poczekaj na blad, ewentualnie na dobra okazje i wyprzedzaj prosze bardzo, ale nie wciskaj sie na pale. Poza tym drugi wyscig pod rzad taka sama sytuacja ze sie wciskasz mimo ze jestes daleki swoim przodem od polowy bolidu poprzedzajacego. Swoja droga doszly mnie sluchy od Pitiego ze dwa razy w niego wjechales, on stracil a ty go nie przepusciles, ale tego nie bede roztrzasal decyzja nalezy do pitiego.

Z arkosem inna troche sytacja byla. Ja go dublowalem, bylem po zmianie na przejsciowki, on jechal na twardych. Myslalem ze mnie widzi i mnie pusci bo zjezdzal do zewnetrznej, okazalo sie ze sunal na twardzielach. O tym ze ma opony twarde zorientowalem sie jak juz do niego dojezdzalem a roznica predkosci byla juz dosc znaczna i nie zdolalem wyhamowac ani odbic bardziej na wewnetrzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widać że wyścig obfitujący w wiele wydarzeń no i niestety, wcale nie jestem z tego powodu dumny, ale jestem zmuszony nałożyć na zawodnika robertgorski karę w wysokości odjęcia pięciu punktów. Filmik potwierdzający tą decyzję jest własnie w obróbce i rozwieje on wszelkie wątpliwości. Mam też nadzieje że sam robert wrzuci swoją wersję zdarzenia, jako ewentualną linię obrony. Do tego czasu, wyniki dzisiejszych zawodów są nieoficjalne. Po filmiku dopiszę resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn to jest tak, jak juz kogos proboje wyprzedzic to zawsze mam swiadomosc ze ten ktos o tym wie i caly czas pilnuje tylu, jednak sie mylilem i rzeczywiscie bede musial jezdzic troche lagodniej, pitian jesli gdzies zawinilem to daj wideo bo w wyscigu duzo sie dzialo i nie sposob wszystkiego zapamietac, na drugi raz jesli bedzie jakas nieprzyjemna sytuacja z moim udzialem to przeciez macie headsety i powiedzcie abym zwolnil bo zrobilem tak i tak i po problemie wtedy przepuszcze na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×