Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie lepiej odpalić od razu na najwyższym jakimś...ja zamawiam już dzisiaj moją kopię...jednak będzie na ps3 ponieważ dziołcha też chce zagrac a ona na kompie nie lubi...

Tak w ogóle tutaj kontra chłopaków z NZ...

http://gry.wp.pl/videoHD/kontra-tomb-raider,5144.html

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hardzie też jakoś ciężko nie jest choć niektóre elementy musiałem powtarzać po kilka razy. Wraz z upływem fabuły jest coraz więcej strzelania ale nie jest ono jakoś specjalnie uciązliwe. Bardzo rozbudowane są elementy otoczenia a szczególnie wioski, które często mają po kilka albo nawet kilkanaście różnych kondygnacji i żeby się wszędzie dostać potrzeba naprawdę sporo czasu poświęcić. Dodając do tego klimat, fabułę oraz design audo-wideo dla mnie zdecydowanie jedna z lepszych gier tej generacji. Ta gra po prostu nie ma słabych stron.

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną jakieś 20% gry. Jest godnie, dokładnie tak jak miało być. Genialny restart serii. Właśnie w taki sposób powinno się to robić. Jasne, jest dużo uproszczeń i ułatwień dla młodego pokolenia graczy, które nie mają pojęcia czym był Tomb Raider 10, czy 15 lat temu. Mi to jednak nie przeszkadza. Młoda Lara jest przesłodka, a sama gra dostarcza masę frajdy i przyjemności.

Tak sobie nawet pomyślałem, że byłby to duży kandydat do GOTY 2012, gdyby Tomb Raider wyszedł w IV kwartale 2012 roku. Tymczasem obawiam się, że szybko zostanie zapomniany i wyparty z naszej pamięci przez wielkie tytuły w stylu The Last of Us, czy GTA V. A szkoda, bo to produkcja zasługująca na ogromne uznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 godzinach gry i musze przyznac ze szukam szczeki, bo gdzies walnela o podloge :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was wygląda matchmaking? Bo u mnie po sekundzie znajduje grę gdzie jestem albo sam albo jeszcze góra 1-2 osoby. Ale to może być wina mojego internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 godzinach gry i musze przyznac ze szukam szczeki, bo gdzies walnela o podloge :)

Mamy podobnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, gierka skończona. Co by nie mówić, to jedna z najlepszych gier w jakie grałem :) Można się doczepić, że trochę mało hardcorowego explorowania, że te całe opcjonalne Tomby to śmiech na sali czy czasami niejasne sytuacje, powodujące że udaje nam się przeżyć za x razem. Ale cała reszta jest tak wymiodzona, tak piękna i tak cudnie się w to gra, że można przymknąć oko.

Jeszcze jedno. To co ta kobieta wyprawia w tej części zawstydziłoby chyba wszystkie jej poprzednie wcielenia :D Realizm zero, fun 100. A chyba o to chodzi najbardziej :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale multi, już mogli sobie darować - dla mnie jest równie "udane" i wrzucone na siłę, co w FC3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, gierka skończona. Co by nie mówić, to jedna z najlepszych gier w jakie grałem :) Można się doczepić, że trochę mało hardcorowego explorowania, że te całe opcjonalne Tomby to śmiech na sali czy czasami niejasne sytuacje, powodujące że udaje nam się przeżyć za x razem. Ale cała reszta jest tak wymiodzona, tak piękna i tak cudnie się w to gra, że można przymknąć oko.

Jeszcze jedno. To co ta kobieta wyprawia w tej części zawstydziłoby chyba wszystkie jej poprzednie wcielenia :biggrin: Realizm zero, fun 100. A chyba o to chodzi najbardziej :)

Ile zajęło Ci przejście i na jakim poziomie grałeś? ;)

Ja jutro odpalam na PC, ale tak mi smaka robicie tymi postami, że masakra ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normal. 15 godzin przy 70% ukończenia gry. Po skończeniu gry można wrócić na mapę i zacząć szukać pozostałych procentów. Pisze to dlatego, że przed ostatnim bossem jest wyraźnie zaznaczone, że jest to punkt bez odwrotu i szybkich podróży po mapie. Może to trochę mylić tych, którzy chcą poznajdywać wszystkie skarby. W każdy razie, luzik, po napisach końcowych wracamy na wyspę (jeśli chcemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jakiś 4 godzinach... Tytuł bardzo mi się podoba a nie spodziewałem się tego (nigdy nie byłem fanem lary i jedyny tr jaki skończyłem to 1ka za czasów psxa...). Prawie we wszystkich aspektach gra lśni i chce sie do niej wracać... Nie bedę pisał co mi sie podoba gdyz było to już tu ujęte 100 razy, napisze co nie do końca mnie chwyta: grafika jest piękna ale tak brzydkich włosów jak u Lary dawno w grach nie widziałem (szkaradztwo takowych i ich zachowanie porównałbym do pierwszego dragon age...), qte które średnio chcą się mnie słuchać (przecież w mordę jeża wiem że mam wcisnąć trójkąt a i tak nie wchodzi nawet jak mam jeszcze niby czas i jedynie kiedy ginę to właśnie z tego powodu) no i poziom trudności - gram na normal a czuję się jakbym badał grę na easy... No i jedna rundka w mp która sprawiła że nie wiem czy kiedykolwiek do niej powrócę (jak dla mnie dodane na siłę)... Cała reszta to perełka która mi się podoba bardziej aniżeli seria uncharted (w końcu tytuł tego typu jest dosyć brutalkny i to nie jak w shit of war gdzie mashując x kratos wyrywa flaki centaurom jeno naprawdę bruytalna - chyba nigdy nie widziałem tylu okrucieństw w stosunku do głównej bohaterki w grach ever)... Póki co pokłony ze stworzono tytuł który spodoba się nie tylko fanom sztucznej cycatej pani archeolog... Ta Lara ma charyzmę i jaja co sprawia że do gry chce się wracać... Póki co ocena bdb zobaczymy co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj skończyłem fabułę Mi to zajeło jakieś 20 godzin na poziomie normal 97% - zostało tylko kilka wyzwań do zrobienia .

Dla łowców trofeów mam wiadomość ,można przeoczyć jedno trofeum ukryte którego nie da się zrobić po skońcxzeniu gry trofeum nazywa się "Chatterbox"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie spieszę z ukończeniem.

Długo czekałem na tego TR to i się delektuje grą, zaglądając pod "każdy kamień" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też staram się wszędzie zaglądać. Wczoraj dotarłem do tego ,,grobowca" dodawanego jako bonus do preordera z muve, szkoda, że taki króciutki, ale zabawa z ogniem w tej grze jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też staram się wszędzie zaglądać. Wczoraj dotarłem do tego ,,grobowca" dodawanego jako bonus do preordera z muve, szkoda, że taki króciutki, ale zabawa z ogniem w tej grze jest świetna.

ten grobowiec to jest jeden z dłuższych :biggrin:
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem,w pomieszczeniu (kabina) nie wiem jak to nazwać co sie wchodzi przez górny szyb,odkkrecam tam rure,dzikus tam nawala w szybe ,gaz sie ulatania.Nie wiem co mam tam zrobić,Lara cos pod nosem mruczy ,ze szyba wyglada na słaba wiec strzelam w nią i nadal nic.PEWNIE takie proste,ale może ktos mi pomoże. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja z 2 zrobiłem i każdy z nich zajął mi z 5 minut ;)

up. wróć się po butle z gazem (w kazdym razie jakiś pojemnik) i rzut w ta dziurę - ciach rozwalasz wszystko ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym wzgledem gra jest strasznie tepa, zagadek 0, jednak grac sie i tak chce w te gre, swietny klimacik na wyspie, design rowniez bardzo udany. Graficznie jest pieknie, a sama Lara, szczegolnie z tymi uber wlosami (TressFX), pieknie wyglada (czekam na nude mode xD). Mogliby rozwinac troche jednak idee polowania i survivalu bo to praktycznie nie istnieje, a szkoda bo potencjal survivalowy na takiej niebezpiecznej wyspie jest ogromny, coz, moze w nastepnej czesci. Na plus rowniez sa znajdzki, obok Batmana AA, kolejna gra w ktorej mam ochote zbierac znajdzki, swietnie napisane dzienniki ktore nadaja glebi niektorym postaciom.

Gierke goraco polecam, a sam teraz wracam rajdowac tumby i zabijac brutalnymi egzekucjami biednych brudasow z Rosji.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj - grasz na pc i tam włosy są piękne?? na ps3 jej kucyk wygląda jak bryłowate włosy z dragon age 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj, czekaj - grasz na pc i tam włosy są piękne?? na ps3 jej kucyk wygląda jak bryłowate włosy z dragon age 1...

Na PC tak wygladaja :):

513286187.jpg

513286812.jpg

Ale ogolnie nie ma co narzekac, tym bardziej ze jestesmy juz u schylku generacji, wkrotce znowu kazda gra bedzie miec oczoje*na grafike :)

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od reszty odstają na tyle że niestety jest to dosyć rażące. Na tyle że moja żona która dzielnie patrzy na nowego TR sama zauważyła (a koneserem graficznym nie jest...). do otoczenia i samej postaci niestety odstają... I troszkę razi gdyż grafika na poziomie uncharted z włosami głównej protagonistki jak za czasów wczesnego ps3/ późnego ps2 (tu trochę przesadzam oczywiście ;) )...

up. bansai - brak słów...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przy twarzach jesteśmy to mnie bardziej niż włosy drażni motion capture twarzy. Trochę odstaje od dzisiejszych standardów. W Uncharted czy Enslaved ten element wyglądał lepiej. Tu mamy takie trochę plastikowe maski bez emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×