Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, że można sobie latać po wyspie i zbierać znajdźki, ale nie potwierdzę na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy po zakończeniu fabuły można dowolnie poruszać się po wyspie i odkrywać katakumby itp czy są napisy końcowe i jedynei pozostaje nam gra od początku ?

Słyszałem, że można sobie latać po wyspie i zbierać znajdźki, ale nie potwierdzę na 100%.

Po skończeniu gry można wrócić na mapę i zacząć szukać pozostałych procentów. Pisze to dlatego, że przed ostatnim bossem jest wyraźnie zaznaczone, że jest to punkt bez odwrotu i szybkich podróży po mapie. Może to trochę mylić tych, którzy chcą poznajdywać wszystkie skarby. W każdy razie, luzik, po napisach końcowych wracamy na wyspę (jeśli chcemy).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wydać dwóch stów na kolejne prostackie Uncharted gdzie w 90% gry idziesz i strzelasz, dlatego zrezygnowałem z preordera TR. Myślę, że przydałaby się jakaś konstruktywna krytyka tego tytułu w porównaniu np. do Uncharted, Far Cry 3, czy innego Hitmana, bo do niego też porównanie tutaj padło.

uncharted czy tomb raider to gry action adventure,wiec czego oczekiwales rozbudowanego simsa czy rpg?Te gry nie udaja czegos czym nie sa,wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi.Krytyka?chyba chodzilo ci o porownanie z...tymi grami.Dla mnie tomb rider to klasyka nie wiem jak wyglada najnowsza czesc ale napewno zagram. Edytowane przez PAWEL_VIP
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

Pytałem tylko czy w TR jest tyle strzelania co w Uncharted. Dla mnie w U było za dużo strzelania, a za mało adventure.

Edytowane przez jets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

Pytałem tylko czy w TR jest tyle strzelania co w Uncharted. Dla mnie w U było za dużo strzelania, a za mało adventure.

W TR jest mniej strzelania niż w Uncharted. Ale mało tego nei jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33% za mną. Z bólem patrzy się na tak słodką Larę, która w tej grze zostaje tak brutalnie sponiewierana. Momentami jest masakra... Nie wiem czy też tak macie. Zupełnie inaczej odbiera się główną bohaterkę w takim naturalnym, ludzkim wydaniu. Nosiłem się z zamiarem zmiany języka dialogów na angielski, ale Karolina Gorczyca daje radę i raczej już z niej nie zrezygnuję do końca gry. Jedyne co mi słabo leży to fakt, że panna Lara w ciągu paru godzin na wyspie przerodziła się ze zwykłej dziewczyny w... seryjnego zabójcę, ładującego headshoty z łuku, czy też z pistoletu z tłumikiem. Ja rozumiem - trzeba przetrwać. Ale kurde... Ona jest za słodka na taką jazdę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę pograłem, tak aby zapoznać się z grafiką, sterowaniem i rozwiązaniami w grze

i muszę przyznać, iż wyszedł kolejny świetny tytuł. Gra daje kopa. Miało być chwilę testowania,

a spędziłem przy niej ponad 4 godziny. Co prawda dużo nie przeszedłem, bo starałem się zlizać

wszystkie krople wilgoci ze skał i przeczesać każde źdźbło trawy, ale dało mi to wiele frajdy.

Przy okazji mogłem rozwinąć kilka sprawności Panny Lary i sprzęt podrasować.

Jedynie gryzie mnie strona wizualna gry, niby wszystko jest ładne, wyraźne i naturalne,

ale po co było na siłę implementować super - hiper włosy naszej protagonistce, skoro

w każdym filmiku włosy ma takie, jak każdy inny bywalec wyspy. Czyli posklejane, kanciaste

i sztywne paski, prosto z mangi. Jeśli już wprowadzili taki rarytas, to mogli zrobić włosy wszystkim

dodatkowo wprowadzić to na wstawkach filmowych.

Ale to tylko jeden, mały problem, resztę da się przeżyć i nie warto nawet wymieniać.

Pozdrawiam :cool:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie poronione trofea z multi byłaby platyna a tak pozostaje jedynie wymaxować kampanie co i tak daję ponad 20 godzin kapitalnej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wystąpiły u Was w grze jakieś problemy z dźwiękiem? Kilka razy zacięły mi się dialogi i Lara powtarzała jedno słowo niczym zdarta płyta. Na szczęście gra się nie zawiesiła, więc mogłem wczytać ostatni checkpoint.

Gram sobie z dwie godziny i jak dotąd to dla mnie takie Uncharted na sterydach, jeszcze lepszy przykład od The Last of Us - czyli w sumie to samo, ale z większym hukiem. Gra mi się bardzo fajnie, choć brakuje mi opadu szczeny, ale kto wie co będzie dalej - wszak to sam początek. Oprawa wizualna? Standard, dupy nie urwie, ale animacje Lary się przepiękne. Oprawa dźwiękowa? Znakomita. Przejadają mi się natomiast ostatnio wciskane wszędzie elementy RPG, upgrade'y, exp, skille, wynalazki; ludzie, ile można... mam nadzieję, że TLoU będzie bez tych głupot, skupione na konkretach, a nie z wciśniętym do gry "wszystkim".

Wielki plus dla wydawcy za obie wersje językowe, dzięki czemu mogłem spokojnie wmaszerować do Euro i zdjąć grę z półki ze świadomością, że polskiego w grze nie będę musiał słuchać ani oglądać. Cenega ostatnio zyskuje w moich oczach.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jest ok - żadnych problemów nie stwierdziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gre przeszedlem w ok. 13 godzin, 97% complete, cudo, przepiekne i bogate w ciekawe znajdzki lokacje, ogolny rozmach, bardzo filmowe sceny (nawet Uncharted wymieka), czego chciec wiecej od gry Action Adventure.

Jedyny mankamencik dla mnie, to brak jakis konkretniejszych zagadek w pobocznych kryptach oraz jakis bardziej wymagajacych elementow platformowych, jednak restart serii uwazam w pelnii za udany i trzymam kciuki za nastepna czesc, ktora wyjsc musi.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne porównanie jakie mi się nasunęło z TR to Assasin Creed. Tam grobowce były konkretne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA !!! Lokacje w tej grze to małe mistrzostwo świata. Graficznie obok Far Cry 3 to najpiękniejsza gra tej generacji. Fragment gry w którym wiatr odgrywał ważną rolę - epicki. Człowiek się zastanawia jak to może tak wyglądać na PS3 a niektórzy się czepiają włosów Lary :)

Co do polskiej wersji - ani razu nie włączyłem. Jak można grać z polskim dubbingiem skoro główna postać jest angielką i to ten angielski akcent w dużym stopniu buduje postać. Polskie napisy w zupełności wystarczą i mamy oryginalne głosy które dodają swoje do odbioru gry.

Dla mnie jak na razie GOTY. Może The Last Of Us to zmieni :)

Edytowane przez Lijon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie męczę się już 20 min głupota pewnie dla was , ale nie mogę rozhuśtać Lary w miejscu gdzie pełno mięsa i wiszących zwłok jaki jest dokładny sposób na to?

BUG. Poradziłem sobie.

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie zdobywasz czekan? Bo nie kojarzę z takiego opisu,zbyt ogólny- sporo podobnych lokacji w grze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest świetna. Jak tylko mam trochę czasu wolnego to tylko w TR pykam.

Jedynie co mnie na początku irytowało to QTE. Nie było napisane co za co odpowiada i musiałem strzelać, albo jak zginąłem po kilka razy na tym samym QTE to dopiero mi pokazało co odpowiada za np. kopniaka.

Gram na PC i czy wy też czasami macie, że pod odpowiednim ustawieniem kamery macie Larę bez "kucyka"? Tak jakby krótko ścięta ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na PS3 napisy również są kolorowe, mozna to wyłączyć ? cholernie irytujące

odblokowałem pistolet i nowe wdzianka do singla z bonusowego DLC ale spluwa się nie pojawiła, to jakiś błąd czy odblokouje się w stosownym momencie (jestem przy drugim obozie dopiero i nie mam nic z wyjątkiem czekanu i łuku)

Kisiel-PL

Te włosy po uruchomieniu TressFX prostu tak latają że czasami przelatują przez Larę, zresztą przesadzono z fizyką tego kucyka przy tej funkcji, mimo wszystko fajnie wyglądają

Nie wiem jak jest na PS3 ale na ultra detalach gra wygląda zdecydowanie lepiej od Uncharted 3

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na PS3 napisy również są kolorowe, mozna to wyłączyć ? cholernie irytujące

Raczej nie można. Rozumiem, dlaczego może irytować, ale mi osobiście nie przeszkadza, natomiast śmieszą mnie lekko wyrażone w napisach opisy każdego dźwięku, typu "odległe odgłosy wystrzałów", "ciężki oddech", "bezgłośne okrzyki bólu" (moje ulubione) albo "pękające szkło". Twórcy myśleli, że napisy to tylko dla niesłyszących czy co? :D To tak ode mnie.

Nie wiem jak jest na PS3 ale na ultra detalach gra wygląda zdecydowanie lepiej od Uncharted 3

Napisałeś to tak, jakby jakimś wielkim osiągnięciem był fakt, że gra z roku 2013 wygląda na ultra detalach na PC lepiej od gry konsolowej z 2011 roku. A to raczej osiągnięciem nie jest. Ale na PS3 gra na pewno od U3 (w singlu) lepiej nie wygląda, o nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z artefaktami graficznymi na pierwszym ekranie w grze ? Tam gdzie są loga square enix i crystal dynamics ? Dodam że pojawiają się one u mnie tylko w tym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 Tomb Raider rónież wygląda dużo lepiej od Uncharted. Takie moje zdanie.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z artefaktami graficznymi na pierwszym ekranie w grze ? Tam gdzie są loga square enix i crystal dynamics ? Dodam że pojawiają się one u mnie tylko w tym miejscu.

Tak...

Na PS3 Tomb Raider rónież wygląda dużo lepiej od Uncharted. Takie moje zdanie.

Uważam podobnie...

I od FC3 też jest ładniejszy...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, propos Uncharted. Czytałem już wiele razy, nawet tu, że Tomb Raider to Uncharted do potęgi i pod względami akcji bije tę serię na głowę.Pytanie, poważne - skąd w ogóle takie opinie? Bo to imo jakieś kuriozum. Przecież akcje w Tomb Raiderze, to coś pomiędzy Uncharted 1 i Uncharted 2. Owszem, jest kilka nieprawdopodobnych sytuacji z których nikt nie wyszedł by cało, ale to nadal nie jest takie przegięcie, jak epizody z samolotem, pociągiem czy statkiem. Owszem, w Uncharted 3 wyglądało to genialnie, ale nagromadzenie takich akcji jak na jedną grę było absurdalne.Rzekłbym, że TR trzyma się tu realizmu (tjaa :biggrin:) nieco bardziej konsekwentnie i przez większość gry przeważa jednak spokojna rozgrywka.

Zgadzam się natomiast niemal w pełni z kwestią oprawy. Cudo, chociaż jak dla mnie, to w Uncharted 3 są jednak lepsze modele postaci.

Spotkał się ktoś z artefaktami graficznymi na pierwszym ekranie w grze ? Tam gdzie są loga square enix i crystal dynamics ? Dodam że pojawiają się one u mnie tylko w tym miejscu.
Te "artefakty" mają tam być :P To ma niby imitować efekt jakichś zakłóceń. Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider mimo wszystko, też ma sporo nieprawdopodobnych i absurdalnych sytuacji, ale są one o wiele lepiej wplecione i ukazane niż w Uncharted...

Zresztą - to przede wszystkim gra nastawiona na rozrywkę (i na tym polu sprawdza się znakomicie), a nie kolejny odcinek Bear'a Grylls'a i National Geographic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgodzę co do oprawy graficznej, przed TR przeszedłem wszystkie części Uncharted i U3 ma zdecydowanie lepsze modele postaci oraz efekty oświetlenia np przy zapalonej pochodni efekty cienia i refleksy na ścianach - w tomb raiderze wypada to blado no i efekt palenia się drewna w TR to śmiesznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę :P Postaci, owszem, ale efekty świetlne wygrywają imo w TR. Tak, też mam za sobą serię Uncharted.

Co do efektownych akcji - nie mówię, że ich w TR NIE MA. Po prostu nie wiem czemu gra dostała łatkę "Uncharted do potęgi", skoro to nadal zupełnie inne proporcje ;) Chodzi o to, że takie niesłuszne opinie krążą potem po sieci i wpada jeden z drugim co w ogóle nie grał i głosi wszem i wobec, że to kalka Uncharted.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×