Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

no to ładnie, chociaż im dłużej gram to mniej mi to przeszkadza, ang znam więc gra się miodnie ;)

a teraz pytanie z gry, w jakie perki polecacie dawać gdy gram wojownikiem jednoręcznym z tarczą i trochę magią w ciężkiej zbroi?

tak czytając, to aktualnie daje w kowalstwo prawa strona (ciężkie armory), onehand weap na swordy, magia -> regeneracja (skill heal) i zastanawiam sięczy w destruction nie dać, cięzkie armory i w tarcze. no i speech by wypadało tez coś dać.

i pytanie jeszcze jedno, jak enchantować np. miecz aby miał magiczny dmg od lodu czy ognia, coś w ten deseń?

pozdrawiam ;)

Edytowane przez DaaV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nightingale blade (legendary) jako miecz jednoręczny i tarcze z łusek, taki zestaw sprawdza się dość elegancko w połączeniu z deadric bow (legendary + 20 od ognia), w tarcze nie daje nic, wale max. w jednoręczne (ale tylko miecze, warto sobie wybrać czym bedzie się walczyć, żeby nie marnowac perkow), zbroje (mimo ze mam lekką) też warto podnosić, no i kowalstwo, wszystko co mam ulepszyłem na max. (skill 100 + jakis potion) i sprzęt jest mega miodny, w magie nic nie inwestuje, wole skradanie i łucznictwo, krzyki wystarczają w zupełności

Idziesz do enchanting table jak masz miecz np. +20 od ognia, i go tam niszczysz (disenchant) ucząc się danego czaru, potem wybierasz jakąś broń bez specjalnych właściwości (może być ulepszana przez kowalstwo) i jakiś soul gem i...pyk masz ulepszoną daną broń. To ile bedzie zadawac obrażen zależy od twojego skilla i jakiego soul gem użyjesz. Każdego enchantu wystarczy nauczyc się raz.

Edytowane przez Wsioq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy uczeniu się spelli rośnie odrazu skill w enchanting. :) Także wszystkie przedmioty z jakiś efektami albo statami (bo można i zbroje w ten sposób enchantować - zwiększenie jakichś statystyk, w ten sposób można ponad 300% many regen uzyskać) odrazu zabieraj do stołu i disenchantuj, to i lvl podrośnie i czegoś tam się nauczysz.

Co do skilli, inwestuj w swordy (wybierz odrazu czy chcesz iść w dualwield czy sword + tarcza), coś w pancerz, kowalstwo i ten enchanting. Magie możesz ograniczyć tylko do tego leczenia, super spelli leczących Ci nie potrzeba. Co do dystansu, ja osobiście jak grałem wojakiem, to żadnych czarów ani łuków nie używałem, chyba, że już do kogoś nie mogłem podejść, a tak to nawet smoki z mieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten sposób można ponad 300% many regen uzyskać

A nie lepiej uzyskać 100% mniejszy koszt danej szkoły magii? Na przykład zniszczenia i walisz najlepszymi czarami bez przerwy, bo nie zabierają ci w ogóle many.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej uzyskać 100% mniejszy koszt danej szkoły magii? Na przykład zniszczenia i walisz najlepszymi czarami bez przerwy, bo nie zabierają ci w ogóle many.

Ja tam często spelle zmieniałem ( a to coś przywoływałem, to leczyłem itd.) więc wolałem mana regen. I tak cały pasek w sekundę się odnawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera... jest jeszcze jakaś możliwość dania przedmiotów Malbornowi w Solitude po jego rozmowie czy już skopałem wątek główny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jakie trofea sa do przeoczenia ? ja wiem ze jest 1, trzeba zebrac kilka artefaktow, ale nie wiem jak moge je zdobyc i czy juz cos pominolem, obecnie jestem w miescie, ktore lezy na polnocnym wschodzie(sniezny teren), gdy tam przybylem to musialem stoczyc walke ze smokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te artefakty są jedynie do pominięcia bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te artefakty są jedynie do pominięcia bodajże.

Nie do końca jest tak jak mówisz.

Te trofiki na pewno można pominąć:

Oblivion Walker - na pewno 5 Dederic Artefacts jest do pominięcia. Razem można zdobyć 16 (Skeleton Key się nie liczy) - do trofeum potrzeba 15.

One With The Shadows - jeżeli sprzedasz Thieve`s Guilt armor to jest niewielka szansa, że znajdziesz go ponownie.

War Hero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak mówisz.

Problem z Thieves Guild Armor został permanentnie naprawiony w łatce 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Thieves Guild Armor został permanentnie naprawiony w łatce 1.4.

Kurde, sprzedałem tę zbroję. Wyjaśnij o co chodzi bo zimno mi się zrobiło.

Kamień z serca mi spadł. Na wiki przeczytałem że drugi egzemplarz leży na stole w Cysternie.

Quest Waking Nightmare, Erandur wszedł do wieży a ja za nim i gość mi zniknął. Teraz wiem że to znany glitch. Słyszał ktoś czy to naprawią w najbliższej poprawce?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca mi spadł. Na wiki przeczytałem że drugi egzemplarz leży na stole w Cysternie.

Quest Waking Nightmare, Erandurwszedł do wierzy a ja za nim i gość mi zniknął. Teraz wiem że to znany glitch. Słyszał ktoś czy to naprawią w najbliższej poprawce?

No leży, a ponadto respawnuje się w nieskończoność. Pamiętam, jaki byłem zdziwiony, kiedy wczytałem grę po instalacji patcha - akurat byłem w Cysternie - a tu koło mojego łózka porozrzucane fragmenty pancerza złodziei - WTF? ;)

Jeżeli bug z Erandurem już Ci się przytrafił, to żadna łatka by niestety nie pomogła. Czytałem o jakichś fixach w stylu - poczekaj trzy dni, a Erandur może zrespawnuje się w gospodzie w Dawnstar itp. - ale nie wiem, czy to działa. Musisz wrócić do stanu sprzed questa, jeżeli masz zapis. Wtedy łatka 1.5 podobno poprawia jego ścieżki tak, że już nie znika i nie gubi drogi. Ale na konsolową łatkę 1.5 jeszcze trzeba trochę poczekać, jej beta na Steamie nadal chyba trwa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quest Waking Nightmare, Erandurwszedł do wierzy a ja za nim i gość mi zniknął. Teraz wiem że to znany glitch. Słyszał ktoś czy to naprawią w najbliższej poprawce?

http://www.ps3site.p...post__p__662580

Pamiętaj, żeby wziąć 2 duże plattery, bo inaczej nie wyjdziesz stamtąd. Nadchodzący patch ma podobno naprawić tego buga.

Edytowane przez fenrizpl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się splatynować Skyrim - ponad 136 godz. zainwestowane w trofea.

Gra ogólnie bardzo dobra, świat największy jaki do tej pory w grach widziałem.

Tak na szybko to co mnie w grze zawiodło:

1. Beznadziejna muza, zero klimatu.

2. Jak na tak ogromny świat, bardzo słabo zróżnicowani przeciwnicy. Generalnie ciągle to samo.

3. Naprawdę brakuje przerywników filmowych, choćby związanych z głównym wątkiem.

4. No brakowało jeszcze jakiejś "wielkiej" bitwy - wiem PS3 by od tego umarło (bitwa w jakimś forcie, około 10 przeciwników i już przycina).

Ogólnie gra warta 200 pln (ciekawe ile teraz za nią wyrwę?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, muzyka właśnie bardzo fajna i klimatyczna, mogłoby jej być trochę więcej, ale w sumie po 110h wszystko się może osłuchać :P. Co do reszty się zgodzę też mi trochę tego brakuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Questy w większości przynieś, podaj, pozamiataj. No i wszystko takie ładne i czyste moralnie. Animacje postaci rodem z Morrowinda. Gra w produkcji 5 lat to mogli by zainwestować w mocap. Tak jak w Morrowindzie i Oblivionie kraina martwa. Miasta małe, kilka NPC na krzyż. Za ich murami tylko zwierzęta i inne poczwary. Dlaczego nikt nie podróżuje pomiędzy miastami?

Mimo to gra wciąga i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę wciąga; nawet jak zostały mi dwa trofiki niezwiązane z eksploracją terenu i już od wielu godzin czułem lekkie znużenie, to i tak nie mogłem się oprzeć pokusie zbadania nowych jaskiń czy innych "lochów". I chyba w takich grach właśnie o to chodzi - każdy z nas jest ciekawy co go spotka za następnymi zamkniętymi drzwiami. Nawet jak wszystko już "znamy" to nie po to maksuję swoją postać, żeby mi jakieś śmieszne szkieletory bezkarnie dookoła biegały. Kara musi być... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ten patch 1.5 do Skyrima czy jeszcze nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ten patch 1.5 do Skyrima czy jeszcze nie?

Nadal czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie naczekalem... plyta mi pękla... czaje teraz zeby kupic uzywke ale cena mnie przeraza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie naczekalem... plyta mi pękla... czaje teraz zeby kupic uzywke ale cena mnie przeraza...

uuu, ostro wspolczuje, ale to w napedzie czy jakis niefortunny wypadeczek?

a ja przeczytalem ze w 1.5 zostanie usuniete to, ze w kowalstwie nie wazne co zrobimy i tak rosnie o tyle samo (maxowanie kowalstwa przez iron dagger) co skutkuje tym, ze musze szybko dobic do 100 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×