Skocz do zawartości
Xiem

Diablo III

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@AlucardMZ

Jeśli posta do którego się wcześniej odniosłem, pisałeś rzeczywiście myśląc o projektowaniu gier w celu poprawy rozwoju intelektualnego i koordynacji ruchowej dzieci z autyzmem...to ok. Coś tam jednak było o ludziach, którym się nie chce wysilać szarych komórek...Zostawmy to, bo nie sądzę, żebyś akurat Ty celowo w niezbyt przyjemny sposób odnosił się do autystycznych dzieciaków. Zwróciłem na to uwagę, bo uważam, że w kontekście Twojej wypowiedzi nie było to najszczęśliwsze określenie.

Wracając do dyskusji, to moim skromnym zdaniem producenci gier upraszczają RPG bo rynek się robi co raz bardziej casualowy. Nic nie da się na to poradzić. BioWare, Blizzard itp. nie tworzą dzieł sztuki tylko rozrywkę, którą chcą sprzedać. Ich celem nie jest pozostawanie w multimedialnym undergroundzie tylko trzepanie kasy.To, że ktoś chce zagrać w coś, co nie wymaga wysiłku intelektualnego nie znaczy, że nie potrafi lub nie chce mu się myśleć. Po prostu nie szuka tego w grach. A tak poza tym jaki RPG wymagał tak ogromnego zaangażowania umysłowego? Zwykle wymagały większego niż slashery i shootery, fakt. Niemniej jednak każdy średnio rozwinięty 15-latek jest w stanie sobie nawet z najbardziej rozbudowanym RPG poradzić.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan wszystkich części Diablo nie rozumiem narzekania niektórych, co do jakości tej gry na konsolę.

Po pierwsze nie przypominam sobie aby Blizzard wydał grę słabą ba a nawet przeciętną. Wszystkie tytuły były dopięte na ostatni guzik. Więc uważam, że jak wezmą się za port na PS3 to też dopieszczą go do ile się da.

Po drugie - sterowanie. Wiadomo, że tego typu gry gra się najlepiej myszką, ale już kilka razy pokazano, że można zrobić fajne sterowanie padem, więc nie ma co gdybać i narzekać.

Po trzecie może poczekajmy na oficjalną zapowiedź tej gry na konsolę (o ile w ogóle to nastąpi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemów ze sterowanie w Diablo III na konsolach. Jeżeli w FPS'y da się grać na padzie to tym bardziej z grą jak D3 nie będzie problemów. Szczególnie jeżeli grę robi Blizzard, który na pewno dopieści wszystko na 100%.

Zresztą pamiętam jak grałem jeszcze w D1 na PSX na padzie bez gałek i też było dobrze.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pamiętają jak grali w D1 na PSX ale już nikt nie pamięta, że przedmioty unikatowe traciliśmy po każdym restarcie gry, a nasza postać posiadała auto-aima na każdego potworka.

Oczywiście D3 na Ps3 z pewnością takich uproszczeń posiadać nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 1 sejw zajmował całą kartę - 15 bloków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się dało. Przecież tu nie chodzi o idealną kopię gry z PC, a wersję konsolową.W dzisiejszych czasach nie powinno to być żadnym problemem.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się dało. Przecież tu nie chodzi o idealną kopię gry z PC, a wersję konsolową.

Jak to nie? Czyli lepszy półprodukt dla "dzieci" z konsolami, ale sam fakt, że będzie powinien nam wystarczyć? Jeśli tylko D3 się ukaże na konsolach i dowiem się, że choć jeden krzaczek trawy wycieli, to wybiorę wersje PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma mocnego PCta, to nie ma się nad czym zastanawiać, tylko brać tańszą i lepszą wersje PCtową. Tyle na ten temat. Z każdym cRPG (niech wam będzie. :P) tak jest.Jeśli nie ma się dobrego kompa, to nie ma co psioczyć na detale.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Czyli lepszy półprodukt dla "dzieci" z konsolami, ale sam fakt, że będzie powinien nam wystarczyć? Jeśli tylko D3 się ukaże na konsolach i dowiem się, że choć jeden krzaczek trawy wycieli, to wybiorę wersje PC.

Wielu osobom by się nie spodobało jakby wycieli krzaczek trawy, byliby bardzo nieszczęśliwi, za to Policji by się podobało :) Blizzard na pewno jest za legalizacją, więc nie wytną ;p

A tak na serio...

Zaczytałem się w temacie i mam bardzo podobną opinię jak Kill, aczkolwiek nie aż tak drastyczną, podobne wersje to wybieram PS3, spore różnice PC. Załóżmy, że będzie D3 na PS3, ciekawe czy będą chcieli gdzieś upchać move, może jako myszkę ? W sumie w SC się "klika" move po menu dość szybko po pewnym czasie. Próbuję sobie wyobrazić D2, początkową wioskę jak zamiast myszki używa się move, niby da radę, ale czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że DIABOŁ jest typową grą PCtową, a jego ewentualne przenosiny na konsole jest dość kontrowersyjnym tematem. Wydaje mi się, że tak czy siak konsolowcy będą musieli liczyć się z pewnymi uproszczeniami. Aczkolwiek nie wiem dlaczego nie można napisać gry na PS3 z obsługą myszki i klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że DIABOŁ jest typową grą PCtową, a jego ewentualne przenosiny na konsole jest dość kontrowersyjnym tematem. Wydaje mi się, że tak czy siak konsolowcy będą musieli liczyć się z pewnymi uproszczeniami. Aczkolwiek nie wiem dlaczego nie można napisać gry na PS3 z obsługą myszki i klawiatury.

Diablo 3 jest (tzn wiadomo ze dopiero bedzie ) najlepszm tytułem do tej pory do przeniesienia na konsole.

Interfejs i obsługa jest tak zrobiona - blizz kilka razy o tym wspomnial - ze gre mozemy przejsc uzywajac tylko myszki.

Dx11 nie bedzie w diabelku wiec nie powinno byc zadnych "ciec".

Wiem ze to stare dzieje ale EA przekladajac pierwsza odslone diabla na psx zrobilo kilka usprawnien co do wersji pc.

Mozna napisac gre na ps3 z obsluga K&M co pokazal UT 3 , tylko pytanie czy to ma sens - ludzie nie kupuja konsoli by grac na klawce - mi nie przeszkadzaloby to jednak.

Ja osobiscie wybiore wersje na pieca (O ile kiedykolwiek wyjdzie konsolowa wersja) ze wzgledu na znajomych.

@Down Tbh akurat w DA bardziej mi sie konsolowe sterowanie podoba, ale mogliby dac poprostu mozliwosc i tyle.

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o klawiaturze i myszce miałem na myśli inne gry cRPG (np. DA:O).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust wydanie d3 na jaką kolwiek konsole to jeżdżę większy strzał w kolano niż cata...

D3 ma być nastawione na nieźle pvp przy aktualnym wyglądzie bn sam pomysł prowadzenia esportu na dwóch różnych platformach jest chory

Inna sprawa że nowinka o d3 na konsole nie zostala potwierdzona i pojawiła sie 2-3 tyg. Po blizzconie na którym powiedziano że d3 na konsole nie jest planowane

inna sprawa jakis miesiąc temu rozmowa z devsami z trion - padło pytanie o rifta na konsole odpowiedź byla dosc zaskakująca "aktualne konsole nie są w stanie udźwignąć tej gry"

Przenosząc grę na konsole zakłada sie że ma chodzić tak jak na najlepszych ustawieniach z pc w innym przypadku jaka ma być korzyść w wyborze wersji konsolowej nad pc?

Czasy kiedy pc były z możliwościami za konsolami minęły w tej chwili jak to bylo gdzieś poruszane to konsole chamuja branże :)

.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D3 ma być nastawione na nieźle pvp przy aktualnym wyglądzie bn sam pomysł prowadzenia esportu na dwóch różnych platformach jest chory

Wiekszych głupot w życiu nie słyszałem D3 i esport kek ^^ gg . Prosze poczytaj najpierw o pvp - arenie w diablo, a potem zedutuj posta plx;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co czytać skoro na blizconie była ladna prezentacja ? póki co to blizz z wiekszościa gier dąży do esportu więc dlaczego d3 ma być inne ? a tym bardziej z tak ogromną możliwościa dopieszczenia swojej postaci ? i ciekawie zaprojektowanymi arenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co czytać skoro na blizconie była ladna prezentacja ? póki co to blizz z wiekszościa gier dąży do esportu więc dlaczego d3 ma być inne ? a tym bardziej z tak ogromną możliwościa dopieszczenia swojej postaci ? i ciekawie zaprojektowanymi arenami

Skoro oglądałeś blizzcon to sam sobie odpowiedziałeś...a jesli tylko udajesz to przypomne - blizz nie zrobi z d3 esportu peroid.

Właśnie ze względu na tak ogromną ilość modyfikacji to nie ma prawa zaistnieć jako esport. Spojrz sobie np na starcrafta ( sc1 nie sc2) po ilu pathach zdołali go zbalansować? Warcraft 3/ft do tej pory dostaje pathe. Spojrz na wow`a ktora arena zostala

wciągnięta do esportu , a teraz sobie odpowiedz dlaczego właśnie tylko 3v3, dlaczego blizz stwiedził że wprowadzenie do gry 2v2 było ich największą pomyłka i woleliby żeby to się nigdy nie stało, dlaczego "wyrzucili" rng?

Blizzard oświadczył że z diablo 3 nie będą szli w esport bo wolą się skupić na czymś innym, a nie na siedzeniu po godzinach w pracy i wyrywaniu sobie włosów z głów jak tu kur...zbalansować tysiące kombinacji /skili/runów dla każdej z postaci etc.

Ps sorka za w sumie duzego oftopa jako ze to topik o diableku a nie samym esporcie jako takim;p

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na e3 sony ogłosiło, że diablo wyjdzie na ps3 jako na jedyną konsole to będzie pozamiatane :D

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby na e3 sony ogłosiło, że diablo wyjdzie na ps3 jako na jedyną konsole to będzie pozamiatane :D

ale raczej tak nie bedzie :) DIablo3 jak juz cos to wyjdzie rowniez na X :)

tylko problem jest w tym, ze jak Blizz stwierdzi, ze wersja konsolowa jest chociaz troche slabsza od PCtowej to nasza wersja nigdy sie nie pojawi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwole odswiezyc temat :

i z komentarzem na tvgry http://tvgry.pl/ u góry po prawej 3 filmy.

Jak dla mnie giera prezentuje sie pieknie, tym bardziej ze zawiera duzo elementow ze starego dobrego diablo :D.

Co do wydania gry na ps3, na gry-online.pl znalazłem w zapowiedziach zakładki PC/PS3/XBOX360 ( naprzykład tu http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16309 ). Moze ktos wie cos wiecej na temat wydania d3 na konsole?

Edytowane przez timoN_hardkoR ♥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwole odswiezyc temat :

i z komentarzem na tvgry http://tvgry.pl/ u góry po prawej 3 filmy.

Jak dla mnie giera prezentuje sie pieknie, tym bardziej ze zawiera duzo elementow ze starego dobrego diablo :D.

Co do wydania gry na ps3, na gry-online.pl znalazłem w zapowiedziach zakładki PC/PS3/XBOX360 ( naprzykład tu http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16309 ). Moze ktos wie cos wiecej na temat wydania d3 na konsole?

Dla mnie tez spoko wyglada, chociaz jak naprawde jest sie dopiero okaze, gdy bedzie mozliwosc zagrania.

Jadna rzecz, ktora chcialbym zobaczyc to mroczniejszy klimat(oswietlenie i kolorystyka glownie, bo sam silnik mi nie przeszkadza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetna informacja. Mój leciwy PC może nie dać już temu rady więc po przetestowaniu dema podejmę decyzję na która platformę kupię grę. Boje się jedynie jak moja konsola zniesie te godziny przy Diablo :biggrin: Mam tylko nadzieję że nie dadzą dupy kolejny raz i gracze konsolowi dostaną w pełni spolonizowaną grę.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu nie chcą potwierdzić, że pracują nad wersjami konsolowymi. A że tak jest jestem przekonany, choćby ze względu na niektóre filmiki z rozgrywki - na jednych jest myszka, na innych nie ma i nie sądzę, żeby było to uzasadnione od klasy postaci jaką się gra. Poza tym, jak dla mnie to D3 idealnie nadaje się jako gra konsolowa, kto choć raz grał w hack'n'slasha na konsoli ten wie o czym mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×