Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu będziesz musiał przeprowadzić konfigurację:

- połączenia internetowego (bo modem sam magicznie nie będzie wiedział co ma robić)

- Wi-Fi (ponieważ zazwyczaj jest od razu włączone wifi bez żadnych zabezpieczeń i wypada wprowadzić przynajmniej hasło żeby nikt ci nie wszedł na Twój internet)

 

Co do modemu to ci akurat nie doradzę ponieważ nie bawię się aDSL, poza tym nawet nie napisałeś skąd masz ten internet. Jedyna istotna informacja którą napisałeś to taka że internet jest przez modem telefoniczny więc musisz mieć modem/router pod łącze aDSL.

Z modemem jak z telefonem - jednemu wystarczy stara Nokia - ważne że można dzwonić - a drugi potrzebuje smartfona który pryz okazji innych funkcji ma aplikacje do dzwonienia ;)

Z firm które bym polecił:

Cisco (drogie)

Linksys (odłam Cisco)

D-Link

TP-Link

 

Innych nawet nie biorę pod uwagę ale to jest moje osobiste zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet z Multimedii.

 

Jeszcze mam jedno nurtujące pytanie, mówisz, że trzeba skonfigurować połączenie internetowe. Ale jak skoro jak kupię router z wbudowanym modemem podłącze prosto ten mały kabel telefoniczny to przecież komputer nie jest potrzebny mi( wczęśniej miałem modem i na kompie musiałem instalować Emil Junior ) i moje pytanie brzmi jak się wtedy konfiguruję to połączenie internetowe, to coś trudnego?

 

myślałem nad routerem TP-Link http://www.ceneo.pl/11055030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modemie/routerze masz wprowadzone dane połączenia.

Zazwyczaj jest to typ połączenia (PPPoE), login, hasło i jeszcze parę innych rzeczy.

Logujesz sie na modem/router poprzez komputer (podpinasz kablem lub przez wi-fi) wchodząc w przeglądarkę i wpisując jego adres IP - zazwyczaj jest to 192.168.0.1 lub 192.168.1.1

Ten routerek wygląda OK. Do codziennego domowego użytku spokojnie powinien starczyć.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam internet z Multimedii.

 

Jeszcze mam jedno nurtujące pytanie, mówisz, że trzeba skonfigurować połączenie internetowe. Ale jak skoro jak kupię router z wbudowanym modemem podłącze prosto ten mały kabel telefoniczny to przecież komputer nie jest potrzebny mi( wczęśniej miałem modem i na kompie musiałem instalować Emil Junior ) i moje pytanie brzmi jak się wtedy konfiguruję to połączenie internetowe, to coś trudnego?

 

myślałem nad routerem TP-Link http://www.ceneo.pl/11055030

Jeśli nie chcesz być częstym hostem tematów "pomoc z multi" - ustaw DMZ w routerze na pleja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M0rph,

Niech chłopak najpierw się ogarnie z tym modemem, przygotuje sobie wszystko i niech mu zacznie działać internet na nowym sprzęcie.

Wtedy już można będzie mówić coś o konkretnej konfiguracji pod PS3:

- Stałe IP lokalne na urządzenia po DHCP

- UPnP

- DMZ na konsolę czy też przekierowania portów jeżeli ma więcej niż jedną konsolę itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem polegający na tym ze mam do internetu podpięte 2 komputer przez router oraz switch gdy chcę na trzeciego podpiąć ps3 nie znajduje mi internetu ręcznie ustawiam ip ite w ustawieniach to wyskakuje błąd DNS (80710102) natomiast gdy resetuje router to jeden z komputerów traci internet i wtedy pojawia sie na ps3 a gdy odłączam ps3 od internetu znowu muszę zresetować router by internet wrócił do komputera . 

 

Prosze o Pomoc 

Pozdrawiam

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich ponownie.

 

Router z wbudowanym modemem kupiony.Ta konfiguracja wcale nie jest taka prosta, postepuje i offline i przez płytkę zgodnie z instrukcją. Poprzez płytkę wywala mi się na samym końcu błąd 020:

 

Weryfikacja ustawien routera zakończona błędem: 1. Proszę sprawdzić typ i parametry połaczenia WAN. 2. Proszę sprawdzić połaczenie sieciowe i spróbować ponownie .

 

Mam win XP sp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kablach multimedii
Encapsulation PPPoE
VPI: 0, VCI: 33
Multiplex LLC

 

Multimedia na kablach TP
Encapsulation PPPoA
VPI: 0, VCI: 35
Multiplex LLC VC-MUX

 

user name: ? - takie jakie masz
password: ? - takie jakie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam 

Mam problem polegający na tym ze mam do internetu podpięte 2 komputer przez router oraz switch gdy chcę na trzeciego podpiąć ps3 nie znajduje mi internetu ręcznie ustawiam ip ite w ustawieniach to wyskakuje błąd DNS (80710102) natomiast gdy resetuje router to jeden z komputerów traci internet i wtedy pojawia sie na ps3 a gdy odłączam ps3 od internetu znowu muszę zresetować router by internet wrócił do komputera . 

 

Prosze o Pomoc 

Pozdrawiam

   

 

 

Czy Router ma ustawiony serwer DHCP (automatycznie)? Jeżeli tak to nic ręcznie nie ustawiaj.

Po co ci router i switch? Router to przecież switch z zarządzaniem chyba że nie chodzi tu o router tylko o modem?

Jeżeli pomyliłeś nazwy i masz modem + switch to jest problem bo switch to tylko fizyczny rozdzielacz sygnału bez konfiguracji -  w ten sposób rzeczywiście może nie działać jeżeli usługodawca ograniczył ilość podpiętych urządzeń do 2 (na to wygląda).

Najlepiej podaj modele urządzeń które masz.

Jeżeli rzeczywiście masz router to powinieneś ustawić sobie (włączyć) DHCP, wtedy urządzenia dostają adres IP automatycznie i nie powinno być żadnego problemu. Dodatkowo jeżeli internet jest przypisany pod dany adres MAC (część usługodawców jeszcze stosuje te średniowieczne barbarzyńskie metody) to włącz klonowanie adresu MAC (praktycznie wszystkie routery to obsługują).

Odpowiedz tu albo na GG, coś poradzimy.

 

@Lokitheman

Nikt nie twierdził że to jest proste dla osoby która nie ma o tym zielonego pojęcia.

W końcu technicy za coś biorą pieniądze.

M0rph ci podał typ połączeń dla obu wariantów infrastruktury (kabli).

Dodaj do tego resztę swoich danych - najlepiej sczytaj wszystko ze starego modemu w panelu konfiguracyjnym i skonfiguruj nowy poprawnie według tego co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tym co pomogli! zrobiłem to przez te pierwsze ustwienia odpalam google i śmiga! 

zobaczymy na jak długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ustaw sobie stałe IP dla PS3 na serwerze DHCP i:

- dodaj IP z PS3 do DMZ - wtedy będzie widoczny w sieci jako pierwszy przed innymi urządzeniami.

- albo przekieruj odpowiednio porty dla IP PS3 na routerze

 

Numery portów serwerów PlayStation®Network przeznaczone do tych celów to TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 oraz UDP: 3478, 3479.

Jednak ja bym przekierował wszystko poza 443 i 80 bo przecież to są porty któe powinny być zawsze otwarte pod HTTP i HTTPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz problemów z łączeniem się to w niczym. Jeżeli masz problemy bo coś innego próbuje użyć tych portów to właśnie jest rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Na starcie chcę poinformować ze jestem zielony na tematy powiązane z internetem. Niedawno kupiłem ps3 i próbowałem połączyć ją z internetem. Oczywiście po podłączeniu do internetu przez kabel Ethernet nie możne uzyskać adresu ip . Gdy podłącze sama konsole do modemu wyszukuje adres ip ale nie może połączyć z internetem ? Czy może ktoś mi pomoc ? . Internet z Dialogu Modem- model ZXDSL 832II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Na starcie chcę poinformować ze jestem zielony na tematy powiązane z internetem. Niedawno kupiłem ps3 i próbowałem połączyć ją z internetem. Oczywiście po podłączeniu do internetu przez kabel Ethernet nie możne uzyskać adresu ip . Gdy podłącze sama konsole do modemu wyszukuje adres ip ale nie może połączyć z internetem ? Czy może ktoś mi pomoc ? . Internet z Dialogu Modem- model ZXDSL 832II

Nie wiem czy tam ustawienia są automatyczne czy ręczne, oraz czy internet nie jest przypisany do konkretnego MAC adresu, ale możesz spróbować przepisać sobie ustawienia z PC i wprowadzić ręcznie na konsoli.

Najlepszym rozwiązaniem jest router (DSL) podpięty pod modem bądź modem z wbudowanym routerem (pod łącze telefoniczne ADSL) i rozdzielenie sygnału między PC, PS3, telefony/tablety i co tam jeszcze chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem, zrestetował mi się modem i nie mogę teraz połączyć się z siecią w Ps3.
Zacznę od początku, mam modem od dostawcy do którego podpiąłem router Tp-link. Wszystko do tej pory było ok, bezprzewodowo miałem internet, ale dziś sprzęt postanowił mi odmówić posłuszeństwa, więc postanowiłem podpiąć kabelek sieciowy do routera i do PS3.
Robiłem według instrukcji i nic, uzyskuję adres IP ale dalej nie mogę uzyskać połączenia internetowego.
Proszę pilnie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem, zrestetował mi się modem i nie mogę teraz połączyć się z siecią w Ps3.

Zacznę od początku, mam modem od dostawcy do którego podpiąłem router Tp-link. Wszystko do tej pory było ok, bezprzewodowo miałem internet, ale dziś sprzęt postanowił mi odmówić posłuszeństwa, więc postanowiłem podpiąć kabelek sieciowy do routera i do PS3.

Robiłem według instrukcji i nic, uzyskuję adres IP ale dalej nie mogę uzyskać połączenia internetowego.

Proszę pilnie o pomoc.

Jeżeli PC jest podpięty pod router i masz internet na PC, to nie widzę powodów dla któych nie miałby działać na PS3.

...chyba że grzebałeś coś w konfiguracji routera/przekierowywałeś porty albo jakoś się zresetowały ustawienia, to musisz go skonfigurowac jeszcze raz.

Jeżeli na routerze masz włączony serwer DHCP (zazwyczaj jest automatycznie włączony) to w PS3 połączenie ustaw na przewodowe i wszystko na "auto" i ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, że konsola nie chce się połączyć z internetem ani za pośrednictwem Wi Fi ani za pośrednictwem Ethernetu. Jednak gdy podczas grania wyłączę router, pojawia się komunikat, że odłączono mnie od punktu dostępu. W czym tkwi problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś.

PS3 nie ma internetu - czyli jest blokada gdzieś na routerze albo jest źle skonfigurowane połączenie na konsoli.

Natomiast PS3 cały czas jest w sieci lokalnej czyli udostępnianie mediów, PS Vita jako zdalny ekran itp. itd. nadal działa.

Internet a sieć lokalna to są dwie różne rzeczy.

 

Sprawdź czy na routerze nie masz czegoś polokowanego (przekierowania portów) ewentualnie w DMZ czy się nie zmieniło na inne IP niż konsoli jeżeli miałeś ustawione.

Sprawdź ustawienia łącza na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad internetem mobilnym w Playu. Tylko muszę wybrać albo 2 mb/s i 5 gb transeru, albo 10 zł drożej też 2mb/s ale 12 gb transferu. Internetu używałbym tylko do grania, bez pobierania. Myślę, że grałbym około 30-40 godz w miesiącu multi pewnie nie więcej. Może ktoś ma internet mobilny i może dać przykład ile wykorzustuje do grania miesięcznie. Jeszcze mam takie pytanie odnośnie routera. Czy to trzeba kupić jakiś specjalny do którego można podłączyć modem ? Jeśli tak to jakie tanie i sprawdzone modele polecacie ? Pozdrawiam :)

Edytowane przez robotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej technologii ma byc ten internet? Mobilne z zasady maja to do siebie, ze pingi na nich sa na tyle wysokie, ze uniemozliwiaja granie online. Co do transferu - z moich doswiadczen to w przedziale 50 - 120 mb na godzine, zaleznie oczywiscie od gry, intensywnosci itp. Jesli chodzi o ruter to niezbedny nie jest, mozna sie bawic w udostepnianie polaczenia przez pc, ale na dluzsza mete to ani to wygodne ani wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zrobilem speed testa w telefonie ping 55 czyli jak najbardziej ok :) Ja osobiscie w chwilach kiedy nie mialem internetu udostepnialem z telefonu :) O ile bedzie dobry zasieg to wg mnie pograsz w multi bezproblemowo.

Siec oczywiscie Play.

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kevcio23

Ping jest to czas odpowiedzi z urządzenia z któym sie łączysz.

To. że z jakimś jednym konkretnym serwerem SpeedTest'a masz ping 55 to nie znaczy że z graczem będziesz miał taki sam. To wszystko jest ruchome.

Zmienisz serwer na speedtest i ping będzie inny bo będzi einna droga połączenia z tm serwerem.

Każdą maszynę widoczną na necie da się sprawdzić z wiersza poleceń po przez komendę ping.

Co do internetu mobilnego w Play - Ostatnio u któegos użytkownika męczyłem się z konfiguracją ich modemu. W rezultacie: IP prywatne/poblokowane porty = NAT 3.

Jeżeli ma służyć do grania to bym nie brał bo będą problemy z połączeniem z dużą ilością graczy.

Internet z telefonu to inna usługa i osobna bajka i na nim wychodzi ładnie NAT 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu rzeczywiście jest nat2 bo czasami sobie udostępniam. Co do tego internetu z play to bodajże patricko takiego używa i nie narzeka wiec nastawiam sie pozytywnie.zawsze po7 dniach moge zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - weź ale jeżeli będziesz dostawał NAT3 to za dużo sobie nie pograsz.

Mało mam styczności z internetem mobilnym ale zakładam że jeżeli jeden użytkownik miał problem, to reszta też raczej będzie go miała.

Jak już wcześniej pisałem - jeżeli będziesz miał NAT3, to będziesz mógł się połączyć jedynie z ludźmi którzy mają publiczne IP i otwarte porty (NAT2)- czyli z drugim graczem z mobilnym internetem nie zagrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×