Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze ustaw sobie stałe IP dla PS3 na serwerze DHCP i:

- dodaj IP z PS3 do DMZ - wtedy będzie widoczny w sieci jako pierwszy przed innymi urządzeniami.

- albo przekieruj odpowiednio porty dla IP PS3 na routerze

 

Numery portów serwerów PlayStation®Network przeznaczone do tych celów to TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 oraz UDP: 3478, 3479.

Jednak ja bym przekierował wszystko poza 443 i 80 bo przecież to są porty któe powinny być zawsze otwarte pod HTTP i HTTPS ;)

 

 

 

A mam takie pytanie. gdzie należy to przekierować? tam na 192.168.1.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jakie mam IP ps3?

 

Dobra ale mam gorszy problem, rozłącza mi się ten router co kupiłem, na początku czasem się rozłączył i pomogło wyłączenie go, więc dałem sobie z tym spokój. Ale teraz rozłącza się bardzo często niezależnie czy jest włączony komputer czy nie, jak jest włączony komputer to wyskakuje kabel sieciowy odłączony czy coś takiego i wejście od kart sieciowej sie nie świeci. A znowu jak komp jest wyłączony to jak zawsze świecą się te 4 pierwsze diody to na czas rozłaczenia świeci się tylko ta pierwsza, czasem tylko 1 i 4... Po jakimś czasie samo się załącza ale to jest bez sensu bo nie mogę przez to grać przez neta jak ciągle mam zwiechy... Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMB > Ustawienia Sieci > Test połączenia internetowego

Router masz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to do wymiany?

 

Przetestowałem ten router i wyszło mi moc sygnału WIFI 60%, później 55%, a jak go kupiłem to było 100%.

 

Sprzedawca mi powiedział, że mam 2 lata gwarancji na ten router, zachowałem paragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc sygnały Wi-Fi jest bardzo zmienna i ruchoma. Zależy od jakości routera, jakości kart sieciowej, jakości sygnału, odległości kart sieciowej od routera, szyfrowania hasła, nakładania się kanałów róznych routerów itp. itd. Nie sugeruj sie jakością sygnału Wi-Fi.

Jeżeli LAN szwankuje a jesteś pewny że kable są OK (na przykład kot nie nadgryzł czy coś) to router jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja żadnego hasła nie zrobiłem bo mieszkam na wsi i stwierdziłem, że nikt mi się i tak nie podepnie. Na początku było ciągle 100 %...  No LAN właśnie szwankuje, ale on już coś się pierdzielił wcześniej też. Chodzi ci tylko o kabel ten pod sieciówkę? Bo on był prosto z routerem i na pewno nie jest uszkodzony. Czy też o ten kabelek telefoniczny?


odłączyłem ten router, zainstalowałem ten stary modem Speed Touch 330, i podłącyłem ten router sprawdzic czy da sie rozprzestrzenic sygnal przez wifi i dupa, kabel sieciowy odlaczony non stop, wiec to wina routera bo nawet jak byl wylaczony komp to tez tracil polaczenie. W poniedzialek zareklamuje im go i zobaczymy co powiedza. Kupie kabel ethernet skrosowany i sprobuje na razie podlaczyc pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, 
mam mały problem z typem NAT 3, od niedawna jestem posiadaczem internetu mobilnego z Orange. Nie mogę na PS3 grać z ludźmi w GTA online czy Uncharted online. Mam ruter do internetu mobilnego Huawei E5776. 
Przeszukałem forum i znalazłem mnóstwo odpowiedzi na pytanie jak zmienić typ nat z 3 na mniejszy. Robiłem wszystko co było opisane. Nawet zadzwoniłem do Orange z prośbą odblokowanie lub pomoc w przekierowaniu portów (tak jak było napisane na stronie psn "TCP/UDP"), Orange powiedziało mi, że żadnych portów nie blokuje, więc nie mam co przekierowywać. Co mam w tej sytuacji zrobić, by móc pograć ze znajomymi w gry online? Dodam, że na karcie z internetem mobilnym play nie miałem takich problemów. Odkąd zakupiłem internet z Orange problemy się zaczęły. Wstawiam screen do moich ustawień routera (http://imageshack.us/f/845/kmqz.png/) i średniej prędkości internetu (http://www.speedtest.net/my-result/3013964210). 
Próbowałem myk ze statycznym IP konsoli i ustawieniami DMZ jednak wciąż uzyskuję typ NAT 3. Próbowałem również przekierować porty i wyłączyć zaporę w ruterze, bezskutecznie. 
Robię to wszystko pierwszy raz, dlatego mogę popełniać błędy co może skutkować brakiem jakichkolwiek rezultatów. Może macie jakieś pomysły, proszę o pomoc.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przekierowanie portów albo DMZ. Zdecyduj się na coś ;)

Włącz również UPnP jeżeli jest opcja.

 

- włącz UPnP

- usuń wszelkie przekierowania portów

- ustaw statyczne IP dla PS3

- dodaj PS3 do DMZ

- Wyłącz jakiekolwiek firewalle dostępne na routerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone UPnP.
Robiłem tak, że wyłączałem całkowicie Zaporę i przekierowywałem porty. Kiedy to nie przyniosło skutków zostawiłem wyłączoną zaporę usunąłem przekierowywanie portów i w ustawieniach sieci w PS3 podczas konfiguracji nowego połączenia ustawiłem statyczne IP i owe IP wpisałem w ustawienia DMZ. Cały czas jednak mam NAT3, jest szansa, że to przez to, że mam jak to w Orange powiedzieli "prywatne IP" internetu? W Play IP jest "publiczne". Nie wiem o co w tym chodzi ale coś takiego powiedział mi konsultant Orange, chociaż mam podejrzenie, że on sam nie miał pojęcia o czym mówił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie miał pojęcia ale dał ci kluczową podpowiedź.

Prywatne IP = całe IP za zaporą po stronie operatora/usługodawcy. Nic nie poradzisz na to. Zawsze będziesz miał NAT3. Chyba że będziesz się bawił w jakieś proxy czy serwery SOCS5 ale i tak byś miał takie lagi że lepiej sobie odpuścić.

Już kilka razy pisałem czym to się charakteryzuje i z jakimi użytkownikami będziesz mógł w stanie grać a z jakimi nie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, w takim razie dziękuję za odpowiedź. Teraz troszkę zaczynam żałować, że podpisałem umowę na 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podpisałeś ją teraz, to jeszcze masz czas się z niej wycofać. Nie wiem ile jest na to dni ale sprawdź i jak coś to zrezygnuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest teraz zrezygnować zwłaszcza, że dostałem internet LTE i moja średnia prędkość pobierania to 25Mb/s z pakietem 52GB + nielimitowany transfer między północą a 8 rano, a to wszystko za 19zł miesięcznie na 2 lata. Może dokupię jakiś skromny pakiet do konsoli w play... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie rozwiązać mój problem nie rezygnując jednocześnie z umowy z Orange. W ustawieniach połączenia APN z internet zmieniłem na vpn i mam typ 2 : D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest teraz zrezygnować zwłaszcza, że dostałem internet LTE i moja średnia prędkość pobierania to 25Mb/s z pakietem 52GB + nielimitowany transfer między północą a 8 rano, a to wszystko za 19zł miesięcznie na 2 lata. Może dokupię jakiś skromny pakiet do konsoli w play... 

Może wiedzieć skąd taka niska cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :] Panowie mam do was pytanie====>  chcialbym sobie zagrac w necie rozgrywki pucharowe ( PES 13 )  ale wyskakuje mi taki komunikat == >  " You cannot take part in this competition as it is being held at a later date "  wiecie moze o co chodzi ??  proponowano mi wylaczyc firewalla albo wlaczyc DMZ  tylko nie wiem jak mam to zrobic ;/;/ l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :] Panowie mam do was pytanie====> chcialbym sobie zagrac w necie rozgrywki pucharowe ( PES 13 ) ale wyskakuje mi taki komunikat == > " You cannot take part in this competition as it is being held at a later date " wiecie moze o co chodzi ?? proponowano mi wylaczyc firewalla albo wlaczyc DMZ tylko nie wiem jak mam to zrobic ;/;/ l

Komunikat wskazuje na to ż rozgrywka będzie w późniejszym czasie i nie możesz dołączyć.

Nie mam PES 13 ale na chłopski rozum nie ma to nic wspólnego z Firewallem czy DMZ.

Co do Firewalla i DMZ ustawiasz to na routerze.

- zaloguj się na router jako administrator (przez przeglądarkę) i w ustawieniach:

- wyłącz firewall/zaporę

- w ustawieniach DHCP ustaw sobie stałe IP dla konsoli lub jeżeli nie możesz to sprawdź jakie ma konsola IP (utrzyma sie do momentu restartu routera).

- dodaj to IP jako DMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni taki sam komunikat by byl ... ?  tylko sek w tym ze  pobralem kiedys jakiegos patcha dzieki ktoremu moglem grac w master league online..  i byl jeszcze drugi...  ktory mialem sobie pobrac za jakis czas..  a teraz jak wchodze w menu ==> information to  "data pack" jest na szaro i nie moge w niego wejsc ;/;/    i nie wiem dlaczego tak sie zrobilo ;/

A gdzie to trzeba dokladnie wejsc zeby sie zalogowac na ten router  i sprawdzic to wszystko... ?  sorki za te pytania pewnie dla ciebie banalne..  ale nie orientuje sie ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli bakuje ci jakiegoś patcha to może najpierw przeinstaluj grę i ściągnij patche?

Sprawdź ustawienia sieciowe w PS3 (zrób test) i napisz czy masz NAT2 czy NAT 3 ?

Jeżeli NAT2 to nic nie musisz grzebać na routerze.

Do konfiguracji routera wchodzisz przez przeglądarkę internetową wpisując jego adres IP.

Poszukaj sobie instrukcji lub wskoncz na google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ NAT  - Typ2  

MTU - automatyczne

serwer proxy - nie uzywaj

UpNp - wylaczone

 tak j to wyglada..

ALe jak mam teraz sciagnac tego patcha skoro nie moge wejsc  tam gdzie wczesniej sciagalem...  ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz NAT2 - nic nie musisz kombinować z routerem.

 

Sprawdź w "Narzędzia danych gier" - tam powinny być patche i je po prostu odinstaluj - gra powinna zapytać czy je pobrać ponownie przy uruchomieniu.

Jeżeli masz grę cyfrową na swoje konto to w historii zakupów/liście pobierania masz grę - proponuję pełną reinstalację.

Jeżeli masz grę cyfrową na innym koncie to wejdź na to konto i ściągnij ponownie.

Jeżeli masz grę na płycie to odinstaluj dane gry i patche w "Narzędzia danych gier" i zainstaluj ponownie - powinno zapytać o ściąganie patchów po zainstalowaniu gry.

Jeżeli masz przerabiana konsolę, to nie jestem w stanie ci pomóc bo nie mam z nimi styczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to jest gra na plycie  oryginalna ...    i widze ze sa tam jakies  3 zainstalowane...    to co odinstalowac je wlaczyc  gre i zobaczyc co bedzie ?? ;>  czy gre tez  mam usunac...  ;>

nie bedzie problemu pozniej z zainstalowaniem  itp. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń grę i wszystkie patche.

Nie usuwaj save'ów (są w innym miejscu na konsoli)

Zainstaluj grę i ściągnij patche.

Jeżeli nadal nie będzie działać to wal do mnie na GG - pokombinujemy z routerem bo nie będe ci na forum przepisywał Wikipedii. :P Każdy umie/interesuje się czymś innym i nie musisz sie na wszytskim znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to tak zrobie, ale jeszcze jedno pytanie czy nie bedzie problemu z kodem do grania w necie  skoro raz byl juz uzyty ?? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×