Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, bo mieszkam w akademiku i mam własnie NAT3 i dlatego chce sobie kupić jakiś internet do grania. Mogę zaryzykować te 25 zł za opłątę aktywacyjną, najwyżej w ciągu 7 dni jak będzie ten NAT3 zwrócę. A w sprawie routerato jaki byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie dają przypadkiem modemu MiFi? Jak grzebałem w ustawieniach to właśnie był modem z WiFi od Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No modem dają za złotówkę ale do tego chyba potrzebuje jeszcze router ? Bo tak to mógłbym podłączyć ten modem to kompa, tak jak pisał fryz i korzystać z internetu tylko gdy komputer jest włączony a nie o to mi chodzi. Przynajmniej tak mi się wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ich o ofertę modemu z wbudownaym routerem.

Jeżeli nie od nich, to ja ci nie doradzę jaki bo nie mam na codzień z tym styczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 zł, wziąłbym jeszcze na 2 osoby to by na mnie wyszło 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo mieszkam w akademiku i mam własnie NAT3 i dlatego chce sobie kupić jakiś internet do grania. Mogę zaryzykować te 25 zł za opłątę aktywacyjną, najwyżej w ciągu 7 dni jak będzie ten NAT3 zwrócę. A w sprawie routerato jaki byście polecili ?

A jaki masz stick? U mnie stary huaweii d100 działa bezproblemowo - 4 mb/s, ale w multi tylko od czasu do czasu gram, jak dotąd również bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz stick? U mnie stary huaweii d100 działa bezproblemowo - 4 mb/s, ale w multi tylko od czasu do czasu gram, jak dotąd również bez problemów.

A mógłbyś wyjaśnić co to jest ten stick, bo trochę mało ogarnięty jestem w tych tematach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak masz dzielić, to może zastanów się nad tym:

 

http://internet.plus.pl/indywidualni/abonament/promocje/bez-limitu-modem-lub-router-si-nowi-klienci

 

Sam LTE z Plusa używam i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Zero problemów z graniem, nie blokują żadnych portów itp. Oczywiście tu wszystko rozbija się o zasięg, no i ruter - nie wiem jak teraz wygląda sytuacja, ale jak kupowałem z półtora roku temu to był głównie wybór między świetnymi, ale drogimi i słabymi, tańszymi. Też jest z tego co wiem możliwość testów przez 7 dni, no i w abonamentach od 50zł masz nocny limit 50 GB, co się czasem przydaje.

 

Stick to po prostu modem, popularnie zwany też gwizdkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wyjaśnić co to jest ten stick, bo trochę mało ogarnięty jestem w tych tematach :)

Modem, tak jak fryz napisał :)

Przetestuj parę sieci i wybierz. Play wchodzi teraz z LTE, ale jeszcze nie znam oferty. Ja jestem zadowolony, ale to nie znaczy, że Ty też będziesz. Na tym necie spokojnie z plusa korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz przeglądam te oferty z Plusa LTE co fryz podrzucił i rzeczywiście chyba to się bardziej opłaca. 39 zł za 10 gb i internet do 100 mb/s, nie ma porównania ten w play 2mb/s. Rozumiem, że tam nie ma żadnych problemów z poblokowanymi portami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 300 stron w tym temacie, zdołałem przeczytać kilka i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

 

Od wczoraj jestem posiadaczem PS3, dziś próbowałem połączyć się z internetem. Próbowałem bezprzewodowo i przewodowo, o tym drugim potem.

Mam do kompa wpiętą taką kartę wifi. Dzięki niej telefon normalnie odbiera sygnał, natomiast jeżeli chodzi o konsolę, otrzymuje ona tylko adres IP, połączenie z internetem kończy się niepowodzeniem (próbowałem kilka razy).

Podczas kombinowania udostępniłem internet z telefonu (przenośny hotspot) i wszystko działa.

 

Zatem pytam czy ta karta jest niewłaściwa i potrzebuję router? Może jest źle skonfigurowana, choć posiada tak małą liczbę opcji, że chyba wszystkiego próbowałem.

 

Łączenie przewodowe wypada najgorzej, zapewne wina administratora i przypisanego już adresu MAC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Kup router

> W opisie nie widzę żeby karta miała funkcje Ad-Hoc czy udostępniania sygnału po Wi-Fi. Musiałaby mieć opcję "Hot Spot" tak samo jak ma telefon.

> Praktycznie każdy router ma opcję klonowania adresu MAC więc to że internet jest przypisany już do Twojego PC nie będzie przeszkodą.

> Jeżeli udostępniasz sygnał kablem (z PC) to musiałbyś mieć druga kartę sieciową i udostępniać łącze z komputera (z pierwszej karty).

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Kup router

> W opisie nie widzę żeby karta miała funkcje Ad-Hoc czy udostępniania sygnału po Wi-Fi. Musiałaby mieć opcję "Hot Spot" tak samo jak ma telefon.

> Praktycznie każdy router ma opcję klonowania adresu MAC więc to że internet jest przypisany już do Twojego PC nie będzie przeszkodą.

> Jeżeli udostępniasz sygnał kablem (z PC) to musiałbyś mieć druga kartę sieciową i udostępniać łącze z komputera (z pierwszej karty).

Karta na pewno udostępnia po wifi, ma funkcję Access Point (czy jak to się tam pisze), normalnie odbieram sygnał telefonem.

 

Jaki router poleciłbyś? Najlepiej coś proste w konfiguracji. Mam w innym mieszkaniu coś z TP Linka i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta ma Hot Spot to ustaw jej automatycznie DHCP oraz w PS3 wszystko automatycznie  - powinno działać.

Co do routera, jeżeli masz TP-Link i miałeś kontakt z jego konfiguracją weź TP-Link. Z routerem nie doradzę bo to jest bardzo indywidualna sprawa co on ma posiadać itp itd. Wszystko jest zależne od tego co potrzebujesz.

TP-Link'i nie są złe i są w miarę tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały sęk w tym, że na konsoli wszystko jest automat, na karcie zaś hmm, nie mam do wyboru żadnych opcji - może to też tego wina..

 

Dzięki za rady, w wolnej chwili jeszcze się pobawię z tą kartą, nie wyjdzie to trzeba będzie kupić router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mały eksperyment:

Sprawdź na PC ustawienia internetu (chodzi konkretnie o DNS od usługodawcy).

Sprawdź jakie ustawienia dostaje PS3 łącząc się z twoją kartą.

Wprowadź te ustawienia na PS3 ręcznie i dodaj DNS swojego usługodawcy.

Ewentualnie wprowadź jakieś inne DNS.

 

Ewentualnie czy na PC włączyłeś udostępnianie internetu?

Bo wychodzi na to że PS3 się łączy z twoim komputerem ale ma problem z samym internetem ewentualnie DNS.

 

Pozdro!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o udostępnianie: gdy włączę je na karcie wifi wyłącza się (udostępnianie) na  połączeniu lokalnym, wtedy karta wifi rzecz jasna nie działa. Nie mogę zrobić tak, że udostępnię je karcie a karta "przekaże je dalej?". To tak jakbym mógł w jednym momencie udostępnić tylko jedno połączenie. Masło maślane, ale tak to właśnie wygląda. Może ja coś robię nie tak jak trzeba. Może to w Win7 takie cyrki..

 

Inne kwestie sprawdzę po robocie.

Edytowane przez joonileon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniasz to połączenie które dostajesz od usługodawcy (czyli to na kablu? chyba że oba połączenia masz bezprzewodowe - w każdym razie chodzi o 2 różne karty) a kartę wifi przełączasz w tryb Access Point i powinieneś mieć internet po wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to główne mam po kablu, jest przełączone na udostępnianie dla połączenia bezprzewodowego (karty wifi). Karta jest włączona w trybie AP, na telefonie internet śmiga, na konsoli jest tylko IP, neta brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle człowiek nie bawi się półśrodkami że zapomina o oczywistych rozwiązaniach jak bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Sephir mostek to pół-środek, więc nie dziwota, że jeśli siedzisz w temacie, nie jest to takie oczywiste. Mostek powinno się ze względów bezpieczeństwa tworzyć wewnątrz sieci, a z drugiej strony prywatny użytkownik nie musi się tak bać.. Dla mnie to ta "karta" z softwarowym AP to na dzień dobry odpada, bo się chłop z forwardingu nie wygrzebie do świąt.. Mostek, jaki jest, taki jest, ale chociaż będzie transparentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×