Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak mam sprawdzić jakie ip są podłączone do mojej sieci (tp-link w8901g) naprowadźcie mnie chociaż czego mam szukać resztę sobie znajdę :)

Ewentualnie jak mam zmienić ip w ps3?

P.S. Już sobie poradziłem dzięki.

Edytowane przez Tom21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up, ale mu pomogles...

Przecież sam przyznał że jest laikiem w tych sprawach więc po co tłumaczyć szczegóły techniczne skoro i na nic to się nie przyda. Pomogłem tyle ile da się pomóc osobie która nie dysponuje nawet podstawową wiedzą o czym niech świadczy nie odróżnianie switcha od routera. I tak będzie musiał iść do administratora sieci, przedstawić swój problem i dopiero administrator sieci wpisze jego MAC na liste dostępu do sieci oraz odblokuje odpowiednie porty jeśli są zablokowane. Które porty używa PS3 to już ze sto razy było opisane i dobrze było by to pytanie z odpowiedzią dodać do FAQ.

Edytowane przez kakaroto-songo
: pytanie i odp zostały właśnie dodane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podłączeniem PS3 do siec.

Podłączam kabel enthernet do gniazda w ps3 i komputerze. Dodam ze internet mam radiowy podajże ze stałym IP (nie wiem jak sprawdzić mam 13 lat)

1mb. Ustawiam wszystko w ustawieniach sieci i trwa sprawdzanie Ip. Wyskakuje mi ze nie możę załapać adresu IP. Może ktoś mi w tym pomóc? Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisze jak u mnie sytuacja w akademiku wyglada. po pierwsze: porty sa poblokowane. po drugie: adminowi trzeba bylo podac adrec MAC swojego komputera (bez tego komp nie uzyska adresu ip). u ciebie pewnie jest podobnie. ty pewnie ze wspollokatorem laczysz sie przez switch, a nie router i dlatego w konsoli nie masz neta (switch dziala na zasadzie rozdzielania sygnalu, czyli admin widzi ze laczy sie nieznane urzadzenie (ps3)), a pewni ktos w pokoju obok ma router (podal adres MAC routera, ewentualnie sklonowal adres z pc) i jak podlaczysz do niego ps3 masz neta (router tworzy siec wewnetrzna i sam nadaje w niej adresy ip). moim zdaniem admin bedzie musial dodac adres MAC konsoli i odblokowac porty dla niej: TCP: 80, 443, 5223, UDP: 3478, 3479, 3658

do tego dodam, ze u mnie w akademiku tak sprawa wyglada , a u ciebie moze byc inaczej.

@up, ale mu pomogles...

Wielkie dzięki za pomoc, oczywiście, że chodziło mi o switcha a nie o router. Dziś wracam do akademika i sprawdzę co mogę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... od poniedziałku (kiedy kupiłem ps3 :D ) pobierałem sobie demka jakieś i szły ładną prędkością (mam neta 6mb), a przed chwilą odpalam konsolkę, żeby ściągnąć trial borderlands i zaczyna obliczać czas i wyliczyło mi prawie 1000 minut <_< Myślałem, że tylko na początku tak będzie pokazywało ale cały czas wolno idzie, w 10 minut pobrało się 40 mb :down: Ktoś wie czym to może być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro takie problemy masz tylko z tym trialem to wina pewnie lezy w duzym obciazeniu serwera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze demo GOW III chciałem ściągnąć to było tak samo ale zrestartowałem konsolkę po jakimś czasie i teraz ładnie idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam! Tym postem witam się z Wami :)) Od dziś jestem użytkownikiem PS3, a mój problem przedstawia się następująco:

Podłączyłem konsole przez WiFi do routera, internet działa, ipla działa, PSN działa, ale dema strasznie wolno się pobierają, ok. 1mb / 40-50sekund . Przy internecie 2mb, jest to niedopuszczalne. Podpiąłem konsole kablem ethernet, eureka, pobiera się z doskonałą prędkościa ok. 1mb/5sek. Zasięg WiFi 100-95%. Konsola kupiona używana. Może ktoś poradzić, gdzie leży problem?

Edytowane przez KenjiX1G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pewnie jest "pies" pogrzebany. ile masz % zasiegu? mi przy 60-70% co jakis czas psn wywalalo. pozniej przestawilem sie na kabel i juz nie mam takiego problemu. wiec jak mozesz zobacz jak na kablu bedzie sie psn sprawowac

Mam prawie 100%, konsola jest od routera jakieś 5 metrów, a router D-Linka, który posiada dwie antenki, kosztował ponad 300 zł, więc to raczej nie to :) btw. od tamtej pory nie ma problemu, może jakieś 'wahania' od Neostrady ;-D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tym postem witam się z Wami :)) Od dziś jestem użytkownikiem PS3, a mój problem przedstawia się następująco:

Podłączyłem konsole przez WiFi do routera, internet działa, ipla działa, PSN działa, ale dema strasznie wolno się pobierają, ok. 1mb / 40-50sekund . Przy internecie 2mb, jest to niedopuszczalne. Podpiąłem konsole kablem ethernet, eureka, pobiera się z doskonałą prędkościa ok. 1mb/5sek. Zasięg WiFi 100-95%. Konsola kupiona używana. Może ktoś poradzić, gdzie leży problem?

A wylacz na chwile szyfrowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KenjiX1G

Miałem podobny problem, zasięg 100%, a pliki ściągało tragicznie wolno i co jakiś czas rozłączało mnie (net 30MB).

Pomogło ustawienie priorytetu. Ustawiłem konsolę jako urządzenie priorytezowane i ograniczyłem maksymalną prędkość ściągania wszystkich innych urządzeń.

Zabezpieczyłem również WiFi na dostęp tylko dla wybranych adresów MAC.

Teraz wszystko śmiga jak w bajce.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Mam neostrada

Hello

Mam neostrade 1mb i modem ZXDSL 852 da się to podlaczyc ?

a jak nie to co trzeba kupic, zrobić

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna polacz ps3 z komputerem kablem lan. w windowsie udostepnij polaczenie internetowe.

najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup routera np. jakiegos linksysa albo tp-linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam neostrade, chciałbym sie zapytać jaki mam kupić router najlepszy żeby współpracował z ps3 tak za 200zł. Z góry dzieki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie krótkie i na temat... Który z tych...

Linksys WAG200G

czy

TP-LINK TD-W8901G

Pod Neostrade zamiast Livebox'a... Ważne, żeby siła sygnału przedostała się piętro niżej, niż będzie stał router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi jest dobry. ja bralbym tp-linka i co najwyzej dokupilbym mu lepsza antene

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :)

TP-Link też za mną przemawia bo mam go w sklepie obok dostępnego od ręki, Linksys'a musiałbym na allegro zamawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem z moim PS3, a mianowicie gdy grałem w fife 10 przez internet co chwilę wylogowywało mnie z PSN. Wkurzało mnie to ponieważ nie mogłem zacząć meczu. Jednak zawsze jak logowałem się ręcznie na nowo logowało się normalnie, wchodzę do fify, gra w sieci, wybieram pozycję, wywala mnie. Dodam że nigdy nie miałem z tym problemu. Nie miałem czasu sprawdzić czy przy wyłączonej fifie problem występuje nadal.

Internet: Multimedia 8 MB/s

Router: D-link DIR-300

Siła sygnału: ok. 75%

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W domu mam sieć bezprzewodową g i wszystko śmiga: mam AP, do którego wchodzi kabel z netem, z AP jest kabel do routera, do którego jest wpięty komputer przewodowo. Laptop i telefon działają normalnie na wifi, ale moje ps3 nie znajduje sieci domowej. W czym może twić problem? Trzeba router dać w tryb access point? Mam router Belkin F5D7234 - 4 v3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam ten drozszy model z uwagi ze w laptopie mam wifi 802.11 draft N. nie mam z tym routerem zadnych problemow. jezeli nie masz i nie planujesz zakupu urzadzen z wifi 802.11n to ten tanszy model w zupelnosci powinien tobie wystarczyc (ps3 ma 802.11g)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam laptopa ale niewiem jaki ma ten rodzaj wifi ?

jak to mozna sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×