Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z moim PS3 . Otoz konsola byla nie uzywana okolo 3-4 miesiace i gdy ponownie zaczelem jej uzywac zaczely sie problemy z polaczeniem ... :( . Nie moge sie sciagnac calkowicie oprogramowanie 3.56 za czym idzie brak polaczenia z PSN , ale tak bylo juz przed tym nowym oprogramowaniem . 3.55 poszlo lajtowo ale nadal nie moglem sie polaczyc z PSN . Wracajac do tego 3.56 to wyskakuje blad ze oprogramowanie moglo nie zostac do konca zainstalowane (numer bledu) i tak jest caly czas , probowalem kilka razy i nic nie pomaga . Wie ktos co moglbym zrobic ? Mam Netie 4 MB , łaczy sie z konsola za pomoca routera Wi-Fi . Przed tymi 4 miesacami wszystko smigalo dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z moim PS3 . Otoz konsola byla nie uzywana okolo 3-4 miesiace i gdy ponownie zaczelem jej uzywac zaczely sie problemy z polaczeniem ... :( . Nie moge sie sciagnac calkowicie oprogramowanie 3.56 za czym idzie brak polaczenia z PSN , ale tak bylo juz przed tym nowym oprogramowaniem . 3.55 poszlo lajtowo ale nadal nie moglem sie polaczyc z PSN . Wracajac do tego 3.56 to wyskakuje blad ze oprogramowanie moglo nie zostac do konca zainstalowane (numer bledu) i tak jest caly czas , probowalem kilka razy i nic nie pomaga . Wie ktos co moglbym zrobic ? Mam Netie 4 MB , łaczy sie z konsola za pomoca routera Wi-Fi . Przed tymi 4 miesacami wszystko smigalo dobrze .

Z usb? pardon.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzieńdobry widze pewien problem...mam łącze 6mbps, ps podłączony przez wi-fi, testy prędkości przy po konfiguracji połączenia pokazują transfer rzędu 5-6 mbps...

a sciągnięcie czegokolwiek z psnetwork to droga przez mękę...(własnie leci patch do gt5. 600mb w 300min??) kombinowałem z qos, dmz, łączyłem też przez skrętke...nic nie pomaga... co może być problemem?

Jeśli test prędkości wskazuje prawidłową prędkość to znaczy że nie ma problemu z Twoim połaczeniem internetowym. Pobierasz tak szybko jak serwer jest w stanie wysłać do Ciebie pakiety, pewnie serwery były przeciążone co ostatnio zdarza się coraz częściej.

@grazka88

Bez dokładniego opisania twojego podłączenia do internetu nikt ze szklanej kuli nie wywróży gdzie może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś o 14:16

snapback.pngUżytkownik OgaR dnia 04 luty 2011 - 13:59:32 napisał

Witam , mam problem z moim PS3 . Otoz konsola byla nie uzywana okolo 3-4 miesiace i gdy ponownie zaczelem jej uzywac zaczely sie problemy z polaczeniem ... :( . Nie moge sie sciagnac calkowicie oprogramowanie 3.56 za czym idzie brak polaczenia z PSN , ale tak bylo juz przed tym nowym oprogramowaniem . 3.55 poszlo lajtowo ale nadal nie moglem sie polaczyc z PSN . Wracajac do tego 3.56 to wyskakuje blad ze oprogramowanie moglo nie zostac do konca zainstalowane (numer bledu) i tak jest caly czas , probowalem kilka razy i nic nie pomaga . Wie ktos co moglbym zrobic ? Mam Netie 4 MB , łaczy sie z konsola za pomoca routera Wi-Fi . Przed tymi 4 miesacami wszystko smigalo dobrze .

Z usb? pardon.gif

Chodzi ci o sposob podlaczenie routera do konsoli? Nie router jest w innym pokoju a konsola pobiera z niego sygnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l.

Mam problem z połączeniem ps3 do internetu. Mam internet radiowy RDI.Posiadam router techniclan war 54gs konsola połączona jest z routerem standardowym kablem (bezprzewodowo tęz powinno chyba działac?)

W konsoli działa przeglądarka internetowa, ale nie da się dołączyc do playstation network ani zaktualizowac konsoli z internetu. Konsola była aktualizowana do najnowszego softa przez usb.

Liczę na szybką odpowiedz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z usb?

Chodzi ci o sposob podlaczenie routera do konsoli? Nie router jest w innym pokoju a konsola pobiera z niego sygnal

pronciem i TU jakby byl problem z namierzeniem confused.gif

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam problem z połączeniem ps3 do internetu. Mam internet radiowy RDI.Posiadam router techniclan war 54gs konsola połączona jest z routerem standardowym kablem (bezprzewodowo tęz powinno chyba działac?)

W konsoli działa przeglądarka internetowa, ale nie da się dołączyc do playstation network ani zaktualizowac konsoli z internetu. Konsola była aktualizowana do najnowszego softa przez usb.

Napisz dlaczego nie da się zaktualizować firmware. Jeśli pojawia się jakiś bład to napisz jaki. Co do routera to obługuje on DMZ więc możesz od razu ustawić DMZ do konsoli. Jak to zrobić pisałem już wcześniej w tym wątku.

Edytowane przez Excite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz połączyć się z PSN skoro nie masz zaktualizowanej konsoli ? To oczywiste że się nie połączysz. Napisz dlaczego nie da się zaktualizować firmware. Jeśli pojawia się jakiś bład to napisz jaki. Co do routera to obługuje on DMZ więc możesz od razu ustawić DMZ do konsoli. Jak to zrobić pisałem już wcześniej w tym wątku.

No raczej pisal, ze ma aktualnego softa. Porty ma poblokowane i tyle. Tak jak mowisz - w dmz i posmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej pisal, ze ma aktualnego softa. Porty ma poblokowane i tyle. Tak jak mowisz - w dmz i posmiga.

Faktycznie, przeoczyłem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze zaczne od poczatku. Internet mam w neti na laczach neo. Moj router to tp-link. W domu posiadam 2 komputery, jeden laczy sie z roterem przez kabel, drugi laczy sie przez karte wi-fi podobnie jak ps3. Problem jest nastepujacy, gdy Ps3 polaczy sie z internetem to karta wifi w drugim komputerze traci polaczenie z routerem i nie moze sie do niego podlaczyc. Dopiero po wylaczeniu ps3 moge z powrotem korzystac z internetu na komputerze z karta wifi. Jest to denerwujace poniewaz gry gram online drugi komp jest odlaczony od netu. Jest to pewnie kwestie ustawienia routera, ale nie mam pojecia gdzie i jak to ustawic. W zalaczniku dodalem ustawienia wifi w routerze. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

post-13582-0-65216500-1297000536_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaw jak byś miał DHCP ustawione na przydzielanie maksymalnie 2 adresów IP lub miał na stałe przydzielone to samo IP dla komputera i konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam taki problem: chce podłączyć moje PS3 do neta jednak od routera do konsolki jest duża odległość przez ściany i brakuje zasięgu przez wifi. Dokupiłem mocniejszą antenke jednak nie pomogło.

Co zrobic? Access point będzie dobrym rozwiązaniem czy pozostaje mi kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dokupiłem mocniejszą antenke jednak nie pomogło" - nie pomoglo bo wzmocniles tylko sygnal routera, wifi w konsoli pozostalo za slabe.

"Co zrobic? Access point będzie dobrym rozwiązaniem czy pozostaje mi kabel?" - wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem bedzie kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś jakiś pomysł co można by jeszcze zrobić? Od razu mówię że przeniesienie konsoli/routera/komputera nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna posiadam internecik o predkosci 50 mb z upc wczesniej mialem 15 mb kuopilem sobie router rozdzielilem sygnal i smigalo ps3 po wi fi az milo.Teraz zalozyli mi nowy modem thomsona zwiekszyli na 50 mb komputer po kabelku chodzi ok a ps3 po wi fi strasznie wolno nie idzie nic sciagnac z ps store bo sie wlecze strasznie nie mowiac juz o graniu online. Moze ktos podpowie co zrobic.Pozdrawiam i z gory dzieki.

UPC problem z routerem Thomson

Mam od 3 dni dokładnie to samo. Przy internecie 15 mb w UPC i własnym routerze (linksys) było OK - PS3 po kablu i laptop wifi (w obu sprzętach download był równy, ok. 12-13 mb, więc OK). W piątek dostałem modem Thomson i internet 50 mb. Efekt - na laptopie z wifi download ok 40-46 mb, na PS3 - 5-10 mb, więc duuużo wolniej niż przy starym i wolniejszym internecie (???). Instalator z UPC powiedział, że on się na konsolach nie zna, a na kompie wychodzi OK, więc pomoże mi infolinia. Infolinia (pomoc techniczna) powiedziała, że... na konsolach się nie zna, a skoro w laptopie są dobre osiągi, to oni nic nie poradzą.

Od dwóch dni czytałem posty na Waszym forum i próbowałem modyfikować ustawienia routera (jestem w tym raczej zielony, więc starałem się to robić ostrożnie). Niestety, w końcu coś schrzaniłem i teraz już laptop nie widzi sieci.

Błagam o pomoc. Jak zrobić, żeby i konsola, i laptop miały prawidłowe parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a sprawdziles czy na starym routerze wszystko jest dobrze? czy tez konsola ma wolniejsze lacze? na kablu tez pokazuje ze jest 5-10 mega?

pozatym wifi 802.11g ma maks 54 mega wiec moze konsola nie ma 100% sygnalu?

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy starym routerze wszystko było OK. Ale przed przyspieszeniem internetu dostałem z UPC nowy modem Thomsona z routerem (więc nie podłączałem mojego routera linksys do Thomsona, żeby nie dublować). konsola jest podłączona kablem, więc chyba problem sygnału nie wchodzi w grę. Sprawdzałem też opcję z wifi na ps3, ale wynik był identyczny 5-10 mb. Wrócę do domu i spróbuję przełączyć laptopa po kablu i jakoś odzyskać ustawienia internetu (twardy reset routera wystarczy?). Ale pytanie zasadnicze - dlaczego w ogóle tak się stało, skąd tak różne parametry, jak to rozwiązać (no i oczywiście dlaczego w UPC nie znają się na konsolach...)<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak twardym resetem chcesz odzyskac ustawienia internetu? chyba ze masz na mysli przywrocenie ustawien fabrycznych?

ja na twoim miejscu podlaczylbym linksysa zamiast thompsona i zobaczylbym jak on sie sprawuje (moze te thomsony to cos podobnego do liveboxa - stwarzaja duzo problemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po twardym resecie i przełączeniu na chwilę kabla udało mi się przywrócić internet w laptopie i konsoli. Ale jestem w punkcie wyjścia:

laptop (wifi):

download: 32 mb

upload: 5 mb

PS3 (kabel ethernet):

d: 1,9 mb

u: 01 mb (!!!)

o co w tym chodzi?

podłączenie linksys nic nie zmienia, próba ustawienia i laptopa, i ps3 na wifi też (tzn. w laptopie ponad 10 razy szybsze parametry). w ps3 próbowałem zatem po kablu, przez wifi, za pośrednictwem linksysa (wifi i kabel) i za każdym razem efekt ten sam (ustawienia łatwe, ręczne, różne opcje). gdzie tkwi problem?

po wielu kolejnych próbach, najlepsze osiągi - przy różnych ustawieniach - to:

laptop (wifi):

download: 47 mb

upload: 4,9 mb

laptop (kabel):

d: 10,9 mb

u: 3 mb

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

mam pewien problem, mianowicie do tej pory mialem PS3 polaczone do sieci przez wifi, natomiast dzis chcialem sprobowac podlaczyc przez kabel (miedzy innymi dlatego, ze chcialem sprawdzic czy bede mogl pograc w Little Big Planet, bo przez wifi jakos nie szlo). Podlączylem wiec kabel, wszedlem w Ustawienia -> ustawienia sieciowe -> Ustawienia polaczenia z internetem -> latwy. Lista wyskoczyla, test zakonczony pomyslnie. Problem tylko w tym ze dalej mam typ polaczenia "NAT 2", czyli tak jak by PS3 dalej korzystalo z WiFi a nie z kabla. Zrobilem restart routera i PS3 i nadal nic.

Nie wiem co zrobic. Zapomnialem o jakis ustawieniach?

Z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 2 - oznacza to ze laczysz sie z internetem przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 2 - oznacza to ze laczysz sie z internetem przez router.

Aha, bo do tej pory (glownie w watku o PS3 Media Server) wszyscy twierdzili, ze NAT 1 jest jak jest kablem do PS3 podlaczone, NAT 2 jak WiFi i NAT 3 jak jest jakies z du** polaczenie. To moze jest w stanie mi w takim razie powiedziec, jak moge poprawic jakosc lacza, poniewaz mam DL 4Mb, UL bodajze 256Kb i mam problemy z Little Big Planet ze nie moge sie dolaczyc do gier innych, a w Gran Turismo 5 mam takie lagi, ze samochod sam mi skreca mimo ze nic nie naciskam... O dziwo np. DJ Hero 2 bez problemu dziala. Myslalem, ze to wina ze jest podlaczone przez WiFi, ale w takim razie to juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz sile sygnalu (ile %), jakie masz pingi? jaki masz internet (kabel czy radiowka)? ja przy laczu 1 mb i UL 128 kb nie mialem lagow.

NAT 1 - internet idzie bezposrednio do ps3 (bez routerow itp)

NAT 2 - ps3 ma neta z routera (nie ma poblokowanych portow)

NAT 3 - porty sa poblokowane i beda problemy z gra on-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz sile sygnalu (ile %), jakie masz pingi? jaki masz internet (kabel czy radiowka)? ja przy laczu 1 mb i UL 128 kb nie mialem lagow.

NAT 1 - internet idzie bezposrednio do ps3 (bez routerow itp)

NAT 2 - ps3 ma neta z routera (nie ma poblokowanych portow)

NAT 3 - porty sa poblokowane i beda problemy z gra on-line

sila syg: 100% (router z 4-5m od PS3), Ping wg. "speedtest.pl" = 12. Internet ADSL (niby w instrukcji obslugi jest napisane ze nie zaleca sie komutowanego polaczenia internetowego, a z tego co sie orientuje to komutowane = ADSL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nikt nie ma pomysłu, co może być przyczyną moich problemów, tzn. kilkakrotnie słabszej prędkości netu w PS3 (szczegółowy opis w poprzednich postach) od tej w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×