Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

na to wychodzi. od siebie dodam ze mam podobna sytuacje. w domu mam netie 20 mega. na laptopie jest ok, jednak na ps3 jest duzo wolniejsze lacze. na kablu mam 10 mega, a przez wifi od 2 do 4 mega. nie wiem czym to jest spowodowane. w grach i sciaganiu jakis materialow to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze gorzej - Neostrada 10 Mb/s, na komputerach normalnie, a na testach w ps3 maksymalnie 3 Mb/s. Żeby było ciekawiej zawsze pobieram z prędkością ok 0,5 Mb/s (ok 50-70KB/s) czy to przez kabel czy wifi. Strasznie mi to przeszkadza, ponieważ nawet małe dema ściągają się kilka godzin...

Router to TP-LINK TD8960N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Witam posiadam router GLOBO GXR-300 internet z UPC 25mb PS3 podłączone przewodowo.

Moja prośba jest tak, aby ktos pomogl mi z konfiguracja routera tak aby NAT był 2, wiem ze jest duzo podobnych tematow jednak nie potrafie sobie na ich przykładzie poradzic z tym problemem.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze gorzej - Neostrada 10 Mb/s, na komputerach normalnie, a na testach w ps3 maksymalnie 3 Mb/s.

Myślałem, że to kwestia UPC, ale widzę, że Wy macie ten sam problem u innych operatorów, z innymi modemami. Ustawienia w konsoli przetestowałem chyba wszystkie. W ustawieniach routera nie gmerałem za mocno, bo nie znam się na tym (jak próbowałem ostrzejszej ingerencji, straciłem internet w ogóle...). Ale skoro PS3 sieć widzi, to chyba ustawienia routera nie są problemem. Czy się mylę? Ew. jakie parametry mogą być istotne? Czy jakieś ustawienie może spowalniać sieć dla konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to kwestia UPC, ale widzę, że Wy macie ten sam problem u innych operatorów, z innymi modemami. Ustawienia w konsoli przetestowałem chyba wszystkie. W ustawieniach routera nie gmerałem za mocno, bo nie znam się na tym (jak próbowałem ostrzejszej ingerencji, straciłem internet w ogóle...). Ale skoro PS3 sieć widzi, to chyba ustawienia routera nie są problemem. Czy się mylę? Ew. jakie parametry mogą być istotne? Czy jakieś ustawienie może spowalniać sieć dla konsoli?

wewnętrzny firewall routera np

Osobiście jeszcze nie sprawdzałem jak szybko mi śmiga net na ps3 ...... na kablu mam 20 mb z UPC , na wifi mam 10mb na laptopie .... i jakoś nie interesowało mnie jak szybko na ps3 chodzi heh.

Będę sam musiał w domu przetestować dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jakaś zależność między Ps3, a użądzaniami mobilnymi. Mam UPC 50Mb/s wszystkie urządzenia po wifi: laptop osiąga taką przepustowość, telefon do 13-14 Mb/s ~ tyle co Ps3. Parametry upload też są niższe niż na laptopie ale o jakieś 35% a nie jak to ma miejsce w Download około 70-75%. Dodam, że po kablu nie jest jakoś dużo lepiej - dalej Ps3 DL: 16 Mb/s UL: 4Mb/s

Nie zmienia to faktu, że wszystko działa sprawnie i ładnie > lecz strata jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być też tak, że w ps3 dali jakąś słabą karte sieciową wifi heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to miałem na myśli pisząc o zależności między ps3 a użądzeniami mobilnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i karte przewodową miałem1 mega przyspieszyłem do 6mb a ps3 widzi miedzy 2 a 3 mb więc kartę przewodową też słabą dali bo ja tylko kablem lece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam 2mb i pisze że mam 2mb(wi-fi) więc nie narzekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to kwestia UPC, ale widzę, że Wy macie ten sam problem u innych operatorów, z innymi modemami. Ustawienia w konsoli przetestowałem chyba wszystkie. W ustawieniach routera nie gmerałem za mocno, bo nie znam się na tym (jak próbowałem ostrzejszej ingerencji, straciłem internet w ogóle...). Ale skoro PS3 sieć widzi, to chyba ustawienia routera nie są problemem. Czy się mylę? Ew. jakie parametry mogą być istotne? Czy jakieś ustawienie może spowalniać sieć dla konsoli?

Można by się zainteresować ustawieniami MTU. Co to jest, do czego służy i jak się ustawia (na routerze i ps3) można znaleść w google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może ktoś poradzić coś na kod błędu 8002AD3D, czasami loguje mi się normalnie do PSN, a czasami za nic się nie udaje. Nie ma konfliktu adresu IP w danym momencie i wydaje mi się, że powinno śmigać, jak daje automatycznie to w zasadzie przypisuje takie same ustawienia(chyba dlatego, że na routerze ustawiłem pod konsole dany adres) porty są dla tego adresu odblokowane... ale nie chce się logować. Jak robie automatycznie i ustawia mi tak samo to robiąc test połączenia niby jest PSN dostępne, ale później i tak wpisać się nie mogę. Ktoś coś poradzi? Dodam też, że z internetu za pomocą przeglądarki na konsoli mogę korzystać swobodnie, tylko do PSN mi się nie loguje

Edytowane przez korsi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas testowania połączenia internetowego na konsoli - raz w linijce TYP NAT raz w linijce PSN pojawia się komunikat 'niepowodzenie'. Co można z tym zrobić? Pare godzin temu wszystko było jeszcze ok. :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przetestowałem szybkość neta w ps3 ... i z mojego łącza wifi 10mb wyciągnęło 8mb downloadu i chyba 1,2m bm uploadu, więc nie jest źle heh.

A na kablu mam 20 heh, ale szkoda kasy na lepszy router

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz w końcu łacze 10 czy 20Mbit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem.

W trakcie konfiguracji połączenia pojawia się cały czas NAT NIEPOWODZENIE. Cała konfiguracja ustawiona ręcznie. Problem występuje zarówno przy sieci bezprzewodowej jak i przewodowej. Dodatkowo pojawia się błąd 80130203. Ustawienie ip konsoli w DMZ też nie pomaga ciagle pojawia się informacja NAT NIEPOWODZENIE.

Internet - Neostrada 6 mb

Porty mam odblokowane, statyczne ip ustawione dla konsoli, dodam że używam routera D-link 2640B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Działa internet z poziomu przeglądarki w PS3 ? Jeśli tak to stronie http://www.utorrent....tport?port=5223 możesz sprawdzić czy porty sa otwarte. Zmieniając końcówke z linka zmieniasz port który ma być sprawdzany. Bo twój błąd 80130203 i brak możliwości określenia NAT'u wskazuje że jednak nadal możesz mieć poblokowane porty na routerze.

Edytowane przez kakaroto-songo
nie musisz cytowac posta, ktory jest nad twoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da radę jakoś w sieci domowej przez wi-fi przesyłać film na ps3 by był odtwarzany na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem niedawno PS3 i trzymam go w akademiku w którym mieszkam. Niestety żadna gra jaką mam nie działa w trybie multiplayer, więc podejrzewam że administrator sieci blokuje porty odpowiednie za to (jestem kompletnym laikiem w temacie działania sieci w konsolach więc przepraszam za ew. bzdury jakie mogę napisać). Sprawdzałem wiele gier (U2, WipeOut, Worms, RDR, Hustle Kings...). Chcę się wybrać do admina, jednak postanowiłem poradzić się najpierw na tym forum, gdyż nie mam kompletnie pojęcia co mogę mu powiedzieć jak zapyta choćby o to jakie porty odpowiadają za multiplayer a w PS3 (czy może w każdej grze inne?).

Jeszcze ciekawa sytuacja. W pokoju sygnał internetowy rozdziela router przewodowy do którego podpięty jest m.in. mój komputer i laptop współlokatora. Jednak konsola podpięta kablem do tego routera nie może połączyć się z siecią i nie ma dostępu do internetu. Dostęp takowy uzyskałem dopiero po podłączeniu konsoli bezprzewodowo do routera (bezprzewodowego) znajomych z pokoju obok. Czy jest możliwe, ze to router znajomych ma poblokowane jakieś porty? Czy to jednak zależy od admina sieci akademickiej?

Proszę o wyrozumiałość dla laika i z góry dziękuję za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam

PmkBarca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, ze to router znajomych ma poblokowane jakieś porty?

Tak.

Czy to jednak zależy od admina sieci akademickiej?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisze jak u mnie sytuacja w akademiku wyglada. po pierwsze: porty sa poblokowane. po drugie: adminowi trzeba bylo podac adrec MAC swojego komputera (bez tego komp nie uzyska adresu ip). u ciebie pewnie jest podobnie. ty pewnie ze wspollokatorem laczysz sie przez switch, a nie router i dlatego w konsoli nie masz neta (switch dziala na zasadzie rozdzielania sygnalu, czyli admin widzi ze laczy sie nieznane urzadzenie (ps3)), a pewni ktos w pokoju obok ma router (podal adres MAC routera, ewentualnie sklonowal adres z pc) i jak podlaczysz do niego ps3 masz neta (router tworzy siec wewnetrzna i sam nadaje w niej adresy ip). moim zdaniem admin bedzie musial dodac adres MAC konsoli i odblokowac porty dla niej: TCP: 80, 443, 5223, UDP: 3478, 3479, 3658

do tego dodam, ze u mnie w akademiku tak sprawa wyglada , a u ciebie moze byc inaczej.

@up, ale mu pomogles...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie a dlaczego moja konsola "gryzie" się z lapkiem na wi-fi? PC podłączony kablem i może działać jak PS3 jest zalogowane zaś jak lapek włączony to ps3 mi po chwili rozłącza ni dupa muszę wyłączyć lapka i restart rutera... Da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez Tom21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×