Skocz do zawartości
ONE

Resident Evil: Operation Raccoon City

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Grałem ze zdunem i paroma innymi osobami w Co-Op tylko i wyłącznie. Przy pierwszych 15 minutach już miałem buga gdzie trzeba było resetować poziom, mówię o przebolejemy to zdarza się. Z czasem przechodzenia gry było ich co raz więcej, w jednej z ostatnich plansz spadłem pod windę i musiałem czekać, aż reszcie drużyny uda się ukończyć poziom i mnie prze teleportuje. Następnym mega wnerwiającym bugiem można powiedzieć jest nie możność leczenia upadłych kolegów bo ... ? Zamiast ich leczyć ciągle podnosi nam ich broń którą stracili i czasem się uda za 10 razem i czasem w ogóle jak to nam się zdarzyło w ostatniej misji. Całą grę średnim tempem na Normalnu skończyliśmy praktycznie w 4-5h grając 2 misje wczoraj w nocy i dzisiaj od 11 rano to przed 15.00 kończyliśmy grę. Kolejne dziwne rozwiązanie to, że po ukończeniu gry nie było tego widać kompletnie! Ani jednego filmiku kończącego, ani żadnych napisów po prostu przeżuciło nas do Lobby przed grą i kazało graj pierwsza plansze... Żenada. Ogólnie projekt gry i idea jest jak najbardziej fajna, ale wykonanie strasznie kuleje. Także nawet jeżeli jesteś mega fanem Resident Evil to radzę się bardziej zastanowić czy warto to kupować za taką cenę jaka jest teraz. Dziękuje czekam na wypociny Zduna ^^

z ożywianiem towarzyszy problem polega na tym, że czasami nick wyświetla się w troszkę innym miejscu niz ciało, dlatego czasem nie można wyleczyć towarzysza. Trzeba po prostu stanąc nad ciałem, wtedy wszystko jest ok, przynajmniej u mnie. Na końcu oczywiście jest filmik, są w zasadzie 2 zakończenia, no i creditsy, widocznie któryś z kolegow z którymi grałeś wyłączył filmiki i nie było Ci dane ich zobaczyć. Na prawdę dziwie się że macie aż tyle bugów, u mnie zdarzają sie bardzo sporadycznie, a jeżeli już są, to nie aż takie żeby mieszać grę z błotem. Podtrzymuję więc swoje zdanie i polecam grę, moja ocena to 8/10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaje grę jutro więc zobaczę jeszcze jak to jest grać samemu bez kompanów gdyż coop to pomyłka! 2 zakończenia a aby je zobaczyć wystarczy 2x przejść ostatni (mega frustrujący) rozdział ;) tak wiemy o tym :)

alfik popatrz obiektywnie (nawet jak nie masz bugów) czy według ciebie ten tytuł naprawdę zasługuje na 8/10 ?? jestem w szoku, dla mnie ten tytuł powinien pojawić się za 69 zł w psnie jako arcade'ówka a nie pudełkowa pełna gra....

A i zmień nazwę gry na np. zombie hunter (wielu ludzi za samą nazwę resident evil daje +3 do oceny).

ps. zwolennicy gry: pokażcie mi jeden aspekt który jest choć delikatnie powyżej średniej (poza nazwą resident evil ;p ), gra nie jest zła! tylko zbugowana i baaaaaaaardzo średnia :/ szkoda:(

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ją oddaje ale niewiem czy 139zł jakie proponują w lokalnym sklepie mnie zadowala ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie na temat tej gry są powierzchowne, bo zagraliście w nią 5h. Ja mogę się bardziej na temat niej wypowiedzieć, bo grałem w nią znacznie dłużej i mogę sprostować parę rzeczy.

Otóż:

- co to za bzdura, że jak chcemy podnieść naszego kompana, to podnosimy jego broń (Leito, normalnie nie potrafisz namierzyć na leżącą obok Ciebie postać, ale Ty to nazywasz błędem....ok)

- kampania jest krótka na normalu, co się dziwić. Skoro graliśmy początkowo w 4 osoby, gdzie przez to znacznie prościej się gra. Ja normalna przeszedłem sam w czasie 5h. Proponuję więc sobie pograć na zawodowcu, to zobaczymy ile wam zajmie przejście całej gry. Dla przykładu ile zajmowała kampania w RE 5? Na normalu też nie więcej, więc nie rozumiem problemu

- Grafika jest dobra, a ocena 4.5/10 to zdecydowana przesada...

- klimat gra ma i jest nawiązanie do fabuły, co daje po sobie poznać i zarówno lokacje i krótkie cut scenki, postaci również

- nie miałem żadnego frustrującego buga, jak jakieś zapadanie się pod windę....Jedyne co wkurza to grając w 4 osoby w coop, to nie chcą się otworzyć drzwi i musi cały team zginąć i podejść do drzwi ponownie

- Multi jest ciekawe, jak jest odpowiedni, zgrany team, to gra daje dużo zabawy, po prostu nie rozumiem, jak grę można ocenić TAK DOGŁĘBNIE po przejściu jej na normalu w niecałe 5h....

- kolejnym argumentem jest to, że KAŻDY DOBRZE WIEDZIAŁ, że ta część to będzie zupełna odskocznia, to ja nie wiem czego zdun oczekiwałeś, z pełnym szacunkiem...

Moja opinia podsumowując już jest taka. Gra jest dobra i mogę jej z czystym sumieniem dać te 7.5/10. Muzyka w tle jest ciekawa, grafika trzyma poziom, nie oczekiwałem specjalnie czegoś fascynującego, po prostu jest dobra i nic więcej. Samo wbicie platyny w tej grze na pewno zajmie mi dużo czasu. I bazując na normalu, że gra jest taka krótka to niepoważne, polecam zagrać więc dla odmiany na zawodowcu SAMEMU i wtedy zliczyć, ile wam czasu zajęło przejście całej gry, dzięki.

Edytowane przez Salwik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie co to za bzdura tylko graliśmy w 3 osoby Coop i 80% prób podnoszenia siebie na wzajem zajmowało 5-10 prób i to nie tylko mi tylko każdemu. Myślisz że staliśmy miejscu naciskając X bez zmieniania położenia ? Chyba oczywiste, że próbowaliśmy z każdej strony podnieść kompana, ale się nie dało szczególnie w ostatniej misji tam nie mogliśmy się podnieść, ani razu. I nie wiem gdzie tutaj jest grafika dobra. Nie ma mega tragedi, są gorsze produkcje, ale grafika tutaj jak na takie czasy poprostu nie powala. RE5 o wiele ładniejsza grafika. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem, mi za każdym razem normalnie podnosi, trzema trzymać X i po problemie. Jak ktoś grę kupuje dla samej grafiki, to już przykro mi to jest komentować. Grę się ocenia nie tylko po grafice.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczekiwałem przynajmniej gry tak dobrej jak lost planet 2 (niewątpliwie jest to gameplay'owy klon tej gry), pisze od początku nie jest zła tylko strasznie średnia i tyle. chętnie do jutrzejszego popołudnia jeszcze pogram, może mi się zdanie zmieni ale single player to 5/10 jak nic.

Za krótko, zbyt monotonnie i co najważniejsze za mało residentowego klimatu (nawet jak na spin offa...).

oceniam ten tytuł przez przez osobny pryzmat (nie residentowy), i nie widzę w tej grze nic ciekawego a bugi sprawiają (przynajmniej w trakcie coop kampanii) że poza nazwą gra jest najzwyczajniej w świecie średnia.

kwestia gustu - z jakiegoś powodu ją kupiłem za grubą kasę więc nie byłem z góry nastroszony na nią.

I tak nie gadaj na mnie bo to ty mnie namówiłeś więc pomóż dziś w nocy trofiki wbijać :P .

Mam pewną opinię Seba na twój temat i residenta (nie odpisuj sam przyznaj czy nie prawdziwą) :) po prostu FAN :) ja to rozumiem bardzo dobrze sam tak mam z silent hillem :) mogą na tą serię pluć a ja udaję że deszcz pada i nie widzę błędów tej serii...

a kto jak kto ja na grafikę praktycznie nie patrzę ale stwierdzam że jest słaba :)

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun można przejść jeszcze trochę jak wrócisz i włączymy Online może akurat coś się odwidzi ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja gadam na ciebie? Napisałem co sądzę, nic więcej. Fakt jestem fanem, ale czepianie się o takie pierdoły to aż szczyt, dziwi mnie, że w ogóle jest problem z podnoszeniem, aż mnie to bawi :) Bo to jest szukanie dziury w całym, normalnie podchodzi się do leżącego ciała i wciska X, a nie podnosi broń, no ludzie, trochę zaradności :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah zapomniałem. dodaj ode mnie 2 oczka jakbyś miał czytać ocenę jakiejkolwiek recenzji w sieci.

W przeciwieństwie do w/w portali używam skali 1-10 oceniając gry ;) . czyli jak portale dają 7/10 mówiąc o grze średniak ja tak robię dając tą 5kę...

odnośnie nieszczęsnego xa w trakcie wstawania (chociaż nie jest to jedyny bug). dziś o 22.30 zapraszam z leito na godzinkę - zrobimy ostatni rozdział (2gie zakończenie i trophy) i sam zobaczysz jak to jest - może samotnie w singlu tego nie uświadczysz a zapewniam cię że na naszym miejscu też byś pojechał tą ważną jakby nie patrzeć czynność którą spierd****o..

i co?? z fanem miałem rację?? ;) . Już czytałem że downpour taki i owaki a mi na bank się będzie bardzo podobał i będe widział same plusy. Taka natura fanboy;stwa danych serii gier (w tym wypadku słowo fanboy nie jest w kontekście obraźliwe).

patrz dzieciaki i ich odwieczna wojna ostatnio modna bf czy cod ;) - (tu już obraźliwie i kpiąco :P gdyż wiadomo powszechnie że killzone !! :biggrin: )

a i ja grałem 3-4 godzinki dłużej od reszty chłopaków (spamując expa :) )

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie, że ja takich problemów w coopie nie mam, bo i mam odpowiednią ekipę na kampanię i nigdy czegoś takiego nie miałem. Ale to nie ma nic do rzeczy, że jestem fanem. Opinia i tak jest obiektywna, bo wdrążyłem się w szczegóły, a nie, że napiszę "RE 4 ever!" i koniec...nie na tym to polega. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie zapraszam (mam nadzieję że wpadniesz po tej 22 chociaż na godzinkę).

Każdy ma swój gust powtarzam: ja żałuję wydania na ten tytuł 199 ty nie. (mam nadzieję jeszcze na to że do jutrzejszego popołudnia coś mi się poprzestawia i nie wymienię - póki co marne szanse).

Czuję się przez twórców oszukany i tyle.

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wydałem 120zł, nie 199zł, zacznijmy od tego, trzeba kombinować :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie za posty. Teraz już wiem żeby nie kupować tej tandety. Tak myślałem że to będzie jedno wielkie G. To ja już wole pograć w Lost Planet 2. Jest dość długa bo nawet na średnim poziomie trudności gra się dłużej niż 7 godzin. A i co-op nie kuleje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian - ograj lost planet 2 (za 40 zł znajdziesz) ;) jeżeli re ci się tak spodobało to w poprzedni projekt capcomu będziesz się zagrywał aż będzie furczało (pod każdą płaszczyzną lepszy od nowego re a gameplay polega na tym samym).

sam chyba z powrotem zakupię - jakiś czas temu się pozbyłem.

tandeta nie - tytuł średni tak

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w to na X360, i jakoś szału gra nie zrobiła na mnie, kwestia gustu, wolę serię RE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...;p

Co do tych bugow w coopie, ja nie uswiadczylem ani jednego z wyzej wymienianych...co do podnoszenia kompana...celuj na cialo a nie na nick - problem sloved.

Ja nie mam duzo czasu i malo gram, aczkolweik bede probowac wbic platyne , jesli ktos chce pofarmic ale nie hardkorowo , a powolutku i z czasem wpadnie to dodawac mnie =] id kosciarz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ciała znikają :) i myślę że to taki bug.... że się nacelować na czuja praktycznie nie da...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeciwnicy znikają, ciała towarzyszy lezą cały czas... zdun, piszesz, że gra ma za mało residentowego klimatu, nawet jak na spin off... jak dla mnie to ta część ma więcej residentowego klimatu niż RE5.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez, i ja osobiscie jestem ogolnie gra zauroczony, to moj typ shooter i zombiaki = 100% satysfakcji jak dla mnie. Na tyle ze mam ochote wbic platyne, a przez 5 lat posiadania ps3 wbilem jak dotad tylko 1;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ka jest zupełnie inną bajką niż reszta, ale w każdym calu jednak lepszą niż najnowsze "dzieło" spod szyldu parasolki...

piszę wszystko jako nie-fan podkreślam.

ps. zaraz wbijam na ps3 więc jeśli łaska napaleńcy pomóżcie dziś wbić drugie zakończenie (tzn. ostatni rozdział ze mną zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie inną bajką, bo 5tka w porównaniu do ORC nie trzyma klimatu znanego nam z wcześniejszych części. O to tu chodzi. A pisanie, że 5tke jest "w każdym calu lepszą..." to mówi tyle co "nic". Mało obiektywne stwierdzenie zdunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×