Skocz do zawartości
ONE

Resident Evil: Operation Raccoon City

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam niestety czasu się rozpisywać w tej chwili dlatego skrótami myślowymi pisze ale w wielkim skrócie tak: oprawowo, gameplayowo, długościowo, "zróżnicowanio", itp re5 jest lepsze. Rozpiszę myśl jak będę miał chwilkę.

Re5 nie jest lepszym residentem jest po prostu lepszą grą i tu kto się ze mną nie zgodzi jest ślepo zapatrzony na ten nowy twór...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ty pod tym kątem patrzysz to dla mnie najlepszą częścią jest RE 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun1983 - co to za roznica ktora czesc jest lepsza(to jest rzecz gustu wiec mozna sie spierac do pozniej nocy, albo i przez cale zycie..;p), jesli mialbym porownac orc do re5 to powiem tylko tyle. obie gry daja mi tyle samo radosci=]

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do szczęśliwych posiadaczy gierki, na ile godzin starcza sam singielek i czy fabularnie jest okey? Chodzi mi o przedstawioną historię, jest dobrze i ciekawie, czy może średnio, bądź nudno bo fabuły jako takiej nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single na normalu starcza na 5h. Fabularnie jak najbardziej gra jest ok, czuć powiązanie z 2gą częścią RE 2. Zdecydowanie jest mało filmików związanych z fabułą, ale w porównaniu do takiego RE 5 to ORC ma więcej wspólnego z typowym fabularnym "Residentem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Single starcza od 5-7h nie wiecej. Czy fabula jest dobra...no coz cRPG sie tutaj nie spodziewaj;] Ogolnie jest ok. Nie ma zadnych rewelacji jesli chodzi o fabule, ale sa fajne smaczki i tyle. To shooter w czystej formie=] Generalnie jesli lubisz universum RE, gameplaye z gry podobaja sie Tobie to bierz. Przeczytaj ze 2 ostatnie strony bo zdania sa podzielone jedni mowia ze dno inni ze boskie=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się tutaj sprzeczacie o to, która gra jest bardziej residentowa... toż już RE4 nie miał wiele wspólnego z klasycznym residentowym survival horrorem. właśnie od tej części seria stała się shooterem, a przestała być survival horrorem. zresztą ostatnio Capcom przyznał, że nie ma miejsca na dzisiejszym rynku na survival horrory i RE6 będzie shooterem. dajcie spokój z tym pisaniem o residentowości w ostatnich odsłonach, bo jej nigdy już nie znajdziecie. ta seria uległa mainstreamowi i tego nie zmienicie.

jestem ogromnym fanem tego universum i niestety z bólem serca po przejściu RE4 wiedziałem, że ta seria nie będzie taka jak niegdyś. trzeba do tego przywyknąć i oddzielić grubą krechą to, co jest teraz wydawane od tego czym była ta seria w poprzednim wieku. dajcie juz spokój z tymi przepychankami i skupcie się na tym, czym naprawdę jest RE ORC - fabularnym spin offem serii, który oparty jest o mechanikę squad based shooter. gdzie tu się próbujecie doszukać residentowości ? a jeśli chodzi o setting, to zdecydowanie RE5 ma mniej wspólnego z serią niż RE ORC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to zapowiada się na to, że gra jest warta kupna, ale gdy spadnie do ceny 90zł~~;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skip, chodzi o to, czy w te grze czuje się klimat prawdziwego Residenta, i ja go czułem, czego nie mogę powiedzieć w przypadku 5tej części. O to chodzi głównie. Gra jest warta kupna i za 150zl,. Nie rozumiem takiego gadania, jak ktoś chce kupić grę to kupuje, a nie wytycza sobie granicę ceny, i ile taka gra może być warta z opinii ludzi. Ludzie sugerują się ocenami takiego IGN (4/10), gdzie ten serwis na ogół hejtuje gry jak popadnie. Ja nie patrzyłem na to, i wolałem na własnej skórze się przekonać, jak się prezentuje gra. Ludzie są uprzedzeni i od razu grę skreślają. Trzeba więcej kreatywności, a nie tak biernie podchodzić do sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem RE:ORC troszkę po premierze wczoraj pierwszy raz grałem i... zakochałem się :D

Gdybym tylko znał kogoś chętnego na kampanię to byłoby świetnie, są momenty że team mógłby pomóc gdy uciekam przed zagrożeniem a mój team już magicznie czeka na mnie biernie przy przejściu. Ataki wręcz powinny być troszkę lepsze, jeśli zaczniemy atakować kamera potrafi przeszkadzać. To co mnie mocno poirytowało to brak obsługi padów usb, ale kupiłem oryginalnego dualshocka i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodałem mam czas teraz do 15 więc sprężajmy się :)

co do poprzedników. pisałem wcześniej że nie porównuje tej gry do residentów (dla mnie resident evil to 1,2,3 - reszta to tylko nazwa), więc po prostu oceniam ją jako grę(tak samo jak lepszą gameplayowo/oprawowo 3 lata starszą siostrę)... I tu jest cienko dość. A smaczki z mojej ukochanej 2-ki?? Odbieram jako tani chwyt mający na celu sentymentalną podróż której w tym wypadku nie kupuje...

pograłem troszkę więcej wczoraj/dziś i tak single to kpina(i zdania nie zmienię), multi dość dobre ale do bdb mu troszkę brakuje gra zyskała tym multi u mnie jedno oczko więc jest 6/10 i przy tej ocenie będę się upierał...

Gram cały czas w tej chwili, chętnych zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy RE to 2 i 3 Nemesis, Teraz to jest tylko namiastka prawdziwego RE, jechanie po marce co mi się nie podoba. Dlatego spasuje z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki chlopaki za gre=] naprawde we 4 i na profesionalu gra sie duzo lepiej;] dopiero wtedy gra pokazuje pazurki

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie. Jak jest z kim grać, są HS'y i są chęci to aż chce się męczyć tego RE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ja nieśmiało potwierdzam :beee:

co nie zmienia całokształtu moich poprzednich wypocin, a teraz już chyba powoli mam mocne prawo do wypowiadania się o tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun1983 jeszcze nie...dopiero jak wbijemy platyne ;]

tak sobie czytam , i podobno najlatwiej wbic S+ grajac solo =]

potwierdzam jak ktos sie polasi o platyne to rank S+ naprawde bardzo latwo wbic solo, wczoraj wbilem na dwoch pierwszych lvl. Lupo jak dla mnie jest chyba najlepsza do tego ze wzgledu na jej chwilowa niesmiertelnosc. Problem w tym ze musimy znac miejsca gdzie znajduje sie data. Wiec moj sposob jest taki ze najpierw lece i zapamientuje gdzie one sa, a potem restart i zbieram je. Coraz bardziej mnie ta gierka wkreca. Tak naprawde wbrew pozora trudnym tropkiem bedzie zabic 4 hero w jednej grze;/ Bo bez teamu randomy chyba na to nam nie pozwola.

Btw rank S+ nie wlatuje na Veteranie, musimy to zrobic na PRO , pomimo tego ze opis trophka mowi inaczej. Tutaj wymagania na rank s+ zaporzyczone z innego forum opisal to niejaki xTMDxMorbidDead

ps do veterna jednak wlatuja, ale score jest wymagany chyba wiekszy niz na pro=]

te wymaganie podane nizej one sa jakies dziwne. Ogolnie mozna miec 4 S za czas, kile, smierci( a raczej ich brak) i za colectables a mozna nie dostac rank S+, dziala to rowniez w druga strone mozna miec 3 strong S i jedno B a S+ i tak wleci. Wydaje sie ze czas ma najmniejsze znaczenie. Troche to niejasno opisane, ale jak dostaniecie duzo xp na koncu, tzn duzo kilim zebranie colectables ( pamietajcie zeby wczytywac je do kompa a nie tylko zbierac) rozwalanie kamer (nie tych nie potrzeba niszczyc ale daja dodatkowe xp) to jest wielka szansa na S+.

"

Containment:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 16

# Of Deaths: 1

Items Collected: 6

Clear Time: 25:00

Corruption:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 75

# Of Deaths: 1

Items Collected: 10

Clear Time: 35:00

Lights Out:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 55

# Of Deaths: 3

Items Collected: 10

Clear Time: 35:00

Gone Rogue:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 75

# Of Deaths: 2

Items Collected: 10

Clear Time: 35:00

Expendable:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 75

# Of Deaths: 1

Items Collected: 8

Clear Time: 30:00

Redemption:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 50

# Of Deaths: 3

Items Collected: 8

Clear Time: 35:00

End Of The Line:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 75

# Of Deaths: 2

Items Collected: 4

Clear Time: 30:00"

Jesli uda mi sie na all zrobic S+ to bede mogl pomagac zainteresowanym, w kupie sila we 2 jeszcze latwo S+ zrobic, ale podobno 3..to juz koszmar;p we 4 to ja nie chce myslec;p

Edytowane przez kosciarz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba znać miejsc gdzie znajduje się data. Z tego co pamiętam to Spectre posiada umiejętność, która pokazuje wszystkie przedmioty na radarze :)

Jesteś pewny, że wymagania które podałeś wystarcza na S+? Wydaje mi się w 1 misji należy zebrać 12 pliczków, a przeciwników trzeba ubić bodajże 25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alfik tak wystarcza, ja wedlug nich jade... czytaj calosc, wiem ze spec ma wykrywanie itemow, ale napisalem ze gram Lupo....tzn napisalem ze dla mnie jest najlepsza , ale to chyba sie rozumie samo przez sie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Spectre gra najlepiej. Żeby mieć te S+ to trzeba machnąć wszystko na S na weteranie/zawodowcu i po krzyku. Ja początkowo zrobiłem wszystko na S, z tym, że na normalnu i dlatego nie zaliczyło mi tego. Spectre wyszukuje te dane, z dużą łatwością. Średnio z każdej mapy znajduje o 2/3 więcej dyskietek niż potrzeba na S :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnie jak zrobie S+ na profesionalu to mi srebro tez wyskoczy z tym S co nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnie jak zrobie S+ na profesionalu to mi srebro tez wyskoczy z tym S co nie??

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Containment:

Difficulty: Professional

# Of Kills: 16

# Of Deaths: 1

Items Collected: 6

Clear Time: 25:00

Trzeba zebrać 12 itemów. Po zebraniu 6 (jak jest tu opisywane) leciałem już przed siebie (w końcu zebrałem 10). W podsumowaniu wpadło A za itemy. :/

Aby wpadło za przejście na zawodowcu, to można przechodzić chaptery nie po kolei?

Edytowane przez Thriller1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zebrać 12 itemów. Po zebraniu 6 (jak jest tu opisywane) leciałem już przed siebie (w końcu zebrałem 10). W podsumowaniu wpadło A za itemy. :/

Aby wpadło za przejście na zawodowcu, to można przechodzić chaptery nie po kolei?

Hah masz racje, w takim razie to musza byc wymagania na 2 osoby w grze. Heh;/ Ja narazie lece Pro w free play i S+ wpadaja. wiec raczej mozna=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chce pograć razem, aby porobić te S+ na zawodowcu?

Masz rację. Nawet można zginąć 3 razy, a nadal jest szansa aby dostać S+. Tak się stało u mnie podczas 1wszej misji na zawodowcu. :)

Edytowane przez Thriller1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×