Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Co to były te Edurancy? Ja jestem konsolowcem od PS3 więc nie wiem ;)

Co do wymagań: ja również wymagam dobrego AI, ale również poprawionego modelu jazdy: ostatnio zdałem sobie sprawę, że w GT5: P nie da się wprowadzić samochodu w kontrolowany poślizg - straszna lipa :verymad:

Poza tym liczę na gęste obłoki dymu i światło cofania :sweat: Dlaczego takie pierdoły? Ano dlatego, że i tak najwięcej czasu będę spędzał na time trialach bawiąc się różnymi wozami :thumbsup:

Ja natomiast wymagam używanych autek, licencji, tuningu i kariery której brak w GT na PSP (jak oni mogli?!). W karierze początkowe wygrane powinny być niskie, nie lubię po 20 minutach gnać ferrari.

Czy aby na pewno nie da się robić poślizgów? Spróbuj zmienić opony na N'ki i wyłącz wszystkie wspomagacze. Nie mam tej gry od długiego czasu, być może nie pamiętam.

GT5 ........ rany boskie , ludzie , co Wy w tej grze widzicie. Wytrzymałem 10 minut.

10 minut to ja konfigurowałem opcje w menu. :pardon:

"Kazik gada z TopGear"

Dobrze że przynajmniej trasa z Top Gear jest potwierdzona. Będzie co robić, oj będzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to mam w sumie juz nadzieję że gra się ukaże najwcześniej późną jesienią. Mam do wymiany drzwi i okna w mieszkaniu i dopiero po tym będę mógł sobie pozwolić na nowy TV, bo nie chce kaleczyć GT tym LCD co mam. PD pracuje nad każdym najdrobniejszym szczegółem w samochodzie a ja na tą chwilę nawet tego nie zauważę.

Ciągle nie mamy listy wozów.. mamy jeno plotki i zbiór aut ze screenów i filmików. Tak na dobrą sprawę nie wiem czy chciałbym poznawać tą listę teraz bo wolę odpalić grę i powiedzieć: WOW. Nawet ten jest!

Dlatego odgórna prośba do osoby która bedzie chciała taką oficjalną listę tu wrzucić to proszę w spoiler.

A co się stało ze śniegiem? Pamięta ktoś screeny z tras gdzie były pokazane te same zakręty za dnia, nocy, w deszczu i śniegu?

Jakoś bardzo to ucichło, tak samo jak to demo co niby miało być...

PS. Wczoraj na BP padł mi akumulator i myślałem że pogryzę kierownice. W takie dni jak ten chciałoby sie jednak odpalić GT i mieć wszystko w pompie ;)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania są takie zeby gra była troche bardziej realistyczna niz lotus na amige lub GT ( nie wazne ktore) a co do odpowiedzi ze 10 minut sieziałes w menu i konfigurowales to chyba nie ma sie czym chwalic

Edytowane przez BUZZFUZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w GT4 były trasy gdzie był śnieg po bokach, w sumie to chyba jedna była o ile dobrze pamiętam, no ale była.

Także w GT5 na pewno też będzie ta trasa, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Pamiętam, że jechałem po niej Peugeot'em 405 i chyba była to czasówka.

Ja naprawdę mam nadzieję, że na E3 podadzą już w końcu datę premiery i nie innej jak tylko światowej, bo nie wyobrażam sobie, żeby zrobili cyrk typu najpierw Japonia a po kilku miesiącach reszta świata...

A jak na E3 już nie usłyszymy daty...oj będzie się gotowało :)

PS.

Hmm. Cheery, a masz namiar na te screeny? Chętnie bym je sobie obejrzał bo jakoś mi umknęły.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania są takie zeby gra była troche bardziej realistyczna niz lotus na amige lub GT ( nie wazne ktore) a co do odpowiedzi ze 10 minut sieziałes w menu i konfigurowales to chyba nie ma sie czym chwalic

Niestety wybór jest mocno ograniczony. Z tego co jest na konsolach to GT jednak rządzi. No chyba , że jest jakaś gra , o której istnieniu nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybór jest mocno ograniczony. Z tego co jest na konsolach to GT jednak rządzi. No chyba , że jest jakaś gra , o której istnieniu nie wiem.

GRID zjada GT5 na śniadanie. Słyszałeś o tym tytule ? Nie rozumiem dlaczego ciągle klepiecie temat GT5. Jest duży wybór samochodów i grafika. Ale ludzie!! nie to jest najważniejsze w wyścigach samochodowych.Myślę ze po prostu GRID jest dla was za trudny i tyle. Nie widzę w nim słabych punktów. Jest w cholerę samochodów, jest mistrzowski model zniszczeń , fizyka jazdy również doskonała . Da się grac na G25 , da się grac w sieci.Również są licencje. Potem dostaje sie drugiego kierowce do swojego Teamu, samemu wybiera się jakiego, z jakimi cechami kierowcy itp. O czymś takim możemy zapomnieć w GT5. w ogóle jest nowy pomysł, który daje bardzo dużo radości.Myślę ze punktujecie tak GT już po prostu z przyzwyczajenia, kiedyś było dobre i naprawdę świetnie się przy tym bawiliście ( ja również ale to było kiedyś )i teraz klepiecie w kolko to samo , ze będzie lepszy lepszy i lepszy. Ale ja się pytam w czym??? Samochody okrąglejsze , ładniejsza grafika ? Zero wrażeń podczas ścigania, żadnej dynamiki , samochody ruszają sie jak muchy w smole+ muzyka która usypia, Odbijanie się samochodów od band i od siebie. Jest dobry film na YOUTUBE prezentujący porównanie GT i GRID'a . Polecam go oglądnąć. Zobaczycie o co mi chodzi, o co chodzi wyścigach

I oczywiscie nowe - Split/Second: Velocity i Blur śa duzo lepsze od GT. Wszystkie firmy juz wiedza jak robic wyscigi tylko w GT ciąąąąągle to samo , nuda nuda nuda.....

Edytowane przez BUZZFUZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te gry to ARCADE pełną gębą.

GRID to dla mnie badziewie. Pierwszy wyścig , Aston Martin + Le Mans. Odwzorowanie trasy to koszmar. Fizyka jazdy , czułem się jakbym jeździł poduszkowcem... nic dodać nic ująć. jedyna rzecz jaka zasługuje na uwagę , to system zniszczeń.

A tak poza tym , to widzę , ze chyba jednak masz mało wspólnego z symulatorami , skoro wymieniasz takie tytuły jako lepsze symulacje od GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, porównanie Grida do GT5, nieźle się ubrechałem :E , Grida to sobie można co najwyżej z Burnoutem porównywać, ewentualnie Ridge Racer albo arkadowy Outrun Coast - jedyne gra co mają cokolwiek wspólnego z GT5 to Formula Challenge i Ferrari Challenge i które są warte uwagi jak ktoś lubi jazdę symulacyjną - reszta łącznie z Shiftem i Gridem są , niepowiem, grywalne, ale z symulatorem mają tyle wspólnego, co Uncharted z FPS-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BUZZFUZZ

GRID to bardzo dobra gra, ale tak jak napisał andryush to arcade... A GT to symulator, więc zanim zabierzesz głos w jakiejś dyskusji naucz się rozróżniać trochę dokładnej gatunki gatunki gier, a nie "samochodówki" i już :dry:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcade, symulator - jeden ch**, samochodowka to samochodowka, jak ktos nie jezdzie w GT5 na kierownicy tylko na padzie z fizyka na Standard to nie rozni sie ona niczym od pozostalych gier. Nie oszukujmy sie, ale podczas wyscigow w GT (obojetnie jakim) wieje nuda na kilometr, pod tym wzgledem rzeczywiscie gra jest mistrzostwem swiata. Oto jest wspomniane wideo - http://www.youtube.com/watch?v=yMRPswd3ybA, owszem - zrobione na wyrost, ale doskonale obrazuje to co sie dzieje w GT5. Dlatego poprawa AI to IMO priorytet (zniszczenia nie sa az takie wazne)bo to co sie liczy to to, zeby czuc rywalizacje na torze, a nie, obijanie sie od przeciwnikow na pierwszym okrazeniu a pozniej juz samotna jazda po pustym torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUZZFUZZ - naprawdę dojebałeś. Szanuje poglądy innych , ale to co napisałeś to totalne bzdury. Grid jako gra sama w sobie jest bardzo dobra. Ale porównywanie Grida z GT5 to juz tylko głupota i brak rozeznania. GRID to totalny ARCADE - zręcznościówka nie mająca nic wspólnego z realistyczną jazdą. A mówiąc ze jesteśmy za słabi do Grida i dlatego gramy w GT to już totalnie poleciałeś. W Grida KAŻDY kto zagra , będzie grał dobrze. Czy to mój kuzyn 5letni czy mój 25letni brat. Usiądą po raz pierwszy i uda im się dojechać do mety. A GT5? Do tego potrzeba umiejętności , rozumu , jakiejkolwiek taktyki. Brak mi słów do tego co powiedziałeś - gramy w GT5 bo Grid jest za trudny - przykro mi ale inaczej niż debilizmem nazwać tego nie można.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samochodowka to samochodowka

No właśnie nie, tym bardziej, że BUZZFUZZ mówił, że grał na G25...

Ja nie chcę tu bronić GT5, bo nie da się ukryć, że w Prologu za ciekawe nie jest :pardon: , ale tam chyba nie do końca nie o to chodzi... Powiem inaczej, w którym wyścigu w realu w ciągu 2óch okrążeń kierowca jest w stanie z 16 pozycji wskoczyć na pierwszą? W gridzie to banał, a w GT trzeba jeździć precyzyjnie, czyli wg. niektórych nudno... :sweat:

Z 2giej strony - wg. mnie grając na padzie nie ma sensu kupować GT5: P (czy pewnie i GT5), zanim miałem kółko i grałem na padzie i również uważałem, że grid jest lepszy :rolleyes: ... i prostszy ;)

A filmik jest świetny, ale od razu widać, że subiektywny :whistling:

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tej samej grze mowimy bo jak dla mnie nie ma porownania gt5p i grida ;) Grid faktycznie daje duzo frajdy z zabawy, ale gt w trybie professional siedzec w jakims lekkim potworze z ogromna iloscia hp pod maska daje nieporownywalnie wieksza frajde z samego utrzymania go na torze jadac pelna dzida ;) Oczywiscie mowa tutaj o prowadzeniu kolkiem (dfgt w moim przypadku) a nie padem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też dopowiem swoje 3 grosze. Nie ma co porównywać GT5 do Grida bo GT5 jeszcze nie ma. I tak naprawde nie wiemy jakie bedzie. Jedynie możemy porównać Grida z GT5:p i tutaj wedłóg mnie Gt sie chowa. Wiecej znajde minusów na gt niż na grida. I ja bym gry GT:p nie nazwał symulatorem, oczywiscie nie jest zła ale też nie jest dobra.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT gra nie casualowa. Albo jeździsz perfekcyjnie , albo w ogóle tam nie jeździsz. Dla tych , którzy nie mają cierpliwości do nauki jazdy w GT , faktycznie lepsze będą GRID , NFS , Burnout , czy jeszcze jakaś inna kolorowa , widowiskowa gierka. A ktoś kto na prawdę umie jeździć , będzie czerpać przyjemność w GT nawet z przejazdu niepozornym Daihatsu z tego filmiku co niedawno tutaj miał za zadanie porównać GRID i GT5P...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeździsz perfekcyjnie , albo w ogóle tam nie jeździsz.

Tej gry sie nie da przejsc perfekcyjnie bo jeżdżenie perfekcyjne podtrzymując sie innym zawodnikiem to to nie jest. A wątpie żeby ci sie w tej grze udało wygrać jakiś trudny wyścig nie dotykając innych przeciwników.

Powiem inaczej, w którym wyścigu w realu w ciągu 2óch okrążeń kierowca jest w stanie z 16 pozycji wskoczyć na pierwszą?

Hehe w gt jest bardzo dużo wyścigów że w ciągu 1-2 okrążeń można wyjść na pierwsze miejsce i to nie trzeba byc dobrym.. Powiem też że w gridzie jest trudniej bo czesto możesz sie od kogoś odbić i uderzyć w bande i koniec wyscigu bo auto rozwalone, a w Gt jedziesz dalej i sie cieszysz że wyprzedziłeś kolesia odbijając sie od bandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry sie nie da przejsc perfekcyjnie bo jeżdżenie perfekcyjne podtrzymując sie innym zawodnikiem to to nie jest. A wątpie żeby ci sie w tej grze udało wygrać jakiś trudny wyścig nie dotykając innych przeciwników.

Skoro sam tak jeździsz w GT, to pogratulować pinch.gif Właśnie takie osoby najbardziej mnie denerwują w trybie multiplayer.. dziwne, że ja, jak i wiele innych osób jakoś potrafi zapanować na tyle autem, aby bez jakichkolwiek stłuczek czy też spychania z toru przejechać cały wyścig.. ale miejmy nadzieje, że w pełnej wersji będzie opracowany do perfekcji system kar dla takich delikwentów, a wtedy może nauczą się grać, lub zrezygnują z tego tytuły i wybiorą coś bardziej dla nich odpowiedniego.. co oczywiście powinno tyczyć się również single-player.

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry sie nie da przejsc perfekcyjnie bo jeżdżenie perfekcyjne podtrzymując sie innym zawodnikiem to to nie jest. A wątpie żeby ci sie w tej grze udało wygrać jakiś trudny wyścig nie dotykając innych przeciwników.

Hehe w gt jest bardzo dużo wyścigów że w ciągu 1-2 okrążeń można wyjść na pierwsze miejsce i to nie trzeba byc dobrym.. Powiem też że w gridzie jest trudniej bo czesto możesz sie od kogoś odbić i uderzyć w bande i koniec wyscigu bo auto rozwalone, a w Gt jedziesz dalej i sie cieszysz że wyprzedziłeś kolesia odbijając sie od bandy.

ad1. ale o co Ci chodzi? W wyścigach dochodzi czasami do kontaktu między samochodami, to jest chyba normalna sprawa. Zawsze starałem się jeździć fair mimo tego lipnego SI jakie jest w GT5:P (nie pchałem się na przeciwników) i nie miałem problemów z wyprzedzaniem. Oczywiście, znalazły się eventy w których dostawałem gorączki i było ciężko, ale nie ma rzeczy niemożliwych i po kilku próbach kończyłem je na pierwszym miejscu.

ad2. W większości gier przeważnie jest kilka wyścigów w których na początku jest łatwo i przyjemnie, a później zaczynają się schody. W GT5:P też możesz się od kogoś odbić, popełnić błąd na którymś zakręcie i stracić kilka cennych sekund bądź wylecieć na pobocze i później już ciężko ukończyć wyścig na pierwszym miejscu. Różnica jest taka że w Gridzie możesz sobie cofnąć czas kilka razy a w GT5:P od razu restartować wyścig.

Mimo iż nie posiadam kierownicy, to w GT5: P gram w trybie Pro i utrzymanie mocnego auta na torze takiego jak 599GTB sprawia mi przyjemność. Na dodatek trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach żeby to auto lepiej skręcało :). W Demo GT Academy GT5 grałem sporo i dużą frajdę sprawiało mi samo kręcenie coraz to lepszych czasów. 1.'46' z groszami to chyba dobry czas, który uzyskałem na padzie nissanem 370z tuned. Równie świetnie bawiłem się przy następcy Ferrari Challenge - Supercars Challenge. Grałem w betę i mimo iż graficznie gra nie prezentowała się cudownie, to model jazdy mi bardzo odpowiadał, szkoda tylko że ciężko dostać ten tytuł bo na pewno bym go już zakupił i umilił by mi czas do premiery GT5.

Kwestia gustu...kto jeździ autem i próbował się kiedykolwiek ścigać po torze seryjnym, bądź "w miarę" seryjnym autem ten od razu odnajdzie się w serii Gran Turismo.

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. ale o co Ci chodzi? W wyścigach dochodzi czasami do kontaktu między samochodami, to jest chyba normalna sprawa. Zawsze starałem się jeździć fair mimo tego lipnego SI jakie jest w GT5:P (nie pchałem się na przeciwników) i nie miałem problemów z wyprzedzaniem. Oczywiście, znalazły się eventy w których dostawałem gorączki i było ciężko, ale nie ma rzeczy niemożliwych i po kilku próbach kończyłem je na pierwszym miejscu.

ad2. W większości gier przeważnie jest kilka wyścigów w których na początku jest łatwo i przyjemnie, a później zaczynają się schody. W GT5:P też możesz się od kogoś odbić, popełnić błąd na którymś zakręcie i stracić kilka cennych sekund bądź wylecieć na pobocze i później już ciężko ukończyć wyścig na pierwszym miejscu. Różnica jest taka że w Gridzie możesz sobie cofnąć czas kilka razy a w GT5:P od razu restartować wyścig.

Mimo iż nie posiadam kierownicy, to w GT5: P gram w trybie Pro i utrzymanie mocnego auta na torze takiego jak 599GTB sprawia mi przyjemność. Na dodatek trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach żeby to auto lepiej skręcało :). W Demo GT Academy GT5 grałem sporo i dużą frajdę sprawiało mi samo kręcenie coraz to lepszych czasów. 1.'46' z groszami to chyba dobry czas, który uzyskałem na padzie nissanem 370z tuned. Równie świetnie bawiłem się przy następcy Ferrari Challenge - Supercars Challenge. Grałem w betę i mimo iż graficznie gra nie prezentowała się cudownie, to model jazdy mi bardzo odpowiadał, szkoda tylko że ciężko dostać ten tytuł bo na pewno bym go już zakupił i umilił by mi czas do premiery GT5.

Kwestia gustu...kto jeździ autem i próbował się kiedykolwiek ścigać po torze seryjnym, bądź "w miarę" seryjnym autem ten od razu odnajdzie się w serii Gran Turismo.

Problem polega na tym że ja grając w Gt wiedziałem że jak np w kogoś stukne pod jakims tam kontem to zyskam pare sekund a nie strace a w gridzie masz tak ze albo ci sie uda albo nie. Fakt że w Gridzie jest motyw cofania czasu ale ja grając w Grida nawet o tym nie wiedziałem dopiero jak przeszedłem cała gre sie o tym dowiedziałem.

Zastanawiam sie nad tym co to ma znaczyć utrzymanie auta sprawia mi przyjemnosc? Wciskasz gaz i auto zaczyna jechać fakt że na pierwszym biegu nim troche rzuca ale pozniej nic sie z autem nie dzieje. I mowie tu oczywiscie o wylaczonych wspomagaczach.

W Gt academy grałem moze z 5 razy bo wedlog mnie prowadzenie auta nie mialo tam nic wspolnego z rzeczywistoscia.

A co do twojego ostatniego zdania to sie z toba nie moge wogole zgodzic, bo ja akurat nie jezdze wolno samochodem i nie mam jakiegos slabego auta, a Gran turismo nie moglem sie odnalesc. Co prawda przeszedlem cale GT5:p ale co do prawdzenia auta w rzeczywistosci to tej grze jeszcze duzo brakuje a nawet bardzo duzo.

I jeszcze dodam to ze nad gridem bardziej sie musialem nameczyc zeby przejsc ta gre. W gt5:p wystarcza dobre ustawienia auta i sie gra robi bardzo latwa. Wikeszosc pewnie ludzi mowi ze ta gra jest trudna bo nie wiedziala jak dobrze ustwic parametry auta, ale jak ktos ma pojecie o tym to juz jest latwo.

Czekam na pelne GT5 i mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam od siebie, że jak nie miałem kierownicy zarówno wcześniej na PS2 przy GT4 inaczej traktowałem tą grę, po zakupie, zarówno GT4 jak i GT5p zyskały w moich oczach i ocenie bardzo dużo. Logitech DF GT jest stworzona do tej gry, auto prowadzi się bardzo dokładnie - odwrotne odczucia miałem przy Grid - po podłączeniu kiery gra straciła w moich oczach, po prostu dużo lepiej grało się padem, gdyż jest bardziej zręcznościowa

A co do odbijania się i wygrywania czasówek w GT5p - w klasie C może i tak, ale im wyżej , tym trudniej, a w szczególności zdobycie złotych pucharów wymaga perfekcji i każde odbicie, otarcie o bandę to straty i koniec marzeń o dobrym wyniku, więc jak ktoś piszę takie pierdoły, od razu wiadomo, ze maznął GTp po łebkach i o tej grze tak na prawdę mało wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,w GT5P przejdzie jeszcze sztuczka z odbijaniem się od przeciwników , ale już w pełnej wersji detekcja kolizji ma zostać poprawiona , więc pewnie taki przeciwnik nie będzie dalej jechać tym samym torem jak wryty.

Co do GRIDa i jego fizyki to nadal się nie zgadzam. Dla mnie samochody tam to poduszkowce. Zero kontaktu z asfaltem. Nie czuje , że jadę po ziemi. GT ma bardzo fajnie odwzorowane charakterystyki poszczególnych typów aut i na pewno lepiej oddaje kontakt auta z podłożem. GT Academy to zdecydowanie krok do przodu. Tam dodatkowo czujemy każdy dołek w podłożu , więc sorry , ale poduszkowce z GRIDa są daleko w tyle...

Podsumowując , w kwestii fizyki jazdy , odwzorowania zachowań aut , GT5P ma przewagę , natomiast jeśli chodzi o wszelkie inne bajery typu kolizje itp , to niestety pozostałe gry są odrobinę z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując , w kwestii fizyki jazdy , odwzorowania zachowań aut , GT5P ma przewagę

W którym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja wtrące swoje 3 grosze na temat GRID'a... dla mnie jest on trudniejszy niż GT5:P tak jak wzystkie inne gry arcade'owe... Dlaczego? bo człowiek nie panuje nad autem w 100% jak by chciał i za dużo jest tu tzw. czynników przypadkowych... nie ma takiego wyczucia po prostu jak w gran turismo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caligator nawet tak nie mow bo zaraz zostaniesz oskarzony o to ze nie umiesz grac w symulatory i dlatego wlasnie grasz w gt5p a nie grida :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×