Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Patricko może chcieli wydać Pre-GT5?tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy w GT5 maja byc wogole realne uszkodzenia ? Wszyscy sie tak podniecaja jka ta gra bedzie super ale gralem we wszystkie czesci GT i nie zniose nastepnej gry z niezniszczalnymi idealnymi czystymi autami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się strasznie zawiodłem na GT 5 Prologue. Jeżeli model i fizyka jazdy do finalnej wersji się nie zmieni to GT nie ma startu nawet do Forzy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy w GT5 maja byc wogole realne uszkodzenia ? Wszyscy sie tak podniecaja jka ta gra bedzie super ale gralem we wszystkie czesci GT i nie zniose nastepnej gry z niezniszczalnymi idealnymi czystymi autami :(

Idealnie czystymi? Czy aby napewno? :D Grałeś w GT4? Pamiętasz auto myjnię? :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjnia to była w każdej części GT. Tylko, że poza przyciemnionym autem to nic innego się nie zmieniało, a szkoda :(

No niby olej się wymieniało jeszcze, ale to nie miało żadnego wpływu na jazdę, taki ot bajerek.

Mi tam nie zależy na super zniszczeniach, ale autko jakby się porządnie brudziło, chociażby od spalin z samochodu przed nami to było ekstra.

Ale jak nie będzie to mówi się trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GT5 nadal tylko w 90%

http://www.gtplanet....ll-90-complete/

Pan Kazunori Yamauchi to samo mówił w styczniu.

Moim zdaniem GT5 powinno wyjść na PS4. Swietny tytuł startowy i reklama nowej konsoli. Chyba sie juz nie opłaca wydawać na PS3 a gre bedzie mozna bardziej dopracować

Ps

Ciekawe czy Forza 4 bedzie zapowiedziana na E3 ?

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjnia to była w każdej części GT. Tylko, że poza przyciemnionym autem to nic innego się nie zmieniało, a szkoda :(

No niby olej się wymieniało jeszcze, ale to nie miało żadnego wpływu na jazdę, taki ot bajerek.

Mi tam nie zależy na super zniszczeniach, ale autko jakby się porządnie brudziło, chociażby od spalin z samochodu przed nami to było ekstra.

Ale jak nie będzie to mówi się trudno :)

Uważam że wprowadzą brud (w CMR3 już był obecny i to dość dobrze zrobiony). Miał (nie wiem czy jeszcze ma być) deszcz i nie wyobrażam sobie tego że idealnie salonowym samochodem dojeżdżasz do mety bo by wyglądało komicznie i taki samochód z trasą robił by kontrast możliwy do wyświetlenia tylko na LED'zie :)

I tak się zastanawiam... kiedy będzie mi dane zobaczyć oficjalny termin premiery.... ehhhh... i co z tym demem co miało nas załagodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A demo to też nie przypadkiem tylko życzenia graczy? :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym że gra jest ukończona w 90% było już mówione pod koniec 2009r gdy PD ogłosiło że grę wydadzą w marcu w JP. Czyli od tego momentu, praktycznie prace nie ruszyły.

Szkoda że PD chce wydać tytuł "idealny" jednocześnie zapominając o nas graczach. Żeby tylko nie doszło do takiej sytuacji że silnik gry z 2008r będzie na początku 2011r prezentował się mizernie i PD znowu przełoży premierę gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

normalnie maja nas graczy w d..ie, pewnie sadza, że i tak wszyscy kupią...

- i co im zrobić, skoro nie będzie lepszej gry samochodowej

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy w GT5 maja byc wogole realne uszkodzenia ? Wszyscy sie tak podniecaja jka ta gra bedzie super ale gralem we wszystkie czesci GT i nie zniose nastepnej gry z niezniszczalnymi idealnymi czystymi autami :(

Odpowiem trochę naokoło ale wierzę, że dzięki temu dojdę do sedna:)

Wyobraź sobie film typu "Oszukać przeznaczenie". Jedzie sobie samochodem młoda para. Nagle pęka przednia prawa opona. Samochód z dużą prędkością zjeżdża na pobocze, zaczyna koziołkować. Młoda dziewczyna, siedząca na miejscu pasażera zaczyna latać po całym wnętrzu auta, rozbijając sobie głowę, łamiąc nogę, tracąc przytomność itd. (rzecz jasna miała zapięte pasy, ale jak to w takich filmach bywa, pas z jakiegoś powodu puścił). Kierowca samochodu, młody chłopak, mimo, że również miał zapięte pasy, miażdży kierownicę własną klatką piersiową (poduszka powietrzna nie zadziałała - ach ta magia kina!). Kiedy w końcu sytuacja się uspokaja, a ludzie wbrew wszystkiemu nadal żyją, nie wiadomo skąd pojawiają się płomienie. Młody chłopak próbuje się uwolnić od pasów, jednak (co za niespodzianka!) mechanizm z jakiegoś powodu się zaciął. Już po kilku sekundach cały jest w płomieniach, wrzeszczy przy tym niemiłosiernie (co jest w pełni zrozumiałe). Dziewczyna, obudzona piekielnym krzykiem, próbuje, pochlipując przy tym, wydostać się z felernego auta. I co jeszcze jeszcze bardziej nieprawdopodobne - wszystkie możliwe mechanizmy otwierające drzwi/okna/klapę od bagażnika - wszystko to przestało działać.

W tym momencie kamera pokazuje z zewnątrz wrak płonącego samochodu. Z wnętrza słychać wrzaski, jak również odgłos smażonego "czegoś" (tak dla jeszcze większego efektu, bo jak szaleć to na całego!). Kamera robi powolny najazd na maskę auta, na którym widać trzy literki: BMW.

I powiedz mi drogi kolego - gdybyś był producentem BMW oraz właścicielem marki BMW - dopuścił emisji takiego filmu? Albo odnosząc się już bezpośrednio do gier: gdybyś miał wybierać między

1) nasze auta są niezniszczalne, NIE pokazujemy ludziom, że nasze auta NIE są idealne (no bo przecież samochodowi po zderzeniu z innym autem daleko do ideału)

2) auta mają zniszczenia, pokazujemy ludziom, że nasze auta nie są idealne, podczas gdy auta konkurencji są niezniszczalne.

to co byś wybrał?

Liczy się tylko interes, a pokazywanie ludziom, że "nasze" samochody mają jakieś "wady" i, że mogą być niebezpieczne nigdy nie będzie korzystne dla marki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie maja nas graczy w d..ie, pewnie sadza, że i tak wszyscy kupią...

- i co im zrobić, skoro nie będzie lepszej gry samochodowej

Wybacz, że się doczepie, ale o co właściwie chodzi? Rozumiem zniecierpliwienie wszystkich piszących w tym wątku, bo sam czekam na ten tytył, ale jakby się logicznie zastanowić, to graczy powinien cieszyć fakt, że programiści szlifują grę na maksa. Ile zawsze jest zawodzeń, że produkty, które kupujemy są niedopracowane itd. Wiadomo, nie można z tym przesadzać, ale skoro wszyscy czekają już tak długo, to jeszcze trochę nie powinno stanowić problemu.

Tymbardziej, że na rynku są inne gry wyścigowe, być może nie tak zaawansowane jeśli idzie o symulację, ale jednak są. I sugerowałbym je zakupić by milej minął okres oczekiwania. Ja GT5 kupie chociażby po roku czekania, bo bojkoty typu - skoro tak to długo trwa, to olewam i nie wybule - są poprostu dziecinne, a uwierz, że bez kilkunastu tysięcy zbuntowanych graczy, GT5 i tak poradzi sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem trochę naokoło ale wierzę, że dzięki temu dojdę do sedna:)

Wyobraź sobie film typu "Oszukać przeznaczenie". Jedzie sobie samochodem młoda para. Nagle pęka przednia prawa opona. Samochód z dużą prędkością zjeżdża na pobocze, zaczyna koziołkować. Młoda dziewczyna, siedząca na miejscu pasażera zaczyna latać po całym wnętrzu auta, rozbijając sobie głowę, łamiąc nogę, tracąc przytomność itd. (rzecz jasna miała zapięte pasy, ale jak to w takich filmach bywa, pas z jakiegoś powodu puścił). Kierowca samochodu, młody chłopak, mimo, że również miał zapięte pasy, miażdży kierownicę własną klatką piersiową (poduszka powietrzna nie zadziałała - ach ta magia kina!). Kiedy w końcu sytuacja się uspokaja, a ludzie wbrew wszystkiemu nadal żyją, nie wiadomo skąd pojawiają się płomienie. Młody chłopak próbuje się uwolnić od pasów, jednak (co za niespodzianka!) mechanizm z jakiegoś powodu się zaciął. Już po kilku sekundach cały jest w płomieniach, wrzeszczy przy tym niemiłosiernie (co jest w pełni zrozumiałe). Dziewczyna, obudzona piekielnym krzykiem, próbuje, pochlipując przy tym, wydostać się z felernego auta. I co jeszcze jeszcze bardziej nieprawdopodobne - wszystkie możliwe mechanizmy otwierające drzwi/okna/klapę od bagażnika - wszystko to przestało działać.

W tym momencie kamera pokazuje z zewnątrz wrak płonącego samochodu. Z wnętrza słychać wrzaski, jak również odgłos smażonego "czegoś" (tak dla jeszcze większego efektu, bo jak szaleć to na całego!). Kamera robi powolny najazd na maskę auta, na którym widać trzy literki: BMW.

I powiedz mi drogi kolego - gdybyś był producentem BMW oraz właścicielem marki BMW - dopuścił emisji takiego filmu? Albo odnosząc się już bezpośrednio do gier: gdybyś miał wybierać między

1) nasze auta są niezniszczalne, NIE pokazujemy ludziom, że nasze auta NIE są idealne (no bo przecież samochodowi po zderzeniu z innym autem daleko do ideału)

2) auta mają zniszczenia, pokazujemy ludziom, że nasze auta nie są idealne, podczas gdy auta konkurencji są niezniszczalne.

to co byś wybrał?

Liczy się tylko interes, a pokazywanie ludziom, że "nasze" samochody mają jakieś "wady" i, że mogą być niebezpieczne nigdy nie będzie korzystne dla marki.

I dlatego w burnoucie mamy "noname'y".

Swoją drogą już zniszczenia są w GT i myślę że nie bedzie tak że jakaś jedna marka się uparła że nie chce zniszczeń, koniec, kropka.

Albo wszyscy albo nikt. Chyba że PD rozwiąże to w ten sposób że dane klasy wyścigów będą mogły mieć zniszczenia a inne nie. Np. w NASCAR czy WRC będą wszędzie części latały a na wyścigach "miejskich" rysy na lakierze lub oberwany z jednej strony zderzak co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubulek86 ująłeś to po mistrzowsku :)

w nascar mają być zniszczenia i super, wrc tez mogą coś dać , ale w ulicznych to mam głęboko w 4 literach czy będą czy nie , bo i tak jeżdżę aby robic jak najlepsze czasy i dążyć do perfekcji na danym torze, dlatego też w każdej z poprzednich części brak tychże mi w ogóle nie przeszkadzał - chcę popatrzyć na super gnioty, to włączam burnout lub gta4 z no-name-owymi autkami i se robię dziecinne rozpierduchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjnia to była w każdej części GT. Tylko, że poza przyciemnionym autem to nic innego się nie zmieniało, a szkoda :(

No niby olej się wymieniało jeszcze, ale to nie miało żadnego wpływu na jazdę, taki ot bajerek.

Mi tam nie zależy na super zniszczeniach, ale autko jakby się porządnie brudziło, chociażby od spalin z samochodu przed nami to było ekstra.

Ale jak nie będzie to mówi się trudno :)

patricko , olej się wymieniało , a jak się jeździło na starym oleju to moc fury spadała , coś mi tak świta , a więc może i na osiągi się też przekładało w minimalnym stopniu , ale ręki nie dam uciąć , ale wiem że na starym oleju fura miała mniejszą moc ;)

pozdro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no niech juz sie nawet nie da roz..... tego auta normalnego ale niech to co tam sie uszkodzi wplywa na to jak sie auto zachowuje... To nauczy jezdzenia czystego czyli tego co wszyscy mysle chca w takiej grze jaka jest gt5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane koło , 20 minutowy postój w pit-stopie... :D to by było ciekawe)) Kosmetyczne zmiany to pikuś , najważniejsze , żeby miały one realny wpływ na sprawność auta.

No i dachowania , tez muszą być.

Np jadę jakimś staruszkiem w oryginalnej formie. Zawieszenie seryjne , dosyć miękkie i wysokie , szybki łuk i... tutaj zaczynają się problemy , bo wjechałem odrobinę za szybko... :P Auto przewraca się na bok i koziołkuje kilka razy...))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny byc tylko wgniecenia i porysowany lakier. Wiszący zderzak czy otwarta maska bardzo sztucznie wygląda, do tego wszystko błyszczy jakby było prosto z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane koło , 20 minutowy postój w pit-stopie... :D to by było ciekawe)) Kosmetyczne zmiany to pikuś , najważniejsze , żeby miały one realny wpływ na sprawność auta.

No i dachowania , tez muszą być.

Np jadę jakimś staruszkiem w oryginalnej formie. Zawieszenie seryjne , dosyć miękkie i wysokie , szybki łuk i... tutaj zaczynają się problemy , bo wjechałem odrobinę za szybko... :P Auto przewraca się na bok i koziołkuje kilka razy...))

taa, chciałoby się ;p kurde, mam nadzieje że na e3 coś powiedzą , bo nie wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane koło , 20 minutowy postój w pit-stopie... :D to by było ciekawe))

Zwłaszcza jakbyś jechał jakiś niemal niemożliwy do wygrania wyścig i akurat prowadził :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie w którym miesiącu którego roku zaczęły się prace nad gt5?

Ciągle powtarza się że 5 lat to robią ale czy już przypadkiem od ponad roku tego nie mówimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jakbyś jechał jakiś niemal niemożliwy do wygrania wyścig i akurat prowadził :whistling:

Do takich rzeczy to potrzebne jest realistyczne AI , ono również musi popełniać błędy , bo inaczej będzie tak jak mówisz - u mnie zablokowane koło , a przeciwnik jedzie po sznurku swoje 25 pozostałych okrążeń nie popełniając najmniejszego błędu - jestem bez szans w takim wypadku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich rzeczy to potrzebne jest realistyczne AI , ono również musi popełniać błędy , bo inaczej będzie tak jak mówisz - u mnie zablokowane koło , a przeciwnik jedzie po sznurku swoje 25 pozostałych okrążeń nie popełniając najmniejszego błędu - jestem bez szans w takim wypadku :P

no właśnie. a propos marzeń to dodaje takie AI, któremu zdarzy się zrobienie bączka czy pojechanie za szeroko zakrętu :) No i ofc. walka pomiędzy AI i chęć wyprzedzania/blokowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh to ja powiniem napisac w tym momencie, zapraszam do sportowej sekcji PZmot-u zamiast przed konsole ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe screeny na gt panet. No nieźle to wygląda powiem szczerze i ci co się czepiali drzew raczej moga spać spokojnie :P

swoją drogą ten photo mode strasznie mi zeżre miejsce na dysku a mam tylko 40gb. hlip. Chyba kosztem zdjęć z wakacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×