Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam swoją prośbę. Mógłby ktoś skonfrontować GT 5 z Forza 3? Ktoś kompetentny, bez głupich fanboyskich zagrywek.

Chodzi mi o model jazdy i fizyke. Przez bardzo długi czas grałem w forze i zastanawiam się nad kupnem GT.

Dodam jeszcze że model jazdy i fizyka z GT prologue były lekko mówiąc kiepskie jak dla mnie w porrównaniu z FM.

graficznie:

forza - trasy jak i samochody przyjemne dla oka

gt5 - bdb. premiumy, srednie standardy, drzew i kibicow wole nie komentowac xD na szczescie jezdzi sie szybko i nie jest to jakos strasznie irytujace.

jak dla mnie GT wyglada ladniej chociaz drazni ta mieszanka swietnych samochodow w polaczeniu z tekturowymi kibicami, drzewani itp.

Forza byla dla mnie zbyt sztuczna i kolorowa

fizyka:

zdecydowanie GT, bardzo fajnie wyglada drafting na zachowanie samochodow tez nie mozna narzekac. Przesiadajac sie z golfa do m3 nie wiedzialem co sie do okola dzieje :D

muzyka:

kto co woli :>

grywalnosc:

GT5 wciga jak bagno, nie gralem wczesniej w inne odslony tej seri wiec dla innych moze to poprostu odgrzewany kotlet. Ja sie bawie swietnie, mam juz symptom jeszcze jednego wyscigu zupelnie jak w cywilizacji :). Dla porownania w forze gralem ze zdecydowaniem mniejszym zaangarzowaniem od tak fajne wyscigi.

pod wzgledem grywalnosci jest przepasc GT5 miazdzy forze 

W forze3 gralem nie kierownicy DriveFX a w GT5 na DFGT (miedzy kierownicami tez jest przepasc co wplywa na doznania z gry, o ile jeszcze przedwczoraj obawialem sie o GT5 tak dzis wiem ze nie sprzedam jej jeszcze przez dlugi czas jesli w ogole)

Podsumowujac jesli oczekujesz od GT5 grywalnosci, dobrego modelu jazdy i fizyki to sie nawet nie zastanawiaj kupuj w ciemno 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak myślicie, będzie można za jakiś czas pobrać (kupić) na PSS nowe auta ??? może coś słyszeliście jakieś plany... z tego co pamiętam to w Forza po jakimś czasie można było zassać dodatkowe fury.

Nie powiem że taka paczka nowych aut i to jeszcze premium jakby wyszła to nawet bym ją kupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak myślicie, będzie można za jakiś czas pobrać (kupić) na PSS nowe auta ??? może coś słyszeliście jakieś plany... z tego co pamiętam to w Forza po jakimś czasie można było zassać dodatkowe fury.

Nie powiem że taka paczka nowych aut i to jeszcze premium jakby wyszła to nawet bym ją kupił :)

Myślę, że nie pozwolą sobie na brak płatnych dodatków do GT. To jest żyła złota i tylko kompletny baran marketingowy by na to nie poszedł. Myślę, że to kwestia miesiąca albo dwóch i nas zasypią plikami do pobrania.

Mnie nadal ciekawią wyniki sprzedaży GT5 w pierwszych 24 h... ciekawe czy jakiś rekord padnie

Edytowane przez pwi7aaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem żeby ktoś mi tylko dał odpowiedź na jedno bardzo ważne pytanie, mianowicie:

Jeśli kupię sobie dla przykładu honde civic starą jakąś, i powymieniam części rożne takie jak silnik zawieszenie itd

(bo widziałem że drogie te części - mogą nawet kilkanaście razy przewyższyć cenę auta, jeśli kupi się ich wiele)

to czy będę mógł konkurować na torze z autami typu nissan z350 itd - tzn czy da się go tak podrasować

Bo nie wiem szczerze jak to jest dokładnie

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi :P

jeszcze może inaczej napiszę - czy można zrobić tak że kredyty,

które zdobywasz za wyścigi, nie musisz przeznaczać koniecznie na zakup nowych samochodów,

a ciągle za te kredyty polepszać - tuningować auto

Pozdrawiam

Nativictor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej watpie w to aby ulepszona civic dawala rady z 350z ;) prosty przyklad ode mnie ulepszonym civicem mam duuuze problemy scigajac sie w wyzszych kategoriach wyscigow nie mowiac juz o trybie menedzerskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy, grać nie mogę, więc Wam pozawracam du... głowe :D

Jak to jest z tymi kartami? Jak wygram jakiś wyścig to dostaje jakąś kartę z nazwą samochodu... tzn, że odblokowałem jakieś auto czy mogę je poprostu kupić? Czy może to auto znajduje się już u mnie w garażu

Nie miałem czasu wczoraj na rozpracowanie gry i stąd moje dziesiejsze głupie pytania, dzięki z góry za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapraszam na multiplayera :) dodajcie mnie do znajmomych : REZOK_PL będziemy szpilali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej watpie w to aby ulepszona civic dawala rady z 350z ;)......

A ja tam jestem innego zdania xD Na pewno by takie 350z wciągnęła ;] Różne cuda się zdarzały hehe ;-) polecam od 0:40 obejżeć filmik z Hondą ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=tkgbxq5gy70

W GT5 pewnie nie da się aż tak stuningować wozu ;] Ale jak widziałem co koleś zrobił z RS6 to dla mnie to już jest przesada xD

http://www.youtube.com/watch?v=43JLCf55Hdc

PZDR siroccoxp

Edytowane przez siroccoxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem innego zdania xD Na pewno by takie 350z wciągnęła ;] Różne cuda się zdarzały hehe ;-) polecam od 0:40 obejżeć filmik z Hondą ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=tkgbxq5gy70

W GT5 pewnie nie da się aż tak stuningować wozu ;] Ale jak widziałem co koleś zrobił z RS6 to dla mnie to już jest przesada xD

http://www.youtube.com/watch?v=43JLCf55Hdc

PZDR siroccoxp

I o takie coś mi właśnie chodziło :D !! nie mogę się już doczekać listonosza :P coś pięknego

jeszcze podobno można takie stuningowane auto wystawić na sprzedaż podobno za wirtualne CR?

Ktoś może potwierdzić? taka auto giełda, ta gra, mimo tych wszystkich obsranych wisienek typu kwadratowe cienie itd,

jest dla mnie czymś czego oczekuję od gry, to nie tylko wyścigi, ale też masa rożnych urozmaiceń i udziwnień (pozytywnych) :P

pozdrawiam

nativictor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie pozwolą sobie na brak płatnych dodatków do GT. To jest żyła złota i tylko kompletny baran marketingowy by na to nie poszedł. Myślę, że to kwestia miesiąca albo dwóch i nas zasypią plikami do pobrania.

Mnie nadal ciekawią wyniki sprzedaży GT5 w pierwszych 24 h... ciekawe czy jakiś rekord padnie

no mam nadzieję że tak będzie że będziemy mogli sobie kupić auta przez Internet... tylko że jak przez tyle lat udało im się zrobić raptem 200 aut premium to myślisz że po miesiącu będą już dostępne jakieś nowe ?? 

nie wiem jak to było w GT4 bo nie miałem wówczas podpiętej konsoli do neta... w GT5P to raczej nie było sensu wrzucać paczek z nowymi autami. bo jak sama nazwa wskazywała to było prolog ;) ja czekam już na takie hot-hatche... megane rs, golf VI GTI albo R, Focus R500, itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co graja na padzie.Gracie na domyslnych ustwieniach sterowania czy cos zmieniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieję że tak będzie że będziemy mogli sobie kupić auta przez Internet... tylko że jak przez tyle lat udało im się zrobić raptem 200 aut premium to myślisz że po miesiącu będą już dostępne jakieś nowe ??

nie wiem jak to było w GT4 bo nie miałem wówczas podpiętej konsoli do neta... w GT5P to raczej nie było sensu wrzucać paczek z nowymi autami. bo jak sama nazwa wskazywała to było prolog ;) ja czekam już na takie hot-hatche... megane rs, golf VI GTI albo R, Focus R500, itd :)

Ja nie siedzę w ich głowach, ale jakbym był na ich miejscu to przez pięć lat wystawiłbym 200 aut premium do wersji pudełkowej, ale ... zrobił ich 250 i po premierze sprzedawał. Ale jak oni to zrobili to nie mam pojęcia. Okaże się w najbliższym czasie. Fakt jest taki, że na tej grze zarobią, ale zawsze mogę podwoić zyski dając nam np uciętą grę, tak jak większość w tych czasach. Jakby wypuścili teraz jakieś paczki z autami to by się dopiero burza zaczęła, że dostaliśmy bubla, myślę, że poczekają z miesiąc i nas zasypią:)

Edit: Z GT jest jak z kobietą, jak się więcej popieści, to się wiecej dostanie B)

Edytowane przez pwi7aaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co graja na padzie.Gracie na domyslnych ustwieniach sterowania czy cos zmieniacie?

Ja zmieniłem ustawienia na takie jak mi wygodnie :) Mam pytanko bo nie mogłem się doszukać czy w GT5 jest jakiś OPEL ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc może trochę dłużej .... ale w sumie i tak nie ma szans żeby ogarnąć wszystkie 1000+ aut w miesiąc ;) ale tak jak pisałem miłobyłoby pojeździć czymś nowszym :) 

Ja zmieniłem ustawienia na takie jak mi wygodnie :) Mam pytanko bo nie mogłem się doszukać czy w GT5 jest jakiś OPEL ??

jest pod nazwą VAUXHAL (czy jakoś takoś podobnie, nie wiem jak to się piszę ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do licencji probuje teraz zrobic wszystko w gold ale B-5 jest jakas czarna magia ;D ogladam po kilkadziesiat razy filmiki z tej licencji potem na tor i tylko 18:958...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy, grać nie mogę, więc Wam pozawracam du... głowe :D

Jak to jest z tymi kartami? Jak wygram jakiś wyścig to dostaje jakąś kartę z nazwą samochodu... tzn, że odblokowałem jakieś auto czy mogę je poprostu kupić? Czy może to auto znajduje się już u mnie w garażu

Nie miałem czasu wczoraj na rozpracowanie gry i stąd moje dziesiejsze głupie pytania, dzięki z góry za odpowiedzi

Dobrze kminisz.. tyle że tego auta nie musisz kupować, dostajesz je za free... odbierasz je klikajac na tira i dodajesz nowe autko do garazu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do licencji probuje teraz zrobic wszystko w gold ale B-5 jest jakas czarna magia ;D ogladam po kilkadziesiat razy filmiki z tej licencji potem na tor i tylko 18:958...

No to jest najtrudniejszy egzamin w licencji B... to jest ta z peugeotem 207 bodajże. jakby to powiedziała martyna: "zewnątrz, wewnątrz, zewnątrz" :)

Mi się udało :) najważniejsze, żeby w środku zakrętu nie dodawać za dużo gazu. i wyjść z maxymalną predkąścią na prostą...

Praktyka i napewno się uda;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pytanie bo wczoram nikt mi nie odpowiedzial. Czy jest możliwość założenia prywatnego lobby ? Chciałbym się pościgać z kumplem 1 vs 1. Jeśli tak to gedzie zalozyc takie lobby bo nic nie znalazlem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. W GT Mode jak wyłączyc ,że wyścig jedzie kierowca którym nie sterujemy tylko dajemy mu polecenia typu"Wyprzedź , przyspiesz" ? To jakaś symulacja jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może przerzucał auta z wersji PSP do GT5?

Jak to wygląda,czy można nimi grac w karierze czy tylko jakieś arcade/time trial ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest najtrudniejszy egzamin w licencji B... to jest ta z peugeotem 207 bodajże. jakby to powiedziała martyna: "zewnątrz, wewnątrz, zewnątrz" :)

Mi się udało :) najważniejsze, żeby w środku zakrętu nie dodawać za dużo gazu. i wyjść z maxymalną predkąścią na prostą...

Praktyka i napewno się uda;p

A jakie miales ustawienia? wszystko na OFF i manual? bo ja na takich probuje i nie idzie ;d

EDIT:

Zrobilem z 18:822 :D

Edytowane przez F3niX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miales ustawienia? wszystko na OFF i manual? bo ja na takich probuje i nie idzie ;d

A widzisz dobre pytanie ;p staram sie na najtrudniejszym poziomie przechodzic i tą misję też tak przeszedłem, wszystko na off i bez wspomagaczy jakichkolwiek. Powodzenia życze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.Gra ktoś na kierownicy ? Na jakich ustawieniach ?

gram na dfgt... ustawień za dużo nie ma jeśli chodzi o kierownicę... ja jeżdzę na Simulation->>Power Assist OFF->>FF 3 i jak dla mnie są to chyba optymalne ustawienia... radość z jazdy jest duża chociaz na niektóre rzeczy kierownica nie reaguje realistycznie...

jesli chodzi o licencję to robię teraz International tą pierwszą... problem mam tylko z wyhamowaniem astonem bo reszta już gold:P

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3niX ja wczoraj nad tym siedziałem (w sumie to dziś) 2 godziny w nocy i mogę ci napisać kilka rad.

1. Trzymaj się lewej od początku. Nie jedz po niebieskiej linii tylko wręcz skracaj sobie dwa pierwsze łuki najeżdżając na trawę po lewej.

2. Po drugim lekkim łuku w lewo (który ścinasz), musisz tak z niego wyjechać żeby tworzyć linię prostą łączącą wewnętrzny środek drugiego łuku z czerwono białym poboczem od strony wewnętrznej głównego zakrętu.

3. Gdy wyczujesz że samochód jest stabilny i jedzie w linii prostej na wewnętrzną stronę zakrętu w prawo, zaczynasz hamować (w momencie gdy bedzie się kończyło "zielone pobocze" po lewej.

4. Samo hamowanie w tak późnym momencie sprawiłoby że i tak zostaniesz wyrzucona za tor więc w pierwszej i ostatniej fazie musisz albo lekko kołysać samochodem, albo nacisnąć jednocześnie hamulec i skręt w prawo, zanim ci zacznie skręcać samochód odpuszczasz skręt trzymając cały czas hamulec, następnie w ostatniej fazie znów skręcasz z hamulcem ale już tak żeby przód samochodu ci skręcił.

5. Szybko odpuszczasz wtedy pedał hamulca żeby odblokować koła i mieć lepszy skręt i zaczynasz powoli dodawać gazu i z wyczuciem dodajesz go coraz więcej jadąc w pierwszej i środkowej fazie zakrętu po wewnętrznej stronie.

6. Gdy wyczujesz że w ostatniej fazie możesz już cisnąć to to robisz, wychodzisz na prostą i wuala

aaaa... cholera.. to ja się produkuje a ty to już przeszedłeś :)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×