Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli masz wlaczone wspomagacze (kontrola trakcji etc) to masz dwa wyjscia :P Albo pojedziesz duzo szybciej opanowujac samochod, wychodzac z malym poslizgiem.. Albo wychamuje Ci samochod, zasniesz 3 razy podczas zakretu po czym sie obudzisz i stwierdzisz ze do d... taka jazda:] Wszystko zalezy od tego jak wyczuwasz auto, troche fizyki na logike wziac i probowac do skutku az wyjdzie :) Ja osobiscie gram na kierownicy, nie wyobrazam sobie tutaj gry na padzie aczkolwiek duzo osob gra i niezle sobie radzi, inni zas graja w nfsa na kierze a ja nie moge i tylko na padzie:P

co do trybow gry to na razie za duzo powiedziec nie moge bo przechodze tzw licencje, nauka jazdy szybszej wolnej jakies manewry, pozniej zapewne beda jakies zawody gokartowe, nascar etc etc. Scigania od groma, na pewno pod wzgledem gry, zbierania aut to jest to lepszy wybor od nfs, jest to gra na lata ktora sie rozwija i miejmy nadzieje ktorej Kaz nie oleje, a wtedy gra z patcha na patcha, z dlc na dlc bedzie jeszcze bardziej miodna !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak mogę odblokować więcej samochodów u dilera? Bo na razie mam poziom 9, a ciągle tam to samo (nie mówię tu o używanych). Jeśli osiągnę wyższy poziom to więcej aut będzie dla mnie dostępnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crash5, w przypadku tak wysoko nakładowych produkcji nie ma siły - to musi być gra (również) dla casuali. Inaczej nie miałaby racji bytu.

Nie jest to bynajmniej wada, ale z mojego punktu widzenia zaleta. Ja się uważam za casuala, GT5 strasznie mi się spodobał. No ale może faktycznie niech się wypowie ktoś kto gra na padzie, ja pomykam na DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylmulator buhahahah z której strony? bo mi się wydaje że w simie jak i w realu wjeżdzając komuś w dupe przy 100 to po ptokach (itp)!!! a Tu mamy coś takiego? Moim zdanie grafa nie jest najważniejsza ale zachowanie pojazdu juz tak!!! Czyli to nie jest prawdziwy symulator tylko jest to gra nasladująca symulacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito popadasz ze skrajnosci w skrajnosc, ograj najpierw gre i wtedy probuj, wiele osob jakby od razu mialoby sie rozwalic o cos w licencji to by sie zniechecila, najpierw podszlifuj umiejetnosci.. A jak Ty masz zamiar komus wjezdzac w dupe to nie wiem, dziwne przyzwyczajenia. Ja sie staram jezdzic najczysciej jak moge.. Zalezy tu w duzej mierze od podejscia do gry..

ludzie juz zaczynaja sie bawic w dragi

moze kaz jak zobaczy ze ludzie tego oczekuja wstawi taka opcje

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylmulator buhahahah z której strony? bo mi się wydaje że w simie jak i w realu wjeżdzając komuś w dupe przy 100 to po ptokach (itp)!!! a Tu mamy coś takiego? Moim zdanie grafa nie jest najważniejsza ale zachowanie pojazdu juz tak!!! Czyli to nie jest prawdziwy symulator tylko jest to gra nasladująca symulacje!!!

Zawsze możesz wyłączyć grę jak wiedziesz komuś w dupę. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylmulator buhahahah z której strony? bo mi się wydaje że w simie jak i w realu wjeżdzając komuś w dupe przy 100 to po ptokach (itp)!!! a Tu mamy coś takiego? Moim zdanie grafa nie jest najważniejsza ale zachowanie pojazdu juz tak!!! Czyli to nie jest prawdziwy symulator tylko jest to gra nasladująca symulacje!!!

Z tej strony której nigdy nie pojmiesz dlatego nikt tu ci tego tłumaczyć nie bedzie.

Graj sobie w sims'y (simie). tam bierzesz prysznic i zachlapujesz łazienkę - JAK W REALU.

Aha. Bo to już na poprzedniej stronie... ktoś znalazł ten tryb foto? Wkleił który fotę w profilu?? :)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do posiadających już GT5. Czy jest podział na standard i professional tak jak w prologu (fizyka jazdy)?

Dzięki Melon, więc jutro wreszcie dotrze do mnie moja kopia i jedziemy :D G25 odkurzona.

Edytowane przez MoruS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale jest więcej wspomagaczy do ustawienia "np. pomoc przy wychodzeniu z poślizgu" czy jakoś tak ;)

BTW. Ponawiam pytanie o headtracking - rozkminił ktos? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BrzozaLuk te dwa filmiki świetne! Czyli można się ścigać we dwóch? Tylko z jednym znajomym?

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Znikła mi mini mapka z wyścigów i nigdzie nie widzę gdzie to ustrojstwo włączyć, ktoś się orientuje? Czy może ze wzrostem poziomu mi zabrało?

Drugie pytanie. Ktoś wie jak zrobić taka trase Drag właśnie typowo do testowania speeda? Chciałem obczaić max Veyrona ale więcej niz 402 na dostępnych torach mi się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom1422 Na jednej konsoli na pewno, jeśli chodzi o multi to nie wiem, nie grałem. A ja ponawiam pytanie o te samochody :P Czy oferta jaką diler nowych aut ma dla nas na początku może się rozszerzyć czy to jest wszystko i resztę trzeba z używanych kupować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wygląda granie na padzie? Poczytałem i większosć mówi że musi skoczyć do sklepu po kierownice bo nie ogarniają sterowania na padzie.... Da rade się przyzwyczaić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o multi :P Tak jak ci dwaj panowie grali? Jak to zrobić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wygląda granie na padzie? Poczytałem i większosć mówi że musi skoczyć do sklepu po kierownice bo nie ogarniają sterowania na padzie.... Da rade się przyzwyczaić?

Gram na padzie bez pomocy i nie widzę żadnych problemów... Tylko trzeba być bardzo dobrze oswojonym z padem - od PS1 do PS3 trochę to przećwiczyłem,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kisiel-PL Ja mam GT5 od wczoraj i gram cały czas na padzie. Zabawę mam przednią i w niczym mi to nie przeszkadza :) Możesz dowolnie sobie zmienić funkcje przycisków w opcjach i dostosować sterowanie do swoich potrzeb. Ja i tak będę chciał sprawić sobie kierownicę, ale to raczej nie dlatego, że gra na padzie jakoś strasznie przeszkadza, ale bo po prostu fajniej jest z kółkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram na padzie. Poza tym leżąc w łóżku ciężko się gra kierownicą ;)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarła kopia i pograłem kilka godzin.

-Nie podoba mi się widok z kokpitu podczas deszczu. Graficy przegięli pałę i praktycznie nic nie widać. np w PGR4 był świetny efekt deszczu na szybie i dobra klarowność.

- Head tracking działa tylko w trybie time trial i chyba drift. Ogólnie to bardzo fajna rzecz i działa przy zapalonym świetle bardzo dobrze. Jestem zdziwiony, że PS3 eye potrafi odczytać bardzo dużo informacji. Obróceniem głowy możemy popatrzeć się na prawo i lewo a także np lekko podnosząc się na krześle widok też się lekko uniesie i tak samo przy zapadnięciu się w fotel obniżymy pozycję kierowcy. Pochylenie całego ciała w lewo i prawo też jest odczytywane. Fajny bajer ale jak nie mogę z tego korzystać podczas wyścigu to tylko bajer. Nie wiem czy to błąd czy tak ma być bo procesor nie obrobi tego podczas wyścigu.

- na szczęście kwadratowe cienie aż tak nie przeszkadzają podczas gry, bo nie ma czasu skoncentrować na nich wzroku. Na replayach rażą jak nie wiem co.

- kolizji z innymi samochodami praktycznie nie ma. Słychać tylko BUM a w zasadzie nic się nie dzieje.

- nierówne poczucie prędkości. Na jednej trasie ledwo co czuć na innej jest spoko. Póki co najlepsze jest na tej trasie Tokyo

- bardzo zawiodła mnie rozdzielczość zegarów na kokpitach. Widać, że są paskudne, tylko brak zbliżenia je ratuje.

- za wolne menu.

- brak vsync. Szczególnie na miejskich torach obraz lubi się rwać co wygląda b. źle. Za to wstyd bo nawet w GT4 nigdy się nie zdarzało rwanie ekranu.

- niektóre tekstury otoczenia są tragiczne, nie da się tego niczym usprawiedliwić.

- fajne jest przełączanie świateł i włączanie manualne wycieraczek. Niby zbędne ale wzbudziło to mój uśmiech jak wykonując nerwowo jakiś manewr włączyłem przypadkowo wycieraczki.

Ponarzekałem trochę a gra i tak b. mi się podoba. W sumie to fizyka ratuje ten tytuł i całe szczęście, że można swoją muzykę używać podczas wyścigu. Szkoda tylko, że albo muzyka z GT albo nasza. Powinna być możliwość losowego wyboru z naszej i muzyki GT.

Edytowane przez yareku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o headtracking - rozkminił ktos? ;)

Ustawienia eyetoy dla headtrackingu:

warunki:

1. nie można grac po ciemku ponieważ kamera cię nie widzi i nie działa wtedy headtracking [im lepsze oświetlenie twarzy tym lepiej]

2. kamerę przestawić na normalny widok z panoramicznego [zwiększa czułość headtrackingu - kamer widzi was bliżej i dokładniej]

Free Angle Range [7 - 10]

Face Position Range [7 - 10]

Face Recognition Threshold [0 - 2]

Camera Exposure [Auto]

Camera Sensitivity [Auto]

Face Recognition size [wartość zależy jak daleko siedzisz od kamery opis poniżej]

ustawienia dla "Face Recognition size"

twarz trzeba zmieścić w ramkach , najlepiej ramką objąć od góry czoła do brody i żeby się uszy załapały ;-) nic więcej

nie ustawiać większych ramek niż rozmiar głowy to jest Face nie Head Recognition!

mam wrażenie, że headtracking działa na bazie paru punktów [orientacyjnych dla kamery) na twarzy tj. brwi, nos, oczy, usta uszy i te punkty powinny być w ramce nic ponadto.

np ustawienia ramek większych niż rozmiar głowa gdzie obejmie jeszcze szyję i ramiona powoduje spadek czułości systemu "head recognition" i błędy

Moje ustawienia to:

Free Angle Range [10]

Face Position Range [10]

Face Recognition Threshold [0]

Camera Exposure [Auto]

Camera Sensitivity [Auto]

Face Recognition size [15]

Kamera - tryb normalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... jest fajnie :)

menu troszkę wolne, ale łatki podobno się już robią,

grafika nierówna, ale w ferworze walki nie zwraca się na to aż takiej uwagi :)

ogólnie super jazda, super gierka, kończę i wracam na tor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie można sprawdzić ile się przejechało km w karierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie można sprawdzić ile się przejechało km w karierze?

Zajrzyj do profiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ona daje ?

podbijam!!

nie mam jeszcze swojej kopii

yyy chodzi o ten flicker reduction

Edytowane przez gyry1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym Menu, ja mialem poki co dluzszych loadingow niz z pol minuty!

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,przy próbie wejścia w tryb online(poczekalnia) zawiesza mi się całkowicie konsola,tylko reset pozostaje.Czy to jest normalne,czy mam szczęście być w małej grupie użytkowników? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×