Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, trzeba znać fabułę z poprzednich części gry! Jak nie zagrać, to choćby przeczytać o co chodziło w jakims portalu... ale, co z tego że fabułę się pozna, jak w tej części wywraca się wszystko do góry nogami!...

Mnie osobiście wk****... dwie sprawy! Otacon i ciągłe jęczenie pewnego imienia... (grający wiedzą) oraz to że Gekko muczą! No jasna cholera bierze jak się człowiek nasłucha tych krów!

Ad 1) To chyba dobrze że nie poszli z fabułą na łatwiznę Musz się przyznać że chwilami "cieszyłem japę" jak głupi widząc w jaki sposób coś rozwiązano (vide "opętanie" Ocelota)

Ad 2) Tak tylko przypominam że to już trzeci raz się Otaconowi przydarza to samo (wiesz o co chodzi)... Sporo jak na jednego małego Otaku. Rozumiem że można się po czymś takim załamać...

Co do muczenia to masz rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mi tam muczenie pasuje do gekko to tak samo jak by sie czepiac metal gearow ze wyja jak godzilla to jest ten zabieg na klime niby martwe maszyny ale bez tego byly by bez duszy.Przeciez na samym poczatku jak gekko z kopa wyrzuca jednego z arabusow przez sciane a potem zeskakuje na dol i muuuuu jeb na glebe "bezcenne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w temacie o MGS4 w dziale pomoc, czy mógłby ktoś tam zajrzeć, aby mi odpowiedzieć, nie chciałbym powielać posta, a tam nieco mniej ludzi się udziela...

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whoaaa! Włąśnie dorawałem się do MGS4 . Nie grałem we wszystkie poprzednie części ale przesudiowałem MGS4 database i jakoś sobie radzę. Mam pytanie; czy moża jakoś obejrzeć cutscenki poza grą np. z menu?

Czy jest jakaś przeglądarka rzeczy zdobytych w grze ,czy po prostu zawsze występują one w item'ach lub weapon'ach?

Sama gra mnie zmiażdżyła. Bardzo podoba mi się patent, że jak znudzi mnie stealth action to mogę pobawic sie w komandosa dowolnie customisowaną bronią. Brakuje mi tylko zniszczalnego otoczenia-może w następnej cześci to zobaczymy/. Przerywniki filmowe to graficzna masakra(z tąd moje 1 pytanie)

Czy MK.II przydaje się w jakis konkretnych sytuacjach tzn. czy gdzies trzeba będzie go urzyć, czy po prostu jest to jedna z wielu pięknych opcji tej gry?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy MK.II przydaje się w jakis konkretnych sytuacjach tzn. czy gdzies trzeba będzie go urzyć, czy po prostu jest to jedna z wielu pięknych opcji tej gry?

pozdrawiam

MK.II jest tylko gadżetem ktrórego używasz według wlasnego zastosowania, mi np. pomagał momentami jak przechodziłem gre na range "Big Boss" i nie miałem naboi usypiających

Jak nie znasz gry to MK.II jest bardzo dobrym kompanem do zwiedzania pobliskich terenów bez zauwarzenia przez patrole zwiadowcze

ale teraz jak już mam gre opanowaną w małym palcu to praktycznie go nie uzywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie; czy moża jakoś obejrzeć cutscenki poza grą np. z menu?

Niestety prócz briefingów nie.

Czy jest jakaś przeglądarka rzeczy zdobytych w grze ,czy po prostu zawsze występują one w item'ach lub weapon'ach?

Jw. Już bronie i itemy to pal licho. Mnie najbardziej martwi brak możliwości podglądnięcia emblematów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No z emblematami kiszka zebym w 21 wieku musial sobie na kartce spisywac no ale trudno zeby pomysleli o wszystkim i tak tyle na wtykali ze podziwiam tylko te trofea mi sie marza w innych grach mnie wali ale jednak tu bym chcial zeby kazdy wiedzial ze chcialo mi sie zrobic to 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam takie pytanie ponieważ zamówiłem MGS4 tylko o to chodzi ze gra jest NTSC i mam pytanko czy może z tego powodu być coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, jak się przedostać do końca podczas ucieczki na motorze?:/ juz przy pierwszym mijaniu wojska mam hmm... 1/4 życia, przy zawrotce na moście (gdzie Van rozbija Hammery) jakos idzie dalej, ale frogsy kończą moją egzystencję...

Macie jakiś pomysł? Zaznaczam że przechodzę The Boss Extreme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam takie pytanie ponieważ zamówiłem MGS4 tylko o to chodzi ze gra jest NTSC i mam pytanko czy może z tego powodu być coś nie tak...

Nie będzie problemu.

Qrde, jak się przedostać do końca podczas ucieczki na motorze?:/ juz przy pierwszym mijaniu wojska mam hmm... 1/4 życia, przy zawrotce na moście (gdzie Van rozbija Hammery) jakos idzie dalej, ale frogsy kończą moją egzystencję...

Macie jakiś pomysł? Zaznaczam że przechodzę The Boss Extreme...

Podobno w tym etapie pomaga szczęście

A tak na serio

Przygotuj stertę granatów dymnych zielone albo niebieskie i używaj ich w chwili kiedy motor się zatrzymuje i w chwili jak mijasz wielu przeciwników. Bronie to tradycyjnie MK2 Twin Barrel z Vring i solar gun.

A jak już nie wyrabiasz z życiem to w chwili kiedy robisz save(w połowie etapu) zrób go zakończ grę i przesuń czas PS3 o kilka dni do przodu. Pasek życia się napełni i możesz kontynuować drugą część

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio, właśnie o to chodzi że zgapiłem się zaczynając grę w tym trybie... bo zacząłem grę wyłącznie z 20 strzałkami usypiającymi i 10 stunami... zamiast kupić w poprzedniej grze coś... zapomniałem o tym.

Na chwilę obecną w tym poziomie na szczęście jest nieskończona ilosc ammo, wiec popróbuje co i jak... Co ciekawe, jak początek aktu 2 powtarzałem 27x, to po jakimś czasie leci się jak w żyto nie wiem jakim cudem wiedziałem kiedy kto i gdzie sie odwróci, poruszy... na stanie mam niecałe 2h gry, tak więc chyba się wyrobię w czasie 5h:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio puchatek a jestes pewien na 100% ze bede mogł grać online nawet ze znajmymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do online to inny dział

Ja pisałem tylko o MGS4

Tutaj już się musi ktoś inny wypowiedzieć

H@des to masz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@des26 z doświadczenia Ci powiem że aby przejsc akcje na motorze bez straty healtha musisz 100% precyzyjnie walić do przeciwników z MK22 i mieć naprawdę dużo szczęścia. Z czego pamiętam to ten etap gry wyprowadzał mnie z równowagi momentami, bo kązdy level na motorze powtarzałem z 15-30 razy czasami dostaniesz serje w plecy od frogsa i zabierze ci 3/4hp a czasami nie moze cie trafic ;P zobaczysz wkońcu sie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym PSXE oprócz opisu gry (po co to komu?), znajdziecie dokładny opis fabuły, więc jeżeli ktoś nie łapie wszystkiego, to warto kupić ten numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszym PSXE oprócz opisu gry (po co to komu?), znajdziecie dokładny opis fabuły, więc jeżeli ktoś nie łapie wszystkiego, to warto kupić ten numer.

to jest bardziej streszczenie fabuły niż pełen opis, ale dobre i to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H@des to masz problem

Ja pierdziele... przeszedłem do momentu gdzie goni mnie Raven ze swoimi ptaszyskami... :| Masakra!! Prawda jest taka że to tylko szczęśliwy los daje normalnie to przejść, walenie z MK22 celnie i co chwile granat dymny to jedyna opcja aby wyjść cało...

Aktualnie walą we mnie już przy samym końcu Frogsy i tak kończę, myślę że po 20 - 30 razie ogarnę to:) Sam etap jest wygięty w tym trybie, ale daje duuuuużo satysfakcji, jak już po 30 razach, idziesz załamany kolejny raz i... cud, udało się przejść 5min gry, nad którymi siedzi się już 2 godziny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pierdziele... przeszedłem do momentu gdzie goni mnie Raven ze swoimi ptaszyskami... :| Masakra!! Prawda jest taka że to tylko szczęśliwy los daje normalnie to przejść, walenie z MK22 celnie i co chwile granat dymny to jedyna opcja aby wyjść cało...

Aktualnie walą we mnie już przy samym końcu Frogsy i tak kończę, myślę że po 20 - 30 razie ogarnę to:) Sam etap jest wygięty w tym trybie, ale daje duuuuużo satysfakcji, jak już po 30 razach, idziesz załamany kolejny raz i... cud, udało się przejść 5min gry, nad którymi siedzi się już 2 godziny:)

BBE to bym zrobił tylko wtedy kiedy by Konami dodało Trophies, a tak mi nawet nie zależy na emblemach i na masce Big Boss'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja pierdziele... przeszedłem do momentu gdzie goni mnie Raven ze swoimi ptaszyskami... :| Masakra!! Prawda jest taka że to tylko szczęśliwy los daje normalnie to przejść, walenie z MK22 celnie i co chwile granat dymny to jedyna opcja aby wyjść cało...

Aktualnie walą we mnie już przy samym końcu Frogsy i tak kończę, myślę że po 20 - 30 razie ogarnę to:) Sam etap jest wygięty w tym trybie, ale daje duuuuużo satysfakcji, jak już po 30 razach, idziesz załamany kolejny raz i... cud, udało się przejść 5min gry, nad którymi siedzi się już 2 godziny:)

Pierwsze 2 czesci poscigu mozna przejsc z samym handgunem i nie jest tak zle trzeba tylko walic najpierw w tych na hummerach potem reszte natomiast 3 czesc jak na moje bez granatow nie do przejscia zwlaszcza moment gdy droge zajezdzaja ci 2 hummery tam poprostu trzeba rzucic granat dymny i wyjezdza sie z pelna moca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to że najpierw w gości z hummerów trzeba walić, załapałem mniej więcej po 15 powtórce ale właśnie w tym jest ten bajer, że zauważa się po entym już razie szczegóły które można wykorzystać na swoją stronę...

Co do 3 części pościgu, masz rację ZMU, właśnie w tym momencie czepią mi jakieś 3/4 życia, a Frogsy dalej swoje kończą, całą resztę można przejechać na przytulańca, w zasadzie to da się zauważyć, że drobny szczegół zmienia cały kształt rozgrywki...

Co do The Boss Extreme i trophies... ja nie robię tego dla kogoś, robię to dla siebie!:) Idę w MGS4 już 12 raz, to dla mnie sprawdzenie moich umiejętności i pokazanie mi czy warto było się 'uczyć' tej gry! Nie potrzebne mi jest pokazywanie wszem i wobec że mam trophies z TBExtreme, wystarczy że ja to wiem, a Wam mogę zrobić fotę z końcowej planszy!:)

Każdą grę staram się rozpracować w 100%, tak samo fabuła jak i dodatki! Jakbym miał chcice pokazywać trophies to musiałbym na nowo przejść Assassin's Creed, Uncharted DF, Burnout i inne gry jakie posiadam już skończone w tych 101%... szkoda czasu, może kiedyś?!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@des naprawde cie podziwiam... nie kumam kiedy ty to robisz (po nocach???) jesli jestes zawalony ostatnio robota (admin + ta twoja stronka ) w AC nie mialem sily ani szukac wszystkich flag, ani zaciukac wszystkich templariuszy.. pomyslalem sobie, ze jesliby dodali Trophies to przeszedlbym jeszcze raz i szukal kazdej jebanej flagi i kazdego zabunkrowanego krzyzowca... ale tak to mi sie nie chce.... a MGSa nie przeszedlem jeszcze ani razu.. mimo ze posiadam od dnia premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H@des naprawde cie podziwiam... nie kumam kiedy ty to robisz (po nocach???) jesli jestes zawalony ostatnio robota (admin + ta twoja stronka ) w AC nie mialem sily ani szukac wszystkich flag, ani zaciukac wszystkich templariuszy.. pomyslalem sobie, ze jesliby dodali Trophies to przeszedlbym jeszcze raz i szukal kazdej jebanej flagi i kazdego zabunkrowanego krzyzowca... ale tak to mi sie nie chce.... a MGSa nie przeszedlem jeszcze ani razu.. mimo ze posiadam od dnia premiery

Hehehe

Dodam jeszcze do wyżej wymienionych... że mam żonę i kota:) + kumpla napaleńca z którym w T5 rypiemy średnio 3x w tygodniu... Co do czasu, jak wracam z roboty (8:00 - 16:00) to mam wolną chwilę, 2-4h dziennie na granie, w weekendy jak nie psztykam fot na imprezach to albo wypad gdzieś, albo właśnie granie... czas się znajdzie zawsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hehehe

Dodam jeszcze do wyżej wymienionych... że mam żonę i kota:) + kumpla napaleńca z którym w T5 rypiemy średnio 3x w tygodniu... Co do czasu, jak wracam z roboty (8:00 - 16:00) to mam wolną chwilę, 2-4h dziennie na granie, w weekendy jak nie psztykam fot na imprezach to albo wypad gdzieś, albo właśnie granie... czas się znajdzie zawsze:)

No to jestes moim bogiem bo ja gdybym nie byl bezrobotny z wyboru i na wakacjach od wyzszej uczelni to za chiny bym nie mial czasu na extremea apropo kota , to pan czy pani?ja mam wlasnie kotke i jak ma ruje i miauczy nad uchem a w grze mi nie wychodzi to idzie dostac na banie warunki gorsze niz sneaking in total war zone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotke mam, tez się roi ... ja już na nią nie zwracam uwagi, bo średnio co 2msce ma chodzenie dupą do przodu, ale jak wpadnie kumpel to jest gwałt w biały dzień... Wystawić nogę to już siedzi Ci i ... najlepiej kredki kupić i niech się bawi!:)

Co do gry, najbardziej mnie denerwuje to że nie mogę zaliczyć akcji za pierwszym razem... w zasadzie cały drugi akt, pomijając początek, do pierwszego checkpointa, przeszedłem se bez powtórki i wykrycia mnie, a nawet jednego strzału nie oddałem, a ten z motorem... zresztą, grający sami wiedzą!:)

Ale czasami jakbym nie miał parcia na octocamo BB, to mam chęć wyjąć UZi i wystrzelać patałachów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na razie "po prostu" przechodzę grę i czasem się bawię w stealth action,a czasem przypie.....le z RPG jak juz mnie poniesie. Czy da sie za pomocą wszelakich bazook eliminować pojazdy? Pytam bo miałem raz wrażenie, że te pojazdy opancerzone z wierzyczka nic sobie nie robiły z moich rakiet. Rozumiem, że budynki moga się nie rozpadać ale pojady mogłyby wybuchać. Tylko raz próbowałem strzelac z RPG do pojazdu więc może ten był jakiś wyjątkowy...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×