Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
@Up:

Nie chodzi mi o tych zombie, tylko tych PMC, którzy są 'ubrani' w dość spory skafander bojowy. Brebin nie ruszy swoim APC, dopóki wszystkich nie sprzątniemy...

Ruszy najlepiej tam nic nie robic zreszta to chyba jedyny sposob ja wczoraj to przechodzilem na bb extreme i poprostu nawalalem zombiakow z cqc a tamtych w power suitach zostawilem w spokoju po chwili drebin sam ruszy(na bank)chyba nawet energii mi nic nie ruszyli moze troche mnie tam zachaczyl jakis pocisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym PSXE znajdziecie dokładny opis fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W najnowszym PSXE znajdziecie dokładny opis fabuły.

Osobiscie bojkotuje psxe odkad hiv ocenil metala 2 na 8-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZMU:

Dzięki. Myślałem, że skrypt napisano w taki sposób, żeby Drebin ruszył po pozbyciu się PMC w Power Suitach, ale jak się okazuje, wystarczy trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam prośbę, do wyjadaczy!... Jeśli któryś z Was ma jakieś sposoby na przejście danego etapu na BBExtreme np, to proszę o rozwinięcie tego tematu, co w jakim momencie i gdzie, z jakiej broni itd...

Chodzi o dojście do sposobu na jak najłatwiejsze pokonanie tego trybu uwzględniając zdobycie Emblemu BigBoss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł. Opisywanie krok po kroku przejścia etapu mija się z celem. Najlepiej oglądnąć TO. Facet ma pojęcie jak grać i jak przejść najszybszą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to to swoją drogą

Ale wg mnie ta wersja jest dla graczy hardcorowych

Facet tu nie korzysta z żadnych 'przeniesionych' broni. Poza tym nawet nie usypia jednego przeciwnika. W każdym razie w pierwszych 10 filmach miał taki zamiar. Dalej nie oglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja natomiast mam prośbę, do wyjadaczy!... Jeśli któryś z Was ma jakieś sposoby na przejście danego etapu na BBExtreme np, to proszę o rozwinięcie tego tematu, co w jakim momencie i gdzie, z jakiej broni itd...

Chodzi o dojście do sposobu na jak najłatwiejsze pokonanie tego trybu uwzględniając zdobycie Emblemu BigBoss.

Ja bym ci radzil zebys sie sam za to zabral bez pomocy a to dlatego ze gra na tym poziomie nabiera nowego wymiaru.Oczywiscie jesli masz slabe nerwy to wymiekniesz na samym poczatku pierwszego aktu mnie osobiscie nie wkurza jak powtarzam tysiac razy jezeli wynika to z mojej winy a nie bledow gry.Takze mowie jak masz cierpliwosc to dawaj sam najlepiej jest ich wlasnie wogole nie tykac przemknac niczym ninja kompletnie niezauwazonym.Jak sobie opracowalem sciezke w 1 akcie tam kolo tych posagow dzizus tu crouchem tam przeturlanie po drabinie odmyk na dol sekunde odczekac czolganie dalej no nindzia normalnie na tym poziomie dopiero tak naprawde uzywa sie wszystkich ruchow snakea.Takze tak jak chlopaki napisali jak bedziesz mial problem to zajzyj do filma ale lepiej graj sam(satysfakcja gwarantowana) albo pisz tu to napewno ktos odpowie napewno gdzies bedziesz mial problem bo zwykle bieganie po planszach i omijanie ich to pol biedy schody zaczynaja sie w sekcji z motocyklem albo przy crying wolf reszta to przy tym proscizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom i tak mam zamiar...

Brakuje mi tylko emblemów Chicken , Giant Panda i BigBoss...

Aktualnie robię dwa pierwsze, zrobiłem głupotę bo jestem już na Outern Haven i mam dopiero 9h na liczniku, do Chickena mi trzeba hmm... 35h z tego co wiem, więc mam pytanko... Czy jak zrobię 'pauzę' i zostawię konsolę włączoną na jakieś... hmm, 25h:) to na pauzie licznik będzie mi liczył czas gry? bo nie chcę ryzykować aby jakiś Frogs mi przyszedł jak se będę czekał w kąciku aż mi nabije odpowiednia ilość h:) ...

Co do Big Boss... mam zamiar przejść sam, mam nadzieję że się uda zdobyć emblem, a będę siedział aż zdobędę... Co prawda, MGS2 na najtrudniejszym poziomie nadal u mnie wisi na tankowcu przed walką z Olgą... od paru lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie do sklepu Drebina

Tylko żeby Ci prądu nie wyłączyli w trakcie Raz na kilka h rób save

Albo wejdź do tego pomieszczenia za odkręcanymi drzwiami i połóż się. Tam jest pusto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiopuchatek

Ty to mam wrażenie, że siedzisz tylko w tym temacie i czekasz... co napiszę, to zaraz mam odp od Ciebie hehe

No więc włączyłem se na pauzie w sklepie Drebin'a, zaraz po upadku na Outern Haven, ale jedno mnie zastanawia... są dwa savey w grze, podczas saveowania najpierw nadpisujemy/robimy nowy save a zaraz po tym jest 'save system data' tam się (tak myślę) zapisuje statystyka itp... ale, w czasie gdy aby zapisac grę w nowej lokalizacji, musimy wejść do jakiegoś nowego pomieszczenia gdzie pojawia się napis 'checkpoint', no i teraz pytanie... czy siedząc w sklepie, można se saveować grę co kilka h i znów wracac do sklepu, stojąc w jednym miejscu, czy musi byc spełniony wymóg wejścia do nowej lokalizacji, w moim przypadku dopiero przed walką Frogsami przed walką z Mantis'em ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha

Jestem po Allegro Power to jestem naładowany energią

Tak sobie myślę, że to że nie jesteś w checkpoincie następnym to nie ma znaczenia bo czas gry i tak dopisuje do save. Nie ważne czy grasz 5 minut czy 5h. Nadpisując save czas gry się zmieni nawet jeśli nie doszedłeś do następnego checkpointa. Jedyny minus zapisywania pomiędzy cp jest taki, że i tak zaczniesz od początku cp. Czas jest zawsze doliczany.

Rany chyba zamieszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no namieszałeś ale załapałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś na samym początku aktu V, w Ship Bow, to spójrz na podłogę. Trochę na lewo od miejsca w którym startujesz jest właz, przez który możesz dostać się pod pokład (znajdziesz tam piosenkę do iPoda i RPG-7). Wejdź tam i zostaw konsolę na noc...

PS

Mam jeszcze takie pytanie:

Czy do Alarmów zalicza się także 'Caution'? Gość z poradnika na nextgenwalkthroughs.com mówi, że nie, ale nie jestem pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zalicza sie , alert to alert czyli ze cie skirali a reszta to ze sa swiadomi twojej obecnosci ale nikt cie na wlasne oczy nie widzial , a co do tego naliczania czasu to nalicza nawet na instalacji wiec na pauzie zapewne tez ale glowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jesteś na samym początku aktu V, w Ship Bow, to spójrz na podłogę. Trochę na lewo od miejsca w którym startujesz jest właz, przez który możesz dostać się pod pokład (znajdziesz tam piosenkę do iPoda i RPG-7). Wejdź tam i zostaw konsolę na noc...

PS

Mam jeszcze takie pytanie:

Czy do Alarmów zalicza się także 'Caution'? Gość z poradnika na nextgenwalkthroughs.com mówi, że nie, ale nie jestem pewien...

Hmm

Powiem Ci że poczekałem sobie do 4:00 w nocy z włączoną konsolą i zapisałem savea (nadpisałem poprzedni) ale w statystyce gry był czas jak na rozpoczęciu levelu Outer Haven... Dopiero po tym jak powystrzelałem Frogsy i Gekko i dostałem sie za 'kręcone' drzwi, po zjeździe windą w dół miałem checkpoint i tu dopiero czas mi się zaaktualizował... Czyli aby zaliczył nowy czas, należy wejść do nowego checkpointa, co gorsze ja mogłem to robic wcześniej ale przeleciałem grę i chciałem se 'czekać' na 35h na OH, a tu muszę teraz trzymać konsolę 2x po 12h aby mi czas doliczyło, bo po drodze do końca gry mam tylko 2 checkpointy (ten teraz po zjeździe windą i po walce z mantisem)...

Co do Caution, raczej się nie liczą, patrzyłem na kilka 'przejść' co raczej było biegiem załatwione i jeden caution się zdażył gościowi ale nie zaliczyło mu go do alarmów.

Martwią mnie jedynie upały, co prawda moja PS3 nie buczy jak traktor, ale u mnie w wierzowcu potrafi być w pokoju (jak słońce się odwróci) nawet 33st C, tak więc oby się nie przegrzała mi konsola...

TU wg tego co widziałem, w filmiku nr 4 gość miał caution, ale na koniec mu nie zaliczyło go do statystyk. W ogóle to mam wrażenie, oglądając jego przejście gry, jakby siedział tylko i badał tą grę, jak można wiedzieć, kiedy kto i jak się w danym momencie odwróci, zachowa? ...

A jeszcze zapytam... w MGS2 była akcja typu, że jak żołnierzowi pokazał sie wykrzyknik nad głową i strzeliło się w kropkę szybko, to na stojąco tracił świadomość (kręcące gwiazdki), czy ktoś próbował tego w MGS4? Niestety w tej części wykrzyknik i znak zapytania znikają szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - chcę przejść grę na 0 alarmów i zero zabić i czy jeśli mnie jednak wykryją i zaciukają, to gdy zacznę grę wybierając continue to ten alarm będzie się liczył, czy będę miał czyste konto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapytam... w MGS2 była akcja typu, że jak żołnierzowi pokazał sie wykrzyknik nad głową i strzeliło się w kropkę szybko, to na stojąco tracił świadomość (kręcące gwiazdki), czy ktoś próbował tego w MGS4? Niestety w tej części wykrzyknik i znak zapytania znikają szybko...

Nie próbowałem ale od tego masz naboje usypiające

Mam pytanie - chcę przejść grę na 0 alarmów i zero zabić i czy jeśli mnie jednak wykryją i zaciukają, to gdy zacznę grę wybierając continue to ten alarm będzie się liczył, czy będę miał czyste konto ?

Będzie się liczył. Jak zaliczysz alarm wczytujesz save i zaczynasz jeszcze raz dany etap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie się liczył. Jak zaliczysz alarm wczytujesz save i zaczynasz jeszcze raz dany etap.

A czy da się jakoś wczytać save nie wychodząc do głównego menu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci szkodzi wejść do menu głównego? Przecież nie tracisz na tym 30min... Ja tak robiłem aby zdobyć bandane i stealth, jak już mnie zobaczyli to wychodziłem do menu i włączałem ostatni save na nowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkodzi , gram dopiero 2 raz i mam zamiar przejść z 0 ilościa alertów, w chwili obecnej wczytywałem już może z 30 razy save'a a jestem dopiero przy ostatnim checkpoincie do drebina (I akty ). Te wychodzenie z gry i wczytywanie trochę czasu zabiera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha takie uroki

Z czasem już się nie widzi i nie odczuwa tego czasu spędzonego na wczytywaniu kolejnego savea na szczęście, ja już ostatnie razy miałem max 3 wczytywania, po 8 razach przechodzenia gry, mniej więcej wiadomo co gdzie się czai..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl, z ta opcja przejsc gry bez alarmow , ja kocham skradanie sie do goscia i podcinanie mu gardla :D

Moze tez tak sproboje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×