Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

No mniej wiecej tak jak ludzie napisali bo innego sposobu nie ma.Ja walilem ze snajpery ostrej w CW a we frogsy oczywiscie ze snajpery usypiajacej no i najlepiej jest sie czolgac jak masz frogsy w zasiego wzroku.Tak czy siak mam taki mini sposob na sam poczatek walki i uspienie wszystkich frogsow.Wiec tak wybiegasz przed powalone drzewo i masz 3 frogsy przed soba.Sciagasz najpierw ta z prawej potem srodkowa pobiegnie do tej co ja ustrzeliles to wtedy ja jeb i potem 3 po lewej zanim wskoczy na gore.Odwracasz sie w lewo i masz kolejne dwie jeb ta po lewej jak podbiegnie do niej jeb druga.Odwracasz sie z powrotem w strone pierwszych 3 ustrzelonych wybiegna kolejne 2 tam przy murze jedna i druga po prawej za drzewem aha jest chyba jeszcze jedna tam na gorze na wiezy i potem lecisz do przodu jak bedziesz mijal pierwsza wierze to bedzie po lewej lezaca jeszcze jedna.No i to chyba wszystkie teraz lcisz znowu w kierunku tym co po przednio w gore planszy i crying wolf bedzie albo na wprost albo po lewej za rogiem drugiej wiezy.Chyba troche zamotalem no ale coz lepiej nie potrafie.
Ja zawsze wczolguje sie pod transporter na pawo - owszem, walka trwa moze troche dluzej ale za to o frogsy nie trzeba sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze wczolguje sie pod transporter na pawo - owszem, walka trwa moze troche dluzej ale za to o frogsy nie trzeba sie martwic.

Tą taktykę też znam, ale trzeba przyznać, że bardzo wydłuża pojedynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie - na wyzszych poziomach trudnosci Wolf jest bardzo mobilna - co prawda nie podchodzilem jeszcze do walki na Extreme ale na BB Hard zabicie jej w ten sposob trwalo z 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś FAQu znalazłem sposób na leczenie bez używania Ration itp. Chodzi o to, że podczas niegrania gra odnawia Snake'owi co godzinę 25% zdrowia. Więc jeśli po zaliczeniu checkpointu masz mało zdrowia, wyłącz grę i zmień godzinę w konsoli o tyle, ile potrzebujesz, np. masz poniżej 1/4 paska zdrowia, to przestaw zegar o 4 godziny do przodu, włącz grę i wczytaj save'a. Metoda sprawdzona przeze mnie i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W jakimś FAQu znalazłem sposób na leczenie bez używania Ration itp. Chodzi o to, że podczas niegrania gra odnawia Snake'owi co godzinę 25% zdrowia. Więc jeśli po zaliczeniu checkpointu masz mało zdrowia, wyłącz grę i zmień godzinę w konsoli o tyle, ile potrzebujesz, np. masz poniżej 1/4 paska zdrowia, to przestaw zegar o 4 godziny do przodu, włącz grę i wczytaj save'a. Metoda sprawdzona przeze mnie i działa.

To juz lepiej walnac sie na glebe i poczekac chwile w cieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To juz lepiej walnac sie na glebe i poczekac chwile w cieniu.

Szczególnie podczas ucieczki na motorze. Na The Boss Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jazda...

Kupiłem se MGS3 jak już wiecie i kabelek optyczny do PS3 i amplitunera... no i powiem Wam że...

MGS3 hmm jak to ktoś tu nazwał, nieco błotko... ale przejde ale jak włączyłem 7.1 z optyki w MGS4... mmmm nie wiedziałem skąd mi lecą kule w pokoju

Wcześniej miałem na chinche pod amplitunerem PS3 ale teraz normalnie czuję jak to wymiata hehehe... wojnę miałem w pokoju, na 22m kwadratowych ... czad Panowie, czad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Szczególnie podczas ucieczki na motorze. Na The Boss Extreme.

No fakt tam napewno sie przyda tylko ze 2 pierwsze czesci poscigu sa w miare i po drugiej odnawiaja ci energie co niestety wiele nie daje pojedynczy frogs potrafi zabrac 3/4 mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hay... Panowie mam pytanko...

W związku z tym że raczej samemu trudno by było się z tym ogarnąć, to może Wy będziecie też zainteresowani?...

Można by założyć portal o MGS, o całej serii?!... co Wy na to? Grafę i silnik serwisu zrobię, tak więc cała oprawa graficzna by była do ogarnięcia... pozostaje jedynie kwestia pomocy w pisaniu tekstów, aby nie kopiować z innych serwisów!!!! no i kwestia rozłożenia opłaty za serwer i domenę, jakieś 122zł/rok...

Tak więc, kto byłby chętny? Oczywiście wszyscy prowadzący to swojego rodzaju redakcja...

____________________________________

@Pegaz5 - w podpisie masz że MGS4 skończyłeś w 100%... ale fabułę, czy wszystko co można odkryć w grze? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, przestań narzekać. Ja tu staram się pomagać, a ty tylko zrzędzisz...

Edit:

Właśnie skończyłem Metal Geara trzeci raz, zdobyłem Fox Hound Emblem, a także kilka innych i zanim zabiorę się za Foxa, to chciałbym przejść grę jeszcze raz, na najłatwiejszym poziomie, żeby zdobyć wszystkie emblemy-pierdółki (typu przesiedź godzinę w kartonie, czas gry ponad 30 godzin, 100 przewrotów...) i najbardziej interesuje mnie Assassin - zna ktoś jakiś dobry spot, przy którym ciągle respią się PMC? Jakby co, to mam już Stealth. I jeszcze pytanie - żeby zdobyć ten emblemat, trzeba zrobić 50 chwytów CQC i zabić 50 osób za pomocą noża. Czy wystarczy, jak złapię 50 osób chwytem CQC i następnie poderżnę im gardło? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Oj, przestań narzekać. Ja tu staram się pomagać, a ty tylko zrzędzisz...

Edit:

Właśnie skończyłem Metal Geara trzeci raz, zdobyłem Fox Hound Emblem, a także kilka innych i zanim zabiorę się za Foxa, to chciałbym przejść grę jeszcze raz, na najłatwiejszym poziomie, żeby zdobyć wszystkie emblemy-pierdółki (typu przesiedź godzinę w kartonie, czas gry ponad 30 godzin, 100 przewrotów...) i najbardziej interesuje mnie Assassin - zna ktoś jakiś dobry spot, przy którym ciągle respią się PMC? Jakby co, to mam już Stealth. I jeszcze pytanie - żeby zdobyć ten emblemat, trzeba zrobić 50 chwytów CQC i zabić 50 osób za pomocą noża. Czy wystarczy, jak złapię 50 osób chwytem CQC i następnie poderżnę im gardło? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Chwytasz i podrzynasz wszystko.Miejscowka jest tam pod koniec 1 aktu gdzie helikopter bombarduje wychodza bez konca , ale ja wiem czy to miejscowki trza zarzucasz stealth i "rzniesz" wszystkich jak popadnie co to jest 50 killsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. Tuż przed wejściem do Advent Palace. W tym miejscu załatwisz 50 killsów w jakieś 10 minut.

Wystarczy poderżnąć gardło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany... nie rzucajcie się tak na mój pomysł z serwisem www

Tłumy szaleją, skandują moje imię i krzyczą... chcemy, chcemy... eeee??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak z innej beczki dzwoniliscie do otacona na shadow moses po minieciu miejsowki gdzie sie walczylo z vulcan ravenem?dobra gadka idzie jedna z lepszych smiem twierdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Metal Gear Solid 4 jest więcej akcji niż w Hitmanie? Czy może jest podobnie, głównie skradankowo?

Możesz grać jak chcesz. Możesz lecieć a la Rambo, albo skradać się. Z tego drugiego będzie więcej satysfakcji (klimat gry zostanie zachowany ). Jednak warto przejść grę na oba sposoby, wtedy czujesz się jak byś miał do czynienia z dwoma różnymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem!...

I ale sie kuźwa zdenerwowalem. Troche faktycznie Kojima przegia z fabula i kilka elementow bym zmienil, ale gra nadal jest genialna jak dla mnie. Graficznie niesamowita. Swietny voice-acting. Motion cap... i cala reszta. Ale! nastepna rzecz, ktorej nie moglem przebolec piosenka koncowa w credits'ach byla strasznie mierna, przyzwyczailem sie do zremixowanego theme, ale tej nie moglem zniesc zabila mi caly klimat creditsow prawie i creditsy ratowal theme nowy na gitarze.

Ocenilbym gre na 9.9 ale jak zebrac wszystko:

Grafika: 10

Gameplay: 10

Muzyka: 10 (mimo tej jednej piosenki ktora wystepuje tylko raz, a przeciez sa inne tracki z poprzednich MGS'ow wiec nadrabia)

Historia: 9.5 (uuuuuuuuuuuu :/)

Fraida: 10

Przyciagniecie uwagie taty (on tylko gra tylko w pasiansa i pajaka): Bezcenne

Mama pytajaca o postacie dlaczego ten, a ta umiera, a ten, a ta placze (tak samo jak ojciec fan karcianych gier microsoftu) : Bezcenne

Sumujac to wychodzi: 10,1

Kazdy fan i osoby sledzace serie beda zadowolone niezmiernie z gry, gra niestety nie dla ludzi "z poza kregu" ale w koncu to gra dla wtajemniczonych wiec nie ma co sie dziwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bez znajomości poprzednich części cholernie wkurza... wiem po znajomym. Wie, że dzieje się coś ważnego, czuje ten klimat, ale za cholere nie może się w tym polapać. Niezły pretekst żeby sięgnąć po poprzednie części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, trzeba znać fabułę z poprzednich części gry! Jak nie zagrać, to choćby przeczytać o co chodziło w jakims portalu... ale, co z tego że fabułę się pozna, jak w tej części wywraca się wszystko do góry nogami!...

Mnie osobiście wk****... dwie sprawy! Otacon i ciągłe jęczenie pewnego imienia... (grający wiedzą) oraz to że Gekko muczą! No jasna cholera bierze jak się człowiek nasłucha tych krów!

Plusem jak dla mnie jest i to największym walka Snake'a z ... na 'dachu' Outer Haven, prawie jak Tekken + cała otoczka pokazująca, jak Ci panowie są różni od siebie, ale zarazem jak do siebie podobni.

Kolejny + to to że Kojima dał możliwość przejścia gry i zdobywania czegoś, nie tak jak w Assassin Creed... gdzie wybijemy Templariuszy, znajdziemy od zajeb...nia flag a na koniec co? nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocenilbym gre na 9.9 ale jak zebrac wszystko:

Grafika: 10

Gameplay: 10

Muzyka: 10 (mimo tej jednej piosenki ktora wystepuje tylko raz, a przeciez sa inne tracki z poprzednich MGS'ow wiec nadrabia)

Historia: 9.5 (uuuuuuuuuuuu :/)

Fraida: 10

Przyciagniecie uwagie taty (on tylko gra tylko w pasiansa i pajaka): Bezcenne

Mama pytajaca o postacie dlaczego ten, a ta umiera, a ten, a ta placze (tak samo jak ojciec fan karcianych gier microsoftu) : Bezcenne

Sumujac to wychodzi: 10,1

Nie pomyliło ci się coś z oceną sumującą ? pierw 9,9 potem 4*10 i jedna 9,5 to wychodzi 9,9 a ty wyjechałeś poza skalę (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza. Zwróć uwagę na dwie noty "bezcenne"

Nie liczyłem tego jako ocenę : o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×