Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Niebywale wczoraj zaczalem gledzic o automatycznym shotgunie a dzisiaj pilotuje po programach patrze a tam na discovery jeb jak w morde strzelil nawijaja i strzelaja ofkoz z tego wlasnie shotguna i jak tu nie wierzyc w zbiegi okolicznosci .Co nie zmienia faktu ze nia mam tego shotguna na bb extreme wlaczylem starszy save gdzies ze srodka gry i mam go w ekwipunku save nadpisywalem wiec nie wiem gdzie sie podzial w sklepie u drebina tyz nima normalnie nie wiem co poczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę buszować w sieci może znajdę gdzie go schowali

OK pobuszowałem

Włączyłem z głupia mój save z 5 aktu i Saiga była u Drebina w Other Firearms za 20000DP(50% zniżki).

Na sieci znalazłem, że podobno on jest do znalezienia po uratowaniu zakładników w drugim akcie ale po pierwsze pamiętam, że to chodziło o jakąś inną broń(a może nie...) a po drugie mnie się ich uratować nie udało jak do tej pory więc to niemożliwe żebym stąd go miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na sieci znalazłem, że podobno on jest do znalezienia po uratowaniu zakładników w drugim akcie

Za uratowanie rebeliantów można dostać obrzyna. Z tego, co wiem, to Saiga jest dostępna tylko u Drebina. Za to po walce z Crying Wolf radzę poszperać na piętrze jednej z wierz komunikacyjnych - można tam znaleźć bardzo cenną broń, mianowicie granatnik półautomatyczny XM25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://n4g.com/ps3/NewsCom-174891.aspx?CT=...age2=1#C1346030 Uwaga - komentarze do tego newsa zawieraja spoilery.

Jezeli to prawda to chodzby byla to drobna rzecz w stylu inne intro (np [span style=color:#000000;background:#000000] Otacon nad grobem Snake'a zamiast domyslnej scenki[/span]) to... Kojima juz jest legenda a MGS'y znane sa z takich zagrywek. Nie wydaje mi sie jednak zeby to byla prawda ale kto wie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://n4g.com/ps3/NewsCom-174891.aspx?CT=...age2=1#C1346030 Uwaga - komentarze do tego newsa zawieraja spoilery.

Jezeli to prawda to chodzby byla to drobna rzecz w stylu inne intro (np [span style=color:#000000;background:#000000] Otacon nad grobem Snake'a zamiast domyslnej scenki[/span]) to... Kojima juz jest legenda a MGS'y znane sa z takich zagrywek. Nie wydaje mi sie jednak zeby to byla prawda ale kto wie ;]

A ja mam takie ubzduranie:

Kojima nie wiedział do końca jak zakończyć serię. Wziął pod uwagę dwie możliwości, [span style=color:#000000;background:#000000]śmierć Snake'a albo jego przeżycie[/span]. Oczywiście MGS4 miał być ukłonem dla fanów. 51% osób uważa, że zakończenie było złe (opieram się na zagranicznych forach i Zanzibarze). Może Kojima przewidział właśnie coś takiego i teraz wykombinuje coś i okaże się, że [span style=color:#000000;background:#000000]spotkanie z Majorem Tomem i Big Bossem odbyło się w niebie, albo było wytworem wyobraźni Snake'a[/span]

Tylko jedno mnie trapi- czemu akurat 12 grudzień ?

Edit:

Aha już wiem. 12 Grudnia dlatego, że [span style=color:#000000;background:#000000]Snake ma 6 miesięcy na zmianę życia). Może tą ukrytą scenką jest jego śmierć.[/span]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edit:

Aha już wiem. 12 Grudnia dlatego, że [span style=color:#000000;background:#000000]Snake ma 6 miesięcy na zmianę życia). Może tą ukrytą scenką jest jego śmierć.[/span]

[span style=color:#000000;background:#000000]Albo podsumowanie jego życia...[/span] Kurcze, a coś mi z tym głosem nie pasowało. Byłem pewien, że nigdzie go nie słyszałem, ale myślałem, że to jakis easter egg.

PS: Wszyscy już próbowali datę w PS3 przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przestawiać datę w PS3?

Apropo, Solar Gun dostaje się za zebranie wszystkich statuetek w grze? Bo mi brakuje wyłącznie Ravena, za chiny ludowe nie mogę jej odszukać na szczycie wierzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jesli nigdy nie gralem w inne czesci MGS, to czy ostatnia czesc da mi satysfakcje jakas ??

Czy jest sens w to grac ??

Albo czy moze byc tak ze sie wogule nie polapie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przykro mi ale to nie ma sęsu mógłbyś przejść chociaż mgs2 i mgs1 3 uważam że mógłbyś pominąć 3 a 1 i 2 można mieć na pc albo oglądnij se na youtube jak ktoś przechodzi fabułę poznasz ew. przeczytaj o co chodzi na zanzibar land

Dobrze powiedziane H@des26 zwłaszcza zakończenie MGS 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie gry w MGS4 pewnie nie raz byś się zastanawiał nad tym o co chodzi i kto to jest... ja pykłem MGS2, MGS1 długo później, na MGS3 czekam nadal (Poczta Polska...) więc w temacie jestem, ale przyznam że czasami fabuła i jej pokrętność mnie zaskoczyła!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo, Solar Gun dostaje się za zebranie wszystkich statuetek w grze? Bo mi brakuje wyłącznie Ravena, za chiny ludowe nie mogę jej odszukać na szczycie wierzy...

Może dlatego że na szczycie wierzy szukasz. A ona jest na szczycie wieży

Krótki łokfru

Pokonujesz wersję ubraną usypiającymi bądź jakimikolwiek innymi nieostrymi nabojami. Zaczyna się walka z kobietką. Biegniesz po schodach na samą górę. Na górze idziesz w lewo na balkon na balkonie w prawo i przy zakręcie będzie sobie stała koło barierki/krawędzi balkonu.

2ldgcup.jpg

Może screen pomoże. Najlepiej załóż SolidEye z NV wtedy zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah to wersję 'ubraną' cza pokonać też np usypiaczkami?... a ja waliłem z czego popadnie byle większe... co do wieży fakt, nie wiem jakim cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie nad tym zastanawiam bo choroba se wlazłem w samolocie na górę i patrzę a tam tylko Ravena brak no nic, dziś nadrobię tą stratę ... oczywiście dostaje SolarGun'a na koniec gry za te statuetki?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

A później możesz latać po etapach i ze śmiechem wariata krzyczeć SUNLIGHT!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że dziś mi dotrze MGS3... bo się zaczynam na naszą pocztę.... denerwować, że tak powiem!

Co do sunlight gun, to do tego cza kupować naboje, czy jak to działa, na wode? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że dziś mi dotrze MGS3... bo się zaczynam na naszą pocztę.... denerwować, że tak powiem!

Co do sunlight gun, to do tego cza kupować naboje, czy jak to działa, na wode? ...

Wygląda to tak, że podczas strzelania zmniejsz ci się pasek amunicji. Żeby podładować Solar Guna, trzeba trzymać kółko, a wtedy Snake krzyknie 'Światło słoneczne!', podniesie broń ku górze i zacznie ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, mam jeszcze tylko jedno pytanie, no w sumie dwa, bo czegoś nie kumam...

Otóż, jak mam zrobić sobie jeden z emblemów, muszę robić ponad 200 przewrotów w bok, ale tych na leżąco? Czy o innych mowa...? No i jesli chodzi o combat hight, aby zdobyć emblem muszę mieć ponad 10 combat hight, jak się to okazuje, czy podczas migania napisu nad paskiem zycia, pokazuje się np: 10x combat hight? No i gdzie najlepiej to zrobić?

Ostatnio próbowałem w 3 miejscach, ale zaraz po sieczce napis mi znikał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli Froga tow myśl

23. Frog

Type: Unique

Difficulty: 1/10

Criteria

Roll or jump to the side 200 times or more.

Wygląda, że chodzi o unik/skok w bok (nie nie chodzi o zdradę ) lub przeturlanie się. Chyba prostsze to drugie.

Combat high najlepiej załatwić tam gdzie się respawnują przeciwnicy. Idziesz na rambo trzymasz tylko fire i czekasz aż się pojawi napis combat high. Po tym przerywasz, chowasz się, prawdopodobnie zwracasz śniadanie i dawaj od nowa to samo. I tak dziesięć razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, chodziło mi o to czy muszę mieć pod rząd 10 x combat hight, czy pojawi się np 1x..., 2x... itd do 10, czy mogę zrobić CH, przerwać, zaczekać i od nowa robić, po tym jak poprzedni napis zniknie.

Co do skoków w bok (wiem wiem... Jak to brzmi!) własnie mi chodziło o to czy muszę robić to na leżąco (turlanie) czy sie w jakiś magiczny sposób ze stojaka skacze (niby Lara Croft w TR2 np) w bok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie ma stopniowania CH. Ja trzymałem palec na spuście dobre 5 minut i miałem tylko napis combat high z tego co pamiętam Nie celowałem jeszcze w emblemat świni więc do końca nie jestem pewien

Te co bardziej wkurzające emblematy (wymagające kilkuset powtórzeń jednej czynności) zostawiam na długie zimowe wieczory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przechodzę grę tak, żeby zdobyć Hound Emblem i mam do was takie pytanie:

Podczas ucieczki z Drebinem pod koniec II Aktu, jak najlepiej pozbyć się PMC z egzoszkieletami (chodzi mi o tych, którzy atakują nas przy bramie w Vista Mansion, przypominają trochę roboty i są uzbrojeni w miniguny)? Oczywiście trzeba ich pokonać bez zabijania... Zna ktoś jakiś dobry sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja zazwyczaj w tym miejscu odchodzę od lufy i wale ich CQC tak aby spadli z pojazdu. O ile to o tej kwestii mówimy!?....

Aaaaa... po tym co dopisałeś to nie mam pojęcia!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up:

Nie chodzi mi o tych zombie, tylko tych PMC, którzy są 'ubrani' w dość spory skafander bojowy. Brebin nie ruszy swoim APC, dopóki wszystkich nie sprzątniemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×