Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to już końcówka eventu, czas na info o kolejnym ;)

 

Zwiększymy moc i wrócimy do słusznego napędu :D 600KM, 1200kg opony WM/WŚ. Auta klasy GTS/LM. Zespoły (2 os./auto), czyli osiem różnych aut. Znudziła mnie już ta jednorodność i zatęskniłem za narzekaniem o różnicach w osiągach ;)

 

Możliwość startu dla kierowców rezerwowych/independent!

 

Samochody będziemy wybierać na zasadzie, kto pierwszy, ten... szybszy :P Lista aut wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... jeżeli byłoby 16 chętnych to może zrobić coś jak w Le Mans, że jeździłyby różne klasy aut? 8 prototypów LMP1 i 8 nieco wolniejszych aut jak np Corvetty czy Vipery. I każdy walczyłby o zwycięstwo w swojej klasie + manewry wyprzedzania byłby ciekawe. ;) Ja w takiej sytuacji chętnie dołączyłbym do tych mniej szybkich samochodów, bo czuję, że przeskok z Golfa do Audi R8 jest dla mnie zbyt trudny.

 

Co do Tsukuby to bardzo lubię ten tor, jednak trzeba przyznać, że czołówka będzie szybko odjeżdżać a środek/tył stawki będzie kręcić słabe czasy. To dobry tor to defensywnej jazdy, wyprzedzanie jest bardzo trudne.

Edytowane przez Sheffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Nervus że podasz listę i kto pierwszy ten lepszy??

Hehe LM Cars to to co misie lubią najbardziej... po miodku oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :) Bez czasu na testowanie, zastanawianie... Wybór spontaniczny. Chyba, że ktoś ma je objeżdżone i się będzie orientował od razu. Będziemy lecieć, kto pierwszy i max po 2 osoby na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest fajny, sam chciałem coś podobnego zaimplementować. Jednak kłopoty z ograniczeniami i niestosowaniem się do nich itp. zgasiły mój zapał. Pojedziemy jedną klasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas szansa zebym mogl z Wami pojechac?W GT5 gram od 2 dni (na dfgt),dupy nie urywam,wiec potulnie bede zamykal stawke - nie chce mi sie grac z Niemcami czy Hiszpanami na multi,chetnie z forumowiczami bym pojezdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas szansa zebym mogl z Wami pojechac?W GT5 gram od 2 dni

Właśnie zbieramy ekipę na nowy event. Pytanie tylko, czy jesteś gotowy na wytrzymałościowe wyścigi (1h), jeździsz czysto i nie będziesz się zrażał gdy będziesz dublowany? ;)

Nie szybkość jest tutaj najważniejsza. Musisz jeździć fair i znać zasady CRC. Najważniejszym warunkiem jest bezkontaktowa jazda. Możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dwoma klasami aut nie przeszedł, ale mam jeszcze inny. Co sądzisz o tym aby zrobić 1 albo dwa wyścigi wytrzymałościowe trwające dwa razy dłużej niż normalnie i oferujące 2 razy więcej punktów, (czyli za 1 miejsce 40 zamiast 20 itd.)? 24H Le Mans ma coś takiego, mistrzostwa WEC mają miejsce na różnych torach, między innymi Spa, ale tylko w LM dostaje się podwójne punkty bo i to jedyny wyścig w serii trwający aż 24 godziny. U nas można by zrobić coś takiego na jednym z wielkich torów czyli albo wspomniane Le Mans albo Nurburgring Nordschelife.

Edytowane przez Sheffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałęk niestety nie wezmę udziału w ostatnim wyścigu tej seri. Wyjeżdżam na kilka dni bez czarnuli. Plany są takie, że na inaugurację nowego eventu powinienem już być - życie zweryfikuje :).

Co do wyboru auta zdaję się na organizatora ;). Nie wiem czy będę miał dostęp do netu i uda mi się coś wybrać. Mogę dostać auto z przydziału, tzn to, którym nikt nie będzie chciał jechać ;).

Do zobaczenia wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dwoma klasami aut nie przeszedł, ale mam jeszcze inny. Co sądzisz o tym aby zrobić 1 albo dwa wyścigi wytrzymałościowe trwające dwa razy dłużej niż normalnie i oferujące 2 razy więcej punktów, (czyli za 1 miejsce 40 zamiast 20 itd.)? 24H Le Mans ma coś takiego, mistrzostwa WEC mają miejsce na różnych torach, między innymi Spa, ale tylko w LM dostaje się podwójne punkty bo i to jedyny wyścig w serii trwający aż 24 godziny. U nas można by zrobić coś takiego na jednym z wielkich torów czyli albo wspomniane Le Mans albo Nurburgring Nordschelife.

 

Sheffy, powstrzymaj na jakiś czas swoje pomysły. Jeszcze nie przejechałeś całego eventu i już chcesz coś zmieniać. Dla mnie godzinny wyścig to i tak długo, fajnie, ale nie chcę dłuższych wyścigów i to nawet wtedy gdybym miał czas się wyspać. Wstaję do dzieci codziennie o 6 - 6:30 i uczestnictwo w wyścigu, który kończy się 24:15 -20 oznacza, że de facto zanim ochłonę i uspokoję emocję  i obejrzę chwilę powtórki idę spać o 1:00, co oznacza że śpię 5 godzin. Następnego dnia także wstaję o 6:30. Wydaje mi się, że wstajesz nieco później, więc wyluzuj i spojrzyj jeszcze raz na opis do kogo adresowany jest event, podpowiadam "zapracowanych tatusiów" :) Więc każdy inny uczeń/student/niebiesk ptak niech się dostosuje :)

 

Btw, Tsukuba wydaje się stworzona do wyścigów takich autek, powinno być fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieramy ekipę na nowy event. Pytanie tylko, czy jesteś gotowy na wytrzymałościowe wyścigi (1h), jeździsz czysto i nie będziesz się zrażał gdy będziesz dublowany? ;)

Nie szybkość jest tutaj najważniejsza. Musisz jeździć fair i znać zasady CRC. Najważniejszym warunkiem jest bezkontaktowa jazda. Możesz spróbować.

Zbyt krotko gram zeby zawsze bez asyst czysto wejsc w zakret.Jedyne co moge zrobic to nie wchodzic dziko w zakret(mocno przyhamuje)gdy ktos bedzie obok,a jak sam sie rozstrzaskam na barierece to moj problem,przynajmniej nie bede mial nikogo ,,na sumieniu".Jeszcze zalezy jaki bede mial woz :) Rozumiem ze tuningowac(lub chociaz wymienic opony) nie wolno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy serii LM byłbym za 1 dłuższym wyścigiem ale normalnie punktowanym, najlepiej w piątek ale oczywiście to tylko luzny pomysł. Nie denerwuj się Grande :) tylko jeden ewentualnie:) A co do podziału na dwie klasy to już widze jak w połowie eventu na linii startowej staje np: 6 aut LM i jedno GT . I ktoś z GT ma fajny wyścig przed sobą:(

 

Mam tu mały apel Panowie, ja wiem że to czy tamto ale popracujmy mocno nad frekwencją w kolejnym evencie PLS :) To mega frajda ścigać się w Naszym gronie w 16 osób i jest taka możliwość 2 razy w tygodniu, zupełnie za darmo, wow  :pooh_lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest jakis pokoj o ktorym nie wiem?wg pierwszego posta juz od 5 min powinien byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiarkowanie dobry wyścig. Start ze środka stawki na tym torze powoduje, że już od początku sporo się traci robiąc wolne okrążenia, ale każdy z większą iloscią punktów w mistrzostwach musiał sobie radzić z tym samym. Po kilku okrążeniach jednak przebiłem się na 5 pozycję, potem wyprzedził mnie ziemniak i byłem 6... Ale na którymś z kolejnych kółek popełniłem mały błąd i za prostą start/meta za późno zacząłem hamować i lekko wyjechałem na piach, jednak nie mogłem już bezpiecznie wrócić na tor w wyniku czego straciłem 4 pozycje i spadłem na 10 miejsce. Potem już tylko walka o nadrobienie strat i słabe czasy bo nie mogłem poradzić sobie ze zużytymi oponami i słabą przyczepnością. Środek wyścigu dość mało interesujący pod koniec walka z Nervusem, ja zjechałem na ostatnią wymianę po 43 a on po 44 okrążeniu, ale niestety wyjechał przede mną. Przez długi czas jechaliśmy dość blisko, ale potem zaczął mi odjeżdżać i znów popełniłem podobny błąd co na początku, lekko wyjechałem za tor i straciłem z 5 sekund. Po tym walka o P6 była już niemożliwa.

 

Wyścig trudny, pomimo tego, że znam tor i byłem w stanie zrobić najlepszy czas 1:01.0xx to każdy błąd skutkuje tutaj podwójnymi konsekwencjami, popełniłem w zasadzie tylko dwa, ale gdyby nie one prawdopodobnie skończyłbym przed Nervusem. Jakiekolwiek wyższe pozycje przy starcie ze środka stawki były raczej poza zasięgiem.

Edytowane przez Sheffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kółku formującym zobaczyłem w tabeli tylko 7 aut, więc wyszedłem i wróciłem, było już ok, ale po starcie musiałem wszystkich puścić i jechać z końca. Jechało się nieźle, udało się nawet kogoś wyprzedzić w walce na torze, kilka aut wyprzedziłem po ich większych błędach, a resztę dzięki mniejszej ilości pitów. Moja strategia jazdy na dwa pity plus równa, bez błysku, ale w zasadzie bez błędów jazda pozwoliła na bardzo dobry wynik i zwycięstwo w klasie GT2 :) Za GT1 uznaję pierwszą czwórkę, która była poza zasięgiem, jakby jadąc w innym wyścigu. W stosunku do wcześniejszych wyścigów dokonałem też jednej istotnej zmiany w setupie i to także pomogło przyjechać m.in. przed równo jadącym Nervusem. Nervus w końcówce trochę mnie zdenerwował zbliżając się na ewidentnie lepszych gumach, ale potrafiłem  utrzymać niezłe tempo przez cały wyścig oszczędzając opony. W rezultacie świetne P5 :)

Graty dla pierwszej czwórki za niesamowite tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startując sam nie wiedziałem jaką strategię obrać. W rezultacie jednak wyszła całkiem niezła gdyby nie dwa głupie błędy i wplątywanie sie przez to w przepuszczalnie liderów pewnie było by 6 miejsce.

To właśnie po jednym wyjeździe w piach wyprzedził mnie Nervus i Sheffy. Ten pierwszy chyba popełnił błąd przy tankowaniu bo mając sporą przewagę przed drugim zjazdem do pitu wyjechał za mną po obslużeniu przez mechaników.

Na sam koniec trochę walki z Black Crisem i próba dogonienia Sheffiego. Niestety zabrakło jednego lub dwóch okrążeń.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sport.tvn24.pl/inne,132/smierc-na-torze-tragiczny-wypadek-w-moskwie,341335.html

 

Kolejny śmiertelny wypadek w sporcie motorowym... Tym razem Andrea Antonelli. To już drugi taki incydent w tym roku, wszyscy fani wyścigów z pewnością pamiętają jak w wypadku w Le Mans 24h zginął Allan Simonsen, na jednym z pierwszych okrążeń. :sad:

 

-----

 

Poza tym proponuję trening dziś po 22, bo tor nie jest łatwy i ma kilka trudnych miejsc które warto przećwiczyć a samemu to nie to samo. :]

Edytowane przez Sheffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig na Tsukubie mógł zakończyć się lepiej, ale ostatecznie P6 nie jest złym wynikiem :) Niestety na 5 okrążeniu dostaję uderzenie w czasie hamowania od Pacmana i przez dalsze 10 okrążeń męczę się uszkodzonym autem. Może gdyby nie ta strata byłaby pozycja wyżej.. może. Ogólnie wyścig na pit stopy i nie chcąc ryzykować jazdy na słabych gumach wybrałem strategię na 3 zjazdy. Fajny pojedynek z crisem i Sheffy. W końcówce próba dogonienia Grande, jednak bez sukcesu. Zabrakło może 2 okrążeń.

 

Teraz krótka uwaga do Piotrasa i Kuboola. Ostatnie ostrzeżenie. Wyjazdy poza tor na prostej S/M  :mad:  Następnym razem będzie kara i tyle :down:

 

Co do przyszłego eventu. Pomysł z dłuższymi wyścigami i ekstra punktami już sam zaplanowałem (sorry Grande ;) ). Zaplanowałem 2 takie wyścigi. Będą trwały 1,5h i będą premiowane podwójnymi punktami. Może to wpłynie pozytywnie na frekwencję... Jeśli późniejsze zakończenie jest problemem, to możemy te dwa razy wyjątkowo wystartować o 22:30? Jestem otwarty. Jeśli jednak chodzi ogólnie o niechęć do dłuższego dystansu i ktoś nie ma ochoty, to sobie odpuści, a my wystartujemy normalnie, bo wcześniejszy start też może być problemem dla niektórych.

 

Będzie też jeszcze jedna zmiana. Żeby być sklasyfikowanym w wyścigu trzeba będzie przejechać minimum 75% dystansu :cool: Koniec z pkt zgarnianymi za stanie w pit stopie :beee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

Nervus, jeżeli macie jeszcze miejsca w kolejnym evencie to się piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie wrócę do ścigania jeśli jest taka możliwość. W piątek wracam z rozjazdow i będę gotów do startów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj finał VW Castrol Cup! Liczę na zacięty, emocjonujący i bogaty w uczestników wyścig :biggrin:

 

@mart i sharent - miejsce w przyszłym evencie czeka już na Was :) Lista samochodów do następnej serii będzie opublikowana jutro pomiędzy 19:00 - 21:00. Przypominam, że kolejność wyboru auta, to kto pierwszy, ten lepszy ;) Maksymalnie 2 takie same auta, więc teamy dobiorą się też automatycznie same.

 

Edit: Niespodzianką pozostaje, gdzie najpierw pojawi się lista (forum, FB) :devil:

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervus, mam nadzieję, że problemy techniczne z hamulcem zostały rozwiązane? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję Sheffy :) Najlepszym testem będzie dzisiejszy wyścig. Wydaje mi się, że teraz zastosowałem trwalsze rozwiązanie i na długo zapomnę o tym problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×