Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podział kierowców jest w formie listy rankingowej czy raczej grup, w których kto szybszy ten lepszy (z wyborem auta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi ja wczesniej pisalem o tym ze nie czuje roznicy miedzy gra online i offline(po ostatniej aktualizacji) moze juz wszystko wrocilo do normy moje czasy to potwierdzaja .Problem z oponami tez mogl zniknac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytac zapal napij sie i obejrzyj powtorke 1 okr. Tuz po pierwszym

Zakrecie dostaje w kufer od mattamana i zostaje wypchniety PRZED nervusa a nie "przez" Nervusa. tez mnie wkurwia jak ktos pierd... bzdury do zobaczenia na ascari

Wybacz, ale tak odebrałem twojego posta... Jeśli piszesz o uderzaniu i wypychaniu, a pojawia się tylko wzmianka o mnie, to można było się pomylić (kto pisze przed kogo został wypchnięty, a nie przez kogo?). Cały wydźwięk był taki, a nie inny, a różnica jednej literki mogła być literówką. Przyznaję się, że nie przeczytałem uważnie. Co do wyścigu na Ascari, to wielki problem szykan udało się jakoś załatwić bez specjalnych zasad na ten wyścig. Większość się starała i miło było popatrzeć na te manewry.

Udawało się nawet trochę pościgać na początku, aż do wypadnięcia z toru przy omijaniu Tomka. Potem już tylko wyprzedzanie pechowców. Na sam koniec mega super walka z Tomkiem i pozycja zdobyta na ostatnim okrążeniu. Dzięki za wyścig, graty dla Roberto i do zobaczenia na Cape Ring'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z oponami tez mogl zniknac :)

Na wyścigowych nic się od premiery nie zmieniło. Wątpię żeby naprawili tylko sportowe. Yogi, sprawdzałeś jak jeżdżą te auta na KM? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aby w tych autach pojechać na oponach KM to trzeba by było skundlić je poniżej 500PO . Powiem tak , na ST jechało się bardzo komfortowo więc może na komfortowych pojedzie się sportowo:)

 

Cienglasz metoda wyboru o której mówiłem polega na tym że dzieli się liczbę punktów zdobytych w evencie przez liczbę startów potrzebnych na ich zdobycie. Osoby z najniższym współczynnikiem zaczynają wybierać i tak po kolei w górę:) Dzieki temu większa szansa że najszybsze/najłatwiejsze auta trafią do wolniejszych kierowców a trudniejsze/wolniejsze do szybszych:)

 

Ale na razie to gdybanie tylko, trzeba zaczekać co Nervus powie:) Do tego jeszcze troche czasu mamy do nowego eventu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do błędu po Pit stopie, to nie ma czegoś takiego jak "zmiana fizyki" Poprostu po zjeździe, na poszczególnych biegach osiągamy mniejsze prędkości i opony szybciej się zużywają. Dlatego czasy okrążeń są gorsze.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko nervus nic sie nie stalo tylko po co te wulgaryzmy przeciez nawet gdybym sie pomylil to mozna grzecznie wszystko zalatwic :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz metoda wyboru o której mówiłem polega na tym że dzieli się liczbę punktów zdobytych w evencie przez liczbę startów potrzebnych na ich zdobycie. Osoby z najniższym współczynnikiem zaczynają wybierać i tak po kolei w górę :) Dzieki temu większa szansa że najszybsze/najłatwiejsze auta trafią do wolniejszych kierowców a trudniejsze/wolniejsze do szybszych:)

Czyli patrzymy na ostatni event i na średnią zdobywanych punktów :)

 

Cape Ring niby fajny ale coś nie mogę się tam rozpędzić - czuję, że będę najwolniejszy na torze w dniu wyścigu, uważajcie na mnie. Liczę jednak, że w piątek będzie tam wesoło bo miejsc na potencjalne dzwony stosunkowo dużo, tarki są śliskie i wąskie - lekkie wyjechanie, gaz i mamy pobocze.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt tor dostarczy na pewno wiele emocji, dzisiaj może jeszcze ostatnie szlify chociaż bardziej nastawiam się już na Nurba V:) Nurb w Mazdzie to czysta poezja. Po korepetycjach u Piotrasa okazało się że niektóre szybkie łuki da się brać z gazem w podłodze, w F1 Stajla:)

 

Co do aut Tunerskich to potestowaliśmy wczoraj trochę. Dziś jestem martwy w robocie:) Testy były owocne bo okazało się że można te auta zbić do 500PO i ścigać się nimi na oponach KM!! problem pitu z głowy a do tego jezdziliśmy bez tuningu. Niektóre auta prowadzą się spokojnie , inne już nie:) Jedne są mega szybkie na prostych inne w zakrętach , ogólnie jak to przy zróżnicowanych autach ważne by było aby osoby wybierające pierwsze wybrały właściwie:)  Wczoraj jeszcze zanim padłem policzyłem dostępne auta którymi można by jechac na limicie 500PO i:

Europa - 3 auta

Japonia - 13 aut

Ameryka- 10 aut

Ustaliliśmy że bierzemy pod uwagę tylko te firmy tunerskie które posiadają własny garaż w lobby np: Amuse, Nismo , Ruf, AC Cars, AEM,HPA , Pizzi MotorSport, SRT, Shelby i inne.

AMG z racji że nie ma oddzielnego garażu i chyba w rzeczywistości od dawna jest już częścią koncernu, wykluczyliśmy.

 

Aut jest sporo , gdyby dopuścić tuning to było by jeszcze więcej do wyboru, bo doszły by te auta które wyjściowo nie mają min 500PO. Gdyby jednak pojechać bez tuningu i postawić na różną szybkość i różną mechanikę prowadzenia aut to myślę że z 26 dostępnych powyżej aut kilka jest nie do prowadzenia :) Ale to tylko kilka , wczoraj wszystkie auta które testowałem lepiej lub troszkę gorzej trzymały się drogi ale dało się nimi spokojnie ścigać. Lalek wspominał tylko że dorwał Nissana od ''Blitz'' i nie dało się jechać. Czas niby wykrecił dobry :) ale... autko bardziej do driftu podobno. Z tego co pamiętam opis tego auta z GT5 to własnie do driftu było tuningowane.

Ja osobiście byłbym za tuningiem , chociaż fajnie jest wziąć auto wsiąść i po prostu pojechać :) Myślę też że tuning zawsze daje więcej najszybszym , oni też zazwyczaj najwięcej trenują , Jaski , Piotras , Lalek są właściwie codziennie. Bark tuningu mógł by sprawić że na końcu wyborów zostaną dla Nich tylko te najtrudniejsze lub najwolniejsze auta dzięki czemu stawka się wyrówna. Z drugiej strony to juz bym trochę podłubał w setupie:)

To tyle , moja , luzna ale już jakoś ogarnięta propozycja. Nervus daj znać jak Ty to widzisz i czy przypadkiem nie masz już jakiegoś innego pomysłu? :) Na koniec już tylko dodam że autka wyglądają i są KOZACKIE:))))

A i jeszcze mi się przypomniało co do różnorodności i tego że auta odstają  od siebie osiągami. Zawsze myślałem że bolidy F1 są w miare do siebie zbliżone a tu , waga różna , moc mega różna , prędkości na prostej w widełkach 20 km/h !!:)  U Nas czasami na prostej ktoś ma 5 km/h mniej i już jest problem:) W autach tunerskich są perełki które na prostej odjeżdżają i wystarczy że nie trafią w nie powołane ręce i powinno być git:)

 

Do wieczora:)

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi - mógłbyś wypisać wszystkie marki które tutaj wchodzą w grę?

Przyznam szczerze jestem raczej laikiem w tej tematyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy zrobić tak że sporządzę listę wszystkich dostępnych aut:) Mogę też dodać opisy aut z testów , chociaż nie wiem czy to nie zabije funu z własnoręcznego szukania i testowania furek?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać że wersje wyścigowe czyli: Race Cary, Touring Cary, serie LM odpadają. Tylko  z tuningowane auta drogowe:) Lista trochę się zawęzi. Na wczoraj wyszukałem 26 aut więc powinno dla wszystkich wystarczyć:) Jak wrócę do domu to postaram się je wypisać. Jak nie będę w formie to wypiszę tylko stajnie i trzeba bedzie sobe zajrzeć i wybrać auto drogowe z min 500PO:)


Pamiętajmy że to tylko luzna propozycja na razie. Może są jakies inne pomysły lub preferencje. Event w mięśniakach też się pojawił , mam kilka też można z testować je na oponach KM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas testów przewinęło się coś krótko na temat filmu, czy filmów "Szybcy i Wściekli". Jadąc do pracy szukałem w głowie jakie auta brały udział w filmach, ich odpowiedników w GT6 i rozkminiałem jaki limit możnaby temu nadać, żeby coś z tego mogło wyjść. Z tego co kojarzę, to tam zawsze Muscle Cary tłukły się ze skośnookimi pomysłami i może nie wszystko, ale pewnie znaczną większość można jakoś dobrać i w miarę zestawić. Co myślicie o takim pomyśle?

Na fejsie znalazłem listę samochodów "w rolach głównych" chyba do ostatniej części włącznie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.607962499215276.1073741825.350455848299277&type=1

 

Muscle Cars też spoko, tylko trzeba będzie posiedzieć trochę, żeby jakieś rozsądne widełki im znaleźć. Rozbieżność osiągów wydaje się duża.

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie 5 km/h i juz problem panowie mnie to obojetne czym pojade a mimo tego ze jestem cienki przy naszej "fantastic4" nie bede wnikal jak dostane lepsze,gorsze,lub podobne auto lubie roznorodnosc i marza mi sie drogowe auta seryjne i bez tuningu :)

Np.nsx,rx7,z4m,m3,370z,350z,supra rz,genesis coupe,clk 55,monaro,itd. Albo krotki event aut z napedem na przod?

Czy moze w koncu naszymi prawdziwymi autami lub zblizonymi jak ktos juz wspominal chociaz 1 wyscig wiadomo ze auta rozne ale napewno kazdy znajdzie sobie rywala na torze ja np.moglbym wziasc alfe 156,opla corse,peugeota 206,vw bora, focusa,prelude itd. Naliczylem ze mialem 17 aut w zyciu (same stare graty) wiec cos dopasuje :)

Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, RUF to nie jest żadna firma tunerska, a po prostu oddzielna marka budująca na bazie Porshe. Coś jak Alpina w bmw. Tuner Porshe to np. Techart. Zresztą SRT to też nie jest tuner. 

Przypomniało mi się, że w GT5 jeździłem tym http://www.kudosprime.com/gt6/car_sheet.php?id=316 na oponach KM bez abs i było bardzo fajnie. 

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RUF i SRT są dopuszczone. Zastanawiam się tylko nad opcją z tuningiem. Dodałoby to więcej aut do puli, ale spowoduje też, że szybcy będą jeszcze szybsi, a wolniejsi będą wściekli ;) Jednak chyba dopuszczę opcję z możliwością tuningu. Trzeba czasem pobrudzić sobie ręce ;)

Amerykańskimi mięśniakami też pojedziemy niedługo.

Trzeba tylko ustalić listę kolejności wyboru i zaczynać kompletować stawkę (zastanawiam się tylko, jak zrobimy z zawodnikami nie korzystającymi z forum)?

 

Jutro kolejny wyścig w szalonej Mazdzie. Tor jest dość ciekawy i bardzo szybki, więc będzie się sporo działo :D Na zaostrzenie apetytu wrzucam fotorelację z Ascari.

 

Zapraszam do oglądania ==> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.250858398435167.1073741887.141213779399630&type=3

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas testów przewinęło się coś krótko na temat filmu, czy filmów "Szybcy i Wściekli". Jadąc do pracy szukałem w głowie jakie auta brały udział w filmach, ich odpowiedników w GT6 i rozkminiałem jaki limit możnaby temu nadać, żeby coś z tego mogło wyjść. Z tego co kojarzę, to tam zawsze Muscle Cary tłukły się ze skośnookimi pomysłami i może nie wszystko, ale pewnie znaczną większość można jakoś dobrać i w miarę zestawić. Co myślicie o takim pomyśle?

Na fejsie znalazłem listę samochodów "w rolach głównych" chyba do ostatniej części włącznie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.607962499215276.1073741825.350455848299277&type=1

 

Muscle Cars też spoko, tylko trzeba będzie posiedzieć trochę, żeby jakieś rozsądne widełki im znaleźć. Rozbieżność osiągów wydaje się duża.

Ojoj, inspiracja takim filmem? Wolę 100x pod rząd obejrzeć Złomka w Tokyo niż raz jakąkolwiek część SiW :) Rozumiem wrzucić jakiegoś Bullita czy Mistrz kierownicy ucieka i na tym oprzeć klimat imprezy ale to? Fuuuuuj :)

 

 

No wlasnie 5 km/h i juz problem panowie mnie to obojetne czym pojade a mimo tego ze jestem cienki przy naszej "fantastic4" nie bede wnikal jak dostane lepsze,gorsze,lub podobne auto lubie roznorodnosc i marza mi sie drogowe auta seryjne i bez tuningu :)

Np.nsx,rx7,z4m,m3,370z,350z,supra rz,genesis coupe,clk 55,monaro,itd. Albo krotki event aut z napedem na przod?

Czy moze w koncu naszymi prawdziwymi autami lub zblizonymi jak ktos juz wspominal chociaz 1 wyscig wiadomo ze auta rozne ale napewno kazdy znajdzie sobie rywala na torze ja np.moglbym wziasc alfe 156,opla corse,peugeota 206,vw bora, focusa,prelude itd. Naliczylem ze mialem 17 aut w zyciu (same stare graty) wiec cos dopasuje :)

Tu jestem w kropce. Jeździłem kiedyś Mazdą 323 i tym bym mógł pojechać (była fajna wersja GTX, nie pamiętam czy akurat ta została zawarta w GT1 ale w GT6 niestety brak). Teraz mam Picasso - świetne auto rodzinne ale na tor? Come on. Innego minivana także nie wyszarpnę więc byłby to chyba event o znikomym przełożeniu na userów. A jaki sens dobierać auta, których nie mamy? Jeśli wyścig z jakimś duchem to niech będzie to racjonalne i nie dla garstki, która znajdzie swoje auto i reszty, która będzie próbowała szukać przybliżenia.

 

 

RUF i SRT są dopuszczone. Zastanawiam się tylko nad opcją z tuningiem. Dodałoby to więcej aut do puli, ale spowoduje też, że szybcy będą jeszcze szybsi, a wolniejsi będą wściekli ;) Jednak chyba dopuszczę opcję z możliwością tuningu. Trzeba czasem pobrudzić sobie ręce ;)

Amerykańskimi mięśniakami też pojedziemy niedługo.

Trzeba tylko ustalić listę kolejności wyboru i zaczynać kompletować stawkę (zastanawiam się tylko, jak zrobimy z zawodnikami nie korzystającymi z forum)?

 

Jutro kolejny wyścig w szalonej Mazdzie. Tor jest dość ciekawy i bardzo szybki, więc będzie się sporo działo :biggrin: Na zaostrzenie apetytu wrzucam fotorelację z Ascari.

 

Zapraszam do oglądania ==> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.250858398435167.1073741887.141213779399630&type=3

Nie oszukujmy się - z tuningiem czy bez - czołówka odjedzie. Ja się tam na to nie spinam - jeśli znajdę sobie niszę do rywalizacji jak w Reni z Pela - w to mi graj. Kto wie czy bardziej mi się tęskni do porywczego francuza czy potyczek z Pelą...

 

Co do forum - są tacy, którzy jeżdżą a nie korzystają? Moim zdaniem trudno organizować cokolwiek bez sprawnego kanału komunikacji i każdy powinien choć zaglądać, zapoznawać się z tym co się dzieje. Nie czytasz - nie jedziesz albo godzisz się na warunki proponowane przez organizatora (czyli np. narzucony samochód). W ligach wirtualnych mam akurat duże doświadczenie i z biegiem czasu doszedłem do wniosku, że powinno istnieć coś co spina daną małą społeczność. Wtedy wszystko przebiega sprawnie - na tym nam chyba powinno (wszystkim) zależeć. Tak czy inaczej odpowiednio szybki start organizacji kolejnego eventu to większa szansa, że wszyscy zainteresowani zrobią co należy na czas. Ja już czekam na kolejkę i listę aut do wyboru :) :)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki Nervus:)

 

Co do aut Piotras to dla mnie RUF to auto ''tuningowe'' wyprodukowane na bazie czy wzorze Porsche. I bardzo dobrze że to zupełnie niezależna produkcja:) Na drugim końcu kija jest SRT które to jest pewnie wewnętrznym oddziałem Dodga , nie wiem w papiery nie zaglądałem ale auta są ewidentnie w charakterze eventu a do tego znacząco powiększają paletę dostępnych aut z Ameryki. Dał bym tylko jedno zastrzeżenie , jest tam kilka Viperów do wyboru , dopuścił bym jeden. Jedna super żmija na torze wystarczy:) No max dwie. I na koniec wracając do Europy , jeśli Alpine jest tym dla BMW co RUF dla Porsche to też bym dopuścił tego producenta , nie wiem tylko czy nadąży :)

 

Zaraz przysiądę i zrobie listę aut:) Chociaż przy dozwolonym tuningu aut bedzie więcej:) Listę zawodników zrobię po jutrzejszym wyścigu , tak aby czasu na wybór było trochę. Osoby niekorzystające z forum będą zobligowane do wysłania przez PSN swojego wyboru w ustalonym nieprzekraczalnym terminie. Jeśli się nie uda to kolejka przepada:) Myśle że wszyscy dadzą radę:)

Że się tak wyrażę , mam ostatnio sporo czasu do zajęcia, więc chętnie to ogarnę :)


No widzisz Cienglasz , jakie to prawdziwe że o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie wszystkie części ''SiW'' to udany wieczór w ''Relaksacyjnej'' atmosferze (parę osób wie o czym mowa:) Idealna rozbiegówka przed wyścigiem w GT. Od  zawsze niekasowalne pozycje mojego dekodera:) Ale rozumiem że może Ci się nie podobać......ee wróć właściwie nie rozumiem hehe:)))

 

Co do aut którymi jezdzimy w realu to się zgadzam , bez sensu pomysł:) Ja np: w realu aktualnie jeżdżż czerwonym służbowym..... Nissanem GTRem i nie miało by sensu takie rywalizowanie:)

Dzieci mi sie nie mieszczą i w Grudniu zmieniam na Qaszkajaja i tym też nie ma sensu sie ścigać. Do tego taki Jaski nie wiem czy ma prawko w ogóle:))??


Europa Producenci:

 

AC Cars , Alpine, RUF,

Japonia Producenci:

 

Amuse,BLITZ( auta tuningowane pod drift!!, stąd wrażenia Lalka),HKS,MINES,NISMO,MUGEN,OPERA,SPOON,TRIAL,TRD,TOM'S, RE AMEMIYA ale tylko model RE Amemiya FD3S RX-7,i na końcu Gran Turismo i tu auto Amuse/Opera Garn Turismo 350Z RS, nie wiem czy to nie koncept car przypadkiem??

 

Ameryka producenci:

 

AEM,ART MORRISON, BUICK SPECIAL:)))),HIGH END PERFORMANCE,HPA,POZZI MOTORSPORTS,SHELBY ( z wyjątkiem Daytona Coupe, to chyba klasyczny Race Car) no i SRT : do wyboru jeden Challenger , Charger i Viper z wyłączeniem TC I LM ( T.Oreca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki Nervus:)

 

No widzisz Cienglasz , jakie to prawdziwe że o gustach się nie dyskutuje. Jak dla mnie wszystkie części ''SiW'' to udany wieczór w ''Relaksacyjnej'' atmosferze (parę osób wie o czym mowa:) Idealna rozbiegówka przed wyścigiem w GT. Od  zawsze niekasowalne pozycje mojego dekodera:) Ale rozumiem że może Ci się nie podobać......ee wróć właściwie nie rozumiem hehe:)))

Jakie tam prawdziwe, to stwierdzenie wymyślili ludzie, którzy mają awersję do asertywności ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi - tutaj wstępna lista zrobiona na podstawie wymienionych przez Ciebie firm: http://www.kudosprime.com/gt6/carlist.php?range=100&set=4,24,23,1158,22,288,289,291,292,290,317,316,318,319,315,314,325,324,358,357,609,608,607,686,689,687,692,688,691,690,685,841,840,850,848,847,849,851,852,1232,1231,915,846,347,1017,1018,1020,1104,1106,1105,1127,1137,1138,1133,1134,1135,1140,1141,1143,1148,1142,1178,1149,1146,1144,1150,1145

 

Mógłbyś zweryfikować i ewentualnie wyrzucić zbędne? (trzeba klikać na cenę aut, które chcesz, żeby były na liście; jak wszystkie wyklikasz to generate url).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś Yogi. W moim przykładzie nie chodziło o Francuskie Alpine, tylko o niemiecką Alpina co robi auta na bazie BMW.

Ja SRT widzę tak jak AMG dla mercedesa i wersje M dla BMW. Po prostu wzmocnione seryjne auta. Po za tym większość tuningowych japońskich posiada docisk, a niektóre z nich dość spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi - tutaj wstępna lista zrobiona na podstawie wymienionych przez Ciebie firm: http://www.kudosprime.com/gt6/carlist.php?range=100&set=4,24,23,1158,22,288,289,291,292,290,317,316,318,319,315,314,325,324,358,357,609,608,607,686,689,687,692,688,691,690,685,841,840,850,848,847,849,851,852,1232,1231,915,846,347,1017,1018,1020,1104,1106,1105,1127,1137,1138,1133,1134,1135,1140,1141,1143,1148,1142,1178,1149,1146,1144,1150,1145

 

Mógłbyś zweryfikować i ewentualnie wyrzucić zbędne? (trzeba klikać na cenę aut, które chcesz, żeby były na liście; jak wszystkie wyklikasz to generate url).

Plebann wszystko się prawie zgadza:) Wyrzuć tylko z listy : Vipera Concepta, Nismo GTR LM Versionm i dwa Race Cary od Spoona:) Żadnych TC ,Race Car czy LM:) No i Alpine trzeba wyrzucić bo to nieporozumienie:)

Źle mnie zrozumiałeś Yogi. W moim przykładzie nie chodziło o Francuskie Alpine, tylko o niemiecką Alpina co robi auta na bazie BMW.

Ja SRT widzę tak jak AMG dla mercedesa i wersje M dla BMW. Po prostu wzmocnione seryjne auta. Po za tym większość tuningowych japońskich posiada docisk, a niektóre z nich dość spory.

Piotras SRT ma oddzielny garaż w grze, parę fajnych aut i nie ma musu ale fajnie że jest możliwość skorzystania. Co do docisku to pewnie auta SRT go nie mają ale zawsze można sobie spojler doinstalować. Poza tym przy oponach KM spoiler i docisk nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Na testach w jednym aucie ustawiłem docisk na 250p 500t i czasy miałem o 3sek gorsze niż autami bez docisku. Nie ma mocy którą docisk miał by okiełznać :)

 

Do wieczora Panowie:))))

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleb, jak ogarniesz listę aut to może wklej to jakoś sensownie na forum. Wszystko będzie w jednym miejscu, czytelne.

 

PS. Do wieczora!

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×