Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z zablokowanym tuningiem nie można dołożyć balastu. Yogi, mi się supra nie spodobała. Najchętniej pojechałbym w HSV :), ewentualnie w czerwonym albo żółtym gtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tuning będzie zablokowany i brak możliwości dokładania Kg,

to żądzą HSV i GTR. 

Edytowane przez Hells Angel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem bede na pewno. Trzeba troche w Australi potrenowac. A potem moze jeszcze jakies sprinty GT500:) Do jakiejs 01 w nocy mam czas.

Dodam tez ze fajnie Lalek ze Lexus Ci sie spodobal:) W Twoich rekach bedzie materialem do walki o pudlo:) Mysle tez ze zuzycie bedzie jego atutem. Mnie na razie zaciekawila mistrzowska Supra z niedoborem mocy 496km. Autko wygralo mistrzostwo nie wygrywajac ani jednego wyscigu;) Lexus Denso jest super fajny ale chyba za cienki jestem na to auto. Moze jakis GTR albo HSV?? Hehe , na NSXa tez jestem za slaby a Zetki nie biore pod uwage bo na fenomenalny widok z kabiny z kamerka wsteczna na monitorku. Idealne dla maniaka jazdy z kabiny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1) Opony WT, brak tuningu, zmieniony olej. Auta w specyfice wyjściowej.  Okazało się że auta grubo różnią się mocą , czasami wagą i są spore różnice w szybkości. Między najszybszym autem a najwolniejszym miałem 4 sekundy róznicy w B/L i około 25 km/h w prędkości Vmax.

 

 

No jest jak wół 25 i z tego co tu czytam to tak jak u mnie czyli nowe auto plus olej i u mnie było ok 15. 

Teraz jeszcze przypomniało mi się, że jest Lexus 06, który po oliwie ma 505 km a nie tak jak 08 511, co ciekawe przejechałem się ni po prostej i miał taki sam vmax co ten niby mocniejszy więc przy takim zdławieniu na 500 były ciekawszą opcją.

Laker, ja dzisiaj będę, pewnie jakoś późnym wieczorem.

Co do GTR to chyba każdy jest inny, przynajmniej tak było w gt5 i chyba ten Yellow coś tam był najwolniejszy na prostej.

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hells i inni sxybcy Panowie , kiedy w koncu zrozumiecie ze jak Taki Jaski , Piotras ,Lalek wsiada do Lexusa ,Supry czy NSX to i tak POZAMIATAJA wszystkie GTRy czy HSV obsadzone np. mna:) Wiec prosze mi tu nie pisac ze jakies auto nie ma szans. W 2 specyfikacji najwolniejszym Lexusem zrobilem o sekunde gorszy czas od Z GTR czy HSV to naprawde smiesznie malo jak na wyscigi:) Porownajcie do aktualnego;) Rozumiem zdrowa zajawke i dzielenie sie swoimi oczekiwaniami ale bez zbednego defetyzmu prosze:)

Do tego hehe , jeszcze nic nie jest potwierdzone ale ciesze sie ze w kociolku zawrzalo:)

Ciesze sie Matta ze zapalales checia powtotu. Zawsze swietnie sie z Toba scigalo:) Mam nadzieje tylko ze to nie jest tak ze wrocil bys tylko dla serii GT500 , ten event nie potrwa wiecznie;)

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba wszystkich nie dasz do Z albo HSV, jak dla mnie to mogły by być większe różnice jeśli chodzi o bl. Sam pamiętasz z eventu touringcar(najszybsze camaro na wolnym okr. ale na prostej miało kilka km/h mniej od większości) lub z obecnego eventu, że niedobór prędkości na prostej jest mega frustrujący. Z  gt500 jedynie Lexus odstaje na prostych.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Lexus okaże się oszczędny, ale na pewno nie wygląda na nudny pojazd :P Tak, jak pisałem wcześniej. Jeżeli przy tej drugiej specyfikacji różnica między najszybszym i najwolniejszym to niecałe dwie sekundy to jest ok. Sam brak ABS daje wyraźne różnice i potrafi dość znacznie zatrzeć lepsze osiągi. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa braku tuningu a dodatkowego balastu i możliwości żonglowania nim. Jeżeli przy wyłączonym tuningu można dodać i zmieniać balast to chyba nikt nie będzie narzekał. Rumieńców dodałoby na pewno skorzystanie z pomysłu Hells'a, wzorem np. DTM, czyli dodawanie kilogramów.

 

Ja nie mam czasu na jakieś wielkie testy i na pewno nie będę się w to bawił. Na tyle ile pojeździłem w piątek (każdym po sprincie i jakiś hot lap między) wyglądało to tak:

 

Fuji GP, czasów, prędkości na prostych i jakiś wielkich szczegółów nie pamiętam.

 

Nissan Z Base Model - bardzo szybki i niezbyt wymagający. Problem przy wyjściu z wolnych i wejściu w średnie zakręty.

Nissan GTR Base Model - równie szybki, ale dużo lepiej radzący sobie ze średnimi zakrętami. Balans też wydał się lepszy.

Supra Base Model - wymaga zupełnie innej techniki jazdy niż dwa poprzednie, ale wcale nie wypada gorzej. Z początku może być problem z pierwszą fazą zakrętu, ale wszystko do objeżdżenia. Na dystansie wyścigu na pewno ma się nią mniej do stracenia ze względu na podsterowność.

Lexus Base Model - neutralny sochodzik, w którym najszybciej się odnalazłem. Auto pozwala na błąd, z którego dość sprawnie można się wyratować (może to miałeś na myśli pisząc "nudny").

 

Oczywiście wszystko jest do opanowania. Wystarczy trochę się wjeździć i dostosować styl jazdy do samochodu. W dalszym ciągu mimo zakazu tuningu można zwiększać/zmniejszać balans pojazdu hamulcami. Nie działa to oczywiście tak dobrze jak dokładanie kilogramów, ale spełnia swoją rolę w wystarczający sposób.

Edytowane przez lalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak tuningu wyklucza balast. Nie rozumiem w czym problem dla mnie wybor aut jest tak duzy ze kazdy cos dla siebie znajdzie nawet bez zmian w osiagach. Ale u nas jak w komunie kazdy ma byc taki sam. Przeciez w realu tez sa lepsze i gorsze auta i tak samo kierowcy. Sa lepsi kierowcy w lepszych autach i odwrotnie .mnie nie nie bedzie przeszkadzalo ze ktos ma szybsze auto o 1sek na okr.teraz ja mam szybsze (tvr) i tez nie narzekam :) dla mnie najwazniejsza jest frajda z jazdy a ARTA NSX daje mnostwo frajdy -polecam kazdemu zeby pojezdzil to auto jest poprostu genialne!!!! Chyba tylko drogowe corvette zr1 na ST daje mi wiecej satysfakcji,absolutnie sie zakochalem w tej hondzie

A tak wogole jesli chodzi o eventy to ostatnio idziemy w dobrym kierunku mozliwosc wybrania sobie auta i brak tuningu baaardzo mi sie podoba. Oby bylo wiecej takich eventow gdzie kazde auto zachowuje swoj charakter a nie jedzie jak po szynach. Kazdy ma swoje priorytety jak lubisz wyzwania to wybierzesz slabsze ale przyjemniejsze w prowadzeniu auto a jak liczy sie tylko wynik to wezmiesz auto ktore jezdzi samo-proste :)

Lalek- nie wiem jak opisac lexusa najlepiej kup ARTA NSX zrob 10okr. Potem wsiadz w lexa i wtedy napisz co o nim myslisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema w poniedziałki Catani organizuje GT 500 jest mała frekfencja zaplanowany jest Lexsu Mazda speedway  no ABS TYLKO OLEJ I BALAST HAMULCÓW ZAPISY TRWAJĄ.

W zeszły poniedziałek był NSX na Motegi było fajnie :laugh:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema w poniedziałki Catani organizuje GT 500 jest mała frekfencja zaplanowany jest Lexsu Mazda speedway no ABS TYLKO OLEJ I BALAST HAMULCÓW ZAPISY TRWAJĄ.

W zeszły poniedziałek był NSX na Motegi było fajnie :laugh:

Pozdrawiam

Ja sie zglosilem chociaz musze to przemyslec bo nie wiem czy moj play wytrzyma taki maraton ostatnio czesto zdycha a bardziej mi zalezy zeby pojechac panorame w GTbN

Lalek nie wiem jak opisac lexusa poprostu jest nijaki najlepiej kup NSX zrob kilka kolek potem wsiadz do lexusa i napisz co myslisz mnie ta honda przypomina r8 lms ale jest latwiejsza do ogarniecia bo w r8 zupelnie nie daje sobie rady a w nsx nawet Jaski za bardzo mi nie uciekal na suzuce :)

Edytowane przez laker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Yogi, powoli będę wracał do regularnego ścigania ;)

W końcu nowo zakupiona T300RS, nie może leżeć odłogiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Yogi, powoli będę wracał do regularnego ścigania ;)

W końcu nowo zakupiona T300RS, nie może leżeć odłogiem :)

No wreszcie Mattaman , balem sie ze juz sie nigdy nie pojawisz:( Iskierka nadzieji pojawila sie jak sie zglosiles do wyscigu 3h:) Super ze wracasz fo regularnego scigania. Gratuluje tez zakupu. Daj znac jak sie T300 sprawuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnym przykladem na to jak dobrac sobie auto moze byc wyscig 3h na Brandshatch gdzie Yogi wzial z4GT3 z tuningiem a ja r8 bez zadnych zmian w setupie Yogi robil mnie jak chcial dublujac mnie 4 razy a ja spinalem poslady przed zakretem spocony i przerazony za kazdym razem gdy zblizalem sie do drugiego i trzeciego zakretu .Yogi z latwoscia wygral ale czy rownie dobrze sie bawil? No nie wiem po jego wypowiedzi sadze ze NIE tymczasem ja dojezdzajac do mety bylem wniebowziety ze udalo mi sie utrzymac przed Catani w sls. Tak wiec majac mozliwosc wyboru kazdy jest kowalem swego losu i kazdy ma swoje priorytety ja pozostaje przy ARTA NSX choc w HSV bylem szybszy a poniewaz mam juz honde w realu to innej marki nie biore pod uwage :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę Hondę HSV bo jest łatwa w prowadzeniu i nie musiałbym się skupiać na walce z autem tylko z przeciwnikami  :biggrin: , A tak w ogóle to zapraszam na poniedziałek na GT 500 znajdzie się miejsce ( taki mały trening przed przygotowywanym eventem GTbN) i jeszcze zdążymy na Panoramę :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem playa dalej od kominka moze teraz nie bedzie sie przgrzewal dzis bedzie okazja zeby to sprawdzic :)

Po straconej szansie na dobry wynik w lemans bardzo licze na wyscig w Australii chociaz tam jest wasko i ciezko bedzie omijac rozbite auta i maruderow w wolniejszych "bolidach" wiec przyda sie tez troche szczescia no i Sierry nie moge sie doczekac choc tam licze na to ze wyladuje w srodku stawki a moze dzis zrobimy sprint na Sierra bo albo mnie ominelo albo jeszcze nie jechalismy razem tego toru w GTbN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie że się Wam wbije w rozmowę, ale chciałem spytać ile osób u Was gra na padzie? Bo niestety nie mam koła teraz i zastanawiam się jak wypada bardziej wymagająca jazda na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny trening wczoraj śmigneliśmy :). Super się jeździ tymi autami :). Jeździłem gtrem, hsv i suprą. Najlepszy czas moim zdaniem można zrobić hondą ale jest ona wolna na prostych z tym że w zakrętach jest ona dwie klasy wyżej do gtra. Toyota znów kozak na prostej ale w zakrętach gorzej, czasy jakieś 0,7s. gorsze niż hsv. Nissanem wczoraj jeździłem najwięcej. Jest to coś pomiędzy hondą i toyotą. Czas zrobiłem taki jak w hsv ale Nissanem musiałem jeździć dużo dłużej, w hondzie to było pierwsze pomiarowe.

Co do dzisiaj to zauważyłem że jeszcze nikt w tym evencie nie wygrał dwa razy :). Będzie ciekawie, do wieczora :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie że się Wam wbije w rozmowę, ale chciałem spytać ile osób u Was gra na padzie? Bo niestety nie mam koła teraz i zastanawiam się jak wypada bardziej wymagająca jazda na padzie.

Nie dawno Buggarek wygral wyscig jadac na padzie:) Cienglasz tez zawsze jest bardzo konkurencyjny:) Problem moze byc tylko z jazda bez ABS ale tylko w furkach drogowych. W wyscigowkach jest ok.

Co do treningu to faktycznie fajny:) Nie wyspalem sie tylko i dzis w robocie w trybie "zombi" dzialam:)

Wieczorem zapowiada sie legendarna jazda:) Uwielbiam ten tor :) Cel na dzisiaj to zero!! wypadkow:) Musze sobie odbic za Moteboden , czy jakos tam kuwa;)

Do wieczora:)

Wczoraj po treningu obczilem jedno super autko GT500 ktore wczesniej przeoczylem:) Znowu kase trzeba zbierac;)

Edytowane przez dr-yogi-reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gt500 jak bedzie cos ze kto pierwszy ten lepszy to z jarkiem catanim zaklepujemy supere castrol i supre yellow hat

 

ps.

pany organizatory z jarekiem i sam na forum gt5.amiga.pl często organizowałem serię gt500 i gt300 i  w ostaniach wysięgach było już tak że strzelam byla seria 12 wyscigow autami np gt500 ale kluczem wyboru aut kierowalismy w ten sposób ze w danym wyscigu wszyscy jechali np toyota supra gt500 base model kazdy malowal jak chcial ale byly szanse mega równe i nie domówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw tu nie chodzi o to by jechac jedna marka , znowu;) To maja byc mistrzostwa z jak najwieksza liczba oryginalnych furek. Roznorodnosc mile widziana. Do tego base modele jezdza na slabych setupach i kiepsko sie je prowadzi:( A z tym klepaniem to tez na razie nic nie rezerwujemy;) No i Catani wczesniej zasadzal sie na HSV ??? Hehe to jak z ta rezerwacja , jaka furke dostarczyc na parking pod domkiem??:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty za dobry , czysty trening Mikael:) Na początku czasy kręciłeś słabsze ale pod koniec dobiłeś do 1.35 czyli było bardzo dobrze:) Co do emocji to było przyjemnie , jak zawsze na treningach ale nie da sie tego porównać do adrenaliny głównego wyścigu. Tooo zupełnie inna bajka, ale mały przedsmak juz poczułeś  :thumbsup: Teraz czas na kolejny trening  :biggrin:  I być może wyścig główny , ostatnio było nas 14 więc jest jakaś szansa na miejsce na gridzie ;)  Pozdro i do zobaczenia na torze :biggrin:

 

Dzięki, dzięki. Wyszedł niestety brak obycia i doświadczenia w sytuacjach na torach online, dla Was to był "jakiś tam kolejny trening", a ja miałem mocną spinkę :D na wyścig raczej jeszcze za wcześnie. Powodzenia wszystkim dzisiaj. :thumbsup:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszych treningach i dyskusjach doszedlem do dwoch wnioskow po pierwsze - NERVUS nie wiem czy to widocznosc z kabiny w wyscigowkach cie tak ograniczala ale w kazdym razie kilka razy zepchnales kogos z toru jadac bok w bok tzn. Piotrasa,i mnie a Jaskiego prawie ... :) - mam powtorki trzech sprintow wiec nie zaprzeczaj :)

Po drugie- Sprawy organizacyjne zostawmy Nervusowi bo w 10-ciu nigdy nie dojdziemy do ladu z tymi autami .jeden chce tak drugi innaczej a najsmieszniej bedzie jak Nervus wymysli calkiem inny event :)

Dzieki i do wieczora

...no to teraz mi sie oberwie, pocisnalem z samym bernie ecclestone-em :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×