Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

No sorry ale jak ktoś na 100 napisanych postów w tym dziale w 95 deprecjonuje wszystko co robi Sony, a w pozostałych 5 wychwala i broni konsolę MS to wniosek nasuwa się sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, ze ciebie to strasznie boli? Ewa Drzyzga i rozmowy w toku zapraszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiesz, że Xbox jest lepszy w każdym aspekcie to dlaczego tu jeszcze siedzisz i bronisz konsolę która jest (twoim zdaniem) lepsza? Nie lepiej przenieść się do miejsca, gdzie są podobnie nastawione osoby i tam razem onanizować nad jakąkolwiek plotką wyssaną z palca lub deprecjonowaniem Sony?

 

I jeszcze masz czelność pisać, ze chłodnie podchodzisz do tematu konsol nowej generacji. Wystarczy kliknąć na listę twoich postów by sobie wyrobić zdanie w 3 minuty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, a gdzie ja napisalem, ze X1 jest lepszy w kazdym aspekcie? Widze ze masz mnie za fanboja MS, ale musze cie zmartwic, zle trafiles. Juz olac MS i ich konsole, ale wystarczy popatrzec na PS4 pod pryzmatem PS3 - sama konsola jest duzo lepsza (co jest raczej oczywiste), ale reszta? Platny online - glowny i jedyny powod, dla ktorego nawet nie patrzylem na X360 tylko bez zastanowienia wybralem PS3, to wg. ciebie jest powod do radosci? No wybacz ale nie dla mnie. Wiec skoro teraz na obu konsolach online bedzie plate to sa one dla mnie na rowni, a i tak polke nizej niz PC. Gry - poki co brak, 2 odgrzewane kotlety na krzyz, a samo Sony stawia najmocniej na gry indie, ktore po pierwsze sa rownie dobrze na PC, a po drugie w ogole mnie nie interesuja. Wszyscy pamietamy slogan "PS3 has no games", ale mi sie startowy lineup jakos bardziej podobal od tego na PS4. Brak GT (lub chociazby zapowiedzi) na PS4, ale to juz taki bardziej osobisty minus, i w sumie powod, zeby dluzej zostac przy PS3 niz slepo leciac do sklepu po next-gena. Mnie narazie PS4 nie zachwyca, a czy sie to komus podoba czy nie, mam to gdzies. Sony doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze wystarczylo, ze rzucili magiczna cyferka "399" i kupili tym znaczna wiekszosc graczy, no ale niestety (a raczej na szczescie), ja do tej wiekszosci nie naleze. Pokaza jakies konkretne gry na GC, wtedy bedzie mozna dyskutowac.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, naprawdę warto? Ja wiem że tu już konsole zeszły na drugi plan, a "mojsza mojszość jest najważniejsza", ale szkoda waszych klawiatur i naszych nerwów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki jego styl. Widzi że Sony wykonało z PS4 ci najmniej dobra robotę, ale skoro wszyscy są zadowoleni to on pójdzie pod prąd i będzie próbował udowodnić że nie jest tak dobrze. Że na takim wyjadaczu, co z nie jednego pieca chleb jadł to co oferuje Sony nie robi wrażenia. Przykro mi Zywy, Sony raczej cię spełni twoich wygorowanych oczekiwań, musisz szukać alternatyw. No właśnie alternatyw...

Może cię trzeba uświadomić że trwa masowa migracja z obozu MS do naszego glupkowatego Sony, a japonce słupkami preorderow dyktuja microsoftowi co trzeba zmieniać w X1 jak używki, always online czy selfpublishing.

Tobie trzeba przygody z xboxem one to może odnajdziesz swoje idealne miejsce pod chmurką ,a może wrócisz z podkulonym ogonem i będziesz miał więcej pokory.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie można juz nic powiedziec złego,obawy itd na Sony czy to PS4 bo jest się uznawanym za xbota? Lul

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej zastanawia w tej całej dyskusji?

 

Większość z was zachowuje się jakby na premierze świat miał się skończyć i następnego dnia miałoby nie być żadnej gry do kupienia lub nie dało się na konsoli odpalić nic poza tym co się z nią kupiło.

Cierpliwość i rozwaga...

Wyjdzie konsola, wtedy będą fakty a nie plotki. Niech każdy wtedy sprawdzi wszystkie "za" i "przeciw" i wtedy niech każdy zrobi rachunek sumienia czy chce/potrzebuje PS4 czy woli X0 czy WiiU lub wróći do GameBoy'a :P

 

Co do PS+ to akurat osobiście uważam że ta usługa jest warta swojej ceny. Mam już prawie 2 lata i czy będę miał czy nie będę miał PS4 to i tak przedłużę o kolejny rok. Trochę nie ładnie postąpili że wymuszają zakup PS+ aby grać po sieci, no ale cóż. Chcieliśmy tanio konsolę to jest ;) Przecież gdzieś musi być ten haczyk.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka - poki co mam PC, ktory odpala te wszystkie gry 3rd party i indie z taka sama a nawet lepsza grafika i za polowe ceny (bo jak mowie gier 1st party narazie brak), i ma DARMOWE online. A teraz przekonajcie mnie, ze naprawde warto nabyc PS4 czy X1. Czas start.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy - książę ja na pewno nie będę Ciebie przekonywał, to twoja decyzja a nie kogoś z forum... Chcesz kupisz, nie chcesz nie kupisz... Jak masz PC za połowę ceny PS4 to faktycznie odpalisz wszystko :P

 

 

 

A PLUS jest na tyle świetną usługą (wartą swej ceny) że bez względu na to czy kupię PS4 czy nie to abonament na Plusa przedłużę na 100% :)

 

Z czegoś muszą łatać wydatki... Padło na Plusa ;)

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka - poki co mam PC, ktory odpala te wszystkie gry 3rd party i indie z taka sama a nawet lepsza grafika i za polowe ceny (bo jak mowie gier 1st party narazie brak), i ma DARMOWE online. A teraz przekonajcie mnie, ze naprawde warto nabyc PS4 czy X1. Czas start.

To idz se graj na tym pc i dupy nie truj na forum please.. gowno wszystkich obchodzi czy kupisz ps4 czy nie. EOT

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ogarnijcie się - póki co to Żywy przytacza jakiekolwiek argumenty (czyli, że w stosunku do PS3 czwórka robi krok wstecz w kilku aspektach, zwłaszcza płatny online) a wy tylko rzucacie tekstami na poziomie mniej więcej przedszkola. Litości, czy moderatorzy nie mogą wreszcie wprowadzić choć odrobiny porządku w tym temacie i kasować postów bez żadnych argumentów?

 

Swoją drogą ja rozumiem, że to forum posiadaczy playstation, ale proponuję zachować minimum obiektywizmu. Argumenty nie wyzwiska moi drodzy.

 

 

A PLUS jest na tyle świetną usługą (wartą swej ceny) że bez względu na to czy kupię PS4 czy nie to abonament na Plusa przedłużę na 100%

 

Plus jest na razie świetną usługą - jak Sony nie będzie się już musiało starać (bo Plusa i tak będzie trzeba kupić) to dopiero się okaże czy to mityczne "dobro graczy" jest dla Japończyków faktycznie najważniejsze. Oby tak faktycznie było;)

 

Ed: Jeszcze jedna uwaga - przeglądając ten temat łatwo można zauważyć, że niektórzy tak kochają PS, że nie mogą żyć bez Xboxa. Stąd moja drobna propozycja do moderacji - może warto utworzyć temat PS4 vs. X1 i tam niech się ludzie pocą nad klawiaturą, a od czasu do czasu tylko wpadnie jakiś mod i hurtowo wlepi bany wszystkim, którzy się za bardzo rozpędzą. Dobrze by było żeby ten temat został na faktyczne informacje i konstruktywne rozmowy na temat nowej konsoli Sony.

Edytowane przez fryz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zmuszanie do plusa ma być złe? Jest to na tyle dobra usługa, że wszyscy ją polecają i o ile kiedyś ktoś mógł pytać "czy warto kupić ps+", tak ja dziś pytam "a dlaczego ktoś miałby go w ogóle nie kupić?"

 

Poza tym kiedy zrozumiecie, że różnice pomiędzy konsolami zacierają się coraz bardziej. Widzimy to codziennie, jeśli jedni coś wprowadzą to drudzy zaraz zrobią to samo. A w kolejnej generacji będzie to jeszcze bardziej widoczne bo obie konsole będą zamkniętymi PC'tami.

Wiadomo, że gracze xboxa kupią produkt MS, gracze ps3 kupią produkt Sony(jeszcze nie do końca wiadomo co z Żywym i Lionelem, na razie świat z zapartym tchem oczekuje ich decyzji ;) ) i o ile teraz nowych mógł przekonywać darmowy online czy Blurej tak sam się zastanawiam co sprzedawcy w sklepach będą mówić osobom chcącym zakupić konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zmuszanie do plusa ma być złe? Jest to na tyle dobra usługa, że wszyscy ją polecają i o ile kiedyś ktoś mógł pytać "czy warto kupić ps+", tak ja dziś pytam "a dlaczego ktoś miałby go w ogóle nie kupić?"

 

Dlatego, że nie trzeba się aż tak starać o jakość usługi, która będzie obowiązkowa. Krótko: jak będziesz chciał pograć online to i tak kupisz Plusa, nieważne czy i jakie dostaniesz w nim gry. Oczywiście nie sądzę żeby Sony tak od razu ukatrupiło obecną formę +, ale sama sytuacja dla graczy korzystna raczej nie jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy aż tak boli to płatne online? 

 

Jak to było? Ach już pamiętam

 

 

 

 

I rozumiem, ze ciebie to strasznie boli? Ewa Drzyzga i rozmowy w toku zapraszaja.

 

Żywy od dwóch lat płacę za plusa więc jakoś tego nie odczuję - z mojego punktu widzenia nic się nie zmieni. 

 

 

 

 

Sytuacja jest taka - poki co mam PC, ktory odpala te wszystkie gry 3rd party i indie z taka sama a nawet lepsza grafika i za polowe ceny (bo jak mowie gier 1st party narazie brak), i ma DARMOWE online. A teraz przekonajcie mnie, ze naprawde warto nabyc PS4 czy X1. Czas start.

 

 Ja wiem po co kupuje PS4 i nie muszę się do nikogo zwracać by mnie przekonał do zakupu. Dla mnie gry 1st party są i to zarówno na premierze jak i w późniejszym terminie, no ale skoro Ty ich nie dostrzegasz, cóż....ślepiec jakiś czy cuś?

 

Ale luzik - kwestia gustu, graj na tym co tam uznasz za stosowne, w końcu mamy się się przy tym dobrze bawić.

 

 

edit

@fryz

Dzięki płatnemu online na x360 usługi sieciowe są dużo lepsze jakościowo niż te które obecnie oferuje SONY i ich PSN(byłem posiadaczem X360) . Więc jak dzięki płatnemu online PSN będzie oferować lepszą jakość to te gry będą tylko dodatkiem.

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moderatorzy nie mogą wreszcie wprowadzić choć odrobiny porządku w tym temacie i kasować postów bez żadnych argumentów?

To rozumiem, że mamy usunąć 3/4 całego tematu? Bo jak na razie ten temat to jedno wielkie off-topowisko na temat PS4.

Lepiej, żeby to było w jednym temacie niż latało po całym forum.

Po premierze konsoli ten temat zostanie zamknięty i utworzy się już odpowiednie tematy na dane problemy/pytania, tak jak w dziale PS3.

A tam tego typu pierdoły i lamenty będą od razu kasowane.

Co nie oznacza, że tutaj jest róbta co chceta. Wszelkie wycieczki personalne czy zachowanie podchodzące pod gimbaze będą karane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

aż tak boli to płatne online?

.

Dla mnie płacenie za granie online jest głupota i dymaniem uważałem to w tej generacji jak i w przyszłej. Placisz swojemu providerowi i jeszcze Sony lub MS. O ilu w przypadku Sony nie bedzie to tak bolesne bo dostajesz masę dodatkowego stuffu(darmowe gierki,miejsce na chmurze,zniżki bla bla) to u MS to na razie jazda bez trzymanki choć można zauważyć pewne zmiany jak usługa Game with Gold,tak zaraz będzie 'HAHA AC2,DEFENSE GRID,FABLE BEKA XDDX" Przypominam ze Plus podobnie tak "biednie" startował więc może za jakiś czas usługa sie rozwinie i będą tam lądowały gry stosunkowo nowe tak jak w Plusie. Czyżby MS patrząc na rosnącą popularnosc Plusa zmienił swoje postępowanie co do swojej płatnej usługi? Co do multi. Dla mnie ZAWSZE singiel bedzie stał wyżej o MULTI. Podziwiam mocno ludzi ze im się chce tak w kółko grać bf czy coda nabijajac przy tym setki godzin,hehe

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta chmurę która żywy chwali na X1 to skąd się wzięła ? Płatne online. Ludzie 8 lat płacili za nic to MS teraz może inwestować.

Przynajmniej Sony może sobie teraz na więcej pozwolić jak miliony będą płacić, teraz jest szansa że zbudują najlepszą usługę na rynku. Może wyjdzie nam na dobre, tym którzy płacili za ps+, gorzej z tymi dla których darmowe online to był największy plus PSNu. Ich problem. Niech szukają alternatyw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wam powiem to co powiedział mój tata, mojemu bratu kiedy ja grałem na ps2 a starszy na pc i padło pytanie "czemu nie gram na kompie tylko na konsoli ?"...

 

"każdy gra na tym na czym lubi i w co lubi".

 

Więc nie widzę sensu między wojnami platformowymi...

 

Płatny plus boli tych którzy go nie mieli i nie chcieli...mieli do tej pory MP za darmo i im wszystko zwisało, często ludzie brali tylko fify i cody i to był dla nich świat...teraz niestety będą musieli płacić jak będą chcieli mieć ten swój cały świat...

 

To tak samo jak z zakazem palenia w miejscach publicznych...Ci co palili od dawna nie mieli nic przeciwko a Ci co zaczynali to krzyczeli że tak nie wolno...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i o ile teraz nowych mógł przekonywać darmowy online czy Blurej tak sam się zastanawiam co sprzedawcy w sklepach będą mówić osobom chcącym zakupić konsolę.

Kiedyś w Media Expercie przeglądałem gierki a obok stały konsole i jakaś babcia z wnukiem przychodzi i się pytają która konsola lepsza i którą wybrać,to sprzedawca powiedział,że Xbox lepszy,a na moje pytanie dlaczego lepszy,odpowiedzial : bo po prostu jest lepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, moje chłodne trzy grosze( chyba) . Jeśli obie konsole są parametrami zbliżone do siebie , mają płatny online, a gry mają być prawie takie same wizualnie to...... wybieram sprzęt tańszy. Ps4 będzie chyba o 100 euro tańsze? No i jeszcze pojawiło się info że konsola MS ma być w europie pół roku później( jeśli to plotka to mnie poprawcie). Ten argument też przesuwa mnie w stronę sony.

A tak w ogóle to chciałbym mieć te dwie konsole. Dobre granie nie jest złe ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Zaznaczę już na początku, że moją pierwszą konsolą nowej generacji będzie bezapelacyjnie PS4. Coby dyskusja poziom trzymała, argumenty jakieś przedstawić trzeba. Jeszcze fajniej by było, gdyby przedstawione argumenty także jakiś poziom trzymały, czego nie gwarantuję, aczkolwiek się postaram.

 

Argumenty w jedną czy drugą stronę (no dobra, moim zdaniem głównie w jedną... ;) ) można by mnożyć i wymieniać, ja jednak skupię się na kwestiach, które dla mnie były i są kluczowe przy dokonywaniu wyboru nextgena. Choć może źle się wyraziłem - słowo wybór to takie troszkę nadużycie, bowiem ów wybór między jedną a drugą konsolą był jednym z szybszych wyborów w moim życiu, a i od czasu zdecydowania się na PS4 ni razu tego wyboru nie przyszło mi podważyć przed samym sobą, ni nawet się na ten temat zająknąć w swych rozmyślaniach. Skąd to zdecydowanie? Cóż, poniekąd zapewne z powodu przywiązania do marki, a poniekąd z powodu obecnych wydarzeń na rynku konsolowym. Po kolei jednak - chaosu trzeba się wystrzegać, bo wiecie, on zły jest. No chyba że to taki twórczy chaos. Ale on w sumie, gdy rozlewa się z umysłu naszego, to też niedobry, bo w odbiorze trudny. Do dzieła zatem.

 

1) Wspomniało mi się przed chwilą o przywiązaniu do marki. Pierwszy pomyślunek czytelnika na tego typu argument to często coś w rodziaju - "phii, ale mi argument - przywiązanie przywiązaniem, jest to subiektywne uczucie i nijak wpływać nie powinno na racjonalny wybór platformy do grania". Ale czy aby na pewno? Bo widzicie, to przywiązanie nie wzięło się znikąd. To nie tak, że kupiliśmy sprzęt Sony w tej generacji, to kupimy też w kolejnej "bo tak wypada" lub "napis Sony to tak ładnie na konsoli wygląda, i żem się plejstejszyn mówić przyzwyczaił". To przywiązanie, przynajmniej w moim przypadku, płynie z innej strony. Kurczaki, Sony dało nam trzy wspaniałe generacje konsol, z czego dwie zdominowało. I, uwaga, dominując przez dwie generacje i wchodząc "na pewniaka" w trzecią, ani razu nie pokusiło się by godzić w nasze prawa, nie próbowało na chama blokować używek, nie próbowało też żadnych idiotyzmów w stylu "always on". A jakie było zróźnicowanie gatunkowe gier! Kiedy Playstation, a później Playstation 2 rządziło i dzieliło, a Sony było niezparzeczalnym liderem na rynku konsol, istniało coś więcej niż FPSy. Jasne, inne czasy i ciężko to porównywać. Tak właściwie to podczas pisania tego tekstu zrozumiałem, że to przywiązanie do marki nosi też inną nazwę. Zaufanie. Tak, wiem, firmom ufać nie wolno bo to i tamto, ale mimo wszystko darzę Sony zaufaniem. A z pewnością darzę je większym zaufaniem, niż...

 

 

2) Microsoft. Jego pierwsze dziecko, tj Xbox, względem PS2 sprzedał się bardzo słabo. Jako swoisty eksperyment jednak sukces odniósł - ludzie go jako tako kupowali - jego ogólnoświatowa przedaż prawie dobiła 25 milionów. W kolejnej generacji Microsoft odniósł o wiele większy sukces wypuszczając Xboxa 360, a doświadczenie przy produkcji Xboxa zaprocentowało... lub powinno zaprocentować dobrym technicznie sprzętem. Tymczasem przez pierwszy okres drugie dziecko Microsoftu miało niebotyczne problemy z przegrzewaniem. Dlaczego doszło do tego, możnaby zapytać? Otóż Microsoft za wszelką cenę chcąc wyprzedzić Sony z premierą konsoli, wydał - co tu dużo mówić - sprzęt niedorobiony i wadliwy. Nie wiem jak Wy, ale ja czuję niesmak do firmy wyznającej zasadę "kto pierwszy ten wygrany, a że był falstart? Co tam, nie ważne, że spalony (i to dosłownie ;) ), ważne, że pierwszy". Choć bardzo duże plusy należą się tej firmie za wydłużenie okresu gwarancji do lat 3 i dobry serwis. Smrodek jednak pozostał, a że wiele graczy na katar choruje, to inna para kaloszy. Ale ale, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - Sony też w tamtym okresie święte nie było, a zadufanie w sobie i powszechna ignorancja prawie pogrzebały z początku PS3. Ale nie pogrzebały. I całe szczęście.

 

Chcąc krótko podsumować powyższy tekst oraz wyrazić myśl która zaprząta mi głowę od początku jego pisania, powiem tak:

 - Sony dominowało dwie generacje. Było absolutnym liderem. Czy rynek gier umarł w tym czasie z powodu braku konkurencji? Bynajmniej. 

 - Microsoft uszczknął pewien nie największy kawałek tortu podczas obecnej generacji. Po czym chyba dostał niestrawności, bo wpadł na takie świetne pomysły jak wspomniane już przeze mnie always on, które zdecydowany był wprowadzić (i wprowadziłby), gdyby nie gwałtowna i zdecydowana reakcja graczy oraz silna konkurencja preferująca skrajnie inne podejście. Sorry, ale na moje zaufanie czymś takim nie zasłużyli. Co stałoby się z naszym hobby, gdyby to Microsoft usiadł na tronie niczym niegdyś Sony, rządząc i dzieląc dwie generacje? 

 

 

3) Chciałbym się jeszcze odnieść do obecnej generacji. Poruszyłem już temat jej początku - początku, o którym wiele już nie pamięta. Ale przecież nie po tym jak zaczyna, a po tym jak kończy poznaje się prawdziwego mężczyznę, tudzież konsolę ;) To gry nas zespalają i to gry są naszym hobby, nie konsole jako takie. Przyjrzyjmy się więc, jak na tym najważniejszym poletku wypadają te dwie konkurencyjne platformy.

 

Rok 2013

 

Sony - 4 tytuły: God of War: Ascension, The Last of Us, Beyond: Two Souls, Gran Turismo 6

Microsoft - 1 tytuł: Gears of War: Judgment

 

 

Rok 2012

 

Sony - 6 tytułów: Journey, LittleBigPlanet Karting, Ratchet & Clank: Full Frontal Assault, Starhawk, Tales of Xillia 2, Twisted Metal

Microsoft - 2 tytuły: Halo 4, Forza Horizon

 

 

Rok 2011

 

Sony - 12 tytułów: Disgaea 4: A Promise Unforgotten, inFamous 2, Killzone 3, LittleBigPlanet 2, MotorStorm: Apocalypse, Ni no Kuni: Wrath of the White Witch, Ratchet & Clank: All 4 One, Resistance 3, SOCOM 4: U.S. Navy SEALs, Tales of Xillia, Uncharted 3: Drake's Deception, Yakuza: Dead Souls

Microsoft - 4 tytuły: Gears of War 3, Forza Motorsport 4, Crackdown 2, Halo: Reach

 

 

Komentarz jako taki chyba zbędny. Do listy możnaby jeszcze dopisać kilka gier na move / kinecta oraz kilka reedycji, ale postanowiłem zostawić takie tytuły w spokoju. Oczywiście można podważyć sens takiego zestawenia, a w każdym razie jego odniesienie do przyszłej generacji. Czymże jednak mamy się kierować, jeśli nie poczynaniami firm? Może ich zapewnieniami? Wszelkie zapewnienia, szczególnie te poprzedzające nową generację, należałoby przesiać przez gęste sitko, przemielić i jeszcze raz przesiać. A później jeszcze z połowe odrzucić. Patrzę na to co firmy wyprawiały podczas tej generacji. Jak ją rozpoczęły, jak ją zakończyły i jaki mają stosunek do klienta. I, cholera, nadal widzę tylko jeden wybór. A jest nim PS4.

 

 

A nawiązując jeszcze do tematu specyfikacji technicznej konsol - fajnie, że PS4 będzie prawdopodobnie potężniejsza, ale... serio to jest aż takie ważne? Playstation i Playstation 2 nie były najpotężniejszymi konsolami na rynku, a co, źle wam się grało? :) Jesteśmy graczami, gramy w gry. Na czym gramy, to tak naprawdę kwestia drugorzędna. Jak wyjdzie kilka mocarnych exów na Xboxa One (ja chcę RPGi na nową generację!), to być może przemyślę jego zakup. A właściwie, jeśli to będą naprawdę fajne gry, to pewnie go kupię. Ale nie na początku generacji, może pod koniec, może ciut wcześniej. Każdy niech gra na czym mu pasuje, przedstawiajmy dlaczego gramy lub zamierzamy grać na takim a nie innym sprzęcie, grajmy w gry i cieszmy się wspólnym hobby, dyskutujmy o nich i czerpmy z tego przyjemność  :)

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta chmurę która żywy chwali na X1 to skąd się wzięła ? Płatne online. Ludzie 8 lat płacili za nic to MS teraz może inwestować.

Przynajmniej Sony może sobie teraz na więcej pozwolić jak miliony będą płacić, teraz jest szansa że zbudują najlepszą usługę na rynku. Może wyjdzie nam na dobre, tym którzy płacili za ps+, gorzej z tymi dla których darmowe online to był największy plus PSNu. Ich problem. Niech szukają alternatyw. ;)

 

Chmura to marketingowy belkot na chwile obecna - w wywiadze z angry joe - przedstawiciel MS powiedzial wyobraz sobie dodatkowe tranzystory pracujace dla ciebie w chmurze. Nie ma zadnych informacji ani chocby jednego praktycznego przykladu obrazujacego np jak w nowej forzie dzieki chmurze bedziemy mieli bardziej dynamiczne AI. Mamy tylko informacje ze tak bedzie. Wydaje mi sie ze troche nadinterpretujesz fakty (moge sie mylic, ale) MS bedzie uzywal swojej uslugi Azure ktora to dostepna jest od 2010 roku i celem MS bylo wejscie w rosnacy rynek uslug w chmurze. Wiec to nie do konca tak ze gracze to sponsorowali.

 

To tyle sprostowania.

 

No dobra, moje chłodne trzy grosze( chyba) . Jeśli obie konsole są parametrami zbliżone do siebie , mają płatny online, a gry mają być prawie takie same wizualnie to...... wybieram sprzęt tańszy. Ps4 będzie chyba o 100 euro tańsze? No i jeszcze pojawiło się info że konsola MS ma być w europie pół roku później( jeśli to plotka to mnie poprawcie). Ten argument też przesuwa mnie w stronę sony.

A tak w ogóle to chciałbym mieć te dwie konsole. Dobre granie nie jest złe ;-)

 

Tak sa plotki i ploteczki - niemniej czasami w plotce jest odrobina prawdy - wczoraj doczytalem o tym o czym piszesz http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14341998,Xbox_One_w_Polsce_w_czerwcu_2014_roku__Z_21_rynkow_.html?bo=1

 

Slowa klucze: nieoficjalnie, plotki, spekulacje.

 

Pozdrawiam

 

 

 

EDIT:

@Chrono87

Z ciekawosci szukalem informacji o tej chmurze. I coz pozostaje mi sie przyznac do bledu. 

Ludzie (poza tymi co sie interesuja i wiedza jak dzialaja tranzystory, bramki itd - lub ktorzy te informacje pamietaja ze studiow) malo sa zainsteresowani tranzystorem jako takim. Postrzegaja sprzet na wyzszym poziomie i ich interesuje moc obliczeniowa lub jeszcze precyzyjniej jej wykorzystanie przez oprogramowanie ktore ma na danym sprzecie chodzic. 

 

Tak wiec moj blad - Azure i Xbox one cloud to nie jest to samo. Zgodnie z informacjami ktore wygrzebalem (chocby na engadget) MS ma zwiekszyc liczbe serverow uslugi Live z 15K do 300K - to potezny koszt inwestycji. Dalej znalazlem informacje iz nie wiadomo czy owa magiczna liczba 300 000 to maszyny fizyczne czy wirtualne. Dalej dzieki serwerom bedzie oferowana przestrzen dyskowa na dane uzytkownikow - muzyke, filmy, save itd. Programisci beda mogli korzystac z srverow Live jak i tych z MS Azure aby przerzucac na nie czesc operacji (np kalkulacje, glownie te ktore moga byc policzone z wyprzedeniem i dostarczone do urzadzenia). W przypadku kiedy np dodatkowe obliczenia tyczyc beda sie grafiki odpowiedzialnosc spada na tworce gry aby zapewnil on odpowiednie dzialanie gry jesli uzytkownik jest offline. 

 

OK teraz jest troche jasniej przynajmniej dla mnie. To ciekawa idea nie powiem, ale dalej pozostaja pytania: ile z tego bylo w przynajmniej jako kod PoC (kod presentujacy koncepcje w praktyce, na potwierdzenie ze to wykonalne) testowane, ile z tego to zwykla papka marketingowa (nie oszukujmy sie nie ma znaczenia jak nazywa sie korporacja w kazdej marketing to potezne rzesze ludzi). Czas pokaze. 

 

To tylko o tyle chcialem uzupelnic moja wypowiedz.

 

pozdrawiam po raz kolejny

Edytowane przez nallegam
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Lajonela.

FnOyhho.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×