Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Solid HD Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcem zakladac nowego watku i chcialbym zapytac w tym.jezeli nie bedzie on pasowal to prosze o przeniesienie postu.

Jaka gre polecilibyscie podobna do serii MGS?

Jest to jedyna gra w jaka gralem i chetnie do niej wracam po dzis dzien poczawszy od PSX.

Ogolnie moje ulubione tytulu to jak wyzej plus lubie posiedziec czasem przy GTA i czasem odpale Everybodys Golf World Tour.

w kolekcji m.in mam LA.Noire,krotka,dosc fajna wedlug mojego gustu.CoD tak srednio mi podchodzi.

z wyscigow uwazam Grid'a za udana gre,oraz z przygodowek Tomb Rider Underwold.ktorego co prawda z mala pomoca przewodnika musialem skonczyc.

 

Chodzi mi po glowie Assasin,God of War,Battlefield,Uncharted,Havy Rain.

Co mozecie tak z czystym sumieniem polecic?

 

A narazie z wielkim oczekiwaniem na The Phantom Pain :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tytułów, które wymieniłeś nie jest nawet trochę podobny do MGS'a, ale zakładam, że o tym wiesz. Oczywiste skojarzenie to seria Splinter Cell, ewentualnie Deus Ex: Human Revolution. Jeśli masz PSP lub Vitę dobrym pomysłem będzie uruchomienie Syphon Filter. Trudno znaleźć grę podobną do MGS'a, bo seria Kojimy jest absolutnie wyjątkowa.

 

Teraz moje pytanie. Ktoś gra jeszcze od czasu do czasu w Peacewalker'a HD? Będę wdzięczny za pomoc przy walce z bossami. Grając samemu te starcia czasami trwają wieczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji zbliżającej się gwiazdki planuję sobie zrobić prezent pod choinkę. Mam chrapkę od dłuższego czasu ograć serię MGS więc teraz będzie dobra okazja żeby się w taką wyposażyć.

Trochę poczytałem o tym co się działo w pierwszej odsłonie serii - część druga czyli Sons of Liberty jest jej bezpośrednią kontynuacją? Potem Snake Eater, Peace Walker i Guns of Patriots? Chciałbym właśnie zacząć je po kolei przechodzić a przy okazji zbytnio sie nie zagubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodź tak jak napisałeś. Nie jest to chronologiczne jeśli chodzi o wydarzenia, ale taka była kolejność wydawania gier. Kojima pewnie miał powód, żeby to tak rozwiązać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie :)

Czy ma znaczenie jaką wersję kupię? US czy EU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam o różnicach między tymi wydaniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą kolejnością będzie:

1. MGS3: SE

2. MGS: PW

3. MGS5: TPP

4. MGS: The Twin Snakes (biały kruk, porażające ceny na aukcjach. Tylko na GCN)

5. MGS2: SOL

6. MGS4: GOTP

 

Pomijam oczywiście jedną część na PSP bodajżę Acid i części wydane na MSX-a. Przyznam się że sam grałem tylko w MGS4 (przechodzona po kilka razy)  a w jedynkę grał jakieś 16 lat temu brat. Ciągnie mnie żeby zagrać na Gamecube w ten remake. Jeśli miałbym grać w tą serię to właśnie w takiej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem, ale się wypowiem? Nie rób koledze mętliku w głowie, granie w takiej kolejności spowoduje, że nie doceni rozwoju gameplaya, który zaszedł z biegiem lat, a przejście z TPP do starszych części może być bolesne (sterowanie).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia już zamówiona, dzisiaj może do mnie przyjdzie :)

Zagram chyba tak jak napisała Silvena - po kolei tak jak to wszystko wychodziło.

Fabułę już sobie nakreśliłem, o co tak naprawdę chodzi i co się działo w 1 częsci. Powinienem płynnie zacząć i bez zgrzytów wszystko rozumieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS 2 skończył w tym roku 14 lat ale dawno sie tak nie wkręciłem w żadną grę.

Grając nawet nie czuję tego, że to gra z czasów PS2.

 

Mam tylko problem ze strzelaniem - mega ciężko jest się przestawić z klasycznego strzelania L1 + R1 na :square: .

Przy Oldze męczyłem się strasznie długo, gdyż nie mogłem totalnie w nią wycelować. Tak samo mam problem z Dog Tag'ami :P już mam gościa na muszce, już opuszczam broń a tu bang - leży.

No ale coś ogarnąłem, że trzeba delikatnie opuścić :square: lub nacisnąć szybko R2.

 

Jako totalny nowicjusz serii odpaliłem na razie very easy - żeby po prostu mieć jakieś przetarcie i pojęcie przed kolejnymi częściami.

 

Tak czy inaczej - nie żałuję żadnego wydanego grosza na MGS HD Collection ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójeczka skończona w 12h - było to wprowadzenie mojej osoby do sagi MGS. Wypadło to bardzo dobrze. MGS pochłonął mnie totalnie i obłędnie. Historia ciekawa i przyciągająca.

MGS 3 stawiam jednak wyżej - 18h i święta z głowy. Wszystko ograne od dechy do dechy, wszystkie cutscenki, dialogi.. śmiało mogę powiedzieć, że MGS 3 to chyba najlepszy tytuł jaki ograłem do tej pory na PS3.

Teraz czas na Peace Walker'a - ale chyba na spokojnie bo boję się przedawkowania Snejka a przede mną jeszcze 3 kolejne części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, Peace Walker jest chyba zdecydowanie najdłuższy z tej kolekcji.

Ukończyłem dopiero 3 rozdział a mam na liczniku 14h - wszystkie EXTRA OPS do tej pory wykonane.

Trochę denerwują te cut-scenki jak z komiksu - przyzwyczaiłem się do normalnych tak jak w MGS3 ale idzie przeżyć.

I wiadomo - wciąga jak każdy MGS.

Ktoś jeszcze gra w co-opie w tę część?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się nakręciłem na MGS3.

Odkurze dziś po pracy PS3 i spróbuję wreszcie skończyć tego Metala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×