Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

Kontrolery Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

tekstowa komunikacja jest np. w LBP (ale headset też działa)

No fakt, podobnie jak w Home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum ktos chyba dawal nawet tutoriala jak doczepic kolorowa diode pod przyciskiem HOME w ds3. Trzeba poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku przyznam bez bicia, że jestem starym pecetowcem i dopiero ostatnio zaopatrzyłem się w PS3.

Moim problemem jest opanowanie pada. W związku z tym - pytanie. Czy to jest kwestia przyzwyczajenia, czy wszyscy "wymiatacze" korzystają z FragFX i innych wynalazków?

Ja osobiście uwielbiam FPSy - na PCta CoD:(4|WaW|MW2) - z myszką się po prostu wymiata. Na PS3 grafika i cale zdecydowanie mnie przekonują do powalczenia z padem... W weekend zaopatrzyłem się w Battlefield: Bad Company 2 - gra genialna, ale szanse póki co mam tylko jako snajper. Gdy przyjdzie do walki 1 na 1, strzelam wszędzie tylko nie w przeciwnika ;) Generalnie celuję wszędzie pomiędzy podłogą a sufitem... Przesunięcie celownika równolegle w (w miarę) linii prostej wydaje się po prostu niemożliwe... Dla kogoś kto "wymiata" w CoD na PC jest to frustrujące ;) nie oczekuję efektywności PC, ale chciałbym być w stanie zabić kogoś w walce 1:1, choćby wtedy gdy jest obrócony plecami do mnie :P Bo i w takich przypadkach dostawałem w d.

Dlatego ponawiam pytanie, które zadałem wyżej - czy to kwestia opanowania pada? Gra (BC2) jest przecudowna, ale przeraża mnie to jak wolno się do pada przyzwyczajam...

Pozdrawiam!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograsz i będzie dobrze , jest to kwestia przyzwyczajenia . Na konsoli w każdą grę gra się inaczej . Nawet dla mnie granie na zmianę np. w Killzone'a 2 i Uncharted 2 bywa frustrujące , bo w każdej z tych gier jest inne sterowanie , ale wystarczy pograć 10 minut , wczuć się w grę i już lecę head'a za heade'em hehe . Jak dopiero się przesiadasz z pc'ta , to tym bardziej musisz spędzić trochę czasu z padem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam przerabiałem Twój przypadek. Nie masz się czym martwic. Po prostu praktyka i jeszcze raz praktyka. Gdy przesiadłem się z PC-eta na PS3, fpsy były dla mnie jakbym pierwszy raz w nie grał ale po ok dwóch tygodniach czułem się jak ryba w wodzie;) Wystarczy trochę pograć a z czasem sam odczujesz, że zaczynasz wymiatać! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja też byłem PC-owcem jakiś czas temu i kiedy przesiadłem się na PS3 nie mogłem na początku patrzeć na wszelakiego typu shooter-y... Powiem, że miałem nawet pomysł, aby sprawić sobie frag-a, bo nie dawałem rady... na szczęście nie kupiłem i jestem zadowolony..

Teraz idzie mi całkiem nieźle na padzie, jak na moje zdolności (nigdy nie byłem wielkim "wymiataczem" w strzelankach...

Dodam tylko, że satysfakcja jest o wiele większa, gdy trafiasz kogoś w głowę zwykłym padem, aniżeli fragiem, czy myszką, bo to każde dziecko opanuje w 5 minut.....

Jedynym wyjściem jest trening, trening.... i nie poddawać sie ;-)

Rzezimieszki.png

Edytowane przez rzezimieszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wszystki powyżej podpiszę się dwiema rękami :) Wparawa przyjdzie z doświadczeniem, musisz pograć i tyle,

Osobiście Uncharted 1 i 2 ogarnąłem bardzo szybko ale wszystkie FPS'y nadal sprawiają mi trudności BF, Killzone - ale nie gram za dużo i stąd problem, jedynie dead space mi bardzo szybka się przyswoił ...

Pad jest po czasie niezastąpiony - zresztą sam zobaczysz :) Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Dzięki wszystkim serdeczne za słowa zachęty - w takim razie będę nadal się kompromitował z padem - frajda jest ogromna tak czy inaczej. Zobaczymy jak będzie za parę tygodni :)

Dzięki i do przeczytania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam pada to cały czas świecą się wszystkie 4 diody ale nadal 0 kontaktu z konsolą nawet resetuję pada też nie pomaga. Podłączam kablem działa ale jak już rozłącze to nie działa. Co jest grane ja nie chcę grać na tym padzie mając go ciągle podłączonego do konsoli kablem USB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz drugiego pada? Mozliwe ze siadl modul BT, tylko nei wiadomo czy w konsoli czy w padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dlaczego mój pad ładuje się tylko i wyłącznie na kablu USB dołączonym do konsoli ? Gdy podłączam identyczny do pada nic nie "trybi";/ Chodzi o to ,że posiadam dłuższy kabel USB i chciałbym zastąpić nim tego króciaka które dało mi Sony wraz z konsolą. Z góry dzięki za wyjaśnienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien się ładować , być może ten twój dłuższy kabel nie daje zasilania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czyli jaki? bo Jak ma 5m to raczej ci się nie będzie lądować.

Ja jeżeli muszę go ładować i leżeć na kanapie to podpinam 3m przedłużacz do ps3+oryginalny kabel do DS3 łączę je razem i wszystko śmiga.

Edytowane przez alekabanpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im dłuższy kabel tym większe straty - by to wyrównać powinien być odpowiednio grubszy.

jednym słowem brak ładowania - przy za długim i za cienkim kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to ze tym samym kablem ładuje swoje PSP ? Dlatego nie chodzi tutaj o długość itp. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy na krótszym kablu ładuje Ci się pad - czy też nie

Odpowiem sam - sorki ładuje się napisałeś w 1 poście - a znasz wymagania prądowe i specyfikacje jakie muszą nastąpić by rozpoczął się proces ładowania - bo ja osobiście nie znam

Tak odchodząc lekko od tematu - posiadam 4 zewnętrzne dyski na USB 2,5" - i powiem Ci że w zależności od dysku mam różne 2 kable - jeden stara 80 jeszcze ATA wymaga ciutkę większego prądu i mam dla niej krótki kabel lub taki dłuższy z 2 wejściami pod USB - bo na dłuższym kablu z pojedynczym zasilaniem dysku nie rozpoznaje.

Widzisz jakie cuda.

USB ma +5V i 500mA (max) takie są specyfikacje żeby Ci policzyli straty na kablu poproś kolegów z jakiegoś elektronicznego forum i znajdź minimalny prąd ładowania pada

Poza tym dlaczego SONY daje 1,5m kabel - dlatego że jest to średni wzrost chińczyka w prowincji chujang.

Kup sobie ładowarkę USB - każdy sklep z komórkami ma - i też kabel raczej nie będzie dłuższy niż 2m

Pozdrawiam i temat do zmaknięcia

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to ze tym samym kablem ładuje swoje PSP ? Dlatego nie chodzi tutaj o długość itp. ;p

A moze poprostu PSP ma mniejsze napiecie ladowania i daje rade na tym dluzszym kablu, a pad juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina kabla.

Miałem tak samo z kablem do PSP (USB + wtyczka ładowania aku w konsoli na 1 przewodzie).

Za cholere nie bangla mi z padem, natomiast z PSP wszystko jest w najlepszym porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batera PSP 3.6v Pad 3.7v więc może rzeczywiście jest to wina kabla nie wiem już sam. Sprawdzę co się stanie jak podłączę przedłużkę do USB od Sony. Próbowałem jeszcze z ładowarkami pod USB jedna od palmtopa a druga od mp3 i nic ;/ może również zasilane są mniejszą mocą niż Pad i dlatego nie chce ładować. Więc tu chyba ładowarki do telefonów itp. pod USB również odpadają;/ A fajnie by było gdyby działały bo wtedy podłączał bym pada w kontakt przy kanapie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sprawdziłem teraz ładowarkę od MDA +5V 1A - czyli wystarczająco mocy i nie ładuje

Ale sprawdzę jak mi się pad rozładuje czy ładuje, czy nie ale to za parę dni bo oba pady mam naładowane - zawsze sobie podłączam albo pod KONSOLE albo TV albo KOMPA by były naładowane. Ale koło soboty 1 powinien mi się rozładować i jak konsola da znać o niskim poziomie baterii to podłącze do zewnętrznej ładowarki i będę wiedział. 

EDIT 1)

No i otrzymałem komunikat o rozładowanym padzie - podłączam do zewnętrznej ładowarki tak śmigam jeszcze z 5 min - sprawdzam status naładowania a tam niestety brak ładowania myślałem że może nie mrugają diody ale niestety zewnętrzna ładowarka nie ładuje.

Natomiast tak jak już powiedziałem Konsola samo się rozumie, KOMP, TV (pozostało mi do sprawdzenia DVD) ładują pada

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim kablem podłączasz pada np do TV by się ładował ;> czy aby nie tym co był w zestawie z konsolą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam Aminów,modów oraz pozostałych użytkowników

Panowie w konsoli ps3 a dokładniej w padzie jest ta funkcja(sixaxis) czy jakoś tak

co pozwala kręcić padem jak kierownicą itp itd

posiadam grę PURE i z tyłu jest ikonka że ta gra obsługuję tą funkcję lecz jak gram i przechylam pada na boki nic się nie dzieje

*Tak wiem jestem laikiem a konsole ps3 posiadam od tygodnia

ale chciałbym się dowiedzieć jak się używa tego bajeru

mógłby ktoś dokładnie wytłumaczyć jak to działa ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne w opcjach gry sie wlacza ta opcje (ja tak mam w gta 4)

dałem na ON i ni chu chu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablem dołączonym do konsoli podpinałem poza konsolą do pc i ładuje bez problemu, do tv chyba tym samym ale tego nie sprawdzę bo nie mam usb w swoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×