Skocz do zawartości
Gość dragon85pl

Kontrolery Do Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim kablem podłączasz pada np do TV by się ładował ;> czy aby nie tym co był w zestawie z konsolą ?

Nie całkiem innym :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy normalnym jest, że pad spóźnia nieznacznie przyciśnięcie ?

Np. jadę autem w Dirt 2 i widzę, że jak skręcam to skręca koła moment później.

Czy to normalne ? Czy da się to ustawić ? Jeżeli tak to jak ?

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina gry nie pada. Pograj w inne gry (np ridge racer) i sprawdz czy tez masz opoznienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opisze jak to sie stało:

Pad był podpięty do konsoli kablem USB (bo sie ładował), grałem sobie i nagle się wyłączył i nie chce się włączyć.

Stało sie coś takiego komuś kiedyś? Może wystarczy jakoś zresetować? (nie wiem) z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Spróbuj zresetować tym małym przyciskiem z tyłu pada lub podłącz kablem usb i naciśni przycisk PS,może to pomoże ;)

Edytowane przez Dawidos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpięcie nic nie pomaga, a jak resetowałem  to włączył się na chwile i znowu wyłączył  :confused:

zadziałał, podłączyłem do PS3, lezał 5min i się włączył jak odpiąłem to sie wyłączył, ale jak znowu podpiąłem to działa moze poprostu bateria sie rozładowała do zera? hmm. oby działał  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jak jest podlączony to dziala a jak odlączony to nie hmm... mozliwe ze bluetootch padł ci w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jak jest podlączony to dziala a jak odlączony to nie hmm... mozliwe ze bluetootch padł ci w konsoli.

Albo w padzie... Weź od kogoś pada i zobacz czy inny działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Może wystarczy jakoś zresetować? (nie wiem) z góry dzięki.

Obawiam się, że padł Ci pad - jednakże od spodu masz przycisk reset po prawej stronie środkowej śrubki

Problem z padem miałem ze wcześniejszym firmware od 3.15 nic takiego nie zauważyłem

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewne wątpliwości co do ładowania pada. Pomijam pierwsze ładowanie, które było po zakupie konsoli. Teraz po 7 dniach pojawiła się informacja ,że stan baterii pada jest niski i muszę go podładować. I teraz pojawiają się wątpliwości. Mam pada porządnie rozładować a potem ładować czy mogę od razu podłączyć go do USB? Chodzi mi o to czy w jakiś sposób ma to konsekwencje w przyszłym użytkowaniu pada. Czy z tymi pierwszymi ładowaniami pada nie jest tak jak z formatowaniem baterii np. w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Czy z tymi pierwszymi ładowaniami pada nie jest tak jak z formatowaniem baterii np. w telefonie?

Pytanie jaka bateria jest jeżeli jest to nowy pad to masz tam baterię litowo-polimerową (bez efektu pamięci - no bardzo minimalny) - dla dobrego funkcjonowania opłaca się by wykonywały one pełen cykl - czyli rozładowanie - naładowanie. Jest to o wiele lepsze dla żywotności. I to wszystko.

A baterie takie same jak w telefonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem wersje, że przy nowszych bateriach lepiej ładować, kiedy pojawia się już informacja o naładowaniu. Rozładowanie baterii do końca nie służy, ale możliwe jest, że na odwrót tak jak napisał stachna - inne rodzaje baterii inne ładowanie. Tak czy siak nie wydaję mi się, że przy kontrolerze sony ma to jakieś większe znaczenie. Przy bateriach laptopów i innych urządzeniach, które zapotrzebowanie energii jest wielokrotnie większe zaczyna coś znaczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje DS3 ładuję w cały świat. Wogóle się nie przejmowałem przy pierwszym ładowaniu/rozładowaniu i działają bez zarzutu. Trzymają również całkiem długo i nie odczuwam żadnego dyskonfortu. Ponadto oba pady mam wrażenie "trzymają" podobnie a jeden jest sporo starszy ...

:confused:

Jest już odpowiednie miejsce na Twoje pytanie >>> http://www.ps3site.pl/forum/topic/28683-pad-pomoc-i-porady/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i wystarczy sam reset. Moje fusy mowia ze moze jednak nie zadzialac. Najlepiej po prostu sprobuj go zresetowac :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich :)

Nie znajdując pomocy, zgłaszam się tutaj.

Mianowicie, ostatnio spadł mi pad na ziemie z wysokości około 1,5m. Zauważyłem, że krzyżak teraz wtapia się jak w masło (gdy się go wciska to stawia mniejszy opór i głębiej wchodzi w pada) i coś w środku "lata". 

Jak uważacie, czy jest sens rozkręcać go i liczyć na to, że go naprawię czy oddać go do naprawy, gdzie wymienią potencjalnie zepsute części?

Docenię każdą odpowiedz :)

Dziekuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma po co go oddawać. Uszkodzenie mechaniczne, twoja wina.

A rozkręcenie jest dobrym pomysłem. Kiedy mnie w ten sam sposób "zapadł" się przycisk X poprosiłem ojca by go rozkręcił i wybadał (sam jestem niegramotny jeśli chodzi o te sprawy). Pad działał* po tym jak ta lala ;)

*działał, a nie działa gdyż 'zmarło' mu się ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis w nocy, po wielu godzinach pisania pracy postanowilem przed snem, twardo o 5 rano rozegrac na dobranoc meczyk w fife. Problem polega na tym, ze niestety konsola nie chciala wykryc pada. Wszystkie diody migaly w szybkim tempie po czym zgasly a wiec pad nie zostal wykryty. Poczatkowo myslalem, ze kontroler przeszedl na emeryture, co nie ma co ukrywac od dawna mu sie nalezy, ale sprobowalem podlaczyc drugiego pada, rzadko uzywanego i problem niestety ten sam. Oba jednak dzialaly kiedy podlaczylo sie je za pomoca kabla. Jeszcze wieksze bylo moje zaskoczenie gdy teraz, przed chwila wlaczylem konsole i pad zostal wykryty, jak gdyby nic sie wczesniej nie stalo...

Pytanie brzmi czy ktos mial podobny problem? Czy z czasem on sie nasilal i konieczna byla reklamacja? Czy samemu, w co jednak watpie, da sie go rozwiazac? Zostalo mi 8 miechow do konca 2letniej gwarancji, moglbym oddac, ale podlacza pada, wykryje go i stwierdza, ze usterki nie ma :D

Btw: od dluzszego czasu zauwazylem tez takie nazwijmy to ciche skrzypienie w konsoli, prawdopodobnie gdzies w gornej prawej jej czesci. Wie ktos co to moze byc? Myslalem, ze to naped, bo podczas grania czesto to slysze, ale sciagajac pliki problem wystepowal nadal. HDD?

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada trzeba sparować z konsolą,na drugiej stronie pada masz taki mały guziczek naciśniesz go.Potem sparujesz i będzie cacy.Te skrzypnięcie jest normalnie,czasami plastik strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi więc tu proszę o pomoc. Mam konsole Slim250gb z 1 padem. Wszystko działa bez problemu. Koleżanka ma dokładnie tą samą wersje konsoli i 1 pada. Gdy spotykamy się aby pomęczyć kilka gier moja konsola nie może znaleźć Jej pada. U Niej działa bez problemu. 2 Pady, bezprzewodowo, bez żadnych ustawień. U mnie działa mój pad, a u niej wszystkie kontrolki migają. Usterka konsoli, czy może muszę coś ustawić w systemie?

@Edit

Lub inaczej jeśli napisałem mało zrozumiałym językiem. Jak podłączyć drugiego oryginalnego Sixaxis'a pod PS3. Oba pady działają. U niej wystarczy w obu nacisnąć przycisk PS i oba pady (bez jakiejkolwiek konfiguracji) łapią połączenie. Na mojej konsoli Jej pad nie reaguje nawet gdy mój jest wyłączony. (nie potrafi też włączyć konsoli po przyciśnięciu PS). Trzeba jakoś zarejestrować dodatkowy pad w systemie?

Z góry dziękuje za pomoc,

Casterine

Edytowane przez Casterine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadna usterka.

sam bylem w podobnej sytuacji - pada kolezanki podlacz kablem usb(tym od pada) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale u niej gdy po raz pierwszy podpinaliśmy na raz 2 pady, nie trzeba było używać kabla i oba pady działały bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz pada raz kabelkiem żeby się zsynchronizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada trzeba sparować z konsolą,na drugiej stronie pada masz taki mały guziczek naciśniesz go.Potem sparujesz i będzie cacy.Te skrzypnięcie jest normalnie,czasami plastik strzela.

Parowac mozna kablem przeciez ;) A dwa ja mam tego pada podlaczonego do konsoli od 16 miesiecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez co się paruje?Chyba przez kabel nie?Jeśli coś się takiego zaś stanie to wciśnij guziczek i sparuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siopaki ja mam problema po zlozeniu pada. Musialem go rozebrac bo drink mi prysnal na niego i kilawisz X sie zacinal . tzn sklejal i nie odbijal zawsze. Rozkrecilem wyczyscilem zlozylem i tu problem. Gdy dostaje vibracji to ten silniczek z wiekszym "smigielkiem" klepocze mi strasznie w padzie. Jak by tam w srodku latal. Musze mocno pada sciskac zeby tego slychac nie bylo. Rozkrecilem i patrzalem czy wylatuje ale nie. Siedzial w miejscu gdzie ma. Obrucilem go troche i jeszcze zapalke tam miedzy wlozylem zeby bylo stabilnie. Byl troche spokoj i znow p rzy duzych vibracjach klekota mi pad. Jak ustawic tego silniczka czy co moze byc nie tak ?? I druga rzecz cos klawisze L2 i R2 tak jakby za lekko laza. Wystarczy leciutko je dotknac i juz reaguja. Nawet przy tych fibracjach najwiekszych zaobserwowalem ze R2 sie wciska samo czasami bo mi czary puszczalo w GOW III heh. Czy moze to byc wina looznej tej tasiemki co jest w srodku ? A mozze te druciki gdzies tam dokladnie trzeba wlozyc co sa przy tych przyciskach ?

Ktos juz rozkrecal pady, mial podobnie ? HELP !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×