Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurza ze SE zmnienil "nieco" gre i teraz mozemy sie tylko domyslac czy to nie przypadkiem przez to ze FFXIII jest multiplatformowy.....

Zmienili kombat (patrz filmik wyrzej dla przypomnienia wink.gif) wycieli "kawalek" swiata co jeszcze..... no comment...

Ale i tak czekam.... mam nadzieje ze jest warto smile.gif

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troche z innej beczki. Ktoś wie może jak FFXIII zachowuje sie na zwykłym telewizorze SD? Tak tak, wiem że w świecie odbiorników HD to pytanie zakrawa o profanację, nie mniej nadal dla wielu użytkowników PS3 to jedyna opcja. Nie pytam tu już tylko o ewentualne problemy z czytaniem co niektórych czcionek, spotkałem sie bowiem z opinią, że na zwykłym TV część menusów wywala poza ekran. Ktoś może orientuje sie bardziej w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu było porównanie jakości obrazu na telewizorze hd i sd. SD wypadł tragicznie - zamazany, czasami nieczytelny obraz. Dobrze, że zadałeś takie pytanie, bo sam zapomniałem o tym. Trzeba jak najszybciej zmieniać TV :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie troche z innej beczki. Ktoś wie może jak FFXIII zachowuje sie na zwykłym telewizorze SD? Tak tak, wiem że w świecie odbiorników HD to pytanie zakrawa o profanację, nie mniej nadal dla wielu użytkowników PS3 to jedyna opcja. Nie pytam tu już tylko o ewentualne problemy z czytaniem co niektórych czcionek, spotkałem sie bowiem z opinią, że na zwykłym TV część menusów wywala poza ekran. Ktoś może orientuje sie bardziej w tej sprawie?

Kiedy gra była jeszcze w produkcji mówiono, że nie będzie ona działać na odbiornikach SD i będzie obsługiwać jedynie rozdziałki HD. Jak ją odpalisz na zwykłym telewizorze będziesz miał mocno przycięty i zniekształcony obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam a propo tych dysproporcji hd/sd względem FFXIII, że jeden z recenzentów Famitsu wytknął "słabo widoczną czcionkę podczas zadawanych obrażeń". Ta osoba na pewno grała na telewizorze klasy HD i jeśli tam wystąpiły takie problemy to można się tylko domyślać, jak ta gra wygląda w Standardowej Rozdzielczości.

Bez poŻyczonych okularów od dziadka ani rusz mniemam ;)

EDIT: A to się chochlik wpierdzielił do mojej wypowiedzi - już ubiłem dziada :P

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam a propo tych dysproporcji hd/sd względem FFXIII, że jeden z recenzentów Famitsu wytknął "słabo widoczną czcionkę podczas zadawanych obrażeń". Ta osoba na pewno grała na telewizorze klasy HD i jeśli tam wystąpiły takie problemy to można się tylko domyślać, jak ta gra wygląda w Standardowej Rozdzielczości.

Bez porzyczonych okularów od dziadka ani rusz mniemam ;)

Ja moj pierwszy kontakt z demkiem FF XIII mialem wlasnie na SD, i to bylo, emm, cos tragicznego, ale wszystko bylo w MIARE widoczne, mimo to, lepiej nie ryzykowac wydania 200 zl tylko po to aby potem pluc sobie w brode z powodu niemoznosci komfortowej gry.

btw. Soul, pozyczonych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Potwierdziłeś zatem moje przypuszczenia, a innym niezaopatrzonym jeszcze w HaDeka zadałeś klin pod żebra ;)

Niestety takie są realia, że w obecnych czasach bez odpowiedniego telewizora zabawa z PS3 to jak lizanie cukierka przez papierek i chyba lepiej w takim wypadku zainwestować w Wii bo ta konsola w pełni supportuje SD.

PS. Alu - jak widać, rzadko cokolwiek poŻyczam i ze słowem dałem du.y ;) Mea Culpa :P

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Potwierdziłeś zatem moje przypuszczenia, a innym niezaopatrzonym jeszcze w HaDeka zadałeś klin pod żebra ;)

Niestety takie są realia, że w obecnych czasach bez odpowiedniego telewizora zabawa z PS3 to jak lizanie cukierka przez papierek i chyba lepiej w takim wypadku zainwestować w Wii bo ta konsola w pełni supportuje SD.

PS. Alu - jak widać, rzadko cokolwiek poŻyczam i ze słowem dałem du.y ;) Mea Culpa :P

Tak na dobrą sprawę nie musisz mieć od razu full HD 200hz truemotion Xengine3 czy jeszcze jakieś bajery...

Ja od dwóch lat jadę na HDready 26' 50Hz i powiem ci że bardzo ładnie wszystko wygląda. Oczywiście, na telewizorze za 3,5tys lepiej od tego mojego który teraz ile może kosztować??? 1400zł? Ale obraz jest wystarczający (zadawalajacy).. Przynajmniej na 2 lata bo już się powoli przymierzam do zmiany :P ale to za pół roku pewnie.

Filmy Blu-Ray, czy gry po hdmi robią wrażenie... prędzej czy później i tak zmienisz tv albo ci się popsuje i zostaniesz z Wii bez niczego... ja bym w tv zainwestował ale to moje zdanie. I wydaje mi sie z tego co widziałem że FF nie ma aż tek niebotycznej grafiki (THX 2 M$) żeby kupowac najlepszy tv.. co innego GT5 ale to inna bajka :)

PS. wlasnie zupdate'owali oficjalna strone FF13. tak na dobra sprawe nie ma tam nic takiego co by mnie porwalo... ani poradnika, ani bestiariusza, spisu czego kolwiek.. no nic.. tylko to co mozna wyczytac juz w necie od dluzszego czasu. no moze wiecej postaci opisali.

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pykam na 26 LCD co dziwne w salonie mam 50 cos cali (dokladnie niewiem ile) ale jeszcze go tam nie podlaczylem (ps3) .... moze w tym tygodniu jak starzy beda w pracy to sobie jakis filmik odpale w Full HD biggrin.gif

A tak wogole to juz coraz slabiej wyczekuje tego tytulu.... na poczatku to chcialem sie normalnie zesrac.... jaki to kombat grafa itd. Ale kombat zmienili i ogolnie jakos ta gra...... w kazdym badz razie kupie ja no bo wkoncu to Final nie... ale napewno nie w dniu wydania i nie w kilka tygodniu po.... moze po kilku miesiacach...

Chyba ze znajde kilkaset $ na ulicy xD

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pozwolę sobie opisać wrażenia po kilkudniowym graniu w FFXIII wersja JP u mojego kumpla, który sprowadził import,

Po pierwsze, (to co wszyscy wiemy) liniowość jest tak masakryczna, że nie wiem po co mamy minimape w tej grze, to po prostu tak boli, że po prostu chce mi się płakać nie wiem po co ktoś wymyślił na padzie strzałki w lewo i prawo w tej grze są nie potrzebne

Po drugie fabuła jest "spoko" ma nieźle zrównoważone tempo mieliśmy 28h played to tylko wrażenie z tych 28 h nie z całej gry

Po trzecie walka wygląda fajnie, działa fajnie, ale no właśnie, co bym nie naciskał i tak wygram i ten auto potion no lol, to co "mi" się nie podoba to, że jeśli party lider zginie to game over a jeśli chce zmienić taktykę postępowania u danej postaci w czasie bitwy to musze zrobić to masowo a nie pojedynczo

Po czwarte system rozwoje postaci to nie sphere grid z X tylko casual noob SG dla retardów i tyle

Moja konkluzja:

Ten tytuł to przehajpowany produkt który tylko nazywa się FF gdyby nazywał się Last Remnant XIII dostałby średnie noty a jego sprzedaż byłaby do d....

XIII to dla mnie tylko bardzo ładnie wyglądająca gra bez żadnej głębi którą znajdziemy w tytułach pokroju DS czy DA:O

Jeśli uważacie, że to wszystko bzdury kupcie i oceńcie sami ja sztabowi marketingowemu SE nie sprawię dobrych wyników

EPIC FAIL

PS: nie mogli dać opcji auto play, przynajmniej mógłbym sobie iść zrobić pizze i obejrzeć 60 godzinny serial

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie opisać wrażenia po kilkudniowym graniu w FFXIII wersja JP u mojego kumpla, który sprowadził import,

Po pierwsze, (to co wszyscy wiemy) liniowość jest tak masakryczna, że nie wiem po co mamy minimape w tej grze, to po prostu tak boli, że po prostu chce mi się płakać nie wiem po co ktoś wymyślił na padzie strzałki w lewo i prawo w tej grze są nie potrzebne

Po drugie fabuła jest "spoko" ma nieźle zrównoważone tempo mieliśmy 28h played to tylko wrażenie z tych 28 h nie z całej gry

Po trzecie walka wygląda fajnie, działa fajnie, ale no właśnie, co bym nie naciskał i tak wygram i ten auto potion no lol, to co "mi" się nie podoba to, że jeśli party lider zginie to game over a jeśli chce zmienić taktykę postępowania u danej postaci w czasie bitwy to musze zrobić to masowo a nie pojedynczo

Po czwarte system rozwoje postaci to nie sphere grid z X tylko casual noob SG dla retardów i tyle

Moja konkluzja:

Ten tytuł to przehajpowany produkt który tylko nazywa się FF gdyby nazywał się Last Remnant XIII dostałby średnie noty a jego sprzedaż byłaby do d....

XIII to dla mnie tylko bardzo ładnie wyglądająca gra bez żadnej głębi którą znajdziemy w tytułach pokroju DS czy DA:O

Jeśli uważacie, że to wszystko bzdury kupcie i oceńcie sami ja sztabowi marketingowemu SE nie sprawię dobrych wyników

EPIC FAIL

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie opisać wrażenia po kilkudniowym graniu w FFXIII wersja JP u mojego kumpla, który sprowadził import,

Po pierwsze, (to co wszyscy wiemy) liniowość jest tak masakryczna, że nie wiem po co mamy minimape w tej grze, to po prostu tak boli, że po prostu chce mi się płakać nie wiem po co ktoś wymyślił na padzie strzałki w lewo i prawo w tej grze są nie potrzebne

Po drugie fabuła jest "spoko" ma nieźle zrównoważone tempo mieliśmy 28h played to tylko wrażenie z tych 28 h nie z całej gry

Po trzecie walka wygląda fajnie, działa fajnie, ale no właśnie, co bym nie naciskał i tak wygram i ten auto potion no lol, to co "mi" się nie podoba to, że jeśli party lider zginie to game over a jeśli chce zmienić taktykę postępowania u danej postaci w czasie bitwy to musze zrobić to masowo a nie pojedynczo

Po czwarte system rozwoje postaci to nie sphere grid z X tylko casual noob SG dla retardów i tyle

Moja konkluzja:

Ten tytuł to przehajpowany produkt który tylko nazywa się FF gdyby nazywał się Last Remnant XIII dostałby średnie noty a jego sprzedaż byłaby do d....

XIII to dla mnie tylko bardzo ładnie wyglądająca gra bez żadnej głębi którą znajdziemy w tytułach pokroju DS czy DA:O

Jeśli uważacie, że to wszystko bzdury kupcie i oceńcie sami ja sztabowi marketingowemu SE nie sprawię dobrych wyników

EPIC FAIL

A ja na YT obejrzałem z trzydzieści dziesięciominutowych częsci jak ktoś to przechodzi i mimo że dalej jestem na tej liniowości która kiedyś się kończy (jak zapowiadają) to mi się gra podoba.

Ale dopiero jak bede kończył angielskojęzyczną wersję FF napisze czy warto kupować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak dobrze z jRPG w lutym-marcu.<_<

Pewniakiem wydaje się być WKC (w następnym nr. "ekstrima" będzie recenzja), mamy też Star Ocean 4 choć tu polityka wydawcy w stosunku do X360 i PS3 była mocno lekceważąca dla tej drugiej platformy (no i głos Lymle w ang. wersji jest iście hardkorowy, na szczęście w jap. wydaje się być o niebo

).

O Tales of Vesperia można raczej zapomnieć, Last Remnant znikło gdzieś w otchłaniach ciemności ...

Pozostaje jeszcze Last Rebellion, choć tu producentem jest Nippon Ichi co jakoś specjalnie mojego zaufania nie wzbudza (pożyjemy zobaczymy).

No i pozostaje jeszcze Final Fantasy XIII.

To na jakie gry jRPG się decydujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale porażka będzie jak nie wydadzą vesperii poza japonią :(

ja mam gdzieś recenzje i opinie innych i biorę wszystkie jrpg jakie teraz wyjdą (z wyjątkiem Last Rebelion które jakoś mi nie podchodzi wolałbym Disgaea 4 no ale zobaczymy): Star Ocean 4 (już zamówione) WKC i FFXIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie opisać wrażenia po kilkudniowym graniu w FFXIII wersja JP u mojego kumpla, który sprowadził import,

Po pierwsze, (to co wszyscy wiemy) liniowość jest tak masakryczna, że nie wiem po co mamy minimape w tej grze, to po prostu tak boli, że po prostu chce mi się płakać nie wiem po co ktoś wymyślił na padzie strzałki w lewo i prawo w tej grze są nie potrzebne

Po drugie fabuła jest "spoko" ma nieźle zrównoważone tempo mieliśmy 28h played to tylko wrażenie z tych 28 h nie z całej gry

Po trzecie walka wygląda fajnie, działa fajnie, ale no właśnie, co bym nie naciskał i tak wygram i ten auto potion no lol, to co "mi" się nie podoba to, że jeśli party lider zginie to game over a jeśli chce zmienić taktykę postępowania u danej postaci w czasie bitwy to musze zrobić to masowo a nie pojedynczo

Po czwarte system rozwoje postaci to nie sphere grid z X tylko casual noob SG dla retardów i tyle

Moja konkluzja:

Ten tytuł to przehajpowany produkt który tylko nazywa się FF gdyby nazywał się Last Remnant XIII dostałby średnie noty a jego sprzedaż byłaby do d....

XIII to dla mnie tylko bardzo ładnie wyglądająca gra bez żadnej głębi którą znajdziemy w tytułach pokroju DS czy DA:O

Jeśli uważacie, że to wszystko bzdury kupcie i oceńcie sami ja sztabowi marketingowemu SE nie sprawię dobrych wyników

EPIC FAIL

PS: nie mogli dać opcji auto play, przynajmniej mógłbym sobie iść zrobić pizze i obejrzeć 60 godzinny serial

Eeee tam nie przesadzajcie znowu, zaraz zrobicie z FFXIII najgorsza gre jaka wyszla zanim jeszcze to nastąpiło. Wyluzujcie ludzie, jak na razie famitsu dało grze 39/40 a inne recki z wyjatkiem dwoch chyba sa bardzo pozytywne.

Rozumiem, że japońskiego nie znasz? Czyli o fabule raczej niezbyt mozesz sie wypowiadać, bo za kilku godzin filmow nie zrozumiales pewnie ani słowa. A jest to glownym atutem wszystkich czesci. Co do liniowości to rzeczywiscie moze byc irytujaca, ale jeśli by tak sobie przypomnieć np. FFX to tam było dokładnie to samo, tylko ze czasem dali nam wiekszą przestrzeń na ktorej dokładnie nic nie było prócz potworów. Ale szło się dalej bo było się ciekawym następnego filmu. Teraz co do rozwoju postaci i walki, to jest bardzo możliwe, że dopiero gra się rozkręci - we wspomnianej dziesiatce tak było. Do 75% gry łotało się wszystkich jak się chciało, rozwoj postaci łatwy i przyjemny dopóki nie przyszedł boss ktory był bardzo ciezki do przejscia i rozwalał Cie jednym ciosem jeśli się nie miało danej rzeczy rozwiniętej. Miejmy nadzieje, że jest tak i tym razem.

Mi najbardziej szkoda, braku miast i mini gier, ale nadal wiąże z tym tytułem wielkie nadzieje i jestem prawie przekonany że mi się będzie podobało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie umie mówić po japońsku ale zjadłem zęby oglądając setki anime i czuje blusa w tej kwesti

(tekst 18 + przeczytaj ale nie odpisuj kimkolwiek jesteś puki nie zagrasz w pełną wersję)

FFXIII nie jest złą grą w wersji angielskie będzie tylko ciutkę gorsza i irytująca za sprawą angielskiego dubingu

To co mnie dosłownie wkurwiło to to, że SE robi nas w konia za każdym razem, pokrojona gra bo im się nie chciało robić miast (o x360 nawet nie wspomnę) przyznali to w wywiadzie, to miała być jedna z trudniejszych części tymczasem to gra dla dziadka, który uruchamia malucha w niedziele do kościoła, miało nie być dlc tymczasem będą, niech no jeszcze dadzą te miasta czy miejscówki które rzekomo wywalili bo nie pasowały do gry to wtedy pierdolne z krzesła do końca, powiem teraz w stylu hitlera z YT kochałem tą serie wyczekiwałem jarałem się każdym trailerem, screenshotem ale po zagraniu w pełną wersję mam dosyć bycia walonym w tyłek i już widzę te uśmieszki w SE uff udało nam się zarobić na kolejnym finalu który funkcjonuje określając go marketingowo "dojna krowa"

Tyle jadu, ale musiałem to tylko moja nic nie warta opinia, więc kupcie grę i przekonajcie się, że ta gra nie zasługuje na FF w tytule bo jest średnia a FF to tytuły na 9.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znajomości języka nie możesz się autorytatywnie wypowiadać. Animki z subami nie poprawiają tego stanu rzeczy.

BTW serię FF albo się kocha, albo nienawidzi. Oczywiście, każdy może zmienić kiedyś zdanie, ale jeśli grało się we wszystkie/większość gier z serii, to raczej tak szybko nie skreśli się nowej odsłony. Zagramy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w Finalach najwazniejsza jest fabula.... jezeli trzynastka bedzie miec wyjebista fabulke to piep&^# reszte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w Finalach najwazniejsza jest fabula.... jezeli trzynastka bedzie miec wyjebista fabulke to piep&^# reszte :)

Bez przesady. Dla dobrej fabuły to można sobie kupić książkę. Kupuję grę (a już w szczególności FF), dla złożoności mechaniki i opcji, w których można grzebać godzinami porównując equipment, czary etc. Po premierze na pewno będzie można znaleźć na YT filmik z fabułą sklecony z wyciętych scenek więc po co mam kupować grę?

Fabuła w grach jest na poziomie książeczki z kaczuszką dla 2-letniego dziecka, a te lepsze wyjątki to jak Saga Ludzi Lodu za 1.99 z Faktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dla dobrej fabuły to można sobie kupić książkę. Kupuję grę (a już w szczególności FF), dla złożoności mechaniki i opcji, w których można grzebać godzinami porównując equipment, czary etc. Po premierze na pewno będzie można znaleźć na YT filmik z fabułą sklecony z wyciętych scenek więc po co mam kupować grę?

Fabuła w grach jest na poziomie książeczki z kaczuszką dla 2-letniego dziecka, a te lepsze wyjątki to jak Saga Ludzi Lodu za 1.99 z Faktem.

Racja. Mnie osobiście FF skusił do siebie (na samym początku) grafiką... Później zacząłem się wkręcać w zbieranie wszystkich przedmiotów jak popadnie (jak jakiś menel normalnie), później w maksowanie postaci, wszystkie czary, karty, tajniki i rozwalanie najtrudniejszych przeciwników. Fabuła była z boku ale na pewno zwróciłbym na nią uwage jakby była na tyle beznadziejna. Generalnie mnie FF skusiło do siebie kilkoma aspektami i na pewno nie była to fabuła (na początku przynajmniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzanicie panowie. ;) W RPG najważniejsza jest fabuła, jeśli nie byłoby dobra w FFach, to byłoby to coś dziwnego, prawda? Wszystkie bajery, o których piszecie też są istotne, ale nowego FAJNALA będę oceniał głównie pod kątem fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce o niczym przesądzać, ale wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na to, że FFXIII okaże się wielką klęską. Przy czym klęska dla tej serii oznacza, iż gra będzie dostawała średnie oceny w granicach 7-8,5 na 10. Natsu ma rację, za samą nazwę każdemu tytułowi z tej serii dopisuje się co najmniej jeden punkcik. Informacje o skrajnej liniowości powtarzają się tak często, że straciłem wszelką nadzieję na to, że mogą mijać się zprawdą. Nadto ostatnie doniesienia prasy (patrz PSX Extreme) wskazują na to, że graficznie też jest średnio. Tereny po których się poruszamy świecą pustką, tekstury są jakby z poprzedniej generacji. Trudno mi stwierdzić co jest bezpośrednią przyczyną tych wszystkich wad ale najpradopodobniej zamiast epic game będzie epic fail. Obym się mylił. Co do fabuły to być może będzie dobra jak na jRPG, ale bez wymagającego systemu walki i złożonego sposobu rozwoju postaci gra z tego gatunku nie ma szans na powodzenie. Ja na pewno w marcu XIII-ki nie kupię, może jak cena zejdzie do 99 zł to się zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzanicie panowie. ;) W RPG najważniejsza jest fabuła, jeśli nie byłoby dobra w FFach, to byłoby to coś dziwnego, prawda? Wszystkie bajery, o których piszecie też są istotne, ale nowego FAJNALA będę oceniał głównie pod kątem fabuły.

Przerzuc sie na ksiazki fantasy w takim razie, tam fabula bedzie nawet "lepsiejsza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero na ksiazki tak... to moze wszyscy ktorzy tak bardzo zarzucaja nowemu Finalowi liniowosc, niech przerzuca sie na jakiegos sandboxa typu Oblivion i macie juz radoche "bo moge sobie skrecic"....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero na ksiazki tak... to moze wszyscy ktorzy tak bardzo zarzucaja nowemu Finalowi liniowosc, niech przerzuca sie na jakiegos sandboxa typu Oblivion i macie juz radoche "bo moge sobie skrecic"....

Mimo licznych wad Obliviona - przeklęty level scaling - to nie można mu odmówić różnorodności i otwartego,fascynującego świata. To było RPG z najbardziej oryginalnymi i najciekawszymi side quest'ami. To nie chodzi o to, żeby sobie skręcić, tylko o to, żeby móc odpocząć na chwilę od wątku głównego, porozmawiać z NPC-ami - których z resztą w FFXIII jest tyle co kot napłakał. A fabuły gry nie ma co porównywać do fabuły książek bo to dwa różne sposoby opowiadania historii i nikt nie powinien mieć wątpliwości co do wyższości literatury w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×