Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

@kopacz

po primo, nigdy nie narzekalem na fabule, wiec kiedy tak mocno starasz sie insynuowac jaki to ja zly, omin podpunkt iz najezdzalem rowniez na fabule, bo to robi sie smieszne,

secundo, jestem zdumiony ze twoj upor przekracza kazdego osla na tej planecie i przejrzales moje posty w poszukiwaniu haczykow, schlebia mi to ze tak latwo mozna wjechac na ambicje komus, jednakze!

co do mojej znajomosci z ff, nie chce ci przypominac o wielki nieomylny ze te posty sa sprzed roku, w tym czasie wiele sie zmienilo, w FFy wtedy gralem za czasow PSX, za to w czerwcu kupilem sobie PSP i zagralem ponownie jako dojrzalszy juz gracz, i docenilem ich fabule i system rozgrywki, dialogi, dlatego zaczalem sie na nie powolywac, bo o ile za czasow PSX na 100% przeszedlem FF 7 i 9, to i tak wiele w grze nie rozumialem z powodu brakow w jezyku, teraz kiedy jestem stary i obcykany w temacie gier, powrot do tego byl jak przyslowiowe "oswiecenie" - takie bingo, oby tak XIII wygladal, a tu lipa, stad sceptyczne podejscie, a nie uwazanie iz gra to gowno, ale to tez pisalem i to ci jakos umknelo bo widzisz tylko to co chcesz, ehh przykry przypadek.

demem fakt bylem zdumiony, wrecz oczarowany za pierwszym razem, napisalem ze jesli oprawa AV tak bedzie wygladac wersji finalnej, nie bedzie mi to przeszkadzac, i nic sie nie zmienilo, wiec znowu nietrafiony argument, postaci od poczatku juz nienawidzilem, same baby i idioci faceci, wiec nie rozumiem, w tej kwestii nic sie nie zmienilo, wiec dalej nie rozumiem po co to przywolujesz jako kontr-argument ? o.O - glupi jestes czy co? ...

co do tego co sie zgadza to juz inna spiewka, o ile na poczatku mi to pasowalo, system walki, liniowosc do bolu to o ile przeczytalem ze POL gry tak wyglada, to az mi sie zagotowalo, nie bedzie sklepow, miast, i auto-heal, bo o ile godzinne demo pelne akcji jest super, to 20h chodzenia po TAK waskim korytazu, znuzy kazdego, jak chcesz mozesz szukac dalej o ile tym postem jeszcze bardziej ci wjechalem na ambicje, nie bede tracic czasu na jakies wieksze litanie bo jak napisalem, nie jestes tego wart, miales mnie ignorowac a dzien przed sylwestrem marnujesz czas na szukanie i czytanie moich postow, to swiadczy o twoim charakterze, widac ze jestes zawziety i zarozumialy, w sumie nic dziwnego skoro przed sylwestrem masz na to czas skoro spedzisz go sam ze swoim ego:) na prawde, wspolczuc ci zaczynam :)

@andrzej001

napisalem to ogolnikowo, ale skoro juz sie czepiasz to chociaz nie zmieniaj tak argumentow, niedawno probowales mi udowodnic iz sie myle powolujac na X, wiec spalilo to na fiasku wiec teraz czepiasz sie liniowosci rozgrywki, to sie robi nudne, jak tu ci udowodnie ze sie mylisz to czepisz ukladu klawiszy i bedzie to tak czy siak moje pyrrusowe zwyciestwo bo spokoju nie zyskam :) takze odpuszcze lepiej, dla swietego spokoju.

p.s do siego roku, obyscie sie zdziwili w dzien premiery FF'a ^_^ pozytywnie lub negatywnie oczywiscie ;p

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróżę Ci szczęśliwe życie. Jesteś niesamowity. Nikt nie jest w stanie pokazać Ci jak bardzo się mylisz. Nie słuchasz nikogo. Jakiekolwiek argumenty by się nie pojawiły, to i tak je zignorujesz, bo wiesz najlepiej. Przykre, ale tego typu podejście gwarantuje sukces w życiu.

Co do zdolności językowych, przykro mi bardzo, ale masz spore problemy z mową ojczystą, więc tak się nie burz. Napisałem, że ludzie (nie miałem na myśli Ciebie, wszak Ty gry jeszcze nie masz) nie znający języka oceniają fabułę i system gry, a Ty oczywiście wziąłeś to do siebie.

Przejrzenie tematu nie jest niczym nadzwyczajnym. Człowiek dorosły w dyskusji powinien powoływać się na fakty i opierać swoje wypowiedzi na słowach osoby z którą dyskutuje. Jeśli traktujesz to jak coś dziwnego, to przykro mi bardzo, ale nie dojrzałeś do dorosłego udzielania się na forum.

W kwestii ignorowania, to radzę przypomnieć sobie odpowiedni fragment i zwrócić uwagę na takie słówka jak "mogę" i zdanie "nie będziesz mi niczego narzucał". Tłumacząc na polski. Jak będę chciał to zignoruję Twoje teksty, tak jak Ty zwykłeś to robić, ale o tym zadecyduję ja.

Obcykany jesteś w grach? Ciekawe, bo tego nie widać. Chyba, że mamy Ci uwierzyć na słowo. Jak byś wolał

Sceptyczne podejście to jedno, ale Twoja postawa i wypowiedzi nie mają z nim nic wspólnego. Ty już oceniłeś grę. Gwoździem do trumny, według Ciebie, jest "niska" sprzedaż gry w pierwszym tygodniu od premiery. Wow. Dojrzały spec z Ciebie. Najśmieszniejszy jesteś pisząc o tym jaki to z Ciebie wyjadacz, który po latach na PSP ogarnął 7 i 8, które za młodu średnio mu podpasowało, ale teraz dojrzał. czy dojrzały gracz jedzie po grze, bo mu się ludziki nie podobają, albo sa "babami"? Śmiech na sali.

Tyle na temat. Nie podałeś żadnego argumentu na podtrzymanie swoich tez i oszczerstw, jedynie rzucasz obelgami na lewo i prawo.

PS. wypowiedź kieruję bardziej do innych czytelników, wszak Ty i tak jej nie przeczytasz, a nawet jeśli, to i tak nie zrozumiesz, lub przeinaczysz.

PS2. fajnie próbowałeś udawać Soul`a zwracając się do mnie per "wielki nieomylny(sic!)".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde mi cie szkoda, btw "tyle na temat" na jaki temat, bo chyba nie FF XIII ? - przeistaczasz temat w swoje osobiste sprawy "zly alu niszczy postami moja gre marzen, dokope mu i pokaze jak bardzo sie myli", w sumie nie bede tego ciagnal w nieskonczonosc bo mamy nowy rok i szkoda mi juz czasu na takiego goscia jak ty, pisalem juz z 2 razy ze lepiej bedzie skonczyc temat, to nie, jestes uparty i dalej drazysz, coz, to JA ci zycze powodzenia w zyciu, ja juz mam wszystko co mi do szczescia potrzebne, napisalbym co, ale to jednak juz osobista sprawa, a skoro juz oceniamy czyjes zycie, to nie tak ostro, ale ok ja tez ci powroze bo sadze ze przed toba dopiero jeszcze wszystko, twoja zawzietosc i zaruzomialosc daleko cie nie zaprowadzi, upartosc czasami to cecha pozytywna, ale w polaczeniu z 2 wczesniejszymi, schodzi juz na tor wad, i taki wlasnie jestes ty, uparty, zawziety i zarozumialy, jesli nie zalozysz firmy ktorej bedzie prezesem, to nawet do zamiatania ulic cie nie zatrudnia bo nie potrzeba im takich ludzi, radze sie zmienic zanim wkroczysz w sfere odpowiedzialnego zycia bo to bardziej tobie sie przydadza zyczenia typu "szczesliwego zycia" - i zycze ci tego, mamy nowy rok wiec masz juz co wpisac do "listy noworocznych postanowien", a i zapomnialbym, dopisz jeszcze "bede stosowac akapity w wypowiedziach", bo rzeczywiscie, niewiele brakowalo abym nie przeczytal tego posta z powodu obawy o oczoplas

co do PS2, nikogo nie udawalem, sam wczesniej wytknalem ci te uwage a Soul pod moim postem to bardziej rozwinal bo najwyrazniej poczul sie troche urazony sposobem w jaki odniosles sie do jego tekstu, w sumie nie zdziwilem sie, kazdy ogarniety uzytkownik zauwazy jakiego zarozumialca tu odstawiasz, wiec nie dziw sie jesli ktos ci pusci jeszcze na tym forum podobnie cyniczna uwage typu "o wielku guru, nasz nieomylny bycie doskonaly"

A co do mojego obcykania w grach, dla niektorych wystarczy spojrzec w moj gamertag, choc to i tak wierzcholek gory lodowej obok takiego tytulu jak np vicemistrz polski w KZ2 2x z rzedu :) czy bardzo dobra reputacja jako gracz FPSowy, np w pod-forum Modern Warfare 2 :) - ale to tez inna historia, i wbrew temu co pomyslisz, to nie jest tak ze non stop gram, po prostu doswiadczenie goruje.

To juz prawopodobnie ostatni moj post do ciebie, a przynajmniej na pewno w tym roku, takze sayonara, moze sie jeszcze z toba pokloce kiedy wytrzezwieje :) tobie pozostawiam wolna reke, buszuj po moich postach i szukaj haczyka cala noc :)

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wczoraj demko END OF ETERNITY, które zapowiada się całkiem ciekawie. Słowem, wszyscy zawiedzeni FFXIII mają niezła alternatywę. Gra nie jest może tak ładna jak FF, ale widać, że twórcy mieli niezły pomysł na grę i może się spodobac szerszej publice.

AlurardMZ>> Lubisz mieć ostatnie słowo? Jeśli tak, to należy do Ciebiee, bo ja już tematu nie ciągnę. Nie zrozumiałeś apelu, nie zrozumiesz go nigdy. Zarozumialec, w mojej skromnej osobie, daje Ci spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy Final Fantasy XIII, Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII i Final Fantasy VERSUS XIII ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy Final Fantasy XIII, Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII i Final Fantasy VERSUS XIII ?

Final Fantasy XIII bedzie pierwszym tytulem z serii "Fabula Nova Crystallis" - czyli swoista kolebka finali dziejacych sie w tym swiecie, w sklad owej wchodzic beda, wlasnie jako pierwszy Final Fantasy XIII, potem prawdopodobnie Final Fantasy VERSUS XIII (bedzie to inna historia z innymi bohaterami, ale prawdopodobnie w tym swiecie ekskluzywnie na PS3) oraz Final Fantasy AGITO XIII - tak samo jak w przypadku VERSUSa z tym ze ekskluzywnie na PSP.

Troche chaotycznie pisane ale dopiero wracam do zmyslow, mam nadzieje ze zrozumiesz o co chodzi ^^ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jakby wersja VERSUS jest dodatkiem do FINAL FANTASY XIII a AGITO to poprostu wersja na inną konsole, w tym przypadku PSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jakby wersja VERSUS jest dodatkiem do FINAL FANTASY XIII a AGITO to poprostu wersja na inną konsole, w tym przypadku PSP.

VERSUS bedzie osobna gra a nie dodatek (jesli o taka postac dodatku ci chodzilo), wydana tylko na playstation 3, a z XIII bedzie je laczyc tylko swiat w ktorym dzieje sie akcja i nic innego, nie wiem czy prosciej sie juz to da opisac.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka jeszcze tyle czasu do premiery....... A najgorsze jest chyba to ze gra wychodzi 1DZIEN po moich urodzinach. To na bank nie dostane go w prezencie...

Gierka zapowiada sie ciekawie, co do liniowosci to mi nie przeszkadza jezeli fabula bedzie ciekawa/wciagajaca. Combat jest fajny mial byc chyba fast itd i im calkiem niezle wyszlo ;)

Luknalem na kilka gameplayow i musze przyznac ze bedzie niezla jatka ^^ teraz tylko trzeba to jakos przetrzymac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na Forum to mój pierwszy post. Zabiorę głos w dyskusji na temat FFXIII nie będę jednak nikogo zniechęcał czy zachęcał do tej produkcji. Grę ukończyłem (znam japoński w stopniu średnim, co wystarczy, aby zrozumieć fabułę). Jakie są fakty:

Grafika 10/10 jest świetna, nie ma co mówić wiele razy zabije was widok który ujrzycie, epicko fantastycznie, poza tym miodnie, wszystko jest szybkie przejścia z menu do gry z cg do walki z walki do eksploracji błyskawica 0 loadingów (praktycznie). Gra jest dynamiczna, szybka, DAJE FUN.

Muzyka 9/10 jest Świetnie aczkolwiek nie wszystkie kawałki wpadają w ucho. Ale to jest sugestywna i tylko MOJA OPINIA każdy musi to usłyszeć aby ocenić.

Fabuła Hmm tu jest trudno. Bo co mogę napisać czy mi się podobała? W sumie tak ALE była dosyć średnia jak na FAJNALA. Moim zdaniem 13 w tej kwestii jest podobna do FFX-2 niż innym częścią. Osobiście jak dla mnie zbyt cukierkowa i lekko przewidywalna. ALE TO MOJA PONIA proszę się nią nie sugerować. Są momenty świetne które łapią za serce ,magnetyzują pchają do działania ALE są też motywy żenujące i głupie dla Europejczyka które spokojnie przejdą w Japońskiej POP kulturze. TO nie jest minus w końcu gramy w JRPG ALE troszeczkę mnie to denerwuje powtarzam to tylko moja opinia. Może dlatego ze mam juz 26 lat a ta część jest adresowana do młodszego odbiorcy? Kwestia fabuły na pewno będzie poruszana wielokrotnie kiedy wszyscy z was przejdą już grę na razie gdybym miał wystawić ocenę to dam 8/10.

Postacie: Są dosyć płytkie nie wszystkie ale osobiście uważam odstają lekko do standardów do jakich przyzwyczaiła nas seria. Oczywiście to ponownie subiektywna opinia ALE spodziewałem się lepszych charakterów, psychologicznie bardziej złożonych.

Liniowość: Jest, jest duża, czy jest większa niż w przypadku reszty części pozornie tak. Na pewno mapy lokacji są MNIEJ skomplikowane właściwie idziemy prosto przez kilka godzin i co chwile oglądamy filmik czy to źle? Cóż mi osobiście działa to lekko na nerwy.

Poziom trudności: Gra jest średnio trudna, nie jest łatwo ale nie jest jakoś specjalnie trudno. Owszem są bossowie którzy potrafią dopiec ale ogólnie nie można tej gry porównać do Vagrant story czy Demon's Soul. W tej kewesti jest standardowo. Co do auto leczenia po walce mam mieszane uczucia. Nie lubię ogólnie opcji "auto" w grach. (za chwile dadzą opcje auto gra :D = gra sama się gra jak jesteś w pracy).

Podsumowanie: Gra jest dobra nie jest taka jakiej oczekiwałem ale nie mogę powiedzieć abym strasznie się na niej zawiódł. Mam jednak nadzieje że Versus będzie lepszy. Widać jednak że Squer-enix stawia na ilość niż na jakość produkcji. Nie wróży to dobrze serii FF zwłaszcza że widać że komercha ma coraz większy wpływ na ich gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie , ja nic do liniowości nie mam , zbrzydły mi te sandboxy... tyle ich już jest , że patrzeć się nie da na to zwiedzanie... ot zobaczcie sobie taki God Of War.. niby liniowa rozgrywka , czasami cofniemy się do jakiejś lokacji , ale gra cholernie wciąga. Jeśli FFXIII ma mieć taką siłę przyciągania , to jestem za liniowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także dzisiaj zagrałem chwilę w wersje japońską , zakupioną przez mojego serdecznego kolegę pilota British Airways(co ciekawe sprzedawca podobno zapewniał go że w grze jest możliwość wyboru japońskich napisów :pardon:).Co prawda ,ja gry nie kończyłem,języka kompletnie nie znam, więc z pełnymi ocenami wstrzymam, kiedy zagram w wersję europejską w której będę w stanie coś zrozumieć.

Gra ma z pewnością piękną grafikę, typowo "finalową" muzykę, łatwe, wyjątkowo dynamiczne walki (nawet gdy czasami po prostu nie wiedziałem co robię ze względu na niezrozumiałość niektórych komend).Cut scenek jest rzeczywiście dużo (na godzinę grania miałem 3 a z tego co mówił kumpel na początku gry jest jeszcze więcej) i są dobrze wykonane od strony technicznej.Podsumowanie:

Jest kolorowo,jest dynamicznie,jest liniowo,jest "finalowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także dzisiaj zagrałem chwilę w wersje japońską , zakupioną przez mojego serdecznego kolegę pilota British Airways(co ciekawe sprzedawca podobno zapewniał go że w grze jest możliwość wyboru japońskich napisów pardon.gif).Co prawda ,ja gry nie kończyłem,języka kompletnie nie znam, więc z pełnymi ocenami wstrzymam, kiedy zagram w wersję europejską w której będę w stanie coś zrozumieć.

Gra ma z pewnością piękną grafikę, typowo "finalową" muzykę, łatwe, wyjątkowo dynamiczne walki (nawet gdy czasami po prostu nie wiedziałem co robię ze względu na niezrozumiałość niektórych komend).Cut scenek jest rzeczywiście dużo (na godzinę grania miałem 3 a z tego co mówił kumpel na początku gry jest jeszcze więcej) i są dobrze wykonane od strony technicznej.Podsumowanie:

Jest kolorowo,jest dynamicznie,jest liniowo,jest "finalowo".

Dodając do tego wypowiedź qualme jestem kupiony. Po FF spodziewam się FF. Ze swoją oceną poczekam aż ukończę grę, ale wydaje mi się, że nie powinno być źle. S-S swoimi grami pokazał kawał cudownej fantastyki, zaś S-E trzepie na marce kapustę. Jeśli przekroczą pewną granicę, to stracą pewnie niejednego klienta (w tym mnie), ale jeśli FF XIII będzie jeszcze "fajnalowa", to może jest nadzieja dla serii. Zawsze jednak byłem za tym, żeby sportowcy/pisarze/aktorzy/itp. kończyli karierę dopóki są na topie, a przynajmniej w czołówce. Jeśli FF ma się staczać, to im szybciej gry z tej serii przestaną być wydawane tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając do tego wypowiedź qualme jestem kupiony. Po FF spodziewam się FF. Ze swoją oceną poczekam aż ukończę grę, ale wydaje mi się, że nie powinno być źle. S-S swoimi grami pokazał kawał cudownej fantastyki, zaś S-E trzepie na marce kapustę. Jeśli przekroczą pewną granicę, to stracą pewnie niejednego klienta (w tym mnie), ale jeśli FF XIII będzie jeszcze "fajnalowa", to może jest nadzieja dla serii. Zawsze jednak byłem za tym, żeby sportowcy/pisarze/aktorzy/itp. kończyli karierę dopóki są na topie, a przynajmniej w czołówce. Jeśli FF ma się staczać, to im szybciej gry z tej serii przestaną być wydawane tym lepiej.

łatwo prawić takie mądrości jak cię nie dotyczą.

Firmę też byś zamknął jakby ci zaczęła największy zysk przynosić?? sportowiec, aktor, pisarz czy wydawca gier to taka "firma", czasem sama dla siebie.

Denerwują mnie takie nieżyciowe farmazony...

Jesteś chyba dorosłym człowiekiem KopaczK i powinieneś wiedzieć jak to wszystko się kręci.

Nikt ci nie zakończy kariery/działalności w takim momencie.

No chyba że zginie to wtedy staje się legendą jak Bruce Lee :)

Aha... i myślę że stoczenie się FF nie nastąpi szybko. SE poza pewnym schematem FF wprowadza innowacje, później wysłuchuje uwag i na tej podstawie powstaje nowa część. Uczą się na błędach i chcą dać nam jak najlepszy produkt bo wiedzą że bez uznania graczy są na straconej pozycji :) A że niektóry FF jest lepszy a niektóry gorszy to tylko efekt eksperymentów próby zadowolenia gracza nowościami. tak uważam. I na pewno za kilka lat powstanie najlepszy FF który będzie kwintesencją tego co najlepsze w serii, taką mam nadzieje :D

a i jeszcze coś dodam :D Taka pozytywna myśl co pewnie wszystkim się spodoba..

Pamiętam jak patrzyłem na te dni w VGrelease... 340 dni premiera, 188 dni premiera... wiecie co... zostało 63dni :) 2 miesiące :) za miesiąc zostanie miesiąc :) juhuuuuUUuu

Edytowane przez Ch3rrY
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i się z Tobą zgadzam w 100, a nawet 200%. Piszę jedynie o przyszłości, która może nastąpić. Podobnie wygląda sprawa z PESem (chyba nawet ścinaliśmy się w tej kwestii) i wierzę, że FF i PES nadal będą mnie rajcować i skłaniać do zakupu nowszych konsol. AlucarDMZ stwierdził, że z uporem maniaka bronię tej serii, więc, jak widzisz, trochę się nie zrozumieliśmy. Poziom zeszmacenia tytułu musiałby być bardzo niepokojący, bym rozważył zakończenie wieloletniej przygody z tą serią.

Jestem dorosy i wiem jak to działa. ;) Sugeruję tylko, że spojrzenie fana/kibica na sprawę może byc trochę inne. Np. taki Małysz mógł zakończyć x lat temu i być niepokonanym czempionem, wybrał inaczej. Czy to źle? Nie wiem, ale na bank już nie będzie miał drugiej takiej szansy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i się z Tobą zgadzam w 100, a nawet 200%. Piszę jedynie o przyszłości, która może nastąpić. Podobnie wygląda sprawa z PESem (chyba nawet ścinaliśmy się w tej kwestii) i wierzę, że FF i PES nadal będą mnie rajcować i skłaniać do zakupu nowszych konsol. AlucarDMZ stwierdził, że z uporem maniaka bronię tej serii, więc, jak widzisz, trochę się nie zrozumieliśmy. Poziom zeszmacenia tytułu musiałby być bardzo niepokojący, bym rozważył zakończenie wieloletniej przygody z tą serią.

Jestem dorosy i wiem jak to działa. ;) Sugeruję tylko, że spojrzenie fana/kibica na sprawę może byc trochę inne. Np. taki Małysz mógł zakończyć x lat temu i być niepokonanym czempionem, wybrał inaczej. Czy to źle? Nie wiem, ale na bank już nie będzie miał drugiej takiej szansy.

No dokładnie. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Mam nadzieje że gdy FF bedzie schodziło ze sceny, od razu na nią bedzie wchodził nowy produkt SE, innowacyjny, lepszy... może już 3D :) i zacznie się nowa saga, jeszcze lepsza a FF nie odejdzie w cieniu...

PS.Odnośnie PES to ja w to grałem od 5 do 2009 także też kilka nocy i tylko w tym roku mam odmienne zdanie na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak odbierałem dzieciaki od kumpla pograłem jeszcze chwilę(mimo że sądziłem że wytrzymam do europejskiej premiery bez grania) , która zmieniła się w praktycznie 3h grania.Gra dalej była bardzo dobra , aczkolwiek w niektórych lokacjach razi mała różnorodność przeciwników za to poziom trudności walk wzrósł więc jest ok.Walki z bossami ciekawe i może nie jakieś bardzo trudne ale trzeba się bardziej przyłożyć niż do zwykłej walki.Natomiast efekty czarów urywają głowę. Nawet zwykły fire (chyba fire bo nazwy w wersji jap nie rozpoznam) wygląda super.

Teraz kończę wszelkie relacje z FFXIII i nie proście o więcej:tongue:, bo wczoraj zobaczyłem pewien zwrot fabularny, który nawet bez znajomości języka był zrozumiały no i się trochę zezłościłem...

P.s W poprzednim poście chochlik mi wyrazy zamienił, miało być angielskie napisy, zamiast japońskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego wynika ze niestety SE idzie bardziej w kierunku masowym a szkoda..... a moze chodzi oto ze XIII jest multiplatformowy a Versusa chca zrobic lepszego..... no coz pozostaje nam tylko czekac. Aczkolwiek na X za swoich czasow tez sie troche narzekalo ale byl to super tytul wiec..... pozostaje tylko ocenic wlasne wrazenia wraz z otrzymaniem wlasnej kopi ;D

Slyszeliscie cos o trybie online? Nie chodzi o multi tylko o takie "popierdolki" gdzies czytalem ze ma byc taki tryb ale w zadnej recenzji ani w zadnym gameplay'u niema wzmianki onim...

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o różnych DLC związanych z FFXIII. Nie wiem jednak czy to będą dodatki do gry, czy bajery od XMB, HOME, itp.

Marudzono też na VIII, a teraz nazywana jest (bardzo słusznie) klasycznym FF, więc należy dać grze szansę.

Co do FFXIII VERSUS, to nie zdziwię sie jeśli też wyląduje na Xklocku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o różnych DLC związanych z FFXIII. Nie wiem jednak czy to będą dodatki do gry, czy bajery od XMB, HOME, itp.

Marudzono też na VIII, a teraz nazywana jest (bardzo słusznie) klasycznym FF, więc należy dać grze szansę.

Co do FFXIII VERSUS, to nie zdziwię sie jeśli też wyląduje na Xklocku. wink.gif

Szczerze mowiac to mi natym jakos nie zalezy ;P wyjdzie czy niewyjdzie na x'a wazne aby wyszlo szybko ;P, tak mam juz ochote sobie pociupac ^^

Aaa ogladalem review zwyklego gracza i FXIII nazwal klasyka ^^ wiec moze z tej gry beda jakies ludzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jeśli różnica wad i zalet (każdy gracz ma swoją listę) wyjdzie na zero, wszyscy powinni być zadowolen, bo tytuł raczej nie zawiedzie. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zadawałem to pytanie i pozostało bez odpowiedzi, to spróbuję jeszcze raz :)

Jaka jest forma rozrywki??

Powrót do kart czy może coś na zasadzie blitzball'a? a może kompletnie z tego zrezygnowali i posiłkują się pobocznymi minigrami typu skakanie na skakance? :) a może nic nie ma? :(

Premiera już była także pewnie odpowiedź się znajdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zadawałem to pytanie i pozostało bez odpowiedzi, to spróbuję jeszcze raz :)

Jaka jest forma rozrywki??

Powrót do kart czy może coś na zasadzie blitzball'a? a może kompletnie z tego zrezygnowali i posiłkują się pobocznymi minigrami typu skakanie na skakance? :) a może nic nie ma? :(

Premiera już była także pewnie odpowiedź się znajdzie :D

Ponoc nie ma zadnej mini gierki, tak wyczytalem na gamefaqs i pisalo o tym kilka osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych mini gierek niestety niema ;/ mamy kilka sidequestow oraz bonus po ukonczeniu gry ale otym nie mowie zeby nie bylo spoilerow ;P

Mam nadzieje ze wydadza jakiegos DLC ^^ byle nie na godzinke jak to sie ma w dzisiejszych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych mini gierek niestety niema ;/ mamy kilka sidequestow oraz bonus po ukonczeniu gry ale otym nie mowie zeby nie bylo spoilerow ;P

Mam nadzieje ze wydadza jakiegos DLC ^^ byle nie na godzinke jak to sie ma w dzisiejszych czasach...

Mini gierek nie ma, za to sidequestów ponoć jest sporo,jak się przebrnie przez liniowy początek.Też liczę na DLC z jakąś minigierką, bo w sumie niejako były one częścią każdego nowego finala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×