Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Swięta racja...

Dobrze , że chociaż EXy od Sony trzymają jakotaki poziom...

Wcześniej mając przerobionego x360 nawet nie chciało mi się ściągać tego całego chłamu , który ukazuje się w każdym miesiącu , co dopiero mówić o kupnie...

No i na prawę nie wiem jak Square opuściło się do tak niskiego poziomu...

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz się już chyba nikt nie dziwi dlaczego Sony odpuściło sobie exlusivy dla takich tytułów jak FF XIII, Tekken, DMC i inne. Te gry po prostu przestały trzymać poziom na tyle wysoki by utrzymywać je w statusie EX. Zresztą nie ważne bo się offtop zrobi.

Co do FF XIII to ta gra przestała mnie w ogóle interesować. Tym bardziej, że po ostatnich doniesieniach zapowiada się, że zrobią z niej mleczną krowę. Dokupowanie DLC do tej gry to byłoby sku... nie się, ale graczy. Ja nie zamierzam w tym brać udziału. Najpierw wycieli połowę gry by upchnąć to na DVD, a teraz każą użytkownikom PS3 płacić za coś co powinno być od początku w grze. O nie. Nie dam się tym razem zrobić w konia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe ile dokładnie Microsoft zapłacił firmie Square-Enix za FFXIII na X360 ?

Więc o zarobek dla SE bym się nie martwił, poza tym gra w Japonii kosztowała 9240 jenów czyli około 300 zł a u nas tylko 179 zł, dziwne.

Cóż, zobaczymy jakie będą wyniki sprzedaży w US/EU na PS/X360 to się dowiemy czy ten cały cyrk Squre-Enix się opłacił.

Jak wiadomo liczy się zysk, a opinie fanów serii zapewne są mało interesujące dla szefostwa siedzących w swoich pięknych biurach.

Takie czasy. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo iz jestem troche zawiedziony ze nie spelnia nawet w polowie oczekiwan graczy FF XIII to i tak ja kupie. Epicka przygoda i fajne efekty - moze i jest to prostackie i dla mas ale nie bedzie mi to przeszkadzalo swietnie sie bawic przy tym tytule. Mimo iz wole nieco bardziej ambitne produkty to jestem pewien ze FFXIII spodoba mi sie. Jedynie czego naprawde , naprawde zaluje to brak miast. To jest troche porazka :/ W miescie mozna poczuc ten klimat , klimat fantastyki s-f , to ze jestesmy w jakims magicznym miejscu ktorego w zyciu nie odwiedzimy... to nam zabrali tworcy... zabrali nam magie wykreowanego swiata. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu z tym Uniwersum nowego fajnala. Po trailerze (tym z totalna zadyma na koncu) miejscowki prezentuja sie naprawde klimatycznie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dodam ze FFXII bardzo mi sie podobala a w 7 mimo iz posiadam to nie moge sie jakos przelamac aby grac w to xP nie bijcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe ile dokładnie Microsoft zapłacił firmie Square-Enix za FFXIII na X360 ?

Więc o zarobek dla SE bym się nie martwił, poza tym gra w Japonii kosztowała 9240 jenów czyli około 300 zł a u nas tylko 179 zł, dziwne.

Cóż, zobaczymy jakie będą wyniki sprzedaży w US/EU na PS/X360 to się dowiemy czy ten cały cyrk Squre-Enix się opłacił.

Jak wiadomo liczy się zysk, a opinie fanów serii zapewne są mało interesujące dla szefostwa siedzących w swoich pięknych biurach.

Takie czasy. :confused:

Pytanie powinno raczej brzmieć : Ile Sony nie chciano zapłacić za ekskluzywne FFXIII? ;)

Premiera FFXIII na wielu platformach jest bardziej opłacalna dla SE , zarobią więcej kasy (teoretycznie) i raczej nie potzreba tutaj czyichś wpływów finansowych bo to praktycznie pewny zarobek jest.

Ciekaw jestm co wyjdzie z FFXIII Versus... skoro Sony zapłacilo za ekskluzywność tej gry , to musi się róznić od zwykłej XIII...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale płaczecie - z ff13 robicie na siłę gniota a z wkc robicie na siłę hit chyba tylko żeby rozładować frustracje że ff nie spełniło oczekiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem FF, dla mnie ta gra może nie istnieć, nie przepadam za jRPG, ale wiem ze wielu lubi.

Nie wiecie czy wersja w Polsce będzie miała oryginalną japońską ścieżkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To mam dość tej całej maskarady i pierd*lenia się w tańcu oraz robienia z użytkowników konsoli, na której seria została wychowana 'zakochanych w serii kretynów' i oficjalnie wycofuję swój pre-order na ffxiii z play.com.

Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie. Może poza jednym zdjęciem z najnowszego magazynu PSM3, które już przewidziało Śmierć jRpg?

Dziękuję z tego miejsca Squere-Enix za skurwienie się. Życzę wielu sukcesów podczas próbowania rewolucjonizowania FFXV verymad.gif

Przecież FFXIII nie wychodzi na WII. Seria powstała i zyskała popularność na konsolach NINY i imho 2 najlepsze edycje gry wyszły właśnie na konsole N. PSX i PS2 rewolucjonizował TYLKO warstwę A/V, czyli robił to samo co teraz. Jednak wtedy nikt z was sie nie czepiał. Hipokryzja.

ale płaczecie - z ff13 robicie na siłę gniota a z wkc robicie na siłę hit chyba tylko żeby rozładować frustracje że ff nie spełniło oczekiwań

Też nie chwytam tego biadolenia. Kiedy wychodziła VIII nie było tak rozpowszechnionego netu w domach i pewnie dlatego nie byliśmy świadkami podobnej nagonki jaką gracze urządzili. Krytykowano praktycznie wszystko poza warstwo A/V. Teraz mamy to samo, ale narzekają także polscy gracze. Nikt z was nie ma pojęcia o jakości finalnego produktu, ale pieprzy jak niezdrowa dupa. Tak to każdy potrafi. Śmiać się chce widząc pisk i złorzeczenie na recenzenta GoWIII, który ośmielił się tej grze dać 9/10, bo to genialna gra, a FFXIII to G bo komuś nie podoba sie jakiś element. PARANOJA panie i panowie, paranoja.

Nigdy nie lubiłem FF, dla mnie ta gra może nie istnieć, nie przepadam za jRPG, ale wiem ze wielu lubi.

Nie wiecie czy wersja w Polsce będzie miała oryginalną japońską ścieżkę?

Nie będzie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale płaczecie - z ff13 robicie na siłę gniota a z wkc robicie na siłę hit chyba tylko żeby rozładować frustracje że ff nie spełniło oczekiwań

Jak na razie obiektywnie oceniamy jakość FFXIII na podstawie dostępnych materiałów. Nikt nie robi nic na siłę. Poza tym to, że jakaś gra nie spełnia oczekiwań nie wywołuje u mnie frustracji. Nie kupuję i tyle. Nikt też nie twierdzi, że WKC to wielki hit. Może czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi ludzi na forum, jak na razie Ci którzy posiadają International Edition oceniają ją jako solidne RPG, ale bez szału. Nie zauważyłem, żeby ktoś tu płakał, dla nas pokpienie sprawy przez SE to nie jest jakaś wielka tragedia. To tylko gra i mamy prawo ją oceniać według własnych kryteriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie obiektywnie oceniamy jakość FFXIII na podstawie dostępnych materiałów. Nikt nie robi nic na siłę. Poza tym to, że jakaś gra nie spełnia oczekiwań nie wywołuje u mnie frustracji. Nie kupuję i tyle. Nikt też nie twierdzi, że WKC to wielki hit. Może czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi ludzi na forum, jak na razie Ci którzy posiadają International Edition oceniają ją jako solidne RPG, ale bez szału. Nie zauważyłem, żeby ktoś tu płakał, dla nas pokpienie sprawy przez SE to nie jest jakaś wielka tragedia. To tylko gra i mamy prawo ją oceniać według własnych kryteriów.

Oceniacie obiektywnie? Potraficie to zrobić? Wow. Ja niestety obiektywizmu tu nie widzę, a jedynie subiektywne wrażenia Soula i Alu, ktrzy od dłuższego czasu rozkręcają idiotyczną nagonkę na grę, której jeszcze nie mają. Kilku gości grało w pełną i grę i nawet zdołali ją ukończyć, ale ich pozytywne wrażenia zostały zignorowane, względnie zakrzyczane.

Masz prawo oceniać, ale dajcie prawo innym zrobić to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniacie obiektywnie? Potraficie to zrobić? Wow. Ja niestety obiektywizmu tu nie widzę, a jedynie subiektywne wrażenia Soula i Alu, ktrzy od dłuższego czasu rozkręcają idiotyczną nagonkę na grę, której jeszcze nie mają. Kilku gości grało w pełną i grę i nawet zdołali ją ukończyć, ale ich pozytywne wrażenia zostały zignorowane, względnie zakrzyczane.

Masz prawo oceniać, ale dajcie prawo innym zrobić to samo.

A czy ktokolwiek odbiera innym prawo do oceny? Gdzie? W którym miejscu? Od tego są fora internetowe, żeby dyskutować. To co napisałem bazuje na udostępnionych materiałach, które mówią o grze już bardzo dużo. Jeśli Tobie to odpowiada to w porządku. Doskonale rozumiem, że FFXIII może komuś przypaść do gustu. Ja jRPG z garstką NPC-ów, jałowym światem i uproszczonym rozwojem postaci mówię nie. FFXIII może pochwalić się za to oprawą wizualną i ciekawym systemem walki, dlatego jestem świadomy, że znajdzie swoich zwolenników. Niech każdy gra w to co chce. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale płaczecie - z ff13 robicie na siłę gniota a z wkc robicie na siłę hit chyba tylko żeby rozładować frustracje że ff nie spełniło oczekiwań

Tu nie trzeba rozladowywac frustracji, WKC - jRPG z krwi i kosci, robiony bardziej pod graczy a nie dla mas (+ gra w coopie z 3 kumplami po necie, pomysl, latasz w dungeonach ze znajomymi) - stad moj wybor jest oczywisty, te gre zamawiam, a FF XIII kupie z 5th Handu na gieldzie zeby tylko nie dac zarobic tym skur....

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktokolwiek odbiera innym prawo do oceny? Gdzie? W którym miejscu? Od tego są fora internetowe, żeby dyskutować. To co napisałem bazuje na udostępnionych materiałach, które mówią o grze już bardzo dużo. Jeśli Tobie to odpowiada to w porządku. Doskonale rozumiem, że FFXIII może komuś przypaść do gustu. Ja jRPG z garstką NPC-ów, jałowym światem i uproszczonym rozwojem postaci mówię nie. FFXIII może pochwalić się za to oprawą wizualną i ciekawym systemem walki, dlatego jestem świadomy, że znajdzie swoich zwolenników. Niech każdy gra w to co chce. Amen.

Pisząc kategorycznie o czymś, czego nie widziałeś, a jedynie słyszałeś opinię kogoś, kto się rozczarował nie jest obiektywne i szkodzi czytelnikom tego forum. Gra wygląda jakoś, jak to się zobaczy, a na razie daj sobie spokój z ferowaniem wyroków, a przynajmniej dodawaj jakieś imo, czy coś w ten deseń. W FF rozwój postaci nigdy nie był oparty na zabawie cyferkami, jak w naszych rpgach, więc to co piszesz jest bełkotem. Sugerujesz, ze element ten został uproszczony, a to łeż i tyle. Garstka NPCów? Ilu ich jest? Ze szczątkowych informacji mam kilka róznuych wersji. Jedni twierdzą, ze wielu, inni, że mało. Komu ufać? Sobie, po przejściu gry. Co więcej, w starych FF było mnóstwo ludków mówiących to samo i co z tego wynikało? Nic konkretnego. Jałowy świat? To kwestia gustu. Szkoda gadać. Naczytałeś się recenzji jednostronnych i piszesz rzeczy, którymi nieświadomie (bądź nie) zniechęcsz ludzi do gry o której wiesz niewiele, podobnie jak większość z nas.

Tu nie trzeba rozladowywac frustracji, WKC - jRPG z krwi i kosci, robiony bardziej pod graczy a nie dla mas (+ gra w coopie z 3 kumplami po necie, pomysl, latasz w dungeonach ze znajomymi) - stad moj wybor jest oczywisty, te gre zamawiam, a FF XIII kupie z 5th Handu na gieldzie zeby tylko nie dac zarobic tym skur....

Hipokryzja. Skoro gra jest taka denna i SE to takie "skur....", po co Ci ich gra, do tego na pół kradziona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zadna hipokryzja bo praktycznie we wczesniejszych postach podkreslalem ze jest to moja ukochana seria i jako FAN, mam obowiazek kupna tej gry (chocby po to zeby zobaczyc jak bardzo ja utlukli w procesie zwanym "innowacja") - tego sie nigdy nie wypieralem i pisalem otwarcie, wiec gdzie tu hipokryzja? Co innego gdybym pisal ze gra sie zeszmacila i predzej zdechne niz ja kupie, wtedy tak - ale nigdy tak nie pisalem wiec nie masz podstaw do takich osadow.

Gre kupie, ale na moim kupnie SE tylko straci, bo ja juz sie postaram aby moja wersja byla mocno uzywana, a na gieldzie latwo poznac ktora gra przez ile rak przeszla, a oczywiscie jak skoncze, wroce na gielde, i sprzedam gre bardzo tanio aby znowu ktos ja kupil - to bedzie moja riposta jako gracza do SE. - wczesniej taki proceder byl nawet nie do pomyslenia i sam sie wpienialem kiedy inni tak robili, teraz nie mam zadnych skrupulow, jak kuba bogu tak bog kubie.

dsc01870t.jpg

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu ja nie mówię że wkc jest złe tylko chodzi mi o coś takiego:

ff13 dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: taa ff13 gówno!! jak oni mogli tak to zje**ć!! ZDRADA SE!!

wkc dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: oni się nie znają!! nie liznęli nawet kawałka gry!! gdzie online??!! nawet nie wiedzą co mówią!!!

może trochę przesadzone ale tak to mniej więcej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu ja nie mówię że wkc jest złe tylko chodzi mi o coś takiego:

ff13 dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: taa ff13 gówno!! jak oni mogli tak to zje**ć!! ZDRADA SE!!

wkc dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: oni się nie znają!! nie liznęli nawet kawałka gry!! gdzie online??!! nawet nie wiedzą co mówią!!!

może trochę przesadzone ale tak to mniej więcej wygląda

tutaj nie chodzi o to co tak na prawde pisza recenzenci tylko o nasze odczucia i spostrzezenia :) w FF13 mogli pograc jak na razie tylko Ci co rozumieja jap jezyk, ale i tak wszyscy widzimy na filmikach i recenzjach jak ta gra wyglada: walka, filmik, filmik, walka, filmik, filmik :) i tez jestem WIELKIM FANEM FF i kupie ta gre na 100%, ale pewnie nie w dzien premiery bo teraz jest duzo lepszych gier

a co do WKC to wielu ludzi juz gra i dokladnie wiedza jak to wszystko wyglada :) to jest po prostu prawdziwy jrpg z krwi i kosci :) Level 5 nigdy nie zrobilo zlej gry i tyle...

recenzenci pewnie chcieliby cos pomiedzy ff13 i WCK: swietna grafike i genialne rozwiazania jrpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne, godzine temu na PSN ogladalem taki sam filmik tyle ze pasztet gral na ps3, na prawde dziwne.

SE - minus kolejny punkt.

PS. Who is leona lewis anyway ? o.O

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KopaczK

Człowieku odczep się ode mnie. Szkodzę czytelnikom forum? Bełkot? Wiesz co to jest kultura osobista i kultura sieci? Mam prawo do własnego zdania. Ile razy mam pisać, że opieram swój osąd o udostępnione materiały, nie oceniam gry kompleksowo bo to oczywiste, że jej jeszcze nie ma. To co zobaczyłem mi wystarczy do podjęcia negatywnej decyzji co do kupna gry - przynajmniej na razie. Atakujesz mnie, a nie moje argumenty. Zarzucasz mi bełkot. Zastanów się nad tym, kto tu nie jest obiektywny. FFXIII nie pozwala na rozwój postaci przez pewien okres, a następnie trzeba to robić w schematyczny sposób. Recenzje, które czytam nie są jednostronne, a nawet recenzenci starają się uwypuklić zalety FFXIII bo uwielbiają tą serię, ale są rozczarowani. Wskazujesz, że ja odbieram innym prawo do oceny przez kategoryczne osądy - co jest stwierdzeniem mocno nielogicznym - a sam bezpardonowo wymierzasz swoje posty w moją skromną osobę. Natomiast nie zauważyłem, żebym kiedykolwiek użytkownikowi, który optymistycznie podchodzi do FFXIII, zarzucał bełkot albo szkodzenie innym graczom. Może dlatego, że szanuję opinię innych osób. I proszę nie ucz mnie jak pisać posty. Piszę to co myślę i staram się nie robić tego w agresywny sposób - wyrażanie swojego zdania nie szkodzi innym, a prowokuje do dyskusji - ważne żeby była rzeczowa, a nie polegała na uderzaniu w autora postów. Każdy ma własny rozum i może podjąć suwerenną decyzję co do zakupu tytułu SE i na pewno nie będzie kierował się moją opinią, ja przynajmniej tego nie oczekuję, ani do tego nie dążę.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Wtorku-Środy będę miał Japońska wersje gry więc zdam relacje ;D

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupie XIII bo uwazam ze bedzie to dobry tytul z ciekawa historia. Kilka znajomych juz ma ta czesc i mowia ze ta czesc ma bardzo intrygujaca i wciagajaca fabule (japonczycy urodzeni w Kanadzie wiec chyba rozumieja w co graja ;) ) Wiec nic tylko czekac i sie delektowac :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna hipokryzja bo praktycznie we wczesniejszych postach podkreslalem ze jest to moja ukochana seria i jako FAN, mam obowiazek kupna tej gry (chocby po to zeby zobaczyc jak bardzo ja utlukli w procesie zwanym "innowacja") - tego sie nigdy nie wypieralem i pisalem otwarcie, wiec gdzie tu hipokryzja? Co innego gdybym pisal ze gra sie zeszmacila i predzej zdechne niz ja kupie, wtedy tak - ale nigdy tak nie pisalem wiec nie masz podstaw do takich osadow.

Gre kupie, ale na moim kupnie SE tylko straci, bo ja juz sie postaram aby moja wersja byla mocno uzywana, a na gieldzie latwo poznac ktora gra przez ile rak przeszla, a oczywiscie jak skoncze, wroce na gielde, i sprzedam gre bardzo tanio aby znowu ktos ja kupil - to bedzie moja riposta jako gracza do SE. - wczesniej taki proceder byl nawet nie do pomyslenia i sam sie wpienialem kiedy inni tak robili, teraz nie mam zadnych skrupulow, jak kuba bogu tak bog kubie.

Piszesz, ze jesteś fanem. Fajnie, ale okradając twórców gry, nie zachowujesz się jak taki. Piszesz, że chcesz dowalić SE i zrobisz "coś za co wpieniałeś się na innych". To jest hipokryzja i to w dwóch odsłonach.

Co więcej, twoja zemsta jest żenująca i dziecinna. G ich to obejdzie a Ty zachowasz się idiotycznie. Twoja sprawa. BTW zerknij na to co napisał darkman, a ja cytuję poniżej.

Alu ja nie mówię że wkc jest złe tylko chodzi mi o coś takiego:

ff13 dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: taa ff13 gówno!! jak oni mogli tak to zje**ć!! ZDRADA SE!!

wkc dostaje złe recenzje - wasze wypowiedzi: oni się nie znają!! nie liznęli nawet kawałka gry!! gdzie online??!! nawet nie wiedzą co mówią!!!

może trochę przesadzone ale tak to mniej więcej wygląda

Coś w tym jest, nieprawdaż? Tak, to też hipokryzja.

@KopaczK

Człowieku odczep się ode mnie. Szkodzę czytelnikom forum? Bełkot? Wiesz co to jest kultura osobista i kultura sieci? Mam prawo do własnego zdania. Ile razy mam pisać, że opieram swój osąd o udostępnione materiały, nie oceniam gry kompleksowo bo to oczywiste, że jej jeszcze nie ma. To co zobaczyłem mi wystarczy do podjęcia negatywnej decyzji co do kupna gry - przynajmniej na razie. Atakujesz mnie, a nie moje argumenty. Zarzucasz mi bełkot. Zastanów się nad tym, kto tu nie jest obiektywny. FFXIII nie pozwala na rozwój postaci przez pewien okres, a następnie trzeba to robić w schematyczny sposób. Recenzje, które czytam nie są jednostronne, a nawet recenzenci starają się uwypuklić zalety FFXIII bo uwielbiają tą serię, ale są rozczarowani. Wskazujesz, że ja odbieram innym prawo do oceny przez kategoryczne osądy - co jest stwierdzeniem mocno nielogicznym - a sam bezpardonowo wymierzasz swoje posty w moją skromną osobę. Natomiast nie zauważyłem, żebym kiedykolwiek użytkownikowi, który optymistycznie podchodzi do FFXIII, zarzucał bełkot albo szkodzenie innym graczom. Może dlatego, że szanuję opinię innych osób. I proszę nie ucz mnie jak pisać posty. Piszę to co myślę i staram się nie robić tego w agresywny sposób - wyrażanie swojego zdania nie szkodzi innym, a prowokuje do dyskusji - ważne żeby była rzeczowa, a nie polegała na uderzaniu w autora postów. Każdy ma własny rozum i może podjąć suwerenną decyzję co do zakupu tytułu SE i na pewno nie będzie kierował się moją opinią, ja przynajmniej tego nie oczekuję, ani do tego nie dążę.

Na wstępie, nie wszystko co napisałem było tylko do Ciebie. W dużej mierze dotyczyło Alucarda i Soula. Do Ciebie mam jeden zarzut i dalej będę się go trzymał. W ostatnim zdaniu cytowanego posta poruszyłeś sedno sprawy. NIE MASZ PEWNOŚCI, czy nikt się nie będzie kierował Twoją oceną i to jest ta szkodliwa działalność, o której pisałem. Masz prawo pisac co chesz, ale nagonka na FFXIII jest dziecinna i głupia, wszak są tacy ludzie jak znajomi Don Mario i ich opinie też powinno brać sę pod uwagę, a nie tylko histeryczne posty kilku "fanów", którzy gry nie poznali, a już ją zmieszali z błotem i chcą sie mścić. Pytanie tylko za co? Na zakończenie, proszę jedynie o trochę spokoju i nie poddawanie się emocjom, bo takie nagonki do niczego dobrego nie prowadzą. Co do obiektywizmu, nie da sie być w pełni obiektywnym i niegdy nie sugerowałem, ze taki jestem. Jedyne na czym mi zależy, to uspokojenie inkwizycji pseudofanów, którą prowadzą przeciw tej grze.

A ja kupie XIII bo uwazam ze bedzie to dobry tytul z ciekawa historia. Kilka znajomych juz ma ta czesc i mowia ze ta czesc ma bardzo intrygujaca i wciagajaca fabule (japonczycy urodzeni w Kanadzie wiec chyba rozumieja w co graja wink.gif ) Wiec nic tylko czekac i sie delektowac biggrin.gif

Tak też uczynię, jak na fana serii przystało. Jeśli mnie zawiodą teraz i przy XV, pomyślę o zarzuceniu serii, ale teraz jako fan kupię w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na wstępie, nie wszystko co napisałem było tylko do Ciebie. W dużej mierze dotyczyło Alucarda i Soula. (...)

Majster, ode mnie wara bo nie chcesz żebym ja zaczął kąsać. Mam prawo zmienić zdanie nawet w przeddzień premiery tej cholernej gry, jeśli na światło dzienne wyjdą kolejne tytłające w błocie ten tytuł fakty. Już i tak kaprawym okiem zerkałem na FFXIII odkąd Kill wysunął listę 'epic failów' wyrzuconych przez graczy z Jap. Mam swoje upodobania i ograniczone środki na koncie. Jeśli ten produkt nie spełnia swojego zadania jako jRpg (których jestem ogromnym fanem) to mam prawo czuć się wyruchany w dupe. I tak też się czuję po łyknięciu coraz to świeższych informacji na temat tego ongiś sztandarowego tytułu. WKC do mnie leci i z tego co słyszę, moja cierpliwość zostanie wynagrodzona, mimo o dziwo, niezbyt pochlebnych jej recenzji. Nie sugerowałem się nimi bo wiedziałem, dlaczego gra jest szkalowana - wytknięte ma te wszystkie 'błędy', które są istotą jRpg. To nie świat się zmienił - to FF w jakiś dziwny sposób próbuje być 'trendy'. Na koniec wyrzucę z siebie tylko stare dobre przysłowie. "Jeśli to nie jest zepsute - nie naprawiaj tego". Panowie z SE próbując na siłę zrewolucjonizować gatunek posunęli się o 2 kroki za daleko, drugim krokiem było pójście w multiformat. Od tamtej chwili byłem sceptyczny i ostatnie doniesienia całkowicie mnie zniesmaczyły. "Z gówna kwiatka nie zrobisz" i już dość mam mydlenia oczu. SE dało ciała z tą wersją i taka jest prawda.

Kopaczku, przestań być takim samozwańczym orędownikiem SE bo nie płacą Ci za to, szanuję Twoje zdanie, ale przyznaj że też nie jesteś zadowolony, a nie na siłę starasz się bronić gry, która miast wytyczyć nowe standardy, zakopała się we własnym regresie intelektualnym.

To nie FF, którego oczekiwałem i jako fan - PROTESTUJE! Moim protestem jest tylko skromne ominięcie tej pozycji, jeśli będzie nas więcej, kolejna część będzie powrotem do korzeni, czego sobie i Wam życzę.

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest ocenianie gry w ktora sie nie gralo.... oczywiscie mozna sobie jako takie "zdanie" wyrobic na podstawie materialow dostepnych w internecie..... ale mimo wszystko aby cos ocenic trzeba samemu najpierw sprobowac. Dobry przykladem jest chociazby WKC... jakie recki byly kazdy wie.... gre kupilem i co sie okazalo?? Ze gra jest git majonez :) I wydaje mi sie ze z 13 bedzie tak samo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×