Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

@ OwlPL

Nie wiem czy myślimy o tym samym. Dla mnie dodatkowy boss to taki którego nie muszę zaciukać w ramach wątku fabularnego. Dlatego za takich uznaję np. tych z 64 misji. Jeśli się nie zrozumieliśmy to niestety bardzo mi przykro. :)

Ale jeśli mimo to chcesz lokacje to znajdziesz je tutaj: http://ff13.in/

Nie wiem tylko jak z Twoim japońskim. :) Są tam lokacje 冥碑 od których otrzymujemy misje, lokacje samych przeciwników i szczegółowe statystyki.

I przy okazji lewa kolumna na stronie głównej tej wiki licząc od góry:

- opis (13 rozdziałów) + info co po przejściu

- dodatkowe lokacje

- misje

- sub-eventy

Żeby nie było, że sobie cokolwiek wcześniej zmyśliłem. : P

Podziwiam Twoje zdolność rozumienia i posługiwania się językiem japońskim.Niestety u mnie ze znajomością owego krucho, ale wspomagam się słownikami itd więc dam może radę :)

Co do opcjonalnych bossów to nie chodziło mi o tych z polowań, tych już paru spotkałem, chodziło mi bardziej o takich w stylu dark aeonów z którymi walka mogła się ciiiągnąć godzinami.Może Ci z późniejszych polowań są trudniejsi, nie wiem.

Dzięki za stronkę, będę miał co robić wieczorem :)

Edit:

kill,ładnie wycinać zdanie z kontekstu prawda? Nie nie widziałem więcej niż 1/4 gry, czyli z grą spędziłem około 15 godzin.Grałem w różnych lokacjach, w różnych momentach fabuły ponieważ jak już wspominałem gra nie jest moja.

Powiedz ile ty przy pełnej wersji spędziłeś czasu, z padem w ręku?

Edytowane przez OwlPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

kill,ładnie wycinać zdanie z kontekstu prawda? Nie nie widziałem więcej niż 1/4 gry, czyli z grą spędziłem około 15 godzin.Grałem w różnych lokacjach, w różnych momentach fabuły ponieważ jak już wspominałem gra nie jest moja.

Powiedz ile ty przy pełnej wersji spędziłeś czasu, z padem w ręku?

Bardzo ładnie nawet, naszukałem się :) Przecież ja feruje wyroki z wiadomości jakie uzyskałem w necie. Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej ;) Ty natomiast po kilku godzinach gry już masz wyrobione zdanie o całości. Gryziesz mnie po jajkach to ja będę gryzł i Ciebie. Chyba normalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie nawet, naszukałem się :) Przecież ja feruje wyroki z wiadomości jakie uzyskałem w necie. Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej ;) Ty natomiast po kilku godzinach gry już masz wyrobione zdanie o całości. Gryziesz mnie po jajkach to ja będę gryzł i Ciebie. Chyba normalne :P

Uderz w stół, to nożyce się odezwą :smile: Nie kilku a kilkunastu, ze spectrum od początku do trochę ponad połowy gry.Nigdy nie twierdziłem że jest inaczej.Jednak daje mi to ta przewagę że testowałem bardziej namacalnie, to o czym mówię i nie sugerowałem się niczyimi opiniami , poza swoją własną.

Apropos gryzienia po jajkach, żeby myłem więc się nie bój :biggrin: Najwyżej obaj do "słowików" po takiej "operacji" się zapiszemy , choć słyszałem że tam wolą młodych a nie starych z 30+ na karku :tongue:

Edytowane przez kill
rotfl :) Dobra wróćmy do tematu, bo nie przystoi tak offtopować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Gryziesz mnie po jajkach to ja będę gryzł i Ciebie.

Uderz w stół, to nożyce się odezwą :smile:

Oh Oh! teraz ja, teraz ja!

Ekhm, cytuje:

"Zeby zaba zyto zarla to by maka srala"

...

Ale tak na powaznie to Owl juz dajmy sobie spokoj :), ja, jak i pewnie kill, nie jestesmy zadowoleni ze sciezki jaka obrala FF XIII, czyli z rpg na noobfriendly action "rpg" - w sumie gralem tylko w demo, ale na jego zdaniu oparlem swoje poglady co do owej czesci, i odziwo co nowsza recenzja tym bardziej moje poglady sie sprawdzaja. - mimo wszystko pelna wersje kupie, ale tylko z obowiazku i z secon-handu, ostatnie wiesci o wycieciu z gry innych tresci mnie dobilo. Moja jedyna nadzieja dla tej gry bedzie historia, jesli jej nie spieprza to nie powiesze jeszcze kotow na tej serii, ale pojscie w akcje (co krok to wrog) i motyw rodem z bajki jas i malgosia (czyli po okruszkach do domku) jest dla mnie nie do przelkniecia.

btw. ktos tam pisal nie pamietam kto, cos w stylu "jesli te tresci (wyciete) nie byly zwiazane z fabula to niech bedzie" (cytuje to tak pi razy oko przez drzwi) - i wg mnie jest to bullshit, jesli wycieli lokacje, wycieli wraz z nimi kawalek fabuly, cut-scenek, nie wiem jak wy ale przykladowo ja bym sobie chetnie zwiedzil wioske lightning (o ktorej byla mowa) i tam dowiedzial sie dlaczego jest takim zamulem, znaczy sie cloudem z wadzajna :whistling:.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to napisałem. Tak sądzę.

Może wycieli coś w stylu wielkiego labiryntu dla mega twardzieli, gdzie na samym dole czycha megaboss. Jeśli tak, to fabuła nie traci nic, ale gracze lubujący się w godzinnych walkach z mega wypasionymi subbossami, już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pisze jak głupi do sera"

"Leje jak słoń w składzie porcelany"

A ja tam się w sumie bedę cieszył z nowego FF i już się nie mogę doczekać kiedy mi kurier go dostarczy bo biorąc pod uwage wiele kontrowersji i tak wiekszość z nas się do niego przekona niczym do shitowych piosenek puszczanych w kółko w radiu. i podejrzewam że jeszcze bedziemy go zachwalać jak się wgłebimy w jego świat. Teraz większość sporów jest dość śmieszna bo wygląda to tak jakbyśmy się spierali o jakość książki widzianej zza szyby na wystawie.

Mysle że bedzie jak z 8. na początku.. "WTF? no nieeee".. a później.. "to jest TO!"

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh Oh! teraz ja, teraz ja!

Ekhm, cytuje:

"Zeby zaba zyto zarla to by maka srala"

...

Ale tak na powaznie to Owl juz dajmy sobie spokoj :), ja, jak i pewnie kill, nie jestesmy zadowoleni ze sciezki jaka obrala FF XIII, czyli z rpg na noobfriendly action "rpg" - w sumie gralem tylko w demo, ale na jego zdaniu oparlem swoje poglady co do owej czesci, i odziwo co nowsza recenzja tym bardziej moje poglady sie sprawdzaja. - mimo wszystko pelna wersje kupie, ale tylko z obowiazku i z secon-handu, ostatnie wiesci o wycieciu z gry innych tresci mnie dobilo. Moja jedyna nadzieja dla tej gry bedzie historia, jesli jej nie spieprza to nie powiesze jeszcze kotow na tej serii, ale pojscie w akcje (co krok to wrog) i motyw rodem z bajki jas i malgosia (czyli po okruszkach do domku) jest dla mnie nie do przelkniecia.

btw. ktos tam pisal nie pamietam kto, cos w stylu "jesli te tresci (wyciete) nie byly zwiazane z fabula to niech bedzie" (cytuje to tak pi razy oko przez drzwi) - i wg mnie jest to bullshit, jesli wycieli lokacje, wycieli wraz z nimi kawalek fabuly, cut-scenek, nie wiem jak wy ale przykladowo ja bym sobie chetnie zwiedzil wioske lightning (o ktorej byla mowa) i tam dowiedzial sie dlaczego jest takim zamulem, znaczy sie cloudem z wadzajna :whistling:.

Ja w demo nie grałem.Nie wiem jaki kawałek gry jest w nim zawarty.Wnioskuje że początek, skoro piszesz o motywie Jasia i Małgosi.Podkreślę ostatni raz:

Lokacji nie powinno się wycinać, choć jak mówię ja nie zauważyłem jakiś niezgodności,choć nt. ewentualnych niezgodności fabularnych nie mogę powiedzieć nic.Też wolałbym więcej, nie ma trudno, bo gra jest naprawdę bardzo duża.

Gra "noob friendly" nie jest.Walki w późniejszych "etapach" są wymagające a świat przestaje być liniowy.Oczywiście Demons souls jRPG to nie jest ale gra jest pod tym względem zbalansowana.

Lightning w niektórych cut-scenkach się "odmula", więc przypuszczam że jej zamulenie jest czymś poważnym spowodowane.Niestety to zainteresowanym musi już powiedzieć ktoś kto zna język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się w sumie bedę cieszył z nowego FF i już się nie mogę doczekać kiedy mi kurier go dostarczy bo biorąc pod uwage wiele kontrowersji i tak wiekszość z nas się do niego przekona niczym do shitowych piosenek puszczanych w kółko w radiu. i podejrzewam że jeszcze bedziemy go zachwalać jak się wgłebimy w jego świat. Teraz większość sporów jest dość śmieszna bo wygląda to tak jakbyśmy się spierali o jakość książki widzianej zza szyby na wystawie.

Amen. Tak prawdopodobnie będzie. Podobnie było z każdą częścią. ;) Nawet o FFX-2 nie można powiedzieć, że jest kompletnie do bani.

Lightning w niektórych cut-scenkach się "odmula", więc przypuszczam że jej zamulenie jest czymś poważnym spowodowane.Niestety to zainteresowanym musi już powiedzieć ktoś kto zna język.

W ten sposób porogryzamy pewne tajemnice. BTW pamiętacie jak było z VII Cloud i jego sekrety odkrywały przed nami dodatkowe gry, filmy i animki. Może i z tej części coś wycięli, ale nic o tym nie wiedzieliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie , uwaga. Co zajmuje najwięcej miejsca na dysku Blu-Ray z japońską wersją FFXIII?

FFXIII is 32.6GB of movies and just 6.8GB of actual game content

źródło: **LINK**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja. Filmiki świetnej jakości pokazujące ciekawą fabułę są kluczowym elementem FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na US Store International Trailer FF13. nie wiem czy to już było czy jeszcze nie bo dopiero mi się ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.8GB samej gry. Albo to zbieg okoliczności , albo celowy zabieg , bo tyle dokładnie danych jest w stanie pomieścić w sobie płyta DVD z grą na konsolę X360. :D

Co do tego trailera , to ukazał się w sieci kilka dni temu , to ten trailer z R&B w tle :D ...

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myslisz że mają grę na 1 dvd a filmy na innych bo to by znaczyło że przy każdej scence byłoby "please insert the dvd movies 1" itp..

A co do trailera to i tak wole go oglądać na tv bo tv i ps3 mam mocneiejsze niż pc i monitor także już mogę sobie wyobrażać jak bedzie to wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myslisz że mają grę na 1 dvd a filmy na innych bo to by znaczyło że przy każdej scence byłoby "please insert the dvd movies 1" itp..

A co do trailera to i tak wole go oglądać na tv bo tv i ps3 mam mocneiejsze niż pc i monitor także już mogę sobie wyobrażać jak bedzie to wyglądało :)

wystarczy ze sie plytke z filmami przykladowo zainstaluje, i problem z glowy pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , myślę ,że tak to nie będzie. Gra miała być rozdzielona na 3 płyty , ale ~2.3GB samej gry na 1DVD wydaje się być śmieszną cyfrą jak na dzisiejsze czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , myślę ,że tak to nie będzie. Gra miała być rozdzielona na 3 płyty , ale ~2.3GB samej gry na 1DVD wydaje się być śmieszną cyfrą jak na dzisiejsze czasy...

Jak na dzisiejsze czasy dla mnie dość śmieszne jest rpg co zajmuje 6gb.

Tyle teraz to FPS'y mają jak nie lepiej. Gra byłaby rewelacyjna jakby zamienili proporcje. 32gb gry i 6gb filmów...

I w tych 32gb nie tylko może chodzić o długość gry ale o jakość np tekstur, dostepne możliwości, dopracaowaną mape świata z miastami, bardzo dobrze zrobiony system punktów doświadczenia, kilka minigier, liczbę czarów, broni ,stworów czy itemów... uzbierało by się tego na te 32gb...

PS. 6,8gb + 32,6gb - BluRay... hmmm.. gdzie te wycięte lokacjie w takim razie????

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzisiejsze czasy dla mnie dość śmieszne jest rpg co zajmuje 6gb.

Tyle teraz to FPS'y mają jak nie lepiej. Gra byłaby rewelacyjna jakby zamienili proporcje. 32gb gry i 6gb filmów...

I w tych 32gb nie tylko może chodzić o długość gry ale o jakość np tekstur, dostepne możliwości, dopracaowaną mape świata z miastami, bardzo dobrze zrobiony system punktów doświadczenia, kilka minigier, liczbę czarów, broni ,stworów czy itemów... uzbierało by się tego na te 32gb...

niestety, takie rzeczy to tylko na PS3, Xbox juz nie pociagnie, przeciez kto by chcial kupic karton a w nim stos DVD x]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze sie plytke z filmami przykladowo zainstaluje, i problem z glowy pewnie.

To raczej odpada, bo co z ludźmi, którzy nie maja dysku. Musieli by przy każdym filmiku zmieniać płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzisiejsze czasy dla mnie dość śmieszne jest rpg co zajmuje 6gb.

Tyle teraz to FPS'y mają jak nie lepiej. Gra byłaby rewelacyjna jakby zamienili proporcje. 32gb gry i 6gb filmów...

I w tych 32gb nie tylko może chodzić o długość gry ale o jakość np tekstur, dostepne możliwości, dopracaowaną mape świata z miastami, bardzo dobrze zrobiony system punktów doświadczenia, kilka minigier, liczbę czarów, broni ,stworów czy itemów... uzbierało by się tego na te 32gb...

PS. 6,8gb + 32,6gb - BluRay... hmmm.. gdzie te wycięte lokacjie w takim razie????

Zgadzam się. Gra zajmująca całą płytę Blu-Ray musiała by być baardzo długa , skoro niecałe 7 GB z FFXIII to minimum jakieś 30-50h rozrywki , to 25GB to co najmniej 3 razy więcej. Ale jak narazie developerzy używają płyty Blu Ray do swoich mega filmików i nieskompresowanego dźwięku , same gry , ze wstawkami filmowymi na silniku gry mogli by wydawać nawet na DVD9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... smiech na sali. 10gb dla gry pokroju FFXIII to jest o wiele za malo! Ludzie , FFy zawsze cechowaly sie ROZLEGLOSCIA! Byly tysiace itemkow , czarow , lokacji i innych pierdol ktore zawalaly te nosniki! FFXIII mial byc czyms specjalnym bo debiut na nowej konsolii ale... 6 gb : / kurcze no... naprawde to nie brzmi jakos zachecajaco... RPG powinny byc jak najbardziej rozbudowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony powiem tak. Osobiście przeszedłem gierkę 3 razy do tej pory i powiem wam że daje tgz "fan". Nie jest to fajnal ultra niesamowity (zresztą moją mini recenzje już zamieściłem w poście na forum) ale nie mogę powiedzieć abym się na nim zawiódł. Oczywiście nie miałem niewiadomo jakich oczekiwań po nim (dla mnie Versus jest najważniejszy jeżeli chodzi o serie ff i na niego liczę). Generalnie gierka fajna i warta swojej ceny. Jeżeli komuś nie podoba się że filmiki ważą ponad 30 gb to trudno. Ja osobiście widząc jakość obrazu na filmiku na 42 calowej plazmie przez dobre 2 godziny szukałem szczęki w piwnicy :D. Kończąc wypowiedź powiem tak 13 zniszczy was graficznie i urzeknie płynnością walk jaki i fajnie wykreowanym światem, owszem świata mogło być więcej ale ilością lokacji nie odstaje ta część od reszty serii. Nie jest to gra pozbawiona wad owszem, my gracze powinniśmy osobiście domagać się więcej, ale nie można tez powiedzieć że jest to wyciągnie od nas kasy czy totalna porażka z powodu X pudła. Osobą niezdecydowanym polecam nie kupować od razu ale jeżeli mają taką możliwość zobaczyć grę u kogoś lub pożyczyć sądzę że po 4-6 godzinach ich wątpliwości na temat tytułu zostaną rozwiane. Pozdrawiam   :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Gra zajmująca całą płytę Blu-Ray musiała by być baardzo długa , skoro niecałe 7 GB z FFXIII to minimum jakieś 30-50h rozrywki , to 25GB to co najmniej 3 razy więcej. Ale jak narazie developerzy używają płyty Blu Ray do swoich mega filmików i nieskompresowanego dźwięku , same gry , ze wstawkami filmowymi na silniku gry mogli by wydawać nawet na DVD9...

Coś w tym jest. Zauważcie też, że FFXIII wcale takim graficznym niszczycielem nie jest. Gra jest bardzo ładna, ale kanciaste rękawy, bransoletki, itp. to lekkie nieporozumienie. Gra ma zapewne rewelacyjne efekty specjalne i to robi spore wrażenie, ale czasy kiedy seria FF pokazywała na co stać konsolę już się skończyły. Może kiedyś powrócą, ale obecnie nie czepiałbym się tak grafy, bo nie ma większych powodów by oczekiwać po niej cudów.

powiem tak... smiech na sali. 10gb dla gry pokroju FFXIII to jest o wiele za malo! Ludzie , FFy zawsze cechowaly sie ROZLEGLOSCIA! Byly tysiace itemkow , czarow , lokacji i innych pierdol ktore zawalaly te nosniki! FFXIII mial byc czyms specjalnym bo debiut na nowej konsolii ale... 6 gb : / kurcze no... naprawde to nie brzmi jakos zachecajaco... RPG powinny byc jak najbardziej rozbudowane...

Zobaczysz jak to wygląda kiedy włączysz grę. Jeśli graficznie te cudeńka nie będą zajmowały dużo miejsca, to nie ma się co dziwić, że zajmuje tylko 6,8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Zauważcie też, że FFXIII wcale takim graficznym niszczycielem nie jest. Gra jest bardzo ładna, ale kanciaste rękawy, bransoletki, itp. to lekkie nieporozumienie. Gra ma zapewne rewelacyjne efekty specjalne i to robi spore wrażenie, ale czasy kiedy seria FF pokazywała na co stać konsolę już się skończyły. Może kiedyś powrócą, ale obecnie nie czepiałbym się tak grafy, bo nie ma większych powodów by oczekiwać po niej cudów.

Też na to zwróciłem uwagę.. jak na trailerze ten dziadek w białym garniaku z welonem na głowie wystawił ręke to od razu zauwazylem ten kanciasty rękaw.. może się czepiam ale coś takiego widziałem w ff8,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko on tak ma. Przyjrzyj się poszczególnym postaciom, to zobaczysz więcej takich "zagniotów". Hm... może to wina krochmalenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko on tak ma. Przyjrzyj się poszczególnym postaciom, to zobaczysz więcej takich "zagniotów". Hm... może to wina krochmalenia. ;)

Wbrew pozorom to może nawet dobrze świadczyć...

Jeżeli upraszczają grafikę tzn że wiecej nacisku poszło na inne rzeczy w tych 6gb...

mam nadzieję że mnie rozumiesz... jakby zrobili wszystko tip top i nie dawali ubrań do krochmalenia być może okazałoby się że gra zajmuje 12gb a nie 6. I mimo że tyle samo czasu by się nad nią spędzało ludzie by mówili... "12gb gry.. to rozumiem!" ;) a to tylko brak krochmalenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×