Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmikach różnic praktycznie nie widać, ale jak obejrzy się kilka obrazków zestawionych ze sobą, to jak na dłoni widać, że port Xowy jest słabszy. Tak czy siak podlinkowałem fragment wywiadu, żeby pokazać pewną sprawę, która optymizmem nie może napawać fanó oczekujących na ekskluzywnego Versusa, bo ten zapewne też taki nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK

Rzeczywistość jest taka

Taka jest rzeczywistosc http://www.lensoftruth.com/?p=18555&page=2

Dziekuje i pozdro.

btw. sway, jestem w Edenie juz, mozesz mi powiedziec ile zostalo mi do konca gry - tak pi razy oko razy drzwi. Dodam tez iz nie bawie sie w dodatkowe misje, ide jak burza przez przeciwnikow prosto do celu (Nie ukrywam ze do soboty musze przejsc tego gniota - wychodzi Yakuza 3, a nie lubie pozostawiac niedokonczonych gier, chocby nie wiem jakie byly).

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną zależność... co prawda bedę musiał jeszcze się upewnić ale wydaje mi się że im większy poziom doświadczenia mamy broni w danej drużynie tym dane nam jest mniej limitu czasowego na rozstrzygnięcie walki na 5 gwiazdek.

to zależy od tego jakie mamy ATK i MAG, jak zacząłem walczyć Ultimate weapon bardzo trudno jest zrobić maksymalną notę w misji

btw. sway, jestem w Edenie juz, mozesz mi powiedziec ile zostalo mi do konca gry - tak pi razy oko razy drzwi. Dodam tez iz nie bawie sie w dodatkowe misje, ide jak burza przez przeciwnikow prosto do celu (Nie ukrywam ze do soboty musze przejsc tego gniota - wychodzi Yakuza 3, a nie lubie pozostawiac niedokonczonych gier, chocby nie wiem jakie byly).

Eden to juz końcówka, szybki rozdział i świetny boss, ja myślę godzinka w edenie i półtorej na 13 etap z bronia Light Lionheart

jak przejdziesz final bossa nie zapomnij poczekać i po napisach zrobić save, może później wrócisz do misji :)

btw ten 13 dungeon jest jakby z innej "bajki"...

Edytowane przez sway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. sway, jestem w Edenie juz, mozesz mi powiedziec ile zostalo mi do konca gry - tak pi razy oko razy drzwi. Dodam tez iz nie bawie sie w dodatkowe misje, ide jak burza przez przeciwnikow prosto do celu (Nie ukrywam ze do soboty musze przejsc tego gniota - wychodzi Yakuza 3, a nie lubie pozostawiac niedokonczonych gier, chocby nie wiem jakie byly).

skoro jest taka tragiczna to daj sobie spokuj po co sie meczysz Yakuza przebije na bank tego gniota(FF) wiem bo grałem w poprzednie czesci i w demko 3 które jest crapem z grafika z ps2 systemem walki ala ciachnij mnie 10 razy katana a ja oddam ci z piachy, feria barw podczas walki zawstydziła by FF, adekwatna do tematu Yakuzy, miasta komletne 0 interakcji .

Tylko nie pisz takich głupot ze postacie są słabe fabuła kiepska ogólnie to chujowy ten final(w każdym twoim poscie bije niechęć do tej gry)

Ja jestem po pierwszych 6h gry i choc to nie wiele to juz na tym etapie moge powiedziec ze gra jest rewelacyjna !!!

Kazda postac ma swój charakter jest unikalna i ciekawa na swój sposób(nawet Hope który własnie taki w zamierzeniu miał być)

Fabuła jak narazie rozkreca sie powoli ale sam sposób opowiadania historii to FF na jakiego czekałem.

Na szczescie 90% ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie jest zgodna ze gra jest bardzo dobra, ja mam wyjebane na to co napiszesz bo sam musze sprawdzic gre dopiero ja oceniam ale wiele osób nowych które nie miały jeszcze stycznosci z serią chciały sprubowac swoich sił z FF mogły zrezygnowac po czytaniu takich dennych postów jak to wszystko jest beeeeeee i ogólnie gniot

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że Yakuza jest beznadziejna i skasowałem ją od razu po przejściu dema i staram się o niej zapomnieć ale to nie ten temat przypominam. Swoją drogą nie wiem czy za 40zł bym ją kupił. Nic w tej grze nie zauważyłem fajnego. No ale o gustach się nie rozmawia.

Mam pytanko, oczywiście do najbardziej doświadczonego tutaj...

Sway mógłbyś poświęcić chwilę i napisać kto u ciebie jaką obecnie bronią włada?

Tak z ciekawości pytam. aha. i jak twój poradnik? na jakim etapie jesteś, kiedy wypuszczasz ewentualnie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, oczywiście do najbardziej doświadczonego tutaj...

Sway mógłbyś poświęcić chwilę i napisać kto u ciebie jaką obecnie bronią włada?

Tak z ciekawości pytam. aha. i jak twój poradnik? na jakim etapie jesteś, kiedy wypuszczasz ewentualnie? :D

Light: Lionheart max tier2, dash shoes, hermes shoes, flash scarf, accel sash (lucky break, atb recover 20%, auto haste, Haste when in a pinch, ATB complete at start of battle)

można zamienić na Ignite Blade -tier2 ATB recover 30% ale potrzeba 220 k na Adamantite żeby zrobić ugrade Accel blade

Van: o broni już pisałem: Morbol Wand - Jamming Success Rate UP' Improved tier2, Wizard Symbol Magic Attack +150 (po upgrade mam powyżej 200), dash shoes, flash scarf, ulepszony na max Ribbon All Status Ailment Resist +25%

Sazh: (Spica) - Enhancement Duration UP tier1, Sirius - Enhancement Duration UP' Improved tier2

dash shoes, Grow Egg - CPx2, flash scarf, Good Choice lub Best Choice w zależności na jaki item polujemy

Optima:

ATK, JAM, ENH start

ATK, BLA, BLA po breaku,

ATK, HLR, DEF

BLA, JAM, BLA, LUB HLR HLR DEF

BLA, BLA, BLA na break po debuffs Van

ATK, BLA, ATK

poradnik pisałem na bieżąco podczas gry do jap wersji, jednak w angielskiej jest inne nazewnictwo i parę szczegółów, w zasadzie sporo zostało jeszcze tekstu do zrobienia, jakbym miał angielską myślę, że bym skończył szybko całość

zobaczę co z tego będzie, na razie nie ruszam aż do ogrania ang

Edytowane przez sway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj finala. Dla mnie ta gra jest musthavem nawet dla samych renderowanych wstawek.

Ale doszedlem do momentu gdzie pojawilo sie przyznawanie postaciom tych punktow i umiejetnosci :D

Nie chce spartolic i nie orientuje sie za bardzo komu co przydzielic.

Jakies porady dla nowicjusza ktory ostatni raz gral finala dziesiatke? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj finala. Dla mnie ta gra jest musthavem nawet dla samych renderowanych wstawek.

Ale doszedlem do momentu gdzie pojawilo sie przyznawanie postaciom tych punktow i umiejetnosci :D

Nie chce spartolic i nie orientuje sie za bardzo komu co przydzielic.

Jakies porady dla nowicjusza ktory ostatni raz gral finala dziesiatke? :)

spokojnie :) rozdawania pkt raczej nie da sie spartolic :) dajesz we wszystko :P bo i tak wczesniej czy pozniej klase danej postaci uzyjesz :) ale oczywiscie moge sie mylic i jak cos to prosze o poprawienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyjebane na to co napiszesz

Jak masz na to "wyjebane", to dlaczego tak sie ciskasz jakbym ci pol rodziny po pijaku do szpitala wyslal ? Chyba mentalnie nie dorosles jeszcze do uzytkowania forum, bo w postach przeczysz sam sobie oraz uzywasz trefnej argumentacji. Nie pasuje ci Yakuza ? Coz twoj problem, ja cie namawiac nie bede - ale zaufaj ze to samo moglbym napisac o FFie, mija sie z realizmem oraz feria kolorow rowniez wystepuje i inne takie - co ty idiota jestes ze w jednej grze feria kolorow i brak realizmu ci pasuje a w drugiej nie ? (baaa, w FFie nawet jest lepiej, jak np Hope wybije w powietrze kilku tonowych przeciwnikow bumerangiem). Ja akurat lubie takie klimaty, bo sa typowo japonskie i w FFie rowniez patrze na nie ze strony pozytywnej.

Jesli ktos przez to co pisze ja i jeszcze kilka innych osob (te "10%") nie kupi gry, to coz, nie moja wina ze moje posty maja az taki wplyw na zdolnosc decyzji u niektorych osob, ja tam zyje w przekonaniu ze zyjemy w kraju wolnym i mamy wolnosc wyboru oraz slowa - wiec mam prawo pisac co mi sie podoba w postach o grach bez potrzeby ich negacji przez jakiegos imbecyla ktory ledwo co posty pisac potrafi. Moj gust moja sprawa, to czemu gra mi sie nie podoba, raczej uzasadnilem nie raz, calkiem normalnie - dla mnie to gniot, niestety, od poczatku bylem sceptycznie nastawiony (tzn wroc, od momentu kiedy Square-Enix zaczelo grac dla kasy) i sprawdzilo sie, gre koncze dzis/jutro, a w sobote oddaje ja i zaraz o niej zapomne zatracajac sie w Yakuzie 3 / God of War III / Bad Company 2 oraz onlie w White Knight Chronicles - kazdy z tych tytulow bedzie/jest o klase wyzej imho.

PS. Naucz sie cytowac odpowiednio - na prawde, na forum dla ciebie zdecydowanie za wczesnie.

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym jeziorku zamarznietym, blondyn odkopuje z krysztalow panienke zjawiaja sie zolnierze ja ich zabijam i sa takie dwa nibieskie jedno mnie nawala drugie leczy :D

jak je pokonac

bo nie moge dobic tego fioletowego paska do konca a czas leci i umieram :/

(uzywam ravager mode i nawalam auto chain)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Uzyj umiejetnosc libra, i na dole od myslniczkow bedziesz miec napisane, jak najskuteczniej wypelniec ten pasek - tutaj nie liczy sie slepa nawalanka jako rav ;)

@sway

Faktycznie, ten ostatni etap jest jakby z "innej bajki" - przekombinowany imo.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tego pokonac, myslniczki pokazuja zeby uzywal tego co uzywam i co jajco...

nie nawidze jak sie zacinam w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tego pokonac, myslniczki pokazuja zeby uzywal tego co uzywam i co jajco...

nie nawidze jak sie zacinam w grach

musisz w momencie jak ona atakuje przelaczyc sie na klase Sen i wlaczyc ochrone ;] jezeli bedziesz mial dobry timing to obronisz sie przed calym jej atakiem i wskaznik podskoczy ci o 1/4 :] reszte wypadkow dobijasz Rev.... proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie tego pokonac, myslniczki pokazuja zeby uzywal tego co uzywam i co jajco...

nie nawidze jak sie zacinam w grach

Ech,nawet tutorial Ci mówi,co powinieneś zrobić,aby jak najszybciej nabić pasek Nix. Przeczytaj go tylko uważnie ;)

Edit: No i thegrim mnie uprzedził:P

Edytowane przez Aberguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzialalo dziekuje ;)

no kolejny chapter czas zrobic sobie przerwe :D

jeszcze nie odpakowalem nawet BF BC2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zagranicznych forach mowi sie, ze walka z Odin'em jest bardzo trudna i strasznie wymagajaca :D a tu pierwsze podejscie z palcem w uchu i na 5 gwiazdek :D nie wiem gdzie oni miali ta "trudnosc", ze przechodzili Odin'a po 20 razy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokonaniem summona nie miałem jeszcze problemów. Co gdy pasek naładuje się do pełna? mi zawsze prawie do napisu dochodzi, pózniej kwadrat ciskam.

Można summona ominąć?

I jak TP. zwiększyć, 5 to trochę mało ;/

Dzięki za odp. ;)

Edytowane przez Bejnar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokonaniem summona nie miałem jeszcze problemów. Co gdy pasek naładuje się do pełna? mi zawsze prawie do napisu dochodzi, pózniej kwadrat ciskam.

Można summona ominąć?

I jak TP. zwiększyć, 5 to trochę mało ;/

Dzięki za odp. ;)

Jak się przyjrzysz to zobaczysz ze napis jest obok paska. z daleka wygląda jakby do niego należał :P

Nie można ominąć.

Nie da się.

Proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie slucham muzyczki oraz napisow koncowych.

Co dziwne, ostatnia walka z bossem dla mojego party (zadnych zadan pobocznych i prosto do celu - czyli sredniacy) byla prosta oraz na luziku wpadlo 5 gwiazdek za pierwszym podejsciem za co dostalem trofeum superstar oraz theme Lightning na ps3.

Co do zakonczenia, coz ... napisze w spoilerze, choc nic nie zdradze, opisze tylko czy dlugi / i jak go odebralem[bez zadnych smaczkow fabularnych]:

Zakonczenie mnie zawiodlo, na calej linii dalo ciala, jest plytkie, przewidywalne oraz strasznie patetyczne (tkliwe/slodkie, ale tylko w slowach nie czynach - co jest imo najwieksza wada zakonczenia tuz obok jego czasu trwania), a jego czas trwania to smiech na sali, niektore trailery z MGS sa dluzsze. Szkoda, mogliby spokojnie zrobic z tego 20 minut porzadnego kina w HD - tutaj zamiast pokazac ziszczenie planow, poraz enty sie je slyszy i dupa - niestety, na razie nic nie pobije zakonczenia z Lost Odyssey jesli chodzi o te generacje, a szkoda, liczylem ze chociaz to SE sie uda.

Jak sie czuje po tylu latach czekania ? Jak frajer, a procz tego, nie czuje nic, mimo iz wlasnie widnieje napis The End na moim TV.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wszystkie summony będą zabierać 3TP, szkoda tylko, że 5 mamy do wykorzystania. Jak przyjdzie walczyć z kimś naprawdę mocnym to max ujrzymy 2 summony w walce ;/ do tego są inne techniki które zabierają 1TP, 5TP to zdecydowanie za mało, chyba że jest coś co zwiększa prędkość ładowanie się paska TP. Jest coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wszystkie summony będą zabierać 3TP, szkoda tylko, że 5 mamy do wykorzystania. Jak przyjdzie walczyć z kimś naprawdę mocnym to max ujrzymy 2 summony w walce ;/ do tego są inne techniki które zabierają 1TP, 5TP to zdecydowanie za mało, chyba że jest coś co zwiększa prędkość ładowanie się paska TP. Jest coś takiego?

Ta, kazdy summon zzera 3.

Co do technik, przez cala gre praktycznie przeszedlem nie uzywajac tego, wiec watpie ze i tobie sie przyda :)

Jest item ktory po walce daje wieksza ilosc wypelnienia paska oraz item ktory przed walka uzyty napelnia ci TP do 5-iu, pod koniec gry bedzie go mozna nawet kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlucardMZ user_popup.png

Przeciez ten link co podałem to właśnie porównanie tego serwisu. Tu masz drugi

Dziekuje i pozdro

www.gametrailers.com/video/360-ps3-comparison-final-fantasy/62808

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ci zajelo przejscie calej gry?

35h - z czego ok. 2 godziny zmarnowalem stojac w miejscu (nie chcialem wylaczac konsoli bo przed bossem savepointa nie bylo a musialem wyjsc :D) oraz na czytanie datalogu.

AlucardMZ user_popup.png

Przeciez ten link co podałem to właśnie porównanie tego serwisu. Tu masz drugi

Dziekuje i pozdro

www.gametrailers.com/video/360-ps3-comparison-final-fantasy/62808

Myslisz ze tego nie wiem ? Ale dawales do zrozumienia fakt iz obie wersje sa sobie rowne, wiec dalem ci link abys przeczytal podsumowanie autora oraz ekipy portalu LoT - dziw mnie bierze ze sie nie zorientowales, a moze nawet nie wlaczyles tylko spojrzales na adres oraz od razu wyleciales ze swoja genialna riposta ? - Wersji nie ma nawet co porownywac, ja jak odpalilem wersje na obu konsolach i pilotem przelaczalem zrodla HDMI to przez chwile czulem sie jakbym dwie inne gry widzial. Zreszta nawet na forum Xboxa ludzie pisza ze nie ma porownania, no, procz zazartych fanboyow ktorzy w ogole twierdza ze gra jest rowna albo i lepsza xD...

edit: porownanie na GT to jakas farsa, kompresja ich filmiku praktycznie zniwelowala roznice miedzy tymi wersjami o.O - totalna amatorka.

pozdro i pocwicz :sleep:

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie czuje po tylu latach czekania ? Jak frajer, a procz tego, nie czuje nic, mimo iz wlasnie widnieje napis The End na moim TV.

Jak frajer? Przecież nie kupiłeś gry, więc nic nie straciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×