Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Można wrócić na Gran Pulse i próbować zaliczać misje dowolną ilość razy, do skutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dzięki.

A to jeśli mogę, to kolejne pytanko. Zrobiłem misję 1. Poszedłem dalej nie robiąc żadnej. Doszedłem do misji 20, bo była aktywna i dostałem info o wavepointach. Zrobiłem misję 20tą, ale nie mogę tego użyć do cofnięcia się. Tylko rank D do rank D może teleportować i analogicznie inne? Czy od czegoś innego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Przepraszam za offtopic)

Czy ktoś się wybiera 20 maja do Krakowa na Distant Worlds: Music from Final Fantasy ?

Są jeszcze dostępne bilety na koncert :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał troche bliżej niż całą Polskę do przejechania to bym się wybrał. Ehh :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sektor A, trzy miejsca w rzędzie 35 :)

Smuci mnie tylko informacja zawarta na bilecie o nagrywaniu AV... ale coś pokombinujemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze można gdzieś było dostać legalnie nagrania z koncertu to jeszcze bym zrozumiał ten zakaz ale i tak pewnie będzie sporo nagrań po koncercie w sieci. Ja mam 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu wiadomo co zagrają? Zdajcie relacje panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiadomo co zagrają? Zdajcie relacje panowie.

Publiczność Krakowska jako druga w Europie (po Sztokholmie) usłyszy koncert w poszerzonej wersji, zawierającej utwory wszystkich części gry stworzonej przez Nobuo Uemats oraz szczególnie rozbudowaną sekwencję z XIII części serii z muzyką Masashi Hamauzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło kierwa battle theme w 13 ryje beret, chciał bym to usłuszeć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego DVD może z tym? Albo nawet jakiegoś CD? Bo niestety nie będzie mnie, a bym z chęcią posłuchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koncert niestety nie pojadę ale jak jest płytka to chętnie kupię ;)

A teraz pytanie do gry:

Czy podczas Upgrade broni jakiś item może zbić mnożnik expa? Właśnie wbiłem Gladiusa z 21 na 22, patrze a tu nagle x2 (Naturalnie cały czas, od początku miałem x3)

A i jaki jest max lvl broni nim będzie można wbić ją na następny Tier ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do gry:

Czy podczas Upgrade broni jakiś item może zbić mnożnik expa? Właśnie wbiłem Gladiusa z 21 na 22, patrze a tu nagle x2 (Naturalnie cały czas, od początku miałem x3)

A i jaki jest max lvl broni nim będzie można wbić ją na następny Tier ??

Tier 1- Gladius- max 26, Tier 2 (Uraninite) Helter-s max 61, Tier 3 (Trapezohedron) Omega- 100

Strength 175, 448, 723

może się przyda

wem.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do gry:

Czy podczas Upgrade broni jakiś item może zbić mnożnik expa? Właśnie wbiłem Gladiusa z 21 na 22, patrze a tu nagle x2 (Naturalnie cały czas, od początku miałem x3)

To ja pomogę nt. mnożników doświadczenia dla broni ;)

Sprawa jest prosta - jeżeli ulepszasz broń komponentami organicznymi, mnożnik rośnie (niestety większość takich komponentów daje mało exp). Jeżeli zaś elektronicznymi, mnożnik spada, choć komponenty takie dają sporego kopa do broni. Optymalna technika - nabijasz mnożnik tymi pierwszymi do x3, a potem wsadzasz na raz dużo tych drugich. Znów nabijasz mnożnik i tak w kółko.

Szczegóły znajdziesz tutaj:

http://finalfantasy....XIII_Components

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli macie więcej tego typu pomocnych "tabelek" to bardzo bym poprosił :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne. Dzięki panowie ;)

Hmmm W takim razie o co chodzi z Premium Components, takimi jak Credit Chip ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje się je w sklepie, zauważ, że są warte o wiele więcej niż inne komponenty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, tylko zastanawiałem się, czy nie są potrzebne do czegoś ;)

Dzięki.

A teraz prośba o poradę. Jestem właśnie na etapie, gdzie cała drużyna dostała możliwość szkolenia się we wszystkich klasach. Czy lepiej jest wpierw masterować każdemu jedną czy z każdego po trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz prośba o poradę. Jestem właśnie na etapie, gdzie cała drużyna dostała możliwość szkolenia się we wszystkich klasach. Czy lepiej jest wpierw masterować każdemu jedną czy z każdego po trochę?

Jeżeli dopiero odblokowałeś Crystarium, to na razie zostaw jak jest i trenuj bohaterów wg ich preferowanych ról (role, które są dla postaci drugorzędne wymagają kosmicznych ilości CP na każdy jeden kryształek). Maksowanie wszystkiego zacznij dopiero w rozdziale 11, gdzie będzie okazja do szybkiego farmienia CP.

Ja tam np. zbytnio nie kombinowałem. Wyszkoliłem najpierw na maksa wszystkim 3 główne role, a dopiero potem wziąłem się za drugorzędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I postaraj się jak najszybciej zdobyć Growth Egg, znacznie ułatwia wymaxowanie Crystarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważyłem, tylko zastanawiałem się, czy nie są potrzebne do czegoś

A teraz prośba o poradę. Jestem właśnie na etapie, gdzie cała drużyna dostała możliwość szkolenia się we wszystkich klasach. Czy lepiej jest wpierw masterować każdemu jedną czy z każdego po trochę?

proszę bardzo

ogólnie rzecz biorąc gra daje tutaj niemałe pole do popisu w doborze strategii rozwoju ale najlepiej przeznaczyć punkty na ładowanie głównej roli postaci, oczywiście w zależności jaką broń wybierzesz w późniejszym etapie gry

Light - RAV, COM potem MED w zależności jaka bron, w japońska wersję wszyscy grali Gladiusem licząc na szybki przyrost siły ataku, ja grałem pierwszą bronią blaze saber, która ma równe parametry, a potem Lionheart

Fang - COM, SEN, SAB

Snow- SEN, COM, RAV

Hope- MED, RAV, SYN, SAB

Van- MED, SAB, RAV

Sazh- SYN, RAV, SAB

roleeffi.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez sway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no ja też zacząłem z Gladiusem nim przeczytałem która broń jakie ma późniejsze parametry. Właśnie zrobiłem z niej Helter-skelter'a, który na start ma mniejsze parametry niż Glad na 26 no ale cóż ;)

Jako że już mam tą broń to Lighting daję na COM

Reszta:

Hope RAV/SYN,

Vanille RAV/MED,

Snow COM/SEN,

Sazh zacząłem na COM ale widzę że lepiej mu dać SYN i tak teraz będę działał.

Fang COM/SAB

Nie jest idealnie ale źle też nie jest. Teraz posprzedaję Chip'y i chyba jeszcze dobiję broń Light.

Dzięki za rady panowie ;)

Growth Egg - doczytałem że o item podwajający CP jakie się dostaje. Do zdobycia w 55 misji, ale może ktoś napisać coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że czytanie całego tematu może przerażać, ale jeśli szukasz jakieś informacji, to naprawdę wystarczy kilka ostatnich stron przeczytać...

Nie mówię tego tylko do Ciebie, ale do wszystkich, bo każda informacja dot. tej gry była tu już powtarzana z kilkaset razy.

Sam już chyba nawet opisałem wszystko co można tylko było opisać w tej grze...

Tutaj masz i czytaj o Growth Egg:

http://www.gamefaqs.com/boards/950899-final-fantasy-xiii/54005509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przeraziło wertowanie ponad 100 stron, ale faktycznie mogłem zajrzeć na parę ostatnich a tego nie zrobiłem sorka.

No i wielkie dzięki za info ;)

Piszą że Vanilla musi mieć Death i około 6000 życia. Teraz prosiłbym o radę, czy próbować wykonać wszystkie misje przed atakiem na Growth Egg czy dać sobie na razie spokój i iść fabułę a później zająć się misjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×