Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Online

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, ciekawe :wink: Jestem doświadczonym kierowcą, więc z ogarnięciem nie będzie problemu :biggrin: Będziemy próbować...

Pewnie że spróbuj.

Ja na początku miałem właśnie problem ze zmianą biegów przy zakrętach. Ostatecznie rozwiązałem sprawę w ten sposób, że przy hamowaniu biegu nie zmieniam , dopiero , gdy dostaję chwilę wolnego czasu na zmianę, redukuję. W sumie zyskałem , bo uświadomiłem sobie , że intensywne machanie biegami tylko odbiera mi cenne sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień kończę z wynikiem 1:00.093. A było tak blisko złamania bariery jednej minuty <_< Jak na razie ciężko mi się gra ze sprzęgłem i zmianie biegów w układzie H. Z sekwencyjną skrzynią sprzęgło nie działa. Gram dalej na manetkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa sprzęgło z sekwencyjną?

Lipa. W full wersji zdecydowanie powinni rozwinąć ten elementy gry.

Oczekuję , że dadzą sprzęgło na pada :D

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sekwencyjna skrzynia nie potrzebuje sprzęgła np. w f1 używają sprzęgła tylko do startu i zatrzymania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego w GT5P sprzęgło działa tylko ze skrzynią biegów w układzie H. A na takich ustawieniach bardzo ciężko uzyskać dobry czas. Nic dziwnego, że w f1 czy rajdach używa się tylko skrzyni sekwencyjnych :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w Wrc przez las po śniegu 150 na godzinę też byś sekwencyjnej używał , bo nie ma czasu szukać sprzęgła i biegów wrzucać no i trzeba się na jeździe skoncentrować , a w F1 partacze po prostu nie potrafią jeździć i jest to sport niższej kategorii . A skrzynia H w samochodzie jest ogólnie bardzo przyjemna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że dziś po siłowni pojeżdżę ale tak wyszło że nie dałem rady i dopiero do domu wróciłem. pozostaje mi napisać czas sprzed dwóch dni...

1:01:858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kurde czekam na swój idealny przejazd... udało mi sie na razie odrobinę urwać do 59:524... kale chyba to bedzie mój finalny czas:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest bardzo dobry czas . Widzę że ty też z Wrocławia . To pewnie będziesz mieć kiedyś jakąś gierke pożyczyć , czy coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że już prawie nikt nie dzieli się czasami:P chyba wszyscy ostro piłują:P

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sekwencyjna skrzynia nie potrzebuje sprzęgła np. w f1 używają sprzęgła tylko do startu i zatrzymania...

W sumie tak , ale na padzie skrzyni "H" nie ma , więc przydało by się i do sekwencyjnej to sprzęgło.

widze że już prawie nikt nie dzieli się czasami:P chyba wszyscy ostro piłują:P

Ja to dziennie godzinkę dwie , na więcej nie mam cierpliwości.

Jutro będę próbować zejść niżej , bo jak nie patrzeć , różnica ~300 tysięcznych sekundy to w wyścigach wcale nie tak mało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo.. już jest dziś a za bardzo czasów nie widać... czy to oznacza że jeszcze dzisiaj gramy Londyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramy gramy ale ja się nie chwalę bo narazie nic nie urwałem ciągle oscyluje w 59:700 może dzisiaj coś jeszcze się uda ale już mam powoli dość londynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez już mam dość Londynu i Forda :P

Oto mój czas: 59'784

990a406b94d64d519911d30.png

Może lepiej całe ściganie podsumowujmy , zaczynajmy i kończmy o godzinie 12:00 w południe , a nie o północy?

Albo ewentualnie o innej -dziennej- godzinie , bo w sumie niektórzy w południe mogą być w pracy czy coś..

No i takie wcześniejsze godziny są atrakcyjniejsze bo będzie można też podyskutować o trasie , wynikach, samochodzie itd. O północy pewnie wielu z nas ma nieco inne zajęcia :D

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za wcześniejszym podsumowaniem może około 20??? A i może jak każdy podaje swój czas to może da propozycje na następną czasówkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tras to jest mi to obojętne ale mam propozycje co do fur.

1. Honda Integra (napęd na przód)

2. BMW M3 (napęd na tył)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tras to jest mi to obojętne ale mam propozycje co do fur.

1. Honda Integra (napęd na przód)

2. BMW M3 (napęd na tył)

zamiast M3 proponowałbym F40 albo Forda GT:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Londyn F, Ford Focus ST '06, czas: 1'02.345

Wgrałem sobie przejazd ducha z pierwszej dziesiątki. Odnoszę wrażenie, że pomogłaby mi nie tyle kierownica co zmiana skrzyni na ręczną, ale to od

następnej rundy może spróbuję, bo tej mam już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też z duchem jeździłem xD , trzeba na manualu , lepsze czasy są . Ja byłbym za tym Bmw jednak . A tą rundę też odpuściłem , bo mnie do Gow'a bardziej ciągnie i chce go przejść w końcu , ale po czasie kolegi widzę , że jednak ostatni nie bedę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może forda mustanga i daytonę road? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że najlepszy powinien wybierać tylko tor, a wszyscy składać propozycje co do aut.

W każdym wyścigu byloby inne auto czyt. inna oś napędzana. Raz przednionapędowe, raz tylno napędowe, raz czteronapędowe.

I te auto które by dostało najwęcej głosów brało by udział w wyścigu. A tak to wygrany miałby zawsze handicap bo mógłby mieć swój ulubiony którym wciąż trenuje i go celowo wybrać, a to już uważam że jest nie fer!

Rozważcie to prosze bo myśle że to dobry pomysł co powyżej napisałem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×