Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Online

Rekomendowane odpowiedzi

Łooo... nie będzie łatwo, taki wózek opanować :biggrin:

Ale stało się, obecny event to: trasa: Fuji Speedway F samochód: Ferrari F40 '92 Event trwa do soboty do 22.00

Ustalmy, że podając czas podajemy na czym jeździmy i jeszcze jedna sprawa, a mianowicie chcę wprowadzić system punktacji, żeby potem zrobić jakąś generalkę. Punktowanych będzie 1szych 10miejsc, tylko pytanie jak lepiej: 1. 20pkt 2. 18pkt itd., czy 1.10pkt, 2. 9pkt itd. Niby nie ma różnicy, ale jednak jest, bo osoby poza 1szą dziesiątką mogą mieć większe lub mniejsze problemy z nadgonieniem punktów. Napiszcie, co myślicie. :thumbsup:

Poza tym co do wybierania trasy i toru, wpadłem na jeszcze inny pomysł - może prawo wyboru oddać by najgorszemu? Dopasuje sobie wózek i tor, który robi i będzie miał większe szanse... Bo jednak nawet głosowanie spośród 3ech pozycji może wywołać sporo zamieszania

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :D

Tak mamy w sumie niezależne głosowanie :D

Albo żeby było na prawdę fair głosujmy po kolei , w pierwszym evencie proponował ten , który był pierwszy , w następnym proponuje 2 , później 3 itd , mniej więcej każdy by miał wtedy szansę zaproponować swój wariant.

Głosowania raczej nie wypalą , bo trzeba by było co najmniej dzień poswięcić , zeby wszyscy się zebrali i oddali głos na którąś z propozycji.

No więc jak?

Co myślicie o kolejkowaniu wyboru auta i trasy?

Następny event ustawia nam gracz z 2 pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już punktacja (1-10pkt. 2-9pkt. i tak dalej do 10-1pkt.)to może z góry określić ilość eventów np.6-9 przy czym na 6 to tak 1i4-FWD 2i5 RWD 3i6 AWD i na jakich trasach. Co sądzicie???

A ferrari f40 fajne na 3-ce grubo ponad 200 :biggrin: .Narazie czas po 8 ok.1'52:980.(G25)

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej z góry określić jakie trasy będą następne (ich ilość ik tak jest malutka) a samochody niech wybiera najlepsza trójka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no słabsi się nam zbuntują , bo nie będą mieli prawa głosu...

A tak jakbyśmy co event zmieniali osobę wybierającą , to wszyscy powinni być zadowoleni , bo prawie każdy ma szansę wybrać auto i trasę na następny wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze trochę czasu zostało do zakończenia eventu wiec można to jeszcze ustalić:) ja się wziałem już za kręcenie czasów:P

po porannej sesji - 1:51,745 (pad)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do propozycji andryush'a, żebyśmy co event zmieniali osobę wybierającą tor i samochód. Niech każdy ma szanse :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja i Cali już wybieraliśmy, teraz będzie następny wg. tabeli na koniec eventa ;)

Mój czas po trzech lapach to 1:52:941 (g25)

Wrzucił ktoś z was chociaż raz 4ty bieg? xD Niesamowite autko... :P

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A QuickTune wpływa w jakikolwiek sposób na Time Triala ? Bo przy dwóch poprzednich próbach nie zauważyłem najmniejszej różnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quick Tune nie ma wpływu na Time Trial.

A Autko strasznie trudne do opanowania na padzie.

A i tylko jeden dzień mam na jazdę w evencie , bo jutro i po jutrze mnie nie ma , więc pewnie żadnego czasu wspaniałego nie uzyskam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas 1.54.394 (DFGT)

Ja wrzucam 4 bieg :)

NEXUS napisał:

..."Jeśli już punktacja (1-10pkt. 2-9pkt. i tak dalej do 10-1pkt.)to może z góry określić ilość eventów np.6-9 przy czym na 6 to tak 1i4-FWD 2i5 RWD 3i6 AWD i na jakich trasach"....

Popieram!

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tymi punktami ;] i ogólnym rankingiem... Z góry ustalone trasy a pierwsza 3 wybierająca pojazdy to też dobry pomysł .. jak najbardziej popieram... Ogólnie to mam pytanie, czy robiąc czasówki zmieniacie coś w QuickTune czy jeździcie tak jak było standardowo zmieniając tylko opony ?? i czy w ogole da rade bo jak jeździłem Focusem w trakcie nie mogłem nic zmienić ...

PZDR siroccoxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w quick tune nic nie daje w time trialu

Pozostaje pytanie - kto jest tą górą wybierającą trasy? :D

@sirocco

najaktualniejszym pomysłem jest to, że każdy wybiera auto po kolei... ja i cali już byliśmy, teraz kolejna osoba w rankingu, tj. założmy, że cali będzie pierwszy, ty drugi. Wtedy ty wybierzesz samochód, bo cali już wybierał ;)

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę swój czas dla porównania, tylko i wyłącznie, nie bierzcie go pod uwagę przy klasyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę swój czas dla porównania, tylko i wyłącznie, nie bierzcie go pod uwagę przy klasyfikacji.

szkoda bo zdaje się że niezłe czasy kręcisz więc byłaby zacięta rywalizacja:P

P.S. co do tras to:

1.Suzuka

2.Londyn

3.Fuji

4.Eiger Norwand

5.High Speed Ring

(Daytony myślę że nie ma sensu brać pod uwage bo to tor typowo pod nascar)

Po ostatnim torze robilibyśmy znowu kolejkę tych samych ale w odwróconych kombinacjach... co wy na to?

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak ;)

Albo najlepiej po kolei , uwzględniając wszystkie warianty toru.

Później powtórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quick tune przecież jest nieaktywny w time trialu :wink: można zmieniać coś w aucie tylko i wyłącznie gdy wybierzemy wyścig z botami. Więc nie zaprzątajcie sobie tym głowy :smile: Ja może dzisiaj wieczorem spróbuję osiągnąć jakiś czas...

Edytowane przez sztiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie wjechałem do pierwszej setki z czasem 1'51,080... ale spokojnie powinienem zredukować czas do 1'50,xxx... 1'49 nigdy chyba na padzie nie osiągnę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie wjechałem do pierwszej setki z czasem 1'51,080... ale spokojnie powinienem zredukować czas do 1'50,xxx... 1'49 nigdy chyba na padzie nie osiągnę:)

zdradź swój sekret :P

Jak_?

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no cali ładny czas ja na dziś już chyba dam sobie spokój 1'52:528(G25)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąłem sobie ducha 10 gracza , to odniosłem wrażenie , że jedzie samochodem 4wd. Podczas gdy ja borykam się z utratą trakcji prawie wszędzie , wejście , wyjście z zakrętu , on spokojnie sobie przejeżdża zakręt jak gdyby nigdy nic...

Cali , skoro osiągnąłeś tak dobry czas , to musisz być mocno obeznany z tymi feralnymi triggerami Dual Shock'a 3 , a może nie grasz na triggerach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąłem sobie ducha 10 gracza , to odniosłem wrażenie , że jedzie samochodem 4wd. Podczas gdy ja borykam się z utratą trakcji prawie wszędzie , wejście , wyjście z zakrętu , on spokojnie sobie przejeżdża zakręt jak gdyby nigdy nic...

Cali , skoro osiągnąłeś tak dobry czas , to musisz być mocno obeznany z tymi feralnymi triggerami Dual Shock'a 3 , a może nie grasz na triggerach?

gram niestety na tych triggerach:) te z pada od X360 były milion razy lepsze ale nie można wiecznie narzekać:P co do czasu to staram sie jak najmniej ślizgać:P redukuje tak 4>1>2>3>2>1>2>3>1>2>3... najtrudniejszy dla mnie jest zakręt po tym długim łuku na którym redukuje do 1... no i końcówka nie zawsze wyjdzie:) a czas zredukowałem do 1'50,955 z tym że pojechałem jeszcze pare okrążeń i osiągałem nawet 0,3 s przewagi w pierwszej części trasy, którą potem traciłem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie daję rady z tymi triggerami. Brak mi cierpliwości , aby uczyć się delikatnego gazowania...

=======

Podaję już swój czas , chyba ostateczny , bo do soboty raczej nie zagram...

680b03b0c6ad43e5abf7bd6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja time triala ani razu nie jechałem jeszcze na tej trasie , dzisiaj z kolegą chwile online pograliśmy , podejrzewam że jutro się za to wezmę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×