Skocz do zawartości
Emir

Borderlands

Rekomendowane odpowiedzi

Drążę dalej temat splitscreena, jesteśmy po kilkunastu misjach w co-opie i nie wskoczyło mi trofeum "There's no I in team". Na jakimś anglojęzycznym forum przeczytałem, że spora ilość trofików w coopie wpada tylko kiedy jeden z graczy jest zalogowany na PSN (konsola musi być online). Czy rzeczywiście jest taki wymóg? Nie wiem, może źle policzyłem te misje ale chyba faktycznie zrobiliśmy już z 15.

EDIT: nie rozumiem, dlaczego mojej postaci (Roland, 1st player) zalicza w splicie znacznie więcej misji niż Syrence (2nd player). Syrenka ma zaliczone tylko 4 misje mimo że wspólnie zrobiliśmy ich już 16 (liczę te "completed")

Nie rozumiem też, dlaczego tylko ja jako 1st player mogę akceptować nowe misje...

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. z tego co ja pamiętam jak grałem w splicie (a grałem sporo) to było tak, że za oddanie questa oboje dostawaliśmy taką samą ilość XP.

Ale za zabijanie potworków było już inaczej, ten kto zabił to po prostu dostawał więcej, także czasami było różnie.

Tak wiem, że nie pytasz o XP, ale fakt, że przyznaje po tyle samo XP może oznaczać, że misja zalicza się po równo.

Z tym zaliczaniem misji to nie wiem, ale to nie było tak, że ten co oddaje questa, to jemu zalicza?

Ten trofik z 15 misjami wpadł mi dość szybko. Ale może też chodzić o to, żeby obie postaci miały po 15.

Ale graj po prostu na luzie i na pewno wpadnie.

No chyba, że coś zmienili w którymś patchu, bo ja grałem jak jeszcze żadnych dodatków do tej gry nie było, a trofiki ze splita wpadały bardzo prosto, szybko i przyjemnie.

PS.

Myślę nad GOTY, ale odstrasza mnie ta wizja, że jak zużyję kody to potem gra się nie sprzeda i się zostanę z tym.

Tzn. sprzedać się sprzeda na pewno bo zawsze się ktoś znajdzie, z tym że stracę trochę na tym.

A bawić się w osobne konta PSN to mi się nie chce, tym bardziej że wolę te DLC mieć i tak na swoim tak na "w razie czego" :)

No cóż...może stanieje jeszcze trochę, nie będzie zupełnie w co grać to się zainteresuje i znów pogram w tą świetną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko: XP dostajemy wspólnie, Zanim włączyliśmy splita ja byłem na 5lvl, dość szybko w splicie Syrenka mnie dogoniła, teraz ja mam 11lvl ona 9lvl.

Sęk w tym, że tylko ja moge przyjmować questy i zgłaszać ich wykonanie, 2nd player może sobie zbierać znajdźki, nabijać xp, rozwijać skille, słowem wszystko tylko nie aktywować i kończyć misje. To mnie dziwi.

Dalej, kiedy zaczynamy splita pojawia się informacja, że postać mojej żony jest za daleko ode mnie w trybie "story", fakt ja zrobiłem sobie tutoriala i kilka pierwszych misji sam. Ona dołączyła zaraz przed misją z zabiciem Scara.

Bardzo mnie wciągnęła ta gierka, aż się sam dziwię, że wogóle mam parcie na trofiki. Zazwyczaj nie zwracam na nie szczególnej uwagi, a tu masz. W Borderach chciałbym chyba platynę zrobić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grałem splita to grałem od samego początku obiema postaciami, czyli od momentu wyjścia z autobusu.

Działało wszystko jak należy, bo mój kompan bez problemu mógł oddawać questy i przyjmować nowe.

Bo nieraz mówiłem, żeby zaleciał oddać, a ja w tym czasie przygotuje furę do jazdy :P hehe

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale właśnie jak się grało tak, że która postać po prostu dołączała do zrobionej wcześniej to były jakieś problemy.

Bo wtedy coś z questami się miesza, ale nie pamiętam już tego tak dokładnie, także nie łap mnie dokładnie za słowa :)

Ogólnie split w Borderlands to jest wg mnie najlepszy split w jaki w życiu grałem.

Zabawa nie z tej ziemi! Wg mnie nawet online się przy tym chowa.

Wspólna zabawa na tym samym ekranie przypomina stare dobre lata, kiedy to multiplayer kojarzył się tylko i wyłącznie ze split-screenem, a nie graniem po sieci :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z bratem grałem w GOTY na splicie i jest tak jak pisze Patricko, ale również zaczynaliśmy od 1 lvl, prawie wszystkie trofki za split powpadały(zostało zabić bossa we dwóch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obaj macie rację. Chodzi o stopień zaawansowania postaci w głównym wątku fabularnym. Tak jak pisałem, pojawiał mi sie komunikat że host (w tym wypadku Roland) jest zbyt daleko w story i Syrenka nie będzie mogła wspólnie z nim zaliczać głównych misji. Wczoraj włączyłem syrenką singla i na szybko machnąłem story do momentu , w którym zatrzymał sie Roland. Potem włączyłem splita i komunikat o rozbieżności głównego watka już sie nie pojawił. Niestety mimo że mamy 2 questy do zrobienia (główny z kluczem do kopalni i poboczny z journalem) Syrenka nadal nie może wybrać, który quest będzie podświetlony aktualnie, nie może też brać nowych misji z tablicy ogłoszeń.

Niestety do splita siądziemy dopiero w poniedziałek lub wtorek wieczorem, wtedy się okaże jak to jest z zaliczaniem tych misji. Widać nie ma sensu łączyć postaci z różnym lvl bo wychodzą z tego niezłe babole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie babole tylko normalne podejście do zadań, jeśli Ty masz już wykonane zadanie, a syrenka nie to Ona tego zadania nie może wykonać w "Twojej" grze, tak samo było np w Diablo II. A jeśli gracie u niej to jeśli Ona wykona zadanie, a Ty już je miałeś wykonane to Ona dostaje expa i nagrodę za zadanie, a Ty już drugi raz tego nie dostaniesz, proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam chętnych do wspólnej gry, mile widziane dzielenie się broniami itd.

Gierkę mam od niedawna, wciąga strasznie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie babole tylko normalne podejście do zadań, jeśli Ty masz już wykonane zadanie, a syrenka nie to Ona tego zadania nie może wykonać w "Twojej" grze, tak samo było np w Diablo II. A jeśli gracie u niej to jeśli Ona wykona zadanie, a Ty już je miałeś wykonane to Ona dostaje expa i nagrodę za zadanie, a Ty już drugi raz tego nie dostaniesz, proste :)

Nie do końca, jeśli chodzi o story to się z Tobą zgadzam. Ale wytłumacz mi dlaczego 2nd player nie może brać zadań pobocznych, które nic nie mają wspólnego z fabułą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na ten temat, ale nie pamiętam by po wydaniu jakiejś gry w edycji GOTY wychodziły jeszcze jakieś dodatki aczkolwiek moja pamięć może być zawodna :)

Szczerze mówiąc to podejrzewam, że dwójka jest w produkcji i dodatków już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tego ostatniego dodatku, bo spadł mi Borderlands na 88% :P

W starej konsoli padł mi dysk i nie mam moich postaci wymaksowanych, czy jest jakiś poziom od którego można zacząć ten ostatni dodatek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tego ostatniego dodatku, bo spadł mi Borderlands na 88% :P

W starej konsoli padł mi dysk i nie mam moich postaci wymaksowanych, czy jest jakiś poziom od którego można zacząć ten ostatni dodatek ??

No mozesz miec problem - ja pamietam, jak z bodajze 32 levelem poszedlem na KNOXXA - heh jak mnie te laski z assasination squad masakrowaly...

Btw zauwazyliscie, ze ostatni patch znosi widelki z 61 levelu? Sciagnalem patcha i dostalem z 8 leveli wiecej shok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, troszkę się zdziwiłem gdy zacząłem drugie przejście, myślałem że taki paker rozjedzie wszystkich, a tu jednak poprzeczka postawiona dosyć wysoko, ale za to szybko się leveluje. Ogólnie rzecz biorąc to gra świetna :thumbsup:

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

poszukuje kogos kto moglby mi pomoc pozaliczac misje w Underdome Riot.

Tzn, ktos na PT2 z postacią do 50LV MAX. (LV przeciwnikow dostosuje sie do LV hosta, dzieki temu bedzie o wiele latwiej to wszystko zrobic). - ja mam 69LV.

Grajac solo, gdy ktos nas zabije (np w ostatniej fali ostaniej rundy) musimy zaczynac od samego poczatku - IMHO bezsens.

Moj psnlogin: konstant

W ogole zapraszam wszystkich fanow Borderlands to wysylania zaproszen - ta gra rzadzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie postać na lvl 5 i niech ona będzie hostem, pójdzie w trymiga.

Zależy mi, żeby to było na PT2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś różnice (a jeśli tak to jakie) miedzy tym wydaniem GOTY co jest u nas w sklepach a wydaniem dostępnym na amazon UK?

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktos kto ma wszystkie puchary z dodatku Claptrap?

Bo podobno jest duzy problem z zbieramiem 'bubblehead'ow', pizzy oraz "pink panties" ...

Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Add-on Extravasplosion - to co się 15.12 ukazało na PSS to jest nowy dodatek czy jakiś zbiór już wydanych dlc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Add-on Extravasplosion - to co się 15.12 ukazało na PSS to jest nowy dodatek czy jakiś zbiór już wydanych dlc?

TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest niesamowita, wróciłem do niej po długiej przerwie i wciągnęła mnie tak jak za pierwszym razem, genialne połączenie shootera z rpg. Są już jakieś plotki na temat drugiej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli ktoś będzie chętny na multi pograć w Borderlands , podaje moje PSN . Dominator-88_

Level mam już 35

Edytowane przez DOMIN@TOR_88
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale cheat. Mam 69 poziom i wszystkie trofki z podstawki, neda, moxxi i knoxxa. Została mi tylko robolucja claptrapów. Mój brat miał 25 poziom i jeszcze nie przeszedł podstawki, chciał żebym go trochę podlevelował. Teleportujemy się do dodatku knoxxa i co? W trakcie intra bratu wpadają wszystkie trofea z dodatku z nedem :shok: Teraz chłopak trzęsie portkami czy mu konta nie zbanują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konta może nie ale gdzieś na jakimś pucharkowym rankingu może mieć nieciekawie. Swoją drogą ciekawy bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×