Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Geneza powstania może i różna, ale zachowanie jest identyczne jak tu u zombie. Mamroczą coś do siebie, jak tylko cię zauważą biegną po prostej (prawie) linii żeby dobrać ci się do skóry, nie wykazują praktycznie żadnej inteligencji - przecież to zombie wypisz-wymaluj. Dla mnie też wyssane z palca jest to, że kikacz potrafi posługiwać się ultradźwiękami no ale aż takich szczegółów nie będę się czepiał ;)

Zombiaki sa powolne, a to lata jak opetane; tak samo nie podobala mi sie wizja szybkiego zombie w ekranizacji swiatowej wojny z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po głębszej analizie można dojść do wniosku, że to nie zombie. Trochę inaczej wyglądają, mają inną genezę powstania, ale komu bym tej gry nie pokazał KAŻDY mówi na zarażonych zombie, bo nie ulega wątpliwości, że to właśnie to było dla nich inspiracją. Po prostu poszli za panującym trendem i dobrze im to wyszło. W filmie "Jestem legendą" też mieliśmy zombie, również przedstawione w trochę inny sposób, ale wiadomo na czym wzorowano się przy ich tworzeniu (zombie-wampir ??).

 

Podsumowując, nawet jeśli nie są to zombie to są innym rodzajem żywych trupów. Wolałbym coś innego, ale nawet jeśli nie do końca mi to podeszło tak sama realizacja gry jest mistrzowska. Jeśli ktoś lubi gry o zombie to będzie to dla niego dodatkowy plus, bo tematyka jest bardzo zbliżona. 

Edytowane przez MarcinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i są podobni do zombie, tylko że we wszystkich grach/filmach ludzie zmieniają się w zombie przez jakiś wirus czy inne cholerstwo które nagle się pojawiło.

Tutaj natomiast przyczyną są 'Maczuźniki' (Cordyceps z ang. :)) i to właśnie był dla mnie strzał w 10, grzyby te występują w naturze oczywiście nie infekują ludzi, ale kto wie co ewolucja przyniesie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet nie prawdopodobne, co faktycznie istniejące w przyrodzie :). 

 

Też oglądałeś film o mrówkach i atakujących je grzybach?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Charakterystyka grzybów entomopatogenicznych

3000 gatunków występujących na owadach ( w tym 1000 Laboulbeniales –owadorostów). Lądowe 

formy- rzędy: Entomophtorales- owadomorki-Entomophora, Entomophaga, Hypokreales- gruzłakowce, 

Hyphomycetes- strzępczaki- Beauveria.

 Beauveria:

- zdolność do biologicznej degradacji oskórka stawonogów- enzymy proteolityczne, lipolityczne, chitynolityczne.

- strzępki kiełkowe przenikają do jamy ciała

- rozwój grzybni i rozprzestrzenianie się ciał strzępkowych kosztem zasobów pokarmowych tkanek owada.

Grzyby entomopatogeniczne:

- owadomórka sosnowa- atakuje w koronach

- maczużnik Cordyceps militaris- epizoocje na zimujących poczwarkach i larwach

- kłębczak Beauveria bassiana

 

Skoroście tacy spragnieni wiedzy to łapcie, Jestem studentem leśnictwa i miałem co nieco na temat tego typu grzybów ;)

Z punktu widzenia gry to nie są zombie ale dla mnie jedyne co ich odróżnia od standardowego zombiaka to echolokacja, i to tylko w przypadku clickerów. Zwykli biegacze i tak nas swymi patrzałkami wyśledzą zawsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery mapy!!! :)

 

Bookstore:
 

The Bookstore immediately stood out as being a tiny, contained map, one that forces confrontation and is exceptionally difficult to stay hidden on for long. Indeed, that was the idea. Robert Ryan, a map designer at Naughty Dog, noted that this map emphasizes the “iconic fights in single player” into the multiplayer realm.

bookstore1tlouabandoned-territories-map-

bookstore2tlouabandoned-territories-map-

 

Hometown:
 

If the Hometown map is anything, it’s unexpected. While many of the maps already in the game show you places you encounter well after the fall of civilization, Hometown brings you back to Texas, to the very beginning of the campaign, when Joel and his daughter Sarah are escaping the dangers of their neighborhood only to quickly realize that the world around them is falling apart. Interestingly, the Hometown map doesn’t show the pristineness of those more innocent days, but what it looks like now, years after Cordyceps wreaked havoc on the planet

hometown1tlouabandoned-territories-map-p

hometown2tlouabandoned-territories-map-p

 

Bus Depot:
 

The Bus Depot’s vivid, bright color palette really makes it pop when compared to other new maps being added to The Last of Us’ roster. It brings us back to Salt Lake City, Utah, where our adventure comes to a conclusion in the campaign, and there are few parts of the entire single player mode that were prettier or more visually engaging than the serene sights of the abandoned and dilapidated capital city. After all, Salt Lake City is an “extremely iconic section” of the game, Ryan said.

 

busdepot1tlouabandoned-territories-map-p

busdepot2tlouabandoned-territories-map-p

 

Suburbs:
 

The final map I played on, the Suburbs, brings us back to Pittsburgh, and specifically to the dangerous area near where the “sniper fight” occurs during the campaign. This map screamed “Lakeside” to me, with lines of houses on either side separated by a main street, and lots of areas to work your way around at the edges of the map. It’s very “circuitous,” as Ryan explained, one that forces you to be silent, take evasive action, and wait for the right time to strike.

suburbs1tlouabandoned-territories-map-pa

suburbs2tlouabandoned-territories-map-pa

 

 

:banana:  :banana:  :banana:

Edytowane przez pack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ominęły mnie newsy dotyczące map, a skoro już tu jestem, to nie zaszkodzi zapytać - będą za free czy do kupienia w PSN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ominęły mnie newsy dotyczące map, a skoro już tu jestem, to nie zaszkodzi zapytać - będą za free czy do kupienia w PSN?

To jest DLC w postaci 4 map. Oczywiscie ze nie beda za darmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Charakterystyka grzybów entomopatogenicznych
3000 gatunków występujących na owadach ( w tym 1000 Laboulbeniales –owadorostów). Lądowe 
formy- rzędy: Entomophtorales- owadomorki-Entomophora, Entomophaga, Hypokreales- gruzłakowce, 
Hyphomycetes- strzępczaki- Beauveria.
 Beauveria:
- zdolność do biologicznej degradacji oskórka stawonogów- enzymy proteolityczne, lipolityczne, chitynolityczne.
- strzępki kiełkowe przenikają do jamy ciała
- rozwój grzybni i rozprzestrzenianie się ciał strzępkowych kosztem zasobów pokarmowych tkanek owada.
Grzyby entomopatogeniczne:
- owadomórka sosnowa- atakuje w koronach
- maczużnik Cordyceps militaris- epizoocje na zimujących poczwarkach i larwach
- kłębczak Beauveria bassiana
 
Skoroście tacy spragnieni wiedzy to łapcie, Jestem studentem leśnictwa i miałem co nieco na temat tego typu grzybów ;)
Z punktu widzenia gry to nie są zombie ale dla mnie jedyne co ich odróżnia od standardowego zombiaka to echolokacja, i to tylko w przypadku clickerów. Zwykli biegacze i tak nas swymi patrzałkami wyśledzą zawsze.

 

O, i macie odpowiedź fachowca w temacie :biggrin:

 

Cholera, kupiłbym ten online pass, w sumie to groszowe sprawy, ale nie wiem czy będę miał czas pograć. Niech już ten darmowy miesiąc z FF XIV sie kończy bo mam kupę gier do ogrania. Teraz jeszcze nowe mapki wychodzą. Na pewno wygląda to lepiej niż ta padaka zwana multiplayerem w Uncharted. Gracie jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje ile może kosztować to DLC do TLoU ? :)

Pewnie cos okolo 40zł, tak jak to było na u3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo coś może o cenie tego sezonowego pasa coby raz zapłacić i mieć wszystkie DLC? Chodzi mi o cenę i ewentualnie kalkulację tego :D czy taniej nie wyjdzie osobne kupowanie DLC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kupuję tylko dlc do singla. Po tym co było w grze kupię cokolwiek by tam nie dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. W takim razie pozostaje się zdecydować czy interesują mnie DLC do multi bo do singla nie ma przebacz, trzeba kupić ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cos okolo 40zł, tak jak to było na u3

Dzieki. Jeszcze jedno pytanie, wiadomo coś na temat DLC do singla ? Kiedy on wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewne, że będzie, trochę sony dorobi. Kto wie ,może GOTY wydadzą też na ps4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chłopa na kanale są też gameplay-e z meczów na nowych mapkach i muszę przyznać że podobają mi się one. Chyba zainwestuję w season passa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×