Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam ochote zagrac w The Last Of Us raz jeszcze. Cos nieprawdopodobnego, gre przeszedlem juz 4 razy, tydzien bez singla i chce jeszcze raz przejsc, to jest dopiero gra :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam sie gra w multi? jest wporzadku? czy szybko się nudzi? pytam, bo zastanawiam się czy brać nówkę czy używkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84 mecze jako Świetliki, 84 Łowcy. Jestem w 10 tygodniu grając drugą frakcję i nawet biegać mi się już nie chce tylko czekam do końca potyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84 mecze jako Świetliki, 84 Łowcy. Jestem w 10 tygodniu grając drugą frakcję i nawet biegać mi się już nie chce tylko czekam do końca potyczki.

To znaczy że multi słabe? bo nie wiem czy kod aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zmuszają się do grania tylko dla "platynki" .... Do dziś tego nie ogarniam...

Wracając do tematu - multi jest świetne! Jak dla mnie najlepsze multi TPP jakie dotąd powstało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że multi słabe? bo nie wiem czy kod aktywować.

Zależy od gustu, dla mnie online jest mega. Dobrze wyważony pomiędzy strzelaniem, skradaniem się i walką wręcz. Sama gra jest taktyczna i wymaga kooperacji. Często granie na rambo nic nie da, jeśli nie ma się wsparcia drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_last_of_us_by_argentinaland-d6a5a1r.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że multi słabe? bo nie wiem czy kod aktywować.

 

Trochę cierpi jeszcze na problemy wieku dziecięcego, ale już jest bardzo dobre, a ma szanse na bycie mega fajne. Szkoda, że pewnie nowe mapy i tryby w DLC dopiero dojdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w spoilerze podrzucić linka do yt z walkthrough ze wszystkimi znajdźkami, komiksami i dialogami w jednym. Startuje na survivalu (3 przejście) i może w końcu wszystko odkryje.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za :) Szukałem i takiego walkthrough nie mogę namierzyć... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę cierpi jeszcze na problemy wieku dziecięcego, ale już jest bardzo dobre, a ma szanse na bycie mega fajne. Szkoda, że pewnie nowe mapy i tryby w DLC dopiero dojdą.

Dzięki za odpowiedzi. Gra jest na tyle fajna że pewnie za jakiś czas przejdę singiel po raz drugi. Skoro multi nie jest najgorsze, to nie szkoda mi tych paru złotych z ewentualnego zysku z odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to singla przeszedłem już parę dni temu, więc może na spokojnie i ja opiszę swoje wrażenia. Zaznaczam, że piszę z pozycji osoby, która na grę się nie nakręcała i wiedziała o niej tyle, że ma być, ma być dobra, coś o przetrwaniu po apokalipsie, z dwójką bohaterów i od Naughty Dogs.

 

W sumie gra jest na tyle rozbudowana, że ciężko opisać ją krótko, a miejsca szkoda na długie wypociny, więc wybaczcie wszelkie pominięte aspekty;)

 

Zacznijmy od fabuły - tu niestety się nieco rozczarowałem. Ot, taki postapokaliptyczny standard z paroma ciekawymi smaczkami. Ogromnie zmarnowano

potencjał związany z postaciami - choćby Sam i Henry, którzy pojawili się na chwilę i zaraz zniknęli, zresztą w sumie żadna z pobocznych postaci nie odegrała większej roli w grze, wszystkie były fajnym, ale krótkim przerywnikiem. Dałoby się to wybaczyć gdyby nie fakt, że główne postacie też nie były rewelacyjne - o ile Ellie wyszła całkiem fajnie, taka dość typowa, bezczelna i pyskata smarkula, ale całkiem fajnie nakreślona to Joel był strasznie słaby.

. Sama fabuła też ogromnych emocji we mnie nie wzbudziła - w sumie były wszystkie elementy jakie być powinny i nic poza tym - jak ktoś oglądał The Walking Dead to tu chyba nic nowego nie zobaczy. No i chociaż na liniowość w grach zazwyczaj nie narzekam, to

w ostatniej scenie strasznie mi tego zabrakło - wystarczyło zostawić możliwość wyjścia Joelem z sali operacyjnej i gra zyskałaby ogromną głębię. Tyle, że skomplikowałoby to twórcom zrobienie sequela;)

Może jestem wymagający, ale liczyłem na to, że fabuła mnie co najmniej powali na kolana i chociaż z pewnością była dobra (żadnych idiotyzmów, parę dramatów (chociaż niezbyt poruszających), kilka szybkich zwrotów).

 

Dalej: mechanika gry. Przede wszystkim świetny crafting - dobry pomysł, bardzo fajne wykonanie, stosunkowo niewielkie ilości zasobów i niestety cudowne apteczki (które są imho wybitnie skuteczne w zabijaniu klimatu przetrwania). Poza tym wiadomo - możliwość cichego eliminowania rywali, możliwość prześlizgnięcia się między nimi, możliwość walki - na plus. Jeśli chodzi o oprawę to graficznie jest oczywiście bardzo dobrze. Dźwiękowo jest znakomicie (grałem na angielskiej wersji) i jest to najlepsza strona singla. Oczywiście dalej występują głupoty w stylu małej teleportacji przy otwieraniu drzwi itp. - denerwujące, ale pewnie nie do wyeliminowania, przynajmniej obecnie. Za to znakomity jest płynny system osłon - na początku byłem sceptycznie nastawiony, ale działa naprawdę świetnie i chowanie się w tej grze jest naprawdę fajnie zrobione.

 

No i kolejna rzecz, która często przypomina o tym, że gramy w (tylko) liniową i oskryptowaną grę - te wszystkie drabiny, palety na których pływa Ellie itp. - na logikę człowiek szukałby (i znalazł) prostszego sposobu na przejście niektórych niedogodności niż noszenie drabiny (które zresztą dziwnym trafem zawsze są mniej więcej tam, gdzie są potrzebne) przez kilkadziesiąt metrów. No i ostatnia rzecz - bohaterowie cyborgi - w ciągu kilku minut sprinty, wspinaczki, chodzenie w przykucnięciu (kto chodził w szkole na WF-y wie, że jest to strasznie męczące;p), strzelanie, walki wręcz itp. A przypomnijmy, że mówimy o młodej dziewczynce i podstarzałym facecie.

 

Wiadomo, że spora część wad, które wymieniłem jest po prostu typowa dla gier komputerowych (które z założenia muszą być uproszczone) i dla wielu nie będą to minusy, ale skoro gra miała nas przenieść w świat w którym rozgrywa się akcja to liczyłem na to, że twórcy przynajmniej część tych elementów urealnią. Tymczasem mamy takie rozwinięte i nieco zmienione Uncharted.

 

Podsumowując: mimo, że skupiłem się głównie na tym co mnie rozczarowało to gra naprawdę jest dobra - tyle, że to żaden przełom, rewolucja czy "inne spojrzenie na gry". Bardzo dobra gra, którą warto kupić i przejść (a jak ktoś lubi to splatynować), ale to wciąż to samo co mieliśmy do tej pory - tyle, że dopracowane i nieco zmodyfikowane. Brakowało mi tego "czegoś" co sprawiłoby, że kończyłbym grę ze szczęką na podłodze. Może to dlatego, że uwielbiam klimat postapokaliptyczny i bardzo dużo wymagam od fabuł w takim świecie umieszczonych.

 

Dla mnie 8/10.

 

Osobną sprawą jest multi, które jest naprawdę fajnie wyważone i bardzo dobrze pomyślane. Oczywiście przydałoby się więcej map i trybów gry, ale myślę, że ładnych parę godzin jeszcze przy nim spędzę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w spoilerze podrzucić linka do yt z walkthrough ze wszystkimi znajdźkami, komiksami i dialogami w jednym. Startuje na survivalu (3 przejście) i może w końcu wszystko odkryje.

zajrzyj na kanal PowerPyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi jest słabe. Zapowiadali cuda wianki a wyszło jak wyszło. Jedynie broni się grając z grupą znajomych, bo z randomami wygląda tak, że każdy sobie i g z tego wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie rozdziału kurort nad jeziorem:

W tym rozdziale są dwa nieśmiertelniki wiem, że jeden jest ukryty w altance, a drugi gdzie mogę dorwać?

Ponoć po ukończeniu wcześniejszego rozdziału mogę otrzymać dyktwafon z laboratorium, a ja mam chyba buga... Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

  [/spoiler]

W sumie mam jeszcze dwa pytania:

jest 13 drzwi do otworzenia?

Ktoś wie gdzie je mogę odnaleść?

Ktoś ma poradnik ze wszystkimi opcjonalnymi rozmowami?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już multi ogarnąłem to bez problemu kończę sesję w trójce najlepszych graczy. Wcale nie używam mołotowów i bomb, broń palna i często walka wręcz. Multi jest OK. W moim rankingu zaraz po BF BC2 i AC:B. Tu nie ma ADHD rodem z CoD. Liczy się walka drużynowa. Jeśli ktoś chce biegać solo to od razu dostaje bolesnego klapsa.

Czekam na DLC i gram dalej dla przyjemności. Wstyd się przyznać ale singiel stoi na 3-4h grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi jest słabe. Zapowiadali cuda wianki a wyszło jak wyszło. Jedynie broni się grając z grupą znajomych, bo z randomami wygląda tak, że każdy sobie i g z tego wychodzi.

Proszę Cie rozwiń swą myśl dla dobra ludu. Zwłaszcza kwestię "wyszło jak wyszło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w spoilerze podrzucić linka do yt z walkthrough ze wszystkimi znajdźkami, komiksami i dialogami w jednym. Startuje na survivalu (3 przejście) i może w końcu wszystko odkryje.

Proszę Cię bardzo.

 

Również polecam, nie tylko w kontekście TLoU kanał na YT PowerPyx, mój ulubiony z poradnikami do gier.

Edytowane przez Gucio79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście wpadli na jakieś koszulki z The Last of Us to dajcie znać ;)

Chodzi o jakieś, które mogę dostać w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo sobie obiecywalem po tej grze, myslalem,ze to bedzie cos na wzor uncharted,

ze beda logiczne lamigowki, zagadki,przestawianki,przesuwanki itd...

a tu sie okazala skradanka,wybijanka... zupelnie inny rodzaj gry niz uncharted,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście wpadli na jakieś koszulki z The Last of Us to dajcie znać ;)

Chodzi o jakieś, które mogę dostać w Polsce ;)

Jak chcesz ja ci moge zrobic na zamowienie, robie grafike, tam moge wstawic co zechcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mi możesz wysłać taką w prezencie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×