Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, chyba sobie w końcu kupie tego tlou. Dlc straszą ceną na storze więc miałam nadzieję, że po premierze remaster zrobią też goty na ps3.

 

Niewykluczone, że kiedyś zrobią. ;) Używane TLoU na PS3 jest teraz w tak niskiej cenie, że grzechem jest tego tytułu nie kupić. Z dodatków wart kupna jest tylko Left Behind, choć niekoniecznie w obecnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja jestem lisek chytrusek i praktycznie nie kupuje dlc no chyba, że są tanie i dobre ^_^. Akurat the last of us wolała bym nówkę i od miesiąca ze sobą walczę, kupić czy jeszcze trochę poczekać, na pewno jak już kupię to mnie wciągnie na dłuuuugo. Na oku mam jeszcze kilka innych gier więc chyba poczekam, ale dzięki za pomoc :) .

Tak z innej beczki, porządny poradnik do Beyonda zrobiłeś, co nieco mi pomógł :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie podkreśliłem, że to DLC jest warte kupna, ale niekoniecznie w pełnej cenie. ;) A sama podstawka z pewnością wciągnie Cię na długo. Przejście całości zajęło mi 26 godzin, ale ja liżę wszystkie ściany i zaglądam w każdy kąt. Lubię też poobserwować krajobrazy, no i chyba po raz pierwszy w grze tak długo gapiłem się na krople spływające po szybie. :P Przejście Left Behind to dodatkowe 3,5 godziny gry, więc całość starcza na jakieś 30 godzin, a jest przecież jeszcze bardzo dobry multik. Masa dobrego grania. :)

 

Cieszę się, że poradnik Ci pomógł. Wszak w takim celu został stworzony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie DLC nie bardzo przypadło do gustu. 

O ile singiel podstawki jest rewelacyjny, o tyle gameplay LB już mniej. 

 

Za dużo "dziewczyńskich" perypetii gdzie wiadomo, że ta gra skierowana jest głównie do męskiej części graczy.

 

I być może z tego powodu mi nie spasowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie podkreśliłem, że to DLC jest warte kupna, ale niekoniecznie w pełnej cenie. ;) A sama podstawka z pewnością wciągnie Cię na długo. Przejście całości zajęło mi 26 godzin, ale ja liżę wszystkie ściany i zaglądam w każdy kąt. Lubię też poobserwować krajobrazy, no i chyba po raz pierwszy w grze tak długo gapiłem się na krople spływające po szybie. :P Przejście Left Behind to dodatkowe 3,5 godziny gry, więc całość starcza na jakieś 30 godzin, a jest przecież jeszcze bardzo dobry multik. Masa dobrego grania. :)

Ile godzin ty żeś te krople oglądał? :laugh: Mi przejście gry bez żadnego pośpiechu zajęło 11.5h. Jakieś pół godziny więcej na survivalu.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mógłby mi ktoś poradzić jaki setup do multiplayera jest najlepszy ? 

Jakieś porady jak grać aby jak najszybciej zdobyć trofea "Podróż" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie,

pierwsza pomoc poz.2 lub 3,

rzemieślnik poz. 2 lub 3.

Tak się prześlizgniesz bez bólu. 

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin ty żeś te krople oglądał? :laugh: Mi przejście gry bez żadnego pośpiechu zajęło 11.5h. Jakieś pół godziny więcej na survivalu.

 

To, że Tobie zajęło to śmiesznie mało czasu, nie oznacza, że każdy gra tak samo i jemu też powinno zająć nie więcej niż 12 godzin. Poziom trudności nie ma tu akurat znaczenia, lecz styl grania. Ja preferuję spokojną obserwację otoczenia i przeciwników, przyczajkę za murkiem i czekanie na dogodną okazję do ataku, aby nie zostać wykrytym. Poza tym jak już wcześniej podkreśliłem, lubię też przyglądać się krajobrazom, a design całej gry był wręcz mistrzowski, łącznie z kroplami na szybie. Mało tego, zaglądam w każdy kąt i często wracam w niektóre miejsca, by upewnić się, że nie pominąłem żadnej znajdźki. Czy wspomniałem już, że uważnie wysłuchuję też każdego dialogu i staram się gadać z postaciami do upadłego, póki mnie nie spławią? Po prostu delektuję się grą. Oto cała tajemnica tych 26 godzin.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie,

pierwsza pomoc poz.2 lub 3,

rzemieślnik poz. 2 lub 3.

Tak się prześlizgniesz bez bólu.

Dzięki, ale system wyszukiwania meczów to jakaś żenada. Wrzuca do jednej kilku gości na wysokich lewelach a do drugiej kilku nowicjuszy. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym i się z tym zgadzam.

Jednak jeśli trafisz na wymiataczy to zamiast walki którą i tak pewno przegrasz tracąc część populacji chodź za swoimi lecz ich i wręczaj paczki, które stworzysz.

Zawsze to lepsze niż zaryzykować reaplay i powrót do pierwszego dnia. Dlatego właśnie taki setup zaproponowałem.

Inna sytuacja jeśli gra zrównoważy graczy i bedą w Twoim zasięgu, wtedy kill him :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale system wyszukiwania meczów to jakaś żenada. Wrzuca do jednej kilku gości na wysokich lewelach a do drugiej kilku nowicjuszy. WTF?

Polecam ci grać w trybie "BEZ DRUŻYN", tam zawsze balansuje drużyny, żeby było sprawiedliwie. Co innego jak grasz w "DRUŻYNY DOZWOLONE", gdzie jest tak jak piszesz.

Edytowane przez bickamil5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Ze swoich doświadczeń (a na PS3 trochę tę grę w multi męczyłem) to niestety nie jest tak różowo - nawet w trybie "bez drużyn" matchmaking jest fatalny i graczy dobiera czasem bardzo dziwnie - no chyba, że ostatnio to w końcu ogarnęli, bo od jakichś dwóch miesięcy przesiadłem już na PS4 (i tam również drużyny są bardzo niezbalansowane). Do tego dochodzi fakt, że na PS3 gra bez drużyn automatycznie wykluczała grę na mapach z DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no makabra ten Multi. Skończyłem przetrwanie bez problemu ale jak widać mój skill jest żenująco słaby albo inni gracze zajebiscie dobrzy. Nie będzie platyny, trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi musisz poćwiczyć, bo jest nietypowe i na początku musisz poćwiczyć z różnymi zestawami broni.

Meczy jest do rozegrania 168 do platyny, ale ogarniając już nieźle można ilość skrócić o 2/3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi musisz poćwiczyć, bo jest nietypowe i na początku musisz poćwiczyć z różnymi zestawami broni.

Meczy jest do rozegrania 168 do platyny, ale ogarniając już nieźle można ilość skrócić o 2/3.

To jakiś trik z tym skróceniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Ze swoich doświadczeń (a na PS3 trochę tę grę w multi męczyłem) to niestety nie jest tak różowo - nawet w trybie "bez drużyn" matchmaking jest fatalny i graczy dobiera czasem bardzo dziwnie - no chyba, że ostatnio to w końcu ogarnęli, bo od jakichś dwóch miesięcy przesiadłem już na PS4 (i tam również drużyny są bardzo niezbalansowane). Do tego dochodzi fakt, że na PS3 gra bez drużyn automatycznie wykluczała grę na mapach z DLC.

 

 

Ja się teraz przesiadłem z tą grą na PS4. Tam jest w tym temacie troszkę lepiej. Aczkolwiek czasem wciąż trafiam na mega wymiataczy.  

.......Nie będzie platyny, trudno.

 

 Ja bym nie odpuszczał :)

Jak Ty spojrzysz wnukom w oczy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś trik z tym skróceniem ?

Nie trik tylko skill i torchę ryzyka, poniżej sposób:

Budujesz klan do ~30 zdrowych, jak już masz klan 30+ wchodzisz i od razu wychodzisz z dwóch następnych gier.

Tracisz przez to zdrowych, ale za to przeskoczyłeś o dwa dni w przód, następne 1-3 mecze poświęcasz na odbudowanie klanu do 30 zdrowych (jak masz kilku głodnych też daje radę) i tak w kółko.

Zadania 60% ryzyka utraty olewasz i w ogóle ich nie robisz, zadania na 100% robisz normalnie, ale ja je robiłem tylko do pierwszego poziomu i potem też wychodziłem.

Idealna ilość ludzi w klanie to okolice 30, wszystko powyżej nie ma sensu bo trzeba zebrać za dużo punktów żeby klan utrzymać.

Tym sposobem robiłem prawie zawsze 1 na 3 mecze (czasami 2 na odbudowanie klanu) przez co zamiast 84 rozegrałem tylko około 30 meczy.

Jest to sposób dosyć bezpieczny i jeśli wszystko robi się wg. moich wskazówek żeby stracić klan trzeba się postarać :)

Polecam ten sposób tylko osobom ogarniającym multi, sam pierwszy tydzień zrobiłem 'uczciwie'.

 

EDIT:

Nie pierwszy tydzień, tylko pierwsze 12 tygodni robiłem uczciwie.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trik tylko skill i torchę ryzyka, poniżej sposób:

Budujesz klan do ~30 zdrowych, jak już masz klan 30+ wchodzisz i od razu wychodzisz z dwóch następnych gier.

Tracisz przez to zdrowych, ale za to przeskoczyłeś o dwa dni w przód, następne 1-3 mecze poświęcasz na odbudowanie klanu do 30 zdrowych (jak masz kilku głodnych też daje radę) i tak w kółko.

Zadania 60% ryzyka utraty olewasz i w ogóle ich nie robisz, zadania na 100% robisz normalnie, ale ja je robiłem tylko do pierwszego poziomu i potem też wychodziłem.

Idealna ilość ludzi w klanie to okolice 30, wszystko powyżej nie ma sensu bo trzeba zebrać za dużo punktów żeby klan utrzymać.

Tym sposobem robiłem prawie zawsze 1 na 3 mecze (czasami 2 na odbudowanie klanu) przez co zamiast 84 rozegrałem tylko około 30 meczy.

Jest to sposób dosyć bezpieczny i jeśli wszystko robi się wg. moich wskazówek żeby stracić klan trzeba się postarać :)

Też tak robiłem ale radzę nie robić tego po 2 razy na raz, bo zdarzają się zawiechy, albo to że cie samo wyrzuci z gry i wtedy możesz załapać kolejną porażkę, co może skutkować nie skończeniem. Ja to stosowałem co 4 dni, czyli co 4 rozgrywkę wychodziłem. Kilka meczy więcej ale bardziej bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jak się podaje innym ludziom z drużyny  stworzone koktajle,bomby czy apteczki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jak się podaje innym ludziom z drużyny  stworzone koktajle,bomby czy apteczki ? 

Przede wszystkim trzeba mieć odpowiedni perk,jak dobrze pamiętam to jest rzemieślnik, potem wybierając przedmiot trzeba wcisnąć odpowiedni przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jak się podaje innym ludziom z drużyny stworzone koktajle,bomby czy apteczki ?

Nie możesz wybrać co dać koledze. Jak masz rzemieślnika na 2 poziomie to po stworzeniu 3 przedmiotów dostajesz jeden, który możesz dać komuś strzałką w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wybrać co dać koledze. Jak masz rzemieślnika na 2 poziomie to po stworzeniu 3 przedmiotów dostajesz jeden, który możesz dać komuś strzałką w górę.

 

Strzałką w górę to się wybiera paczkę. 

Dajesz R2 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po prawie roku od dostania gry, ukonczyłem 12 tygodni w multi. Nie grałem w TLoU od pół roku, miałem zaliczone dopiero 7 tygodni, bo multi mnie jakoś nie wciągnęło, ale jak siadłem w piatek przed konsolą, tak nagle odkryłem piękno tej zabawy. :D Teraz trzebaby jeszcze ukończyć 12 tygodni Świetlikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×