Skocz do zawartości
cwir

Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Swój "chlebak" mam od niedawna. Jedyne gry jakie mam na stanie to Battlefield Bad Company 2 i FIFA 13. Chciałbym stopniowo powiększać swoją kolekcję i liczę na waszą pomoc w wyborze konkretnych pozycji. A oto czego szukam:

1. Poważny tytuł. Coś co wryje się w pamięć na długo. Gra w której podejmujemy moralne wybory itp.

Z tego co czytałem, najlepszą tego typu grą jest Heavy Rain, ale może Wy macie inne zdanie.

2. Gra wojenna, bądź gra akcji osadzona w realiach autentycznych wydarzeń historycznych. Ciekawa wydaje się być seria Assasin's Creed, a szczególnie trzecia część. A może, któryś starszy MoH, albo CoD jest warty mojej uwagi?

3. Strzelanka w realiach współczesnej wojny. BC2 podoba mi się, lecz raczej na dłuższą metę nie wystarczy. I tu zastanawiam się nad nadchodzącym Battlefieldem 4 i MoH Warfighter. A może któryś CoD?

4. Gra oferująca otwarty świat, swobodę działań i co ważne klimat, który wyczuwa się od pierwszych minut grania. Far Cry 3, InFamous, Red Dead Redemption, czy jeszcze coś innego?

5. Gra, która rozbawi do łez.

6. Inne pozycje, które gracz mieć powinien. Na przykład zastanawiam się co jest takiego super w Little Big Planet. Intryguje mnie też seria Uncharted, Portal, Metal Gear Solid 4.

Lubię grać we wszystko oprócz walk w kosmosie, potworów, zombi. Mam nadzieję, że mnie zasypiecie propozycjami gier jakie kupilibyście na moim miejscu. Starsze tytuły także mile widziane :)

Pozdrawiam

Hej, też coś od siebie dodam.

 

1. Heavy Rain pasuje tu w 100 %, polecam Ci ponad to jeszcze Deus Ex: Human Revolution (gra za grosze na allegro) - zajefajny klimat cyberpunku, dojrzała fabuła, świetny gameplay (jeśli się wczujesz w 2 najtrudniejsze trofea, które pokazują jak w to się powinno grac) no i MUZYKA coś pięknego. Spróbuj także Spec Ops: The line - także dojrzała fabuła jak to wojna zmienia człowieka i też masz wybory moralne.

 

2. Tu CODY itp, inni Ci doradzą :)

 

3. Bierz Battlefield 3

 

4. SKYRIM - tu czujesz, że świat żyje + ja mam maksymalną wczuwę w moją postac :-)

 

5. Saints Row 3 (w 2 nie grałem więc się nie wypowiadam) no i koniecznie Dukem Nukem Forever (rzucanie kupą i teksty Duka w tym momencie - bezcenne)

 

6. Metal Gear Solid 4 - must have (ale ważne abyś grał w poprzednie części albo chociaż poczytał fabułę na necie, bez tego nic nie będziesz kumał), Skyrim - nie ważne czy lubisz RPG czy nie ta gra jest wielka i piekna, Uncharted 1,2,3 ; Dark Souls (jeśli lubisz "duże" trudne gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Swój "chlebak" mam od niedawna. Jedyne gry jakie mam na stanie to Battlefield Bad Company 2 i FIFA 13. Chciałbym stopniowo powiększać swoją kolekcję i liczę na waszą pomoc w wyborze konkretnych pozycji. A oto czego szukam:

1. Poważny tytuł. Coś co wryje się w pamięć na długo. Gra w której podejmujemy moralne wybory itp.

Z tego co czytałem, najlepszą tego typu grą jest Heavy Rain, ale może Wy macie inne zdanie.

2. Gra wojenna, bądź gra akcji osadzona w realiach autentycznych wydarzeń historycznych. Ciekawa wydaje się być seria Assasin's Creed, a szczególnie trzecia część. A może, któryś starszy MoH, albo CoD jest warty mojej uwagi?

3. Strzelanka w realiach współczesnej wojny. BC2 podoba mi się, lecz raczej na dłuższą metę nie wystarczy. I tu zastanawiam się nad nadchodzącym Battlefieldem 4 i MoH Warfighter. A może któryś CoD?

4. Gra oferująca otwarty świat, swobodę działań i co ważne klimat, który wyczuwa się od pierwszych minut grania. Far Cry 3, InFamous, Red Dead Redemption, czy jeszcze coś innego?

5. Gra, która rozbawi do łez.

6. Inne pozycje, które gracz mieć powinien. Na przykład zastanawiam się co jest takiego super w Little Big Planet. Intryguje mnie też seria Uncharted, Portal, Metal Gear Solid 4.

Lubię grać we wszystko oprócz walk w kosmosie, potworów, zombi. Mam nadzieję, że mnie zasypiecie propozycjami gier jakie kupilibyście na moim miejscu. Starsze tytuły także mile widziane :)

Pozdrawiam

 

1. Gdyby nie ostatnie zdanie poleciłbym The Last of Us jednak nie ma tam wyborów moralnych podejmowanych przez gracza. Tak jak pisali poprzednicy pasuje tutaj Heavy Rain. Zwłaszcza pierwsze przejście gry jest bezcenne.

2. Online pass w Battlefield 3 został zniesiony więc uderzałbym w Battlefielda. Używkę można dorwać naprawdę tanio.

3. Red Dead Redemption lub bardzo niedoceniony Sleeping Dogs. Pierwsza to gra przy której spędziłem najwięcej godzin. Genialny klimat, świetna fabuła, genialne udźwiękowanienie. Świetna wyreżyserowane postacie i piękne rozległe pustkowia. Do tego dochodzi kilkanaście przepełnionych humorem misji pobocznych, masa mini gier i dodatkowych zadań.

Ewentualnie Far Cry 3 który dla mnie osoby która nie przepada za FPS był genialny.

Z kolei Sleeping Dogs to sandbox w klimatach azjatyckiego kina akcji. Skakanie po dachach samochodów, pościgi, widowiskowe strzelaniny. Całkiem przyzwoita fabuła, duża różnorodność misji i sporo dodatkowych rzeczy do zrobienia. Możemy obstawić w walce kogutów, pośpiewać karaoke, umówić się na randkę czy kupić jakąś brykę.

4. Najbardziej pasuje tutaj polecany Saints Row 3 który jest przepełniony absurdami. Całkiem spora dawka humoru czeka też w The Ballad of Gay Tony samodzielnym dodatku do GTA4.

5. Wszystkie ciekawsze tytuły na wyłączność. Seria Uncharted, God of War III, The Last of Us, inFamous, Killzone 2/3. Z innych serii Mass Effect, Skyrim, najnowszy Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc dla cyricano, DeadTormau5, robotyk, crix15, zdun, aboteur, mroczas87, nallegam, Vatorek, Cuki, Firo. :)

 

Poczytałem wasze propozycje, pooglądałem gameplaye, poczytałem recenzje i doszedłem do wniosku, że na pewno kupię Heave Rain PL i Assassins's Creed (tylko nie wiem jeszcze który, może trójkę jak się tanio trafi). W późniejszym czasie, jeśli zasobność portfela pozwoli będę polował na następujące gry: L.A. Noir, Far Cry 3, kolejny Assassin's Creed (jeśli spodoba mi się ten co wcześniej kupię), The Last of Us (zaintrygowałam mnie fabuła), Uncharted 2: Among Thieves, Red Dead Redemption i może InFamous, Metal Gear Solid 4.

 

Gry mafijne typu GTA i polecany przez większość z Was Saints Row 3 to raczej nie moja bajka. Miałem okazje pograć troszkę w GTA IV i choć doceniłem możliwości tej gry nie wciągnęła mnie za bardzo. Jeżli już to pomyślałbym o zakupie Sleeping Dogs. Natomiast potwory i kosmici raczej mnie od gier odpychają, ale gdy mamy do czynienia, ze świętną, wartościową fabułą to czemu nie...

 

Co do ściganek, to racja, przydałoby się coś mieć na półce, ale powiedzcie mi szczerze, czy idzie się ścigać na padzie? A co do mova, to będę miał w bliższej, lub dalszej przyszłości i wtedy pomyślę o dodatkowych gierkach. Na razie muszę realizować swoje plany zakupowe. Jeszcze raz wielkie dzięki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obniżek na PSN - RE4, czy Starhawk?

Starhawk tylko dla singla na parę godzin, choć wiem, że to gra pod multi, ale klimat mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Starhawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrał Starhawk-a tym bardziej, że sam rozważam kupno ów tytułu :) Ja do Multi tylko więc odwrotnie niż ty... Cena przyzwoita jest za taką gierę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do single'a to tylko i wyłącznie RE 4, ja ostatnio w końcu nadrobiłem zaległości, gra bije na głowę wiele current-genowych gier akcji, w dodatku jest zaskakująco długa (ok. 15-20 godzin grania), no i jeszcze jest dodatkowa kampania, tryb mercenaries, tryb professional, bonusowe bronie do odblokowania...Jak nie grałeś to musisz koniecznie nadrobić, a jak grałeś to sam wiesz, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne klimaty, zatem wezmę pewnie obie. Dzięki.

 

@ Brzmi, a co sądzisz o Code Veronica? Bo jest bundle z RE4, więc się zastanawiam na taką opcją.

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Tomb Raider w obniżce jest wart tych ośmiu dyszek? Nie grałem, nie czytałem, zarobiony byłem, nic nie wiem, więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać, jedna z najlepszych gier tego roku, a jak lubisz serie Tomb Raider to na pewno się nie zawiedziesz :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy Tomb Raider w obniżce jest wart tych ośmiu dyszek? Nie grałem, nie czytałem, zarobiony byłem, nic nie wiem, więc?

 

Gra jest fajna, ale jedyne co ma wspólnego z serią TR to nazwa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, łyknę chyba na pewno. Wczoraj z braku laku zacząłem ogrywać MotorStorma :) LoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo - w tej cenie warto. Chociaż np. mi gra jaj nie urwała ale zła nie jest i za tą cenę grzech nie brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starhawk w singlu jest bardzo przeciętny, imo nie warto za to płacić, był kiedyś w plusie i ograłem ale typowy średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starhawk w singlu jest bardzo przeciętny, imo nie warto za to płacić, był kiedyś w plusie i ograłem ale typowy średniak.

 

Mówisz, że nie warto tych 35 zł dla samego kliamtu space-westernowego? Wiem, że gra jest raptem na te 5 godzin i wiele nie oczekuję, jednak cosik mnie do niej ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na YT Ci gra podeszła klimatem, to możesz spróbować. Ale te 35 zł za samego singla to chyba max moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taniej nie będzie, a wersja na płycie w okolicach stówy. Kiedy, jak nie teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o ps3 to można powiedzieć, że jestem januszem i nie mam żadnego rozeznania w rynku gier na tę platformę, więc proszę o łagodne potraktowanie. Jak dotąd mam tylko Fifę 13 oraz GoW 1 i 2. Szukam gier najlepszych pod kątem gameplay'a online, od zawsze bardziej lubiłem grać po sieci niż przechodzić tryb arcade. Preferowanego gatunku nie mam, mogą być zarówno sportowe jak i bijatyki czy FPS - liczą się wrażenia z gry online i duża liczba graczy aby nie było problemu ze znalezieniem gry. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o ps3 to można powiedzieć, że jestem januszem i nie mam żadnego rozeznania w rynku gier na tę platformę, więc proszę o łagodne potraktowanie. Jak dotąd mam tylko Fifę 13 oraz GoW 1 i 2. Szukam gier najlepszych pod kątem gameplay'a online, od zawsze bardziej lubiłem grać po sieci niż przechodzić tryb arcade. Preferowanego gatunku nie mam, mogą być zarówno sportowe jak i bijatyki czy FPS - liczą się wrażenia z gry online i duża liczba graczy aby nie było problemu ze znalezieniem gry. Proszę o pomoc :)

 

W takim razie polecam:

z FPS'ów- Bad Company 2/BF3, Black Ops

Wyścigi - Gran Turismo 5

Gra do kooperacji, wspólnego przechodzenia - Uncharted 2/3

Skoro posiadasz Gow'a 1 i 2 to może warto zainteresować się specyficznym multi w GoW: Wstąpienie

Red Dead Redemption - otwarte multi, tryb free roam, również misje coopowe w darmowym dodatku z PSS Outlaws to the End

Assassin's Creed 3 - też inne multi niż wszystkie, posprawdzaj sobie gameplaye

 

Ogólnie ciężko o jakieś ciekawsze multiplayery. Większość osób zagrywa się w serię Call of Duty, od 4 części aż do najnowszego Black Opsa 2 będącego już częścią 9. Motorstorm Apocalypse ma dosyć ciekawe multi  to samo ze Split Second (praktycznie nikt nie gra i dodatkowo ciężko kupić). Dobrze wspominam betę gry Kane&Lynch 2 multi dosyć specyficzne ale może dzięki temu bardziej klimatyczne, jednak znowu jestem prawie pewny, że nikt w to już nie gra.

Z tych FPS'ów to wydaje mi się, że całkiem dobrze prosperuje multiplayer gry Killzone 3 w popularnych trybach

Edytowane przez Mantf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam:

z FPS'ów- Bad Company 2/BF3, Black Ops

Wyścigi - Gran Turismo 5

Gra do kooperacji, wspólnego przechodzenia - Uncharted 2/3

Skoro posiadasz Gow'a 1 i 2 to może warto zainteresować się specyficznym multi w GoW: Wstąpienie

Red Dead Redemption - otwarte multi, tryb free roam, również misje coopowe w darmowym dodatku z PSS Outlaws to the End

Assassin's Creed 3 - też inne multi niż wszystkie, posprawdzaj sobie gameplaye

 

Ogólnie ciężko o jakieś ciekawsze multiplayery. Większość osób zagrywa się w serię Call of Duty, od 4 części aż do najnowszego Black Opsa 2 będącego już częścią 9. Motorstorm Apocalypse ma dosyć ciekawe multi  to samo ze Split Second (praktycznie nikt nie gra i dodatkowo ciężko kupić). Dobrze wspominam betę gry Kane&Lynch 2 multi dosyć specyficzne ale może dzięki temu bardziej klimatyczne, jednak znowu jestem prawie pewny, że nikt w to już nie gra.

Z tych FPS'ów to wydaje mi się, że całkiem dobrze prosperuje multiplayer gry Killzone 3 w popularnych trybach

 

Dzięki, a jak byś się odniósł do opinii mojego kumpla który mówił, że w najnowszym CoD ludzie z padami mają niewielkie szanse z tymi co mają te karabiny z PSMove? (nie wiem czy to prawda, nigdy nie grałem). A jeśli chodzi o jakieś bijatyki typu UFC, Fight Night albo któryś z nowszych Tekkenów to czy orientujesz się może czy multi tam jakoś żyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak byś się odniósł do opinii mojego kumpla który mówił, że w najnowszym CoD ludzie z padami mają niewielkie szanse z tymi co mają te karabiny z PSMove? (nie wiem czy to prawda, nigdy nie grałem). A jeśli chodzi o jakieś bijatyki typu UFC, Fight Night albo któryś z nowszych Tekkenów to czy orientujesz się może czy multi tam jakoś żyje?

 

Z tego co mi wiadomo, a jestem prawie pewny w żadnym Codzie nie da się używać kontrolerów ruchowych, czy to od Sony czy od Microsoftu. I tak po prostu jest.

Z tych gier wymienionych wyżej da się używać move tylko w Killzone 3 (jeżeli to miałeś na myśli) i faktycznie również w multiplayerze. Pad czy move jest porównywalnym sprzętem do grania, ale wydaje mi się że jednak na korzyść pada. Dlaczego? Prosty powód, używasz go częściej, jesteś bardziej do niego przyzwyczajony, no praktycznie w każdą grę grasz na padzie (kierownica przy samochodówkach nie ma znaczenia). Z tego co wiem, jeżeli faktycznie poświęciłbyś swój czas na przyzwyczajenie się, opanowanie sterowania przy pomocy move, to niektórzy mówią, że może i wygodniej się w niektórych sytuacjach celuje, ale gorzej z mobilnością, efektywnym poruszeniem się po mapie. Pad win.

Nie gram w bijatyki, ale coś mi się wydaje, że największą popularnością w tym momencie cieszy się Mortal Kombat 9 więc pewnie na multi też problemu ze znalezieniem gracza by nie było.

A odnośnie "najnowszego coda" Black Opsa 2 to odradzam zakup, to jedyny cod, który całkowicie nie potrafił mnie przyciągnąć, Cod 5 - większość serwerów zhackowana. BO1, COD4, i ewentualnie MW2 polecam

Edytowane przez Mantf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak byś się odniósł do opinii mojego kumpla który mówił, że w najnowszym CoD ludzie z padami mają niewielkie szanse z tymi co mają te karabiny z PSMove?

 

Twój kumpel to idiota. CoD (żaden), nie obsługuje kontrolerów MOVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriano92@ - jeżeli chodzi o Multi to ja polecam Ghost Recon Future Soldier oraz The Last Of Us ze względu na drużynowy charaktery rozgrywek, strzelając samemu gdzie popadnie NIC nie zdziała się... Więc taka dra kładąca nacisk na Teamplay jest dobrą alternatywą na rozgrywki sieciowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może w Metro Last Light? Warto? Kolejny głupi szuterek czy może coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może w Metro Last Light? Warto? Kolejny głupi szuterek czy może coś więcej?

Genianla gra. W tym roku póki co nic lepszego nie wyszło. Jak będziesz kupować to upewnij się, że kod na Ranger mode jest niewykorzystany. I od razu polecam granie na Ranger Mode Hard.

Genialny survival horror, przepiękne lokacje, klimat zaszczucia, niezła fabuła i piękny świat.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×