Skocz do zawartości
cwir

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę napisać: lol! Heh, rzeczywiście , aby móc obiektywnie ocenić klanówkę trzeba kilka , kilkanaście razy w nią zagrać. I to z ekipami na poziomie. Przede wszystkim na klanówce występują ogromne lagi , tu się kłania voicechat x 24, konsole tego nie wytrzymują. PLasgoogle widać miał ciągłego laga bo często zmieniał bronie. A co do taktyki , ostatnio z loLami na sekwanie dostaliśmy w dupę, wyciągnęliśmy wnioski, oni grają na utrzymanie pozycji my agresywnie pushowalismy stadami flagi( stąd Jechu opowiadał o czterech rpgach na raz). O Khargu nie będę się rozpisywał bo lotnictwo i czołgi były perfekcyjnie zgrane i w zasadzie piechota na luzie przejmowała flagi.

No właśnie nie grali na utrzymanie pozycji bo przejmują flagę i biegną dalej. I skoro już takimi dobrymi argumentami sypiesz jak "lol", to może wytłumaczysz mi też, co Ci da że zmienisz broń jeśli masz laga ? Ja rozumiem ROF większy, ale co po za tym ? Jestem noobkiem, także nie wiem, może się czegoś nowego dowiem. I z tego co oglądam filmy "loL" to ma zawsze "laga". Także ? Czy to też usprawiedliwia mag dumpy ? I w czym przeszkadzał lag w zrespieniu się na Marku bodajże, z rpg i wciśnięcie tego w dupsko czołgu ? Zwłaszcza, że ten czołg Ich tam mocno gniótł. Albo na samym końcu w ratowaniu B. No chyba że to już i tak wszystko jedno było i wygraliby pomimo tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy jeden filmik z tych ostatnich przynajmniej jakie pamiętam kolegi plasgoogle (sorry jeśli źle zapamiętałem nick) to latanie bez ładu składu, jakby wcześniej nie wiedział co robić, gdzie iść, tylko lata gdzie popadnie, zero planów, jeden wielki chaos. Sorry ale taka gra mi się nie podoba, i do tego co chwile zmienia broń, klasę do sytuacji to rozumiem, ale broń już nie. Dla mnie nie ma tym nic fajnego, i nie wciskać mi kitu że tak się gra w klanówkach, bo bodajże francuzów kiedyś jak widziałem to koleś dokładnie wiedział gdzie chce iść i co chce zrobić, było to przemyślane, nie mianiał broni jak dureń co chwile i nie skakał jak zając w sytuacjach gdy to nie było konieczne. A z tym czołgiem który go zaszedł z tylca gdzie na mapie było dokładnie widać ze jest zaraz obok to już były jaja. Tyle ode mnie. 

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2 x up

Widzę że ty z takich co musi być twoje na wierzchu. No do gra więc po trochu ci wyjaśnię. Co do respa , nie wiadomo jakie były wytycxne od dowódcy. Klanówki to nie public i nie robi się rzeczy " na tak mi się wydaje". Co do zmiany broni , jak ci gra laguje to człowiek się stara coś zmienić bo wierzy ze mu ti coś pomoże. Grałem w tym meczu i uwierz mi lagi były, sam zmieniłem broń bo wydawało mi się że czymś szybkostrzelnym pokonam brak hitmarków. Co do pozycji utrzymania flagi , jak ją utrzymasz( po zajęciu dobrych miejscowek z headgitchami) i obronisz to ruszasz na kolejną flagę aby ją zdobyć , chyba o to w tej grze chodzi.

Edytowane przez okoni
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie zawsze moje musi być na wierzchu. Jak już wspomniałem jestem słaby i chcę się czegoś nauczyć, po to między innymi oglądam filmy. Dlatego pytam co daje zmiana broni poza oczywistą oczywistością jaką jest większy ROF, który niekoniecznie musi poprawić sytuację. Wyjaśniłeś, i fajnie. ;) Tu nie ma żadnego tak mi się wydaje, tu są same fakty, albo się respisz i walisz w czołg z rpg co zapewne w jakimś stopniu pomoże, albo czekasz, czekasz i respisz się Asfaltem, i wielkiego pożytku z tego nie ma. Dla mnie błąd, jeśli takie były wytyczne "wodza" tym większy. Tak chodzi o przejmowanie flag, po części, tak też ludzie biegają podobnie w kółko na CQ, i tak się rzadko wygrywa. Chodzi o to żeby flagę zdobyć i ją utrzymać. A tu NIKT nie zostaje na wcześniej wspomnianym B. Skład przebiega, przejmuje D, leci na C, a tu zaraz tracą B, tak wyglądają właśnie mecze na Pubach. Na klanówkach się kampi. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się że gdyby po przejęciu flag 2. B-D dajmy na to, na Was poczekali w budynkach do okoła lepiej by to wyglądało. Wy na przykład bardzo fajnie (z punktu widzenia taktyki obowiązującej na klanówce, bo i tak to jest kampera ;)) bronicie D z wnętrza budynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , pewnie ze łatwo się krytykuje jakiś błąd który łatwo zrobić i na publiku łatwo nadrobić. Wierzcie mi , klanówki to spory kawałek chleba , taktyki, zachowania, miejscówki które trzeba ćwiczyć do upadłego. Wiem że czasem niektóre filmy mogą wyglądać chaotycznie i niezrozumiale ale gdybyście mieli dostęp to taktyk naszych czy loL to pewnie byście się pogubili. Zresztą, jeśli ktoś uważa że to takie proste to żaden problem założyć klan i odebrać prym loLkom, TNT, Pol'owi i zacząć oklepywać takie zagraniczne teamy jak vVv , SoN i innych nubków.

@down

Pewnie leżałeś pijany w rowie.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekaw jestem czego można się nauczyć oglądając filmiki? Nic poza miejscami gdzie można dobrze head glitchować nie przychodzi mi do głowy:) Jestem ciekaw gdzie ja byłem w trakcie finału, że mnie nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tylko jeden mecz? Amerykańska baza ma gorsze położenie od ruskiej, startując z niej ma się dalej do flag, niż z ruskiej. Już na początku widać, że jeden zespół przejął już 3 flagi, a drugi dopiero z jedną się tarmosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze klanowki/spary to te do ostatniego ticketa. Jak sie pykalo w klanie to z Ya, pol i paroma innymi czasami sie trafialy wygrane 1 ticketem. Wtedy sama nerwowka na koncu zeby nikt sie nie respil bo ticket ucieknie.

 

@ 2x up. A po ogladaniu filmikow innego klanu mozna bardzo dobrze rozpracowac taktyke przeciwnika.

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na tym akurat filmiku taktyki jakiejkolwiek brak. Zamiast np. oflankować to wali prosto na punkt środkiem gdzie w czapę dostać jest prosto, a akurat ten punkt szło zajść z boczku na dwa sposoby o wiele mniej ryzykując. Ja rozumiem że łatwo się mówi jak się nie gra, błędy się zdarzają, ale tutaj to był jeden wielki chaos nic więcej, chyba że taka właśnie miała być ta "taktyka".

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taktyki nie bylo, ten mecz to jedna wielka improwizacja z naszej strony. loL od dawna nie gra już, ten turniej jest wyjątkiem bo zorganizowały go szoki. Jasne?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmala , dobra powiedz szczerze. Umówiliśmy się na taki wynik. Kosztowało nas to cysternę piwa. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momencik :) Na pewno meliście taktykę opracowaną, nie wierze że nie, ale komentujemy tutaj ten jeden film i tego jednego kolesia który na nim gra (bo nie widać przecież innych z teamu), i nie powiecie mi że to była ta taktyka jak na filmie który latał bez ładu gdzie popadnie, tam gdzie mu w danej chwili przyjdzie na mysl, taki w gorącej wodzie kompany jakby, mający tysiąc pomysłów na minutę i tak sobie latał i latał chaotycznie   :) hehe.

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP# Poprostu gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala, dlatego to tak wyglądało. Że ktoś ma założenia taktyczne, to nie znaczy, że ma iść jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekaw jestem czego można się nauczyć oglądając filmiki? Nic poza miejscami gdzie można dobrze head glitchować nie przychodzi mi do głowy:) Jestem ciekaw gdzie ja byłem w trakcie finału, że mnie nie było :P

Pewnie sporo. I nie, nie tylko miejsca do headglitchy. Chociażby to którą drogę obrać dla czołgu, jak ustawiać się do spawania, których flag bronić, a których nie, ogólnie wszystkiego, jakby jeszcze można było oglądać tylko z perspektywy "mapy" czyli to co teraz będzie możliwe w 4 w komanderze, albo co było widać w tym filmie zanim kolega się zrespił. To można by wyciągać wnioski odnośnie tego, które trasy "były bardziej uczęszczane" a na których nikt się nie pojawił w ogóle etc, etc. Także dziwi mnie to, że nie widzisz możliwości wyciągania wniosków na podstawie filmów... No, ale co kto lubi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Okoni

Zimin mówił, że 2 O_o 

@2xUp

Taktyka to są wytyczne którędy biec gdzie stanąć, ogólnie wiele wariantów. Mówię ci Chłopie, ze ten mecz to improwizacja, ale prawda jest taka, że improwizacją można wygrać z NaPL Ofps i te słabe klany ale nie z Pol i dlatego też taki wynik jest. Nie ma co ukrywać, że Pol jest mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wcześniej nie wiedzieliście przyjmując taką taktykę która sprawdza się na innych ale na tym klanie nie? Trochę dziwne :) Zresztą nieważne. Na pewno wiecie więcej na temat niż ja, ja po prostu nie lubię tak grać chaotycznie i oglądać takich filmów też (nawet jeśli się to sprawdza).

A dlaczego nie lubię, bo wczuwam się w żołnierza (w sensie jakbym tam był), lubię obmyślić plan, oflankować, ubić i ucieć, wrócić drugim wejsciem tym którym mi się wydaje że wróg mnie się nie będzie spodziwał i ubić kolejnego i oby nie zginąć, nie widzę sensu wpaść w rój ubić dwóch czy nawet trzech i sam zginąć, oczywiście tak się czesto dzieje, ale z przypadku, nie planuje tego i wtedy się wkurzam że pomimo ubicia kilku też zginąłem.

 

Punkty (flagi) to przecież na tym polega aby zdobyć i bronić, niektóre punkty są strategiczne, których należy za wszelką cenę bronić, ja za bardzo nie wiem kóre i czy akurat na tej mapie, ale tak jest, przynajmniej na metrze, tutaj pewnie też. O to w tym chodzi, a nie o latanie w podskokach (co wygląda komicznie) cały czas jak królik. A wy widać nie wczuwacie się w ogóle w role żołnierza tak grając, nie wiem jaka w tym przyjemność w takim razie. Wszystko na spokojnie, z pomyślunkiem.

 

Jakoś nie widziałem aby recon wystawiał punkty odrodzeń w odpowiednich miejscach co też odgrywa dużą rolę w strategii i może miec wpływ na przebieg bitwy.

 

Dobra, ale co ja tam wiem, jeśli chaos się sprawdza i tak lubicie grać to wasza sprawa, dla mnie to żadna przyjemność z fpsów skakać jak królik.

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest ban w tym turnieju na bekony. Także tu się nie ma co dziwić akurat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza meczu jak w finale Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej pań przez ostatnie parę stron. A komentowanie podobne do komentarzy typowego polskiego kibica piłki nożnej "a mógł podać tam!", "ja bym to strzelił lepiej!".

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jest dla mnie mega dziwne w takim razie, to co ma taki zwiadowca robić niby, jak to jest jego podstawowe zadanie. Zwiadowca to nie sniper aby ze sztucerem latac, on ma rostawić "bekon" w strategicznym miejscu. Echh, dobra, nie rozumiem takiej gry i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza meczu jak w finale Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej pań przez ostatnie parę stron. A komentowanie podobne do komentarzy typowego polskiego kibica piłki nożnej "a mógł podać tam!", "ja bym to strzelił lepiej!".

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , nie wczuwamy się w życie żołnierza bo to tylko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczcie mi jedno co kogo obchodzi wasz mecz poza wami zainteresowanymi,2 strony analiz jakiegos meczu w temacie o grze.Dajcie spokoj od tego jest batlelog czy inne.Wracaja do tematu to kiedy bedzie jakis expx2 moze ktos wie bo przydalo by sie wbic pare gwiazdek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podwójnego expa to pewnie będziesz miał info na blogu, podejrzewam że żaden z forumowiczów nie ma takich wiadomości. Co do komenti " naszego" meczu najwięcej do powiedzenia macie " wy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo. I nie, nie tylko miejsca do headglitchy. Chociażby to którą drogę obrać dla czołgu, jak ustawiać się do spawania, których flag bronić, a których nie, ogólnie wszystkiego, jakby jeszcze można było oglądać tylko z perspektywy "mapy" czyli to co teraz będzie możliwe w 4 w komanderze, albo co było widać w tym filmie zanim kolega się zrespił. To można by wyciągać wnioski odnośnie tego, które trasy "były bardziej uczęszczane" a na których nikt się nie pojawił w ogóle etc, etc. Także dziwi mnie to, że nie widzisz możliwości wyciągania wniosków na podstawie filmów... No, ale co kto lubi. ;)

Masz rację co kto lubi, choć nigdy nie oglądałem żadnego filmiku w celu dobrego ustawienia się z palnikiem ;) Nie dopowiedziałem, że miałem na myśli oglądanie w celu "nauki grania" i późniejszego pokazania swoich umiejętności na publicu, dla mnie nauka to praktyka. Z kolanówkami jest inaczej ale to już wyżej napisali jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza meczu jak w finale Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej pań przez ostatnie parę stron. A komentowanie podobne do komentarzy typowego polskiego kibica piłki nożnej "a mógł podać tam!", "ja bym to strzelił lepiej!".

 

Dlaczego loL przegrało? Odpowiedź jest tylko jedna - ja nie grałem! :biggrin:

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×