Skocz do zawartości
ONE

Crysis 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra.. naczytałem się że beta C3 była kijowa;) A jak tam jest z full wersją??? Jak w waszej opinii (podkreślam waszej a nie osób z YT!!!) PL wersja językowa?? Czy po zakupie PL wersji mogę zmienić aby dubbing był angielski albo jakiś inny a PL napisy?? Widziałem też np grę dubbing ang. z PL napisami.. czy wtedy można zmienić na PL dubbing?? I jak tam multi, grywalne czy przygoda na jeden wieczór?? Pytam bo zamierzam kupić.. pierwszy zakup na ps3;) Jak na razie to jedyny fps (klimat mi się podoba)... zastanawiam się czy C3 czy Resistance 3 (ale w R3 chyba multi już nie istnieje z tego co słyszałam;()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram cały czas i gram tylko w CRY3. Moim zdaniem to świetna gra. Nie gram nawet w single player, bo jest nudnawy. Gram tylko w multiplayer. Teraz wychodzi dodatek albo już wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają jeszcze ludzie w multi? Nie ma problemu ze znalezieniem meczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post wlepiono w lipcu, czyli wieki minęły. Odpowiadając nań: tak, ludzie grają. Obczaiłem team deathmatch i problemów ze znalezieniem meczu nie ma. Co do innych trybów rozgrywki, to nie wiem. Za mało grałem, kończę kampanię powoli.

Gra w obniżce styczniowej chodzi za jakieś 30 zeta. Biorąc pod uwagę kontent, to za friko jest.
Wizualnie jest rewelacyjnie. Far Cry 3 wygląda przy tej grze jak jakaś indie game. Zrujnowany Nowy Jork porośnięty chaszczami i pełen dzikich zwierząt. Światło, cienie, kolory dosłownie miodzio.

 Co do gamepleju, to grasz Predatorem. Każdemu, kto lubił oryginał ze Schwarznegerem i uważał, że potwór jest cool, ta gra trafi w czuły punkt. Grasz super drapieżnikiem w dżungli. Kamufaż optyczny, skanowanie terenu, termowizja, brutalne kille.

Tak wogóle ten FPS to sandbox. Sandbox w najczystszej postaci. Od gracza zależy jak grę się przechodzi. NA pełnym stealth czy częściowym. Grając jako czołg lekki czy super ciężki. Walka w zwarciu albo dystansowa. Tudzież dowolna kombinacja powyższych elementów. Możliwe jest przełączenie się z kategori super czołg na ninja w 3-4 sekundy. Do dyspozycji jest tuning dużej ilości broni i umiejętności jakie oferuje zbroja.

Architekturalnie gra podobna do Crysis 2. Wielkie killroomy połączone krótkimi korytarzami. Podstawa gamepleju to duży obszar zaludniony niczego nieświadomymi przeciwnikami, zrujnowanymi budynkami, stumieniami, krzakami i jakimś celem, do którego należy dojść. W jaki sposób to zrobimy, zależy wyłącznie od nas. Można to przejść niezauważonym a można zrobić jatkę i słuchać walkie-talkie niedobitków typu: "Halo? Czy ktoś z mojego plutonu żyje?!" albo "Jestem sam! Wybił Wszystkich!"

Bardziej mi odpowiada taki FPS niż rynna typu cod/bf/syndycat/resistance itd. gdzie jedyną opcją jest parcie do przodu i napierdalanie do wszystkiego co się rusza.

Co do multiplayera, to dopiero zacząłem i mam level 6, ale wygląda miodnie. W C2 grać nie mogłem z powodu dużego
input laga, którego tu nie ma. Gra nie chodzi w 60 fps, szkoda (ach, te CODy)...

Mocne 9 na 10 w kategorii FPS. Polecam za tak śmieszną cenę.

Edytowane przez Alpaczino
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w obniżce styczniowej chodzi za jakieś 30 zeta. Biorąc pod uwagę kontent, to za friko jest.

 Kurna, faktycznie 27 zeta - nie miałem co prawda tej gierki na swojej liście, ale za takie grosze to zaraz biorę. Thx za cynk! Może w wolnej chwili pogramy razem online.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox, nie ma za co.

 Mam pewny problem z multiplejerem. Zaczynając przygodę jest wybór matchmakingu: opcję Nowi Rekruci i Normalna Gra. Fajnie się grało na Nowych Rekrutach bo byłem na szczytach wyników meczy. Po wbiciu 10 levelu, opcja Nowi Rekruci znika i można się dołączac tylko do zwykłych gier. Kolesie z levelami 40-50... Taki jest omłot, że nie wiem z której strony dostaję. K/D ratio 3/14 jest normą, podczas gdy levele 50 mają K/D 28/8 na przykład. Irytujące.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierkę ledwie ruszyłem, ale rzuca się w oczy naprawdę dobra oprawa wizualna, zdecydowanie lepszy niż w poprzednich Crysisach framerate oraz tragiczne dialogi i scenariusz: matko, ja już zapomniałem jaki Crysis 2 był pod tym względem męczący ;)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fabułka jest do wyje***a. Tzn. widac, że ktoś się nad nią poci i pisze te dialogi, jakąś dramę chce wprowadzić, ale o kant dupy to rozbić.

 I zajdźki są porozsypywane, które zawierają pliki audio do odsłuchania. Tylko nie ma po co tego słuchać. I unlocki w Extras typu ścieżka dźwiękowa - jakieś generyczne instrumentalne utworki. Albo taki Armor Showroom - na co to,  po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że w normalnych listach gier ciężko jest znaleźć rozgrywkę inną niż TDM. Nienawidzę TDM, najbardziej pusty i nudny tryb gry w sieciowych strzelankach. Mogliby go wywalać. Crash Site, Spears i Hunter - tam jest zajebista zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie dalej i nie dało się nie zauważyć, że Crytek jeśli nie uwstecznił się w kwestii AI bardziej niż w C2 to na pewno nie zrobił kroku naprzód  - przeciwnicy są tak durni że to woła o pomstę do nieba. Do tego trochę irytuje fakt że istnieje sporo sztucznych ograniczeń w kwestii tego na co można wskoczyć/wspiąć się, a na co nie - i mamy sytuacje w których jakiś daszek albo inny gzyms ewidentnie jest w naszym zasięgu, ale nie możemy na niego wejść bo nie i ch!@# - jeśli trzeba się salwować takimi niewidzialnymi blokadami to znaczy że projekt leveli jest zły. Nowy sposób levelowania umiejętności może nie idealny, ale o niebo lepszy od tego z C2 - no i fajny patent z tymi setami skilli. Killroomy faktycznie dużo większe niż w 2jce, ale, póki co przynajmniej, dalekie to jednak od swobody z jedynki. Szkoda też że nie pokusili się o więcej nowej broni - przez to człowiek się czuje jakby grał w Crysisa 2.5 a nie pełnoprawną kontynuację. No i ten scenariusz, te dialogi, ten bełkot i wyciągane z dupy rewelacje - no tragedia :biggrin: W dwójce się tego tak nei czuło bo dialogów i NPCów było tyle co nic, a tutaj... tutaj niestety jest odwrotnie.

 

Aha, łuk naprawdę fajny, ale mega przepakowany - włączenie niewidzialności i wyczyszczenie obszaru z jego pomocą to dziecinna igraszka.

 

edit: no gram sobie dalej i widzę że Crytek - firma która ma najwięcej do powiedzenia na temat tego jak mają wyglądać gry nie potrafi na tyle dobrze zaprojektować leveli i AI żeby nie było konieczne np. MAGICZNE TELEPORTOWANIE wrogów, co w grze dzieje się na naszych oczach(level z tamą - kiedy obserwowałem aptrole w trybie niewidzialności wrogowie potrafili znikać mi sprzed oczu i pojawiać się kawałek dalej) - w 2013 roku to jak dla mnie mega żenada :D

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie doświadczyłem tego znikania przeciwników. Ale w kwestii tamy ten level zapadnie mi w pamięci. Podobała mi się infiltracja u podnóża tamy i po wjezdzie na górę fajny set up levelu. Są materiały wybuchowe, rakietnica, woda, szyby wentylacyjne, helikopter, snajpera, cięzki rewolwer, system przeciw lotniczy, hakowanie . Można się pobawić w różne akcje. No i wreszcie widowiskowa sekwencja wysadzenia tamy. Nie widziałem czegoś takiego w żadnym FPSie.

 

Zastanawiam się nad zakupem jedynki, bo przegapiłem a widzę że pozytywnie przedstawiasz ją na tle sequeli.

 

Crash Site/ Spears (odpowiednik CODowskiego Headquarters) popieram, że o niebo lepsze od TDM. Można być użytecznym nie tylko przez zabijanie ale i walkę o flagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jedynka jest absolutnie najlepsza i jeśli C3 podobało Ci się bardziej niż C2 to jak najbardziej polecam. Obcy są w niej zdecydowanie bardziej obcy(choć levele z nimi potrafią irytować). Nie ma co prawda takich eleganckich setpiece-ów jak tama którą można wysadzić itp. Ale ma za to pojazdy którymi zarówno my możemy swobodnie się poruszać jak i widowiskowo wysadzać np. strzałem w bak z paliwem. To + levele rozmiaru kilku km2 po których możemy dosyć swobodnie hasać. No i fajne "bossfighty" (np. z oddziałem innych nanosuitów)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ogrywam właśnie pierwszą część crysisa i jestem pod wrażeniem. Wiele sposobów na przejścia misji, swoboda, pojazdy tylko grafika kłuje w oczy i to bardzo.. Jakoś to przebolalem i zagrywam nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem trójkę i postanowiłem napisać parę słów na świeżo. Na poczet rzeczy dobrych zaliczam naprawdę fajne scenerie, większe niż w dwójce killroomy, ulepszony system umiejętności ich zdobywania i przepakowany łuk. Nie jest też tak źle z długością gry - jeśli nie leci się na jana prosto do celu tylko trochę bawi z przeciwnikami i szpera po mapach to gra wystarcza spokojnie na te 8h (grałem na weteranie). Niestety nie brakło rzeczy niezbyt dobrych, odziedziczonych w prostej linii po dwójce - tragiczna(jeszcze gorsza niż w 2jce) wyciągnięta z tyłka fabuła podawana nam w formie cut scenek i długich monologów towarzyszącego nam Psycho i jeszcze bardziej czerstwego zakończenia. Do tego praktycznie zerowa inwencja w kwestii broni i przeciwników (nowych wrogów nie ma chyba wcale, a nowych broni naliczyłem się dwóch - łuku i Typhoona). Design leveli też pozostawia sporo do życzenia. Pierwsze wrażenie kiedy wreszcie gra wypuszcza nas na swobodę jest bardzo korzystne, ale niestety mylące - plansze wyglądają kapitalnie ale tak naprawdę nie oferują takiej swobody o jakiej myślimy przyglądając im się z oddali - szybko okazuje się że wejść da się tylko na kilka wybranych punktów itd. IQ przeciwników pozostaje bez zmian względem 2jki czyli jest bardzo słabo - wrogowie albo widzą nas i prowadzą celny ogień z drugiego końca mapy, mimo tego że siedzimy w krzakach, albo ze stoickim spokojem obserwują jak zdejmujemy ich kolegów praktycznie na ich oczach. Co więcej gra wielokrotnie pomaga sobie nagłym doczytywaniem jednostek - w bardzo wielu punktach w których następuje autosave, już w kilka chwil po nim w magiczny sposób pojawiają się wrogie oddziały, mimo tego że uprzednio dokładnie sprawdziliśmy teren. Nie robi też dobrego wrażenia ostatni level który po raz kolejny rzuca nas w podziemne jaskinie pełne obcych - osoby które grały w dwójkę wrażenie deja vu mają gwarantowane - a można było choćby rozbudować wątek kosmiczny (na co skrycie liczyłem)

 

Podsumowująć ten przydługawy wywód: czy C3 jest złą grą? Nie, ale jest grą niewiele lepszą od dwójki i cierpi na dokładnie te same wady. Jeśli ktoś łyknął C2 to jest spora szansa że C3 uzna za sukces. Jeśli kogoś odrzucała poprzedniczka to chyba lepiej dać sobie z trójką spokój. Ja spędziłem z grą kilka miłych chwil, ale zdecydowanie wolałbym rimejk jedynki ze skilami i łukiem ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to uroki wersji z ps stor ale zauważyłem że przy włączaniu pancerza lub kamuflażu nie słyszę tego głosu(pełny pancerz lub włączono maskowanie),czasami tylko gada z początku misji jak zmieniam,później już przy zmianie nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to fakt, ale jakoś specjalnie nie narzekam na to udogodnienie, bo z kolei, jak się często zmienia

zdolności, to wręcz zaczyna denerwować ta sama gadka.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie gry i muszę powiedzieć że gra póki co nie zaskoczyła mnie pozytywnie.To całe zaznaczanie wrogów i broni jest dosyć nudne i denerwujące(dochodzące jednostki i znów trzeba zaznaczać wrogów i broń).Ulepszanie nanoskafandra też jest troszkę chaotyczne(w crysis 2 było eleganckie drzewko ,a tu mamy multum opcji,zmiany pakietów jak dla mnie nie potrzebnie).Grafika moim zdaniem gorsza niż w drugiej częsci.Póki co najlepszym Crysisem pozostaje część pierwsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o zaznaczaniu wrogów, którzy od razu są zaznaczeni? :D To jest jakaś porażka - nawet nie trzeba się wysilić żeby zlokalizować wrażych żołdaków - wystarczy włączyć wizjer i od razu mamy wszystko na talerzu. Za to apgrejdy rozwiązane są świetnie - można sobie skonfigurować "sety" na konkretne sytuacje - na srogą zadymę, stealth & recon, walkę na dystans - wszystko szybko, sprawnie i intuicyjnie. Grafa może i technicznie słabsza(aczkolwiek ja tego nie widzę) niż w 2jce ale za to setting zdecydowanie ciekawszy i bardziej malowniczy, więc jak dla mnie graficznie C3>C2. A że jedynka wciąż najlepsza to oczywista oczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś zacząłem C3, bezpośrednio po skończeniu C2 i C1. Jestem w pierwszym etapie i praktycznie NIE MA CELOWNIKA.

Co to ma być ?Łuk nie ma celownika w ogóle, a bronie palne mają celownik mechaniczny dosłownie w formie 1 piksela, a celownik laserowy to wątła prawie niewidoczna kreseczka.

W C2 i C1 było to rozwiązane normalnie, a w C3 jest tak beznadziejnie, że nie chce się grać.

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No pewnie, po co sprawdzać czy w opcjach nie ma opcji "crosshair on/off" najlepiej od razu lecieć błysnąć na forum sprytem i napisać że gra beznadziejna i nie chce się grać... 

 

A teraz zabawię się w jasnowidza: wybrałeś sobie najwyższy poziom trudności, ale opisu to już sobie nie przeczytałes, prawda? To teraz zgadnij co w rzeczonym opisie było. Podpowiadam: coś o nieobecności celownika...

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danny Boy, bez zgryźliwości proszę, bo złość piękności szkodzi ;-). Obejrzałem gameplaye na YT, wszędzie celownik jest. Gram na poziomie superżołnierz i w tym trybie niezależnie od ustawienia w opcjach celownik on/off, celownika po prostu nie ma. Po przestawieniu na poziom weterana celownik się pojawia. Wg mnie to zupełnie nielogiczne utrudnienie którego w C2 i C1 nie było, i tym detalem Crytek zepsuł przyjemność z gry, bowiem ukończenie na poziomie niższym niż najwyższy nie daje mi satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja bym dodał, co by kolega walczy nie strzelał z biodra, tylko podnosił broń do oczu ( L1 ), co daje dostęp do szczerbinki, celownika kolimatorowego czy teleskopu optycznego wyposażonego w siatkę celowniczą.

Po problemie.

Edytowane przez Alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie problem jest arcywielki, bo kolega CHCE MIEĆ celownik, ale zmieniać poziomu trudności NIE CHCE BO, MU TO NIE DA SATYSFAKCJI. Ale grać bez celownika też nie chce - no po prostu o kant dupy potłuc taką grę. Tym samym ja np. uważam że pierwszy Dead Space jest absolutnie do dupy, bo chcę grać na najwyższym poziomie trudności, ale chce mieć normalne sejwy, a nie tylko 3 na całe playthrough - tym detalem zepsuto mi grę!

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po chu. celownik jak L1 wciskasz i MASZ ten celownik. Na środku ekranu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, bo on chce mieć ten bez wciskania L1, to jest ten detal który psuje całą grę, a z kolei zmiana poziomu trudności wyklucza uzyskanie odpowiedniego poziomu satysfakcji - no nie ma wyjścia, jak w greckiej tragedii...

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×