Skocz do zawartości
pablos_83

NBA 2K13

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nicku jest haczyk, więc ja już to zrobiłem za Ciebie. ;) Anyway...

zagrałem sobie właśnie mecz w ramach NBA Today, czyli starcie Nuggets-Sixers i sromotnie poległem, to był ostatni przypadek, gdy grałem na slidersach proponowanych przez 2k (Simulation; All-Star; kwarta 12 min). 13-ka to takie NBA Live na koksie, jestem mocno wstrząśnięty, gdyż zawsze ta gra była wymagająca, taktyczna i niesamowicie dobra. Teraz jest to smutna klepanina pojedynczymi graczami (drybling na gałce, post-up pod trójkątem) i bez zmian w suwakach się nie obejdzie. Mam nadzieję, że te slidersy będą dobre, bo na takie wyglądają, ale trzeba będzie dopiero to sprawdzić. Dziś nie będę miał okazji, bo wołają mnie na mutli w inną grę, ale jutro sprawdzę i na pewno podzielę się opinią. ;)

Dodam tylko, że nie jestem żadnym guru. :biggrin: Zagram dwa, trzy mecze i spróbuję coś ewentualnie pozmieniać, ale nigdy nie jest tak, żebym był do końca zadowolony. :) Gość odpowiedzialny za te ustawienia napisał też, że będzie coś przy nich niebawem zmieniał, ciekawe co i jak bardzo.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slidery Tomba znam nie od dziś, ale jak zawsze kilka elementów mi nie pasuje.

Slidery na 8-12 min Q, ja żadko kiedy gram tak długo, więc już w tym momencie odpadają, bo grając Q po 5min jak to czynię, gra jest wręcz niegrywalna, więc prawda taka, że slidersy być może ok, ale na długie spotkania, po za tym nie polecam - bo przy krótszych kwartach dla mnie gra staje się nie grywalna.

Co do NBA live na koksie - nie zgodzę się, chociaż drybling na gałce denerwuje niesamowicie, przy poziomie trudności All-Star nawet na ori slidersach wygrywam spotkania - najważniejsze to trzymać D w kupie, a że to "śpiące królewny" jak już pisałem, to wszystko trzeba robić samemu no i ćwiczyć zagrywki, do tego nie ustawiam schooting na real %, bo sam chce decydować o tym, czy rzut się uda lub nie (po co mi relase w innym przypadku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zagrałem jeden pełny mecz na tych ustawieniach.

Atlanta-Indiana, grałem tymi pierwszymi, wygrałem 120-100. Pewne elementy są ok, pewne nie. Dużo wody upłynie zanim doprowadzi się te suwaki do dobrego stanu.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to przechwyty - jest ich zdecydowanie za dużo. Będzie to trzeba zniwelować.

Kolejna sprawa to bloki, tu z kolei jest bieda. Nie miałem żadnego, a przeciwnik bodaj dwa. Za łatwo przechodzi się przez pierwszą zaporę obrony, pierwszego obrońcę. Wystarczy go lekko obiec i już zostaje za plecami naszego gracza. Zawsze miałem problem z wymuszaniem fauli i tu przy tych, jak i ustawieniach Simulation jest ich po prostu za mało. Chodzi mi o niewielką ilość rzutów wolnych w meczu, poniżej dwudziestu.

Jest problem z podaniami. Często piłka wylatuje poza boisko, o dziwo często w najprostszych sytuacjach.

Zaletą tych ustawień jest na pewno dobry balans w ataku. Nie ma tylko nachalnego wbiegania w pomalowane, gdy np. SI rzuciło mi 120 punktów z czego 90 było w paint, come on. Równie dobrze zbalansowane są zbiórki. Problemem są trójki. SI trafiło w tym meczu tylko dwie na kilkanaście prób. Ostatnią niezwykle irytującą kwestią, było "nadziewanie się" przeciwnika na podstawową pompkę, na slidach Sim tak nie ma.

Musimy poczekać na kolejny update tych slidów, bo są one niezłe, mają potencjał lecz sporo należy jeszcze poprawić. Popróbuję też sam coś pozmieniać, lecz mam za mało czasu by potestować to tak jakbym chciał.

PS. Valanciunas (rating 58) ma już podwójne cyferki w swoim pierwszym meczu w NBA, który właśnie rozgrywa się w Toronto. Nie dziwi mnie to wcale, bo to bardzo utalentowany gość, lecz gimbusy z 2k nie raczą obejrzeć meczu Euroligi, tylko siedzą w tych swoich komputerkach tworząc grę, której daleko do ideału. :)

EDIT: CIEKAWOSTKA: Czytam właśnie na Operation Sports, że podniesienie poziomu trudności nie wpływa na grę wirtualnego przeciwnika, ale na jego umiejętności, czyli każdy gracz ma podniesione współczynniki. To jest główny powód tego, że jest trudniej. Spróbuję więc zagrać później znowu na proponowanych slidersach Simulation na poziomie Pro i zobaczę jakie będą tego efekty.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś porady jak lepiej grac w obronie? I gdzie to trenować bo w opcjach treningu nie do końca wiem gdzie to znaleźć. Ten trening ogólny zrobiłem, ale wiele mi nie pomogło. Np. jak gram online czy normalny mecz na poziomie pro to przeciwnik ma obronę nie do przejścia, a w mojej są dziury i łatwo wejść pod kosz, przez co przeciwnik nawet nie musi rzucać z dystansu czy półdystansu.

Dzisiaj gram sobie w assocation i w halftime report wyświetliło mi się typowanie dzisiejszych meczów w NBA. Ktoś wie czy za dobre typy będą jakieś punkty VC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gram sobie w assocation i w halftime report wyświetliło mi się typowanie dzisiejszych meczów w NBA. Ktoś wie czy za dobre typy będą jakieś punkty VC?

Owszem.

EDIT: Zagrałem kolejny mecz w ramach NBA Today i trafiłem prawie wszystkie typy z wczoraj, poza jednym. Dostałem info, że otrzymam 120 punktów i po meczu... nic nie było. Ależ ta gra jest żałośnie niedopracowana.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trafiłem prawie wszystkie - dwóch nie i mam 0 VC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego problemu o którym wspominałem kilka stron wcześniej: gracze na całym świecie błagają 2K by coś z tym zrobili. Gra moim zawodnikiem bez zagrywek jest żałosna. Gra kończy się wynikiem 136-111 dla mojego zespołu, bo każdy ciska kiedy chce. Dodatkowo gram na SG a trener czasami mnie wystawia na C, Masa błędów i niedociągnięć. Ne wiem czy przerwać moją przygodę z My Player i czekać na jakiegoś patcha, czy brnąć w to dalej i przy 70 ovr trzaskać statystyki na poziomie 29 punktów 12 asyst 7 zbiórek na mecz na poziomie all-star...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jak się przepychać pod koszem? W 2K12 było coś takiego, że jak kryłem Centra to mogłem go zablokować ciałem czy przepchnąć, a w 2K13 w żaden sposób nie mogę tego zrobić.

Greetz,

Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie jak się przepychać pod koszem? W 2K12 było coś takiego, że jak kryłem Centra to mogłem go zablokować ciałem czy przepchnąć, a w 2K13 w żaden sposób nie mogę tego zrobić.

Greetz,

Mike

W ogóle z tymi akcjami post-up jest gorzej teraz. Wrzucili je pod trójkąt, co nie jest z pewnością wygodne. Na normalnych ustawieniach SI bardzo rzadko z tego korzysta. Notorycznie penetrując pod kosz. Chore.

Po kilku godzinach próbowania, błądzenia w końcu udało mi się stworzyć bardzo dobre slidersy na poziom All-Star do kwart około 10-cio minutowych. Dziś lub jutro je tu wstawię. :)

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z tymi akcjami post-up jest gorzej teraz. Wrzucili je pod trójkąt, co nie jest z pewnością wygodne. Na normalnych ustawieniach SI bardzo rzadko z tego korzysta. Notorycznie penetrując pod kosz. Chore.

Po kilku godzinach próbowania, błądzenia w końcu udało mi się stworzyć bardzo dobre slidersy na poziom All-Star do kwart około 10-cio minutowych. Dziś lub jutro je tu wstawię. :)

A na poziomach superstar i hall of fame te slidersy też będą dawały radę?

Imperatore, z tym przepychaniem to chodziło mi o sytuację kiedy ja bronię, a CPU atakuje i w żaden sposób nie mogę przepchnąć Centra pod koszem.

Greetz,

Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z tymi akcjami post-up jest gorzej teraz. Wrzucili je pod trójkąt, co nie jest z pewnością wygodne. Na normalnych ustawieniach SI bardzo rzadko z tego korzysta. Notorycznie penetrując pod kosz. Chore.

Po kilku godzinach próbowania, błądzenia w końcu udało mi się stworzyć bardzo dobre slidersy na poziom All-Star do kwart około 10-cio minutowych. Dziś lub jutro je tu wstawię. :)

to czekamy , czekamy , a w między czasie potyczki online i wszytstko w dupe dostaej okolo 20 pkt , nie wiem jak oni to robia jak robia kontra zazwyczaj maja z dwoch zawodnikow z przodu , ja zawsze w tyle zostaje. musze sie tych zagrywek nauczyc jest gdzie to potrenowac ? Mecz z serii NBA Today jest tylko jeden ten co jest na głownej stronie , bo zagrałem w nocy OKC : SAS , i po zakonczeniu nadal jest na srodku ten mecz dostepny czy poprostu musze sam zmienic teamy ?

Edytowane przez tresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na poziomach superstar i hall of fame te slidersy też będą dawały radę?

Imperatore, z tym przepychaniem to chodziło mi o sytuację kiedy ja bronię, a CPU atakuje i w żaden sposób nie mogę przepchnąć Centra pod koszem.

Greetz,

Mike

W tej części o to trudno, gdyż pracowali nad fizycznością poszczególnych graczy i obrońca musi być znacznie silniejszy od gracza atakującego, żeby go powstrzymać. Zauważcie, że takie sytuacje w rzeczywistości często kończą się faulami, albo próbami podwojenia.

Kwestia poziomu trudności, wydaje się być absolutnie do przejścia, choć testowałem je tylko na poziomie All-Star. Dlaczego? W dwóch meczach przeciwnik miał skuteczność na poziomie poniżej 40%. Raz grałem mecz Rockets-Cavs, a później Lakers-Thunder. Oba wygrałem i w tym pierwszym moja skuteczność oscylowała w granicach 40%, a w drugim już koło 50%, ale starałem się contestować tylko z czystych pozycji. Niemniej to wciąż za mało i pewnie poprawki będą, do czego również będę Was zachęcał, bo stworzę nowy wątek z tego tytułu. ;) W każdym razie warto sprawdzić je na wyższych poziomach, bo wtedy SI ma dodane po dwa punkty do każdego atrybutu względem niższego poziomu do każdej umiejętności poszczególnych graczy, może się nada.

to czekamy , czekamy , a w między czasie potyczki online i wszytstko w dupe dostaej okolo 20 pkt , nie wiem jak oni to robia jak robia kontra zazwyczaj maja z dwoch zawodnikow z przodu , ja zawsze w tyle zostaje. musze sie tych zagrywek nauczyc jest gdzie to potrenowac ? Mecz z serii NBA Today jest tylko jeden ten co jest na głownej stronie , bo zagrałem w nocy OKC : SAS , i po zakonczeniu nadal jest na srodku ten mecz dostepny czy poprostu musze sam zmienic teamy ?

Mecze w ramach NBA Today codziennie ulegają zmianie, względem rzeczywistych wydarzeń. Trzeba pamiętać, że w USA jest inna strefa czasowa i kiedy my już jesteśmy w piątku, to oni jeszcze śpią, albo dopiero zaczynają dzień. Pi razy oko aktualizacje tej kwestii pojawiają się u nas po 16.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera czekam i czekam. Pobieram to demo ale cały czas idzie wolno. Muszę przetestować tą grę bo ostatnie NBA w jakie grałem to jedenastka i za Chiny nie mogłem ogarniać sterowania podczas rzutu. Nawet puszczając kiedy pasek był błękitny piłka nie wpadała do kosza a mój rywal z każdą kolejną sekundą trafiał z niemalże połowy boiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze coś. Tresor, wysłałem Ci zaproszenie do znajomych, ale kiedy ostatnio patrzyłem, to wciąż go nie przyjąłeś. Zrób to, bo inaczej nie zagramy. :biggrin:

Nieaktualne, tak to jest jak się najpierw pisze, a potem sprawdza. ;) Slidersy właśnie się tworzą.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest młody Carter, T-Mac i mój ulubieniec Kareem Abdul-Jabbar ? Przecież gdy 2K sie reklamowało to co rusz był jakiś trailer z nimi (czuje się oszukany). Jak grać w obronie 1-1 no przecież to jest pozbawione logiki 1-1 potrafi bronic tylko computer i to od stopnia superstars a w sieci lolki grają nonstop 1-3-1 i do tego LeBron w 12 był niedozatrzymania a teraz w 13 zrobili go BOGIEM nie ma na niego obrony (jak ktoś nim umie grac). Czekam na jakiś nowy patch albo wracam do 12 która wydaje mi się lepsza grą od 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Temat gotowy. Poszedł do moderacji i jak tylko się pojawi bierzcie i jedzcie. Pejok to nie jest dopracowana gra, sporo namieszali. Trzeba mieć dobre slidersy. Ja wczoraj siedziałem pół dnia, żeby to ustawiać i w końcu jest. Napisałem nowy wątek na ten temat. Tu nie będę tego wstawiał, w ten wpis, by nie robić bałaganu. Trzeba poczekać. :)

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest młody Carter, T-Mac i mój ulubieniec Kareem Abdul-Jabbar ? Przecież gdy 2K sie reklamowało to co rusz był jakiś trailer z nimi (czuje się oszukany). Jak grać w obronie 1-1 no przecież to jest pozbawione logiki 1-1 potrafi bronic tylko computer i to od stopnia superstars a w sieci lolki grają nonstop 1-3-1 i do tego LeBron w 12 był niedozatrzymania a teraz w 13 zrobili go BOGIEM nie ma na niego obrony (jak ktoś nim umie grac). Czekam na jakiś nowy patch albo wracam do 12 która wydaje mi się lepsza grą od 13.

Co do graczy to faktycznie 2k poleciało z nami w kulki - zapewne rozbiło się o kasę za licencję na graczy, ale Sacto bez Webbera, LA bez Kareema stają się nie grywalne. Mam nadzieje, że chociać jakieś DLC się pojawi z kilkoma zespołami (NJN z Kiddem i Carterem, Pistons z Wallaceami i Billupsem itp.)

Ja obrony 1vs1 ćwiczyłem w BLACKTOP - czyli gram 1vs1 tam - można potrenować def. najważniejsze to lock defense i przesuwanie gracza w odpowiednią stronę w którą chce nas minąć atakujący.

Edytowane przez Gierap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki. Jeżeli chodz o pada, to pod jakimi przyciskami macie ustawiony: rzut, podanie, przyspieszenie, blok? co macie ustawione pod prawy analog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy, podkreślam nigdy nie korzystałem z rzutu na analogu. Drybling wolałem mieć pod L2, zmienili to - trudno. Drybling mam na Right Stick. Ustawienia podstawowe po prostu.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktos jak przyznawane jest VC za dobrze obstawione mecze? Wczoraj mialem 3/3 i 0 VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktos jak przyznawane jest VC za dobrze obstawione mecze? Wczoraj mialem 3/3 i 0 VC

Wczoraj miałem to samo. 3/3 i zero VC. A raz trafiłem 2/10 chyba i dostałem parę VC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×