Skocz do zawartości
pablos_83

NBA 2K13

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przechwytów warto kupić za SP umiejętność kradzenia piłki przeciwnikowi w czasie dryblingu. Z tym,ze aby to odczuwalnie działało trzeba kupić co najmniej 2 poziom. No i gracz któremu chcemy zabrał gałę,rzeczywiście musi dryblować a nie stać bez ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robić jakieś dobre akcje? Co zrobić żeby jak najmniej pudłować? Jak skutecznie się przedzierać? Jak skutecznie grać w obronie?

Dużo tych pytań, ale w gratisie dorzucę jeszcze jedno :D Czy da się jakoś wspomóc graczem bez piłki podczas akcji w ofensywie?

Póki co rozegrałem jeden meczyk, gra była chaotyczna, ale z każdym kolejnym powinno być lepiej. Jeśli ktoś ma jakieś rady dla początkującego to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak w prawdziwej koszykówce. Tylko tyle i aż tyle.

NBA 2k jest (prawie) idealnym symulatorem, więc większość akcji która jest skuteczna w realu sprawdzi się w grze.

Na początku zacznij od pick and roll w ataku, szukaj czystych pozycji do rzutu, szukaj okazji do kontry,

nie ma jednej metody, dużo zależy drużyny, czy ma lepszych graczy obwodowych czy podkoszowych, czy ma dobrego PG

w obronie nie skakać aż do ostatniej chwili, bronić z użyciem L2 ale przede wszystkim ćwiczyć , ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć

nie ma magicznego przycisku dzięki któremu będziesz grał idealnie w defensywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie lepiej grać bez aktualizacji czy jednak z aktualizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z. Bez patcha nie masz żadnych opcji online nie wspominając o multi.

Tylko trzeba się totalnie przestawić, z agresywnego bronienia - nękania przeciwnika próbami przechytów

Od wersji 2k9 tak grałem nagle to odwracają o 180 stopni

Dziś ma być nowy update składów z tego co czytałem na oficjalnym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że grę kupiłem dla bratanka na Mikołaja a on nawet konta nie ma na PSN więc (pomocne) aktualizacje robię mu ja od czasu do czasu. Na konsoli gra tylko offline więc w tym przypadku update jest jak najbardziej opcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Grę zakupiłem kilka dni temu. Wcześniej grałem w 2k11 i 2k12. Pierwsza z nich powaliła mnie na kolana a druga tylko potwierdziła, że nie ma co czekać, aż EA coś zmontuje. Co do 2k13 to graficznie nie różni się od wcześniejszych edycji. Nie podoba mi się, że drużyny All star są jako DLC bo jest to zwyczajnie wycięta część gry po to, żeby wyłudzić od ludzi kasę. Sildersy trzeba koniecznie zmienić bo nie da się grać. CPU ma ciągle przechwyty i nawet na poziomie pro słaba drużyna gra jak Dream Team. Szkoda wielka, że klasyczne drużyny nie są poddane jakiemuś scenariuszowi jak w 2k11, kiedy trzeba było M.J em specjalne zadania spełniać w legendarnych spotkaniach. Z dobrych rzeczy cieszą drobnostki jak obecność D.M z Barcelony 92 i A.I z najlepszych lat. Przez net nie gram, więc nie oceniam. My Player na pewno trudniejszy niż w części poprzedniej. Reasumując grę polecam ludziom naprawdę wkręconym w świat NBA. Natomiast jeśli nie jesteście maniakami a macie 11 lub 12 to nie koniecznie kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w quick meczu online przeciwnik może ustawić suwaki? Bo grałem teraz z gościem i 0/30 za 3pkt. To jest aż niemożliwe bo pierwsze 15 prób miałem całkowicie czyste pozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Mam zamiar kupic NBA 2k13

2 opcje do wyboru

129 zł w rtveuroagd, na 99% jest bez dodatku Allstar

2 opcja allegro 160 zł z allstar

czy jeśli kupie w rtv to za ile i czy ściągne dodatek allstar

i czy opłaca się kupować drożej dla tego dodatku?

dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź za 129 bez dodatku.

Dodatek na razie jest niedostępny do kupienia osobno (bedzie pewnie przed meczem gwiazd) , ale i tak moim zdaniem jest słaby i nie warty tych 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj... po przeszło dwóch miesiącach od premiery... i wydanym ostatnim update'cie uznałem, że w końcu można zacząć grać tryb Association. Po patchu wróciłem też do slidersów Simulation i po jednym zagranym meczu stwierdzam, że jest ok. Zobaczymy co będzie dalej.

EDIT:

No i po trzech rozegranych meczach stwierdzam, że jednak się nie da. Ostatni mecz zakończył się wynikiem 131-128 na poziomie All-Star i slidersach Simulation. Gram w tę serię regularnie od 2k7 i jeszcze żadna z poprzednich części nie była tak rozchwiana, zręcznościowa jak właśnie "trzynastka". Jeśli będę dalej grał, a chyba mimo wszystko tak, to jednak wrócę do swoich slidersów, które pewnie zmodyfikuję trochę po tym ostanim patchu. Gra mimo poprawek wciąż jest niegrywalna na podstawowych ustawieniach. Jest to część w którą mi się najgorzej gra od mojej pierwszej styczności z grą. Brak konkurencji i rosnąca popularność nie pomagają tej grze.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dziś kopiłem swoją kopię nba 2k13 w mm za 139zł i już na początku pojawił się problem, ponieważ nie potrafie zmienić ustawienia przycisków na padzie... Czy da się w ogóle coś z tym zrobić? Głównie chodzi mi o to żeby rzuty było pod kółkiem, a nie tak jak jet teraz pod kwadratem. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to pierwszy kontakt z koszykówką od paru lat i moim zdaniem gra się rewelacyjnie (zaznaczam, że grałem na wersji jaką wyjmuje się z pudełka, bez żadnych aktualizacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie, gra zakupiona dla bratanka a ten ma embargo na używanie internetu więc konsola w ogóle do netu nie podłączona. Dlatego też wcześniej pytałem czy jest sens aktualizować grę przy okazji aktualizacji oprogramowania do PS3, które robię mu sam, kiedy pojawia się taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się sejvuje w trybie MY player, niby pisze ze sie sejvuje automatycznie a tutaj lipa po wyjsciu i załaczeniu gry nastepnego dnia znów musze grac z Phoenix o co chodzi?

Drugie pytanie, jak stworzyc siebie od nowa? widze ze da sie tylko edytowac, skasowałem wszystkie dane gry itp, załaczam gre, patrze a tutaj dalej mój zawodnik i moja kariera, idzie zaczac gre od nowa? na czysto?

Edytowane przez born2july

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co jest z tymi osobistymi? Nie mogę nic trafić( too late, to early). Może mam jakieś złe ustawienia?? Nie fajnie kiedy LeBron nie trafia w meczu ani jednego osobistego :) Może jest jakaś opcja, która sprawia że jest to trochę łatwiejsza sztuka. Nawet w Fifie się karne łatwiej strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego. Najlepiej wybrać trening i poćwiczyć, kiedy należy odpuścić rzut. Metodą prób i błędów poprawisz ten element.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzucam "do góry nogami"

Najpierw gałka w górę a potem w dól , a nie tak jak pokazują dół potem góra

Kluczowe jest drugie pociągnięcie w linii prostej, robiąc to w dół jest łatwiej

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Zrzuciłem sobie najnowsze uaktualnienia,ale bez kontuzji żeby można było grać w pełnych składach. Zawodnicy wylądowali w pierwszych składach swoich zespołów. Jest jednak kłopot bo mają wpisaną ilość minut jakie mogą grać. Taki D.Rose schodzi mi przy pierwszej sposobności i do końca meczu już prawie się nie pojawia. Jest jakaś opcja, żeby to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×