Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 6

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika bardzo się nie zmieniła, poprawili na pewno oświetlenie, mam wrażenie że kolory są trochę żywsze i cienie są bardziej jak cienie, bo w GT5 były nienaturalnie wyraźne.

Dźwięk jest bardziej mięsisty, w końcu przyda się na coś subwoofer w systemie audio :)

Co do modelu jazdy nie powiem za wiele, nie grałem w GT5 przez 3 miesiące i ciężko mi się na razie przyzwyczaić.

Mam wrażenie, że zmniejszona została trochę nadsterowność podczas dodawania gazu na wyjściu z zakrętu, wcześniej każde auto waliło bączki przy nawet lekkim dodaniu gazu na wyjściu.

Jednak tak jak pisałem dawno nie grałem i jeszcze się przestawiam na kierownicę, czas na Silverstone ~2:24.0 nie powala, dlatego postaram się dziś odpalić obie gry i skrobnąć jakieś porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem wczoraj demo. Nie wiem czy tylko ja mam ten problem, ale gra mocno gubi klatki przy widoku z kokpitu. Praktycznie nie da się grać z tej kamery.

Edytowane przez razik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, jedyne spadki jakie widziałem to gdy przeciwnik przed mną wjechał na pobocze i podniósł kurz.

Poza tym wszystko chodzi bardzo płynnie.

 

Dodaj jeszcze do poprzedniego postu, że to co mnie zmartwiło to AI przeciwników.

Znowu mamy zawodników którym zostawili 1/4 mózgu, jadą po sznurku nie ważne co by się działo z toru nie zjadą.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że odpalając wczoraj to demo poczułem lekki zawód. Moim zdaniem zmiany w stosunku do GT5 są kosmetyczne jak na razie. Niby grafika jest trochę poprawiona, nie ma wreszcie tych kanciastych ząbkowanych cieni, które irytowały w powtórkach. Samochody (tu trudno ocenić bo w demie mam tylko 2) też wyglądają troszeczkę ładniej.

Model jazdy. Hmmmm. Jest spoko, tak jak był już w GT5. Ale jakiegoś (wow!) tu nie poczułem. Jeździ się przyjemnie, na temat różnic i plusów nowej fizyki jako laik nie będę się wypowiadał. Dla mnie różnica jest subtelna, prawie niezauważalna wręcz. Podsumowując- tak jak śledziłem informacje o GT6, trailery to byłem pozytywnie nastawiony. Demo ostudziło mój zapał. Jakoś nie chce mi się wydawać kasy na to samo. Poczekam na opinie, recenzje po premierze.

Edytowane przez razik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i muszę to powiedzieć - SYF! Oprócz grafiki która jest troszkę lepsza to nic nie zmienili. Sterowanie dalej niedorozwinięte, nawet brak głupiej kamery 360, samochody prowadzi się trochę jak karton z kółkami. W GT5 grałem długo, i ogólnie się dobrze bawiłem, aczkolwiek gra jest strasznie nie dorobiona. Jeśli masz obie konsole (ps3 i x360) i chcesz dobrych wyścigów symulacyjnych to nie bierz GT5 czy nawet GT6 tylko bierz Forze 2,3,4 - obojętnie, bo każda z nich jest duuużo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówisz, że samochód prowadzi się jak karton to znaczy że dużo nie grałeś.

Rozumie, że gra może się nie podobać bo dla niektórych to jest tylko GT5 i pół :)

Jednak jest różnica między wrzucaniem na grę, a konstruktywną krytyką.

Napisz co jest niedorobione, dokładniej co jest nie tak z modelem jazdy, co jest lepsze w grafice.

Lepiej poprowadzić dyskusję, a na takie komentarze jest miejsce na głównej :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz dobrych wyścigów symulacyjnych to nie bierz GT5 czy nawet GT6 tylko bierz Forze 2,3,4 - obojętnie, bo każda z nich jest duuużo lepsza

 

tumblr_m719t5Hj9N1qkidce.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obie konsole (ps3 i x360) i chcesz dobrych wyścigów symulacyjnych to nie bierz GT5 czy nawet GT6 tylko bierz Forze 2,3,4 - obojętnie, bo każda z nich jest duuużo lepsza

 

800px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

Edit. Hehe Patricko mnie ubiegł. :)

Edytowane przez Gucio79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się do kiedy demo GT6 będzie działać, bo ponoć jest czasowo ograniczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i muszę to powiedzieć - SYF! Oprócz grafiki która jest troszkę lepsza to nic nie zmienili. Sterowanie dalej niedorozwinięte, nawet brak głupiej kamery 360, samochody prowadzi się trochę jak karton z kółkami. W GT5 grałem długo, i ogólnie się dobrze bawiłem, aczkolwiek gra jest strasznie nie dorobiona. Jeśli masz obie konsole (ps3 i x360) i chcesz dobrych wyścigów symulacyjnych to nie bierz GT5 czy nawet GT6 tylko bierz Forze 2,3,4 - obojętnie, bo każda z nich jest duuużo lepsza

Jeśli to demo to dla ciebie syf znaczy, że nie lubisz Gran Turismo. Ale nie pękaj, już niedługo premiera X1 i pewnie nowa Forza zmiażdży "niedorozwinięte sterowanie" i będziesz miał "kamerę 360" chociaż nie mam zielonego pojęcia co te dwa terminy oznaczają :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera 360 to możliwość obracania wokół samochodu. Sterowanie można zmieniać w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera 360 to możliwość obracania wokół samochodu. Sterowanie można zmieniać w ustawieniach.

No tak, wyścig bez kamery 360 nie jest dobrym wyścigiem, a sterowanie sam zmieniłem w ustawieniach na L2 i R2 jako hamulec i gaz, a prawy analog jako zmianę biegów. A potem kupiłem DFGT i na sterowanie nie narzekam ani troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to demo to dla ciebie syf znaczy, że nie lubisz Gran Turismo. Ale nie pękaj, już niedługo premiera X1 i pewnie nowa Forza zmiażdży "niedorozwinięte sterowanie" i będziesz miał "kamerę 360" chociaż nie mam zielonego pojęcia co te dwa terminy oznaczają :whistling:

 

Akurat DeadTormau5 ma sporo racji - GT5 bylo strasznie niedopracowane, a to co kulalo jak widac dalej nie zostalo poprawione - AI jak nie bylo tak nie ma, zniszczen jak nie bylo tak nie ma, porzadnych dzwiekow tez ze swieca szukac, beda za to znowu wozy i trasy z PS2... Lista nowych tras i wozow tez nie powala, narazie zapowiada sie na to, ze za 60$ dostaniemy tak naprawde bardziej obszerne DLC do GT5 niz nowa gre, takze stwierdzenie "syf" jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DeadTormau5 ma sporo racji - GT5 bylo strasznie niedopracowane, a to co kulalo jak widac dalej nie zostalo poprawione - AI jak nie bylo tak nie ma, zniszczen jak nie bylo tak nie ma, porzadnych dzwiekow tez ze swieca szukac, beda za to znowu wozy i trasy z PS2... Lista nowych tras i wozow tez nie powala, narazie zapowiada sie na to, ze za 60$ dostaniemy tak naprawde bardziej obszerne DLC do GT5 niz nowa gre, takze stwierdzenie "syf" jest jak najbardziej na miejscu.

To "DEMO" ma według mnie zupełnie inne zadanie niż pokazanie zajebistej grafiki, mega AI, kolizji czy mega dźwięków. Jest to GT ACADEMY, a celem całego tego przedsięwzięcia jest wyłonienie jakiejś tam liczby osób które dostaną szansę walki o możliwość prawdziwego ścigania.

Głownie w tym kawałku kodu chodzi o samą fizykę, a ta jak dla mnie jest o niebo lepsza od GT5. Podczas prowadzeniu samochodu czuć zmiany środka ciężkości, zawieszenie potrafi wciągnąć w maliny jak się źle furę w zakręcie ustawi. Dla mnie nawet jazda na padzie daje mega frajdę, a reszta "konkurencji" jaka jest na ps3 nie sięga nawet do pięt tej fizyce. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DeadTormau5 ma sporo racji - GT5 bylo strasznie niedopracowane, a to co kulalo jak widac dalej nie zostalo poprawione - AI jak nie bylo tak nie ma, zniszczen jak nie bylo tak nie ma, porzadnych dzwiekow tez ze swieca szukac, beda za to znowu wozy i trasy z PS2... Lista nowych tras i wozow tez nie powala, narazie zapowiada sie na to, ze za 60$ dostaniemy tak naprawde bardziej obszerne DLC do GT5 niz nowa gre, takze stwierdzenie "syf" jest jak najbardziej na miejscu.

 

Proszę podlinkuj listę, bo szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego, a sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DeadTormau5 ma sporo racji - GT5 bylo strasznie niedopracowane, a to co kulalo jak widac dalej nie zostalo poprawione - AI jak nie bylo tak nie ma, zniszczen jak nie bylo tak nie ma, porzadnych dzwiekow tez ze swieca szukac, beda za to znowu wozy i trasy z PS2... Lista nowych tras i wozow tez nie powala, narazie zapowiada sie na to, ze za 60$ dostaniemy tak naprawde bardziej obszerne DLC do GT5 niz nowa gre, takze stwierdzenie "syf" jest jak najbardziej na miejscu.

"SYF" nie jest na miejscu, bo może i jest to wtórna do bólu odsłona, ale crapem na pewno nie będzie. Ludzie jaraja sie kolejnymi Asasynami, CoDami czy GoWami to dlaczego kolejne GT, które wychodzi raz na kilka lat ma być syfem ? Ja tam żadnej listy tras i wozów jeszcze nie widziałem więc nie wiem skąd takie wnioski, a trasy mamy jeszcze z czasów PSX (Grand Walley) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i to moje cenne wrażenia :)

Grafika: rozmyte cienie na plus i efekt hdr też widoczny. Ogólnie jest lepiej.

Fizyka: czuć różnicę w prowadzeniu Nissana Leaf. Auto dobrze reaguje na zmianę środka ciężkości w zakrętach. Na hamowaniu fajnie ucieka tył. Jest zdecydowanie lepiej niż w GT5. Im mocniejsze auto na lepszym zawieszeniu tym fizyka jazdy jest bardziej zbliżona do GT5. Przy ostatniej czasówce w stuningowanym aucie sterowanie jest już mocno podobne.

Na pewno nie polecę z wywalonym jęzorem na premierę do sklepu jak to miało miejsce przy GT5. Poczytam opinie na forach i zadecyduje czy nie lepiej poczekać do obniżki.

 

Edit

 

Jeszcze dodam, że jeżdżę bez ABS.

Edytowane przez skaposzczet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to umówmy się, wiele już więcej nie da się wycisnąć z ps3. Jedynie kosmetyczne poprawki a nie wyraźny skok (tak jakto było w przypadku PSX - GT1 i GT2 PS2- GT3 i GT4.

Tylko nie rozumiem dlaczego AI przeciwników jest dalej na poziomie PSX? Dlaczego jak walnę "bąka" na trasie to nikt mnie nie ominie tylko z całym impetem we mnie przywali? Jak gram np w Need For Speed Hot Pursuit to tam aż się miło patrzy co wyczyniają nasi komputerowi rywale...

Ale i tak to Gran Turismo seria, którą uwielbiam od czasów PSX i będę zawsze :-) I jeszcze jedno gram od czasu psx tylko na padzie (karny kutas dla mnie) i czy w GT5 jest szansa na wbicie trofea ze wszystkim na złoto na padzie?(<--przepraszam za off top)

 

 

 

Cuki1984.png

Edytowane przez Cuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szansa na wbicie trofea ze wszystkim na złoto na padzie?

 

O Vettelu możesz raczej zapomnieć, żeby zrobić go na złoto na padzie :)

Całą resztę z mniejszym lub większym problemem, ale zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest dobry filmik pokazujący siłę AI :P
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dobry filmik pokazujący siłę AI :P

 

 

buahahahha :laugh:

filmik idealnie pokazuję zaawansowane AI w GT

Ale dalej nie rozumiem dlaczego tego w końcu nie dopracują, zniszczenia jestem w  stanie wybaczyć gdyż wtedy nie byłoby tak fotorealistycznie odwzorowanych samochodów ale AI ...

 

 

Cuki1984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×