Skocz do zawartości
Slizer

Ps3 Super Slim

Rekomendowane odpowiedzi

1. Obie opcje. Można ręką popchnąć i klapka odskoczy.

2. Nie trzeba. Płyta w momencie otwarcia wyhamowuje. Mechanizm jest taki jak DVD w laptopach.

Edytowane przez SirJacol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcor nabijasz posty czy dalej błaznujesz? Arkusan poszperaj na forum pewnie coś się znajdzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się podzielić opinią odnośnie PS3 SuperSlim 500GB.

To moja pierwsza konsola PS3, ale mam porównanie z Xclockiem i z PS3 FAT.

Zdecydowanie wolę pad PS niż Xclockowy to raz.

Dwa nie mam wrażenia jakiejś dużo głośniejszej pracy niż poprzednich PS3.

Mechanizm klapki jest ok - jedyny mankament to moment, w którym czyścimy konsole z kurzu, ale maniacy pewnie nie pozwalają konsolce się zakurzyć ;)

Estetyka zdecydowanie przemawia za SuperSlim- był to 1 z agrumentów dla których narzeczona (od narzekania chyba sie to bierze) ... nie narzekała właśnie.

 

Jeśli mogę doradzić to proponowałbym właśnie wersję 500GB, a nie 12 GB o ile macie kasę bo nie wszystkim chce się bawić z kieszeniami, a nawet na początek 12GB Wam nie starczy (mi w moment poleciało 40 GB - thx PS+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje 12 gb bo miałem już dysk z laptopa który padł. Kieszeni nie kupiłem tylko obłożyłem fola bąbelkową wolną przestrzeń i wszystko działa ;) Więc ta kieszeń nie jest niezbędna.

Edytowane przez SirJacol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk na pewno ma teraz mięciutko i cieplutko taki owinięty folią ;) Ciekawe ile pociągnie ...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola wygląda jak nówka, staram się ją utrzymać w jak najlepszym stanie wizualnym :)

Klapka chodzi o wiele lepiej niż w pierwszych dniach życia mojego egzemplarzu, nie ma szans na zacięcie tego mechanizmu i według mnie jest on nie do zajechania (chyba że ktoś ćwiczy bajcepsa dłoni i nawala tym w lewo i prawo) :P

Do tej pory się śmieje z opinii ludzi, którzy nie widzieli Super Slima w akcji i wypowiadają się na temat o którym nie mają pojęcia a co najlepsze, krytykują wszystko tu budżetówka tam gówniana klapka a jeszcze gdzieś indziej klatkowanie i przegrzewanie :D

Design jest nawet spoko, klapka przypomina mi czasy PSXa i to jest bardzo fajne uczucie za każdym razem gdy wkładam płytkę :)

Może SS nie jest najpiękniejszą konsolką i przy FAT wypada ona średnio, ale na pewno jest ładniejsza od X360 E który moim zdaniem jest obleśnie klocowaty i na siłę upodobniony do XO :P

Laser trochę głośno chodzi, ale wiadomo w FAT czy Slim był on w głębi konsoli a w SS jest on pod klapką i dlatego jest głośniej, osobiście mi to nie przeszkadza.

Dużym plusem jest rozmiar konsoli, poczciwa grubaska była przyduża i ciężka, Super Slim jest leciutki i można go spokojnie wrzucić w jakąś siatkę razem z kablami oraz DS3 i leci do plecaka :)

POLECAM WSZYSTKIM TYM, KTÓRYM YLOD WYKOŃCZYŁ KONSOLĘ, BĄDŹ SĄ ŚWIEŻAKAMI I NIE OGARNIAJĄ ZA BARDZO TEMATU PS3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje 12 gb bo miałem już dysk z laptopa który padł. Kieszeni nie kupiłem tylko obłożyłem fola bąbelkową wolną przestrzeń i wszystko działa ;) Więc ta kieszeń nie jest niezbędna.

Jak słyszę lub czytam takie rady to przychodzi mi stwierdzenie które mój kolega usłyszał od kierownika - "weź się rozpędź a ściana sama Cie znajdzie". Bez urazy ale stać Cie na konsole, na gry, a "żydzisz" (bo inaczej tego nie można nazwać) na kieszeń za 25 zł?! Twój dysk ma teraz super wyrko w postaci bombelkowej folii i temperaturę o jakiej każdy Polak marzy ale lecąc na wakacje do Grecji - podziwiam! P.S. przepraszam, że to tak prosto z mostu ale wolę mieć czyste sumienie, że odradziłem komuś tak głupkowate pomysły jak Twój.

 

 

 

Co do samej konsoli - również kupiłem SS jakiś tydzień temu. Koledzy posiadają zwykłe slimy i SĄ LEPIEJ wykonane. Dziwi mnie natomiast to, że u nich DMC podczas gry ma przycinki związane z audio - u mnie to nie występuje, a wszyscy mamy wersję cyfrową z PS+. Co do samej konsoli to tak jak kolega wyżej napisał - upierdliwe jest czyszczenie chociaż ja co kilka dni przechodzę z sprężonym powietrzem i psikam po obudowie kilka razy. Sama konsola uległa sporemu zmniejszeniu - mnie to bardzo cieszy ponieważ będę ją przewoził dość często.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory się śmieje z opinii ludzi, którzy nie widzieli Super Slima w akcji i wypowiadają się na temat o którym nie mają pojęcia a co najlepsze, krytykują wszystko tu budżetówka tam gówniana klapka a jeszcze gdzieś indziej klatkowanie i przegrzewanie :biggrin:

Widzisz ja z kolei śmieję się z opinii ludzi którzy uważają że "ja nie miałem problemów czyli ich nie ma". Nic nie mam do SS, nawet sam kupię taką kiedy moja Slimka wyciągnie nogi, ale to jednak jest budżetówka. Nawet ostatni model Slim doczekał się sporych cięć a w SS jest to jeszcze bardziej widoczne. Od tańszego mechanizmu wkładania płyt do oszczędności wewnątrz konsoli o których piszą nawet serwisanci. Tak jak Slim jest gorzej wykonany od Fata, tak SS jest gorzej wykonany od Slima. Sony idzie w kierunku cięcia kosztów i widoczne jest to nie tylko w przypadku PS3 ale też PS4 czy nowego modelu Vity. Cały sęk w tym żeby zrobić to umiejętnie, czyli zmniejszyć koszta nie pogarszając jakości produktu.

Problemy SS w dużej mierze dotyczą też Slimki, zacinanie, klatkowanie obrazu, przegrzewanie czy padające zasilacze. Nie jedna SS będzie chodziła lepiej niż Fatka czy Slimka. Ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości że to nie jest budżetówka w porównaniu do starszych wersji :)

Edytowane przez Firo.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój dysk na pewno ma teraz mięciutko i cieplutko taki owinięty folią ;) Ciekawe ile pociągnie ...

Nie takie patenty ludzie robili i działa http://forum.pclab.pl/topic/786589-Totalne-wyciszanie-dysku-w-ziemi-relacja-i-zdj%C4%99cia/ . Byle ciśnienie było wyrównane i będzie ok, dysk nie grzeje się jak procesor, chociaż zbyt wysoka temperatura z pewnością nie jest wskazana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć jak wciśnięte są dyski w laptopach. Nie ma tam mowy o żadnej cyrkulacji powietrza dlatego bardzo mnie zdziwiła odpowiedź o szybkim zgonie dysku. Sony widocznie dobrą propagande z tą super wypasioną kieszenią musiało zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale nie ma co zakłamywać rzeczywistości że to nie jest budżetówka w porównaniu do starszych wersji :)

 

W stosunku do starszych wersji jest budżetówką, masz rację :)

FATy wyglądają jak drogi sprzęt (takie też były w dniu premiery) tylko że były najbardziej awaryjne, dla mnie jest ważne to żeby konsolka śmigała i nie było z nią problemów typu YLOD :D

Ogólnie to nie ważne czy FAT czy SS ważne jest to że jest to PS3, każdy model ma swoje wady i zalety, zresztą jak każdy sprzęt :P

 

 

 

 Sony idzie w kierunku cięcia kosztów i widoczne jest to nie tylko w przypadku PS3 ale też PS4 czy nowego modelu Vity. 

 

Japońce i ich minimalizacja, coś kosztem czegoś :)

Chcecie mieć taniej, zastosujemy plastik niższej jakości i wrzucimy w niego zminimalizowane układy heh :)

PS4 jest strasznie małe i porównując je do PS3 FAT to jest to "niedożywione" dziecko Sony, nowego modelu Vity już nie chce nawet komentować.. 

Już mnie ciekawi jak będzie wyglądać PS4 Slim, na tą chwilę wstrzymuję się z zakupem nowej konsolki, wyciekająca pasta z procesora i problemy z analogami w DS4 odstraszają mnie w tym momencie oraz nie dysponuję kasą na PS4, ale to inna sprawa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie szamańskie odczyny z tym sprężonym powietrzem, żeby złe duchy odpędzić chyba, o sprzęt trzeba dbać ale bez przesady, mam fat-a, jest ze mną 5 lat, raz go rozkręciłem i odkurzyłem, zdjęcia są wrzucone na forum, kto chce ten znajdzie. Ten sprzęt nie może być przegrzany z takich czy innych względów i tyle, pamiętam jak miałem ją z 3-mce, miejsce w którym była, zasłoniłem wałkiem po 30 min zaczęła normalnie charczeć ,tak jej było cieplutko, odsłoniłem, wyjąłem, pogłaskałem uspokoiła się, i naparzamy razem do dziś, wykończyła już 2 kontrolery taka cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie zrozumiałeś... PS3 SS ma tak trudną do czyszczenia górną powierzchnie, że wolę psiknąć sprężonym powietrzem. Puszkę takiego czegoś kupuje obecnie za 3 zł od znajomego więc jak wypsikam nawet jedną na miesiąc to pffff... nie zbankrutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem i po 10 minutach już był kurz, chyba też muszę kupić sprężone powietrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema

Opłaca się za 1000zł kupić 2/3 miesięczne PS3 SS 500GB z grami GTA V, Battlefield 3, Tomb Raider, Medal of Honor Warfighter, NFS Shift, God of War 3? 

Edytowane przez T-Will

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, 500 GB i jeszcze 6 gier do tego za 1000 zł ?

Na początek masz już gry jakieś sensowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesieczna konsola i takie gry za 1000?

Ja bym ja solidnie sprawidzil przed zakupem. 3 mies to nowa konsola praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego w tej ofercie nie widzę. SS 500Gb był teraz w Empikach w zestawie z Fifą za 699zł, Te 6 gierek nie jest warte więcej jak 300zł więc za tego 1000 można było złożyć taki sam zestaw z nową ps3. Z racji że jest używana to cena choć atrakcyjna to nie powinna budzić podejrzeń.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oferta dotyczyla 1(!) sztuki w jednym empiku. Normalnie stoi po 1200...

Gta i Tomb Raider masz za 200zl jak dobrze zaplujesz wiec nie gadaj od rzeczy. Nowa konsola z Gta 1100 + reszta gier ok 300.

Edytowane przez Black Point

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że coś stoi obecnie w niektórych sklepach za 1000-1200zł nie oznacza że tyle trzeba za to płacić. Oferta EMPIK'u była ogólnopolska, faktycznie dotyczyła pojedynczych sztuk wyprzedawanych z półek ale na starcie oferty bez problemu można było ją odszukać w każdym większym mieście, nawet kilka dni po jej ogłoszeniu na forum, e-sklepowa szukajka wypluwała adresy sklepów gdzie jeszcze można było to kupić. Ale spoko, sam byłem sceptyczny i nie wierzyłem w takie przeceny więc nie dziwie się że Ty też nie możesz. Poza tym w grudniu w EURO były bundle SS500Gb z TLOU lub GTAV za 899zł. W gazetce były te z TLOU za 999 ale jak widać niektóre sklepy jeszcze zeszły z tej ceny. Półki gięły się od nich ale co tam, pewnie same pudełka sprzedawali, co najwyżej z padem bez konsoli ;). Byłem osobiście i widziałem te zestawy w Częstochowie w takiej cenie więc uprzedzając Twój ewentualny rykoszet - nie gadam od rzeczy! Gazetka wcale nie musi się pokrywać z tym co na sklepach w czym utwierdza nas temat gdzie kupić ps4 i obecne różnice w ofertach sklepów z sieci MEDIAMARKT.

Konsola z oferty za tysiaka jest używana, nie ważne że 2-3 miesiące, śmigana i już, basta! Zważywszy na to jak mocno rynek zalany jest ofertami przechodzonych konsol z gierkami lub bez i jak mocno przez to spadły ceny takich zestawów to stwierdzam że będzie miał farta jak ktoś to weźmie za ten 1000zł

... masz za 200zl jak dobrze zaplujesz ...

Nigdy nie plułem na swoje gry, to pomaga? Wartość wzrasta? Kurde, całe życie człowiek się uczy [Facepalm]

PS: Jedna minuta na allegro i od strzała trafiam niemal identyczną ofertę PS3 SS 500Gb + 6 gier + drugi pad za 1200zł. Konsola jeszcze 9 m-cy na gwarancji. W zestawie sprzedający daje TLOU, GTA, FIFA 13, FIFA14, U3 i GOW-Wstąpienie. No dobra, 200zł więcej, ale jest drugi pad i nowsze (droższe) gierki. Do tego zerowe zainteresowanie więc może da radę urwać te 100zł, a może więcej, może nawet sprzedawca popluje na gry przed wysyłką :whistling: Jakbyś jednak twierdził że to stara konsola i dlatego taka cena to proszę, niespełna miesięczna Ps3 500Gb + GTA V + NFS Rivals + drugi pad w kup teraz za 950zł, NFS wraz z drugim Dualshockiem na bank warte są więcej niż tamte 5 staroci z oferty za 1000zł, na dodatek drugi pad siedzi jeszcze w blisterze, idę o zakład że jeszcze spokojnie dałoby radę urwać te 5 dych i kupić to wszystko za 900zł, toż to granda w biały dzień, jak można ?! (Pytanie jest retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nieco inne i nietypowe pytanie. Chodzi o to, że moja 4 miesięczna konsola już od zakupu zostawiała jakieś dziwne kropki na płycie przypominające kurz, ale niestety nie da się ich pozbyć nawet specjalną ściereczką. Wiecie co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko licząc ta oferta nie jest jakaś "super" ale też nie jest zła - za tą cenę sprzedający powinien być faktycznie zadowolony o ile uda mu się sprzedać a Ty nie stracisz ale jakiegoś wybitnego interesu to nie zrobisz.

 

Zobacz -  swoją konsole PS3 SS 500GB z GT6, i sport champion 2 oraz 1 padem, 1 move i kamerką kupiłem za 999 zł. Sprzedając wszystkie gry, move i kamerke odzyskam jakieś 250 zł. Konsola mnie wyniesie 750 zł.

 

GTA 5 120 zł, reszta to taniochy i pytanie czy wszystkie gry trafiają w Twój gust?! Wspomnę jeszcze, że nowa konsola nie jest używana lub jak kto woli "co nowe to nowe" ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×